Cytat Napisał ojojoj Zobacz post
a czy te wydatki mieszczą się w kosztorysie biura - mniej więcej?
i jeszcze podpytam:
wyspę kuchenną zostawiacie jak w oryginale? jak zapatrujecie się na wyciąg kuchenny nablatowy - jest dość drogi? czy ta wyspa ma 60 cm szerokości?
oraz, jeśli można: jaką szerokość i wysokość mają te salonowe okna? a także połaciówki - są ponad standard rozmiarowo - bo tak się wydaje?

PS
projekt super - życzę bezproblemowej budowy
Ciężko powiedzieć ..

Mam kosztorys , bo zamówiłem dodatkowo (bez sensu) i tam było kosztorys za fundamenty , roboty ziemne + podłoga (czyli styropian + wylewka) i cena w kosztorysie z VAT23% wynosiła 40tys zł.

Ja zmieniłem i mam płytę fundamentową i z moich wyliczeń wyszło że kosztowało mnie to z robocizną 30tys zł.
Mam obecnie pod płytą tyle styropianu ile miało być , ale dam jeszcze chyba 10cm na płytę i na to wylewka , wiec sądzę że jeszcze z 5000zł wydam.
Ale za to bedę miał 25cm styropianu i mimo wszystko wyjdzie mniej niż w kosztorysie , mimo że były tam zwykłe fundamenty.
Tyle że u mnie wycena za wykonanie płyty fundamentowej była sporo niższa niż wykonanie tradycyjnych fundamentów.

Wyspa zostaje. Żonie się wyspa marzyła ...
Szerokośc wyspy będzie między 80 a 120cm. Sądzę że długość będzie z 3m ...
Na wyspie będzie zlew i płyta indukcyjna.
Sądzę że będzie też miejsca aby sobie posiedzieć.
Ale trzeba bedzie pomierzyć i zobaczyć , aby za mocno "nie zagracić" przestrzenii i aby dało sie spokojnie przechodzić ...

Wyciąg zmieniliśmy. Nie będzie takiego jak w projekcie bo dobry taki wyciąg to koszt kilkunastu tysiecy złotych ...
Są kosmicznie drogie ..
Jako że w domu będzie wentylacja mechaniczna będzie podwieszany (wiszący) okap (pochłaniacz).
Będzie na stalowych linach wisiał ...

Okna w salonie mają 330x230 . Wszystkie okna pionowe mają wysokośc 230cm