dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1856

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy ...

    Witam !

    Długo się zastanawiałem czy prowadzić dziennik ...

    Rozważałem plusy i minusy , ale plusy zwyciężyły ...


    Trochę historii ...

    Kilka lat temu sprzedaliśmy mieszkanie i od małego dewelopera (a raczej firmy budowlanej) zamówiliśmy z ich oferty dom. Dom firma miała wybudować w ciągu kilku miesięcy i oddać nam do stanu deweloperskiego.
    Mieliśmy wpływ na budowę , mogliśmy sami decydowowac , zmieniać i itd i mieliśmy pełny wpływ na budowę i kontrolę ..
    Spodobała nam się okolica , bo było niedaleko miasta , a dojazd dobry , a oferta dewelopera też niezła i działeczka 1000m2.
    Niedaleko lasy , jeziora , spokój i cisza ...

    Czas upływał dom się zmieniał przez lata i nagle okazało sie że działka 1000m2 to jednak mało , bo zachciało nam się mieć sad , własne owoce i warzywa , sporo roślin , krzewów i zaczęło brakować miejsca
    Co do domu to wiadomo "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i niektóre rzeczy zaczęły nam przeszkadzać ...

    Dodatkowo szybko obok naszego domu zaczęły pojawiać się nowe domy i ciągle nowe dochodziły i poczuliśmy się "osaczeni" ...
    Oczywiście wiedzieliśny że domów bedzie coraz wiecej bo było to nowo powstające osiedle , ale okazało że sie rozrasta i rozrasta ...

    Mamy dobrych sąsiadów więc nie mozemy narzekać ...

    Z nudów zacząłem szukać innej działki , tak 3000m2. Chciałem aby graniczyła ona z lasem , była w cichej okolicy i było jak najmniej sąsiadów ...
    Miałem spore wymagania a małe fundusze
    Dodatkowo sobie przeglądałem projekty nowych domów i przypadkowo znalazłem projekt domu który baaaardzo mi sie spodobał.
    Tyle że to były raczej takie jakby "marzenia" i ciekawość , bo nie było decyzji że kupujemy działkę i budujemy się , tym bardziej że obecnie mieszkamy w kilku letnim domu ...
    Szukałem raczej z ciekawości w jakich cenach są działki i czy można coś ciekawego znależć ...

    Przez długi czas nic ciekawgo nie znalazłem aż nagle przypadkowo trafiłem na ogłoszenie o sprzedaży działki 3000m2 niedaleko miejsca w którym obecnie mieszkamy. Cena była atrakcyjna , bo właścicielka kupowała mieszkanie i chciała szybko opchnąć działkę ...

    Po rozmowie z żoną okazało się że żona też przychylnie patrzy na zakup nowej działki a jak pokazałem jej projekt domu jaki mi się podoba to też jej baaardzo sie spodobał ...

    Pojechaliśmy zobaczyć działkę.
    Nasze odczucia były mieszane ..
    Działka pięknie położona (w lesie) , cisza , spokój , ale około 2km od głownej drogi i w lesie ...
    Sąsiad najbiższy około 300m dalej z jednej strony i około 800m z drugiej strony.
    Totalna dzicz , porośnięta sosnami samosiejkami ...
    Okazało sie że możemy wybrac sobie jedną z pięciu działek ...

    Nasze odczucia były mieszane i na początku zrezygnowaliśmy z zakupu , bo za duża dzicz , daleko od głównej drogi , teren zalesiony , brak mediów i itd , ale z drugiej strony ... takiego czegoś szukaliśmy ..

    Ale po długich "burzach mózgów" zdecydowaliśmy że jednak kupimy tą działkę ...

    Właścicielami działki staliśmy się w maju ...

    Tak wyglądała działeczka ... (nasza działka zaczyna się tam gdzie drzewa) ...

    Nazwa:  DSC_7518.jpg
Wyświetleń: 30361
Rozmiar:  72,5 KB


    Nazwa:  DSC_7610.jpg
Wyświetleń: 30287
Rozmiar:  76,8 KB


    Nazwa:  DSC_7615a.jpg
Wyświetleń: 30323
Rozmiar:  83,8 KB

    Tak naprawdę większość działki to sosny samosiejki ...

    Później po otrzyamniu pozwolenia na budowę otrzymaliśmy zgodę na wycinkę samosiejek i powoli nasza "dżungla" się przerzadziła ..

    Na początek zakupiłem sobie piłę i sam zacząłem "formować" drzewa które miały pozostać.
    Gleba jest tam piaszczysta i sosny dziko rosły i czesto byłu mocno powykrzywione niczym kosodrzewina , bardzo często też rosły bardzo blisko siebie i jedna przeszkadzała drugiej w poprawnym wzroście ...

    Na początku były plany aby drewno zostawić dla siebie , ale z drugiej strony stwierdziłem że nie potrzebne jest mi drewno iglaste ...

    Znalazłem z okolicy człowieka który zgodził się wykonac wycinkę w zamian za drewno ...

    Po wycince przypadkowo niedaleko naszej działki zobaczyliśmy koparkę która utwardzała obok nas drogę.
    Szybko zagadałem z kierowcą i okazało sie że mieszka obok i okazało się że koparka jest wyposażona w szczęki i udało sie namówić go aby nam powyrywał pieńki które zostały po wycince
    Okazało sie że jest to rolnik który mieszka niedaleko nas i że ma syna który ma sprzęt rolniczy i ma glebogryzarkę
    Kilka dni po wyrwaniu pieńków z korzeniami przyjechał syn i za pomocą glebogryzarki dołąconej do ciągnika przemielił nam ziemię na działce

    Nazwa:  DSC_7618.jpg
Wyświetleń: 29738
Rozmiar:  99,8 KB


    Nazwa:  DSC_7629.jpg
Wyświetleń: 29707
Rozmiar:  99,2 KB
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-12-2016 o 09:55
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony