dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 93
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1856
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Przestrzeń dzienna z wysokim sufitem robi wrażenie.
    Fajnie to wygląda.

    Te duże witryny w salonie jak będą otwierane? Które części są stałe, a które się otwierają?
    Okna są dzielone na 3 części , tylko jedna część jest otwierana.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatos Zobacz post
    Czy szyby w oknach są przyciemniane? Tak to przynajmniej wygląda na zdjęciach.

    Szklenie to pakiet 3 szybowy 4/18A/4/18A/4 firmy Pilkington U=0,5.

    Co do szyb to są zwykłe.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #203

    Domyślnie

    Co do szyb, macie na pewno już jakieś rozeznanie więc mam do Was pytanie, czy wielkim problemem (czytaj przede wszystkim ceną) będzie okno fix o wymiarach szkła 2,7x2,4 m?

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Co do szyb, macie na pewno już jakieś rozeznanie więc mam do Was pytanie, czy wielkim problemem (czytaj przede wszystkim ceną) będzie okno fix o wymiarach szkła 2,7x2,4 m?

    Pozdrawiam
    Karol
    Tak duże przeszklenie to szyba minimum 6mm i to tzw "bezpieczna" czyli z wklejoną folią.

    Myślę że żaden szanujący się producent nie sprzeda Ci tak dużego okna z szybą "zwykłą" 4mm.

    U mnie właśnie z tego powodu przeszklenie zostało podzielone na 2 części , aby nie było potrzeby stosowania szyb 6mm o gorszych właściwościach izolacyjnych i sporo droższych ...

    W moim przypadku okna są na południe a same profil sa ciemne (antracyt) przez co sie także mocno nagrzewają.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-03-2017 o 22:21
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #205

    Domyślnie

    Ja mam projekcie 2850x2500 i wg osób, z którymi się konsultowałem m.in oknotest w PCV maks rozsądna szerokość przy tej wysokości to 2 metry. Powyżej tego drewno lub aluminium. Nie znaczy to, że większych nikt nie sprzeda. Przy wys 2400 pewnie jest trochę lepiej, ale upewniłbym się. Poza tym szyba 6mm swoje waży a profil PCV ma swoją wytrzymałość.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja mam projekcie 2850x2500 i wg osób, z którymi się konsultowałem m.in oknotest w PCV maks rozsądna szerokość przy tej wysokości to 2 metry. Powyżej tego drewno lub aluminium. Nie znaczy to, że większych nikt nie sprzeda. Przy wys 2400 pewnie jest trochę lepiej, ale upewniłbym się. Poza tym szyba 6mm swoje waży a profil PCV ma swoją wytrzymałość.
    No właśnie ...

    Jak chce sie mieć okna PCV to niestety są pewne ograniczenia i powinno się dla własnego bezpieczeństwa ich przestrzegać.
    Mniejsze ograniczenia są dla okien aluminiowych i drewnianych ...

    Ja stwierdziłem że nie chce ryzykować i jeśli kilka osób sugeruje podzielenie okna albo w ostateczności montaż grubszych szyb to jednak posłucham , tym bardziej że dość wąski słupek aż tak mocno nie przeszkadza a poprawia mocno stablność profilu i ... bezpieczeństwo przeszklenia ...

    Choć miałem takich sprzedawców co nie słyszało o żadnych ograniczeniach a nawet sugerowali dać szyby 3mm , bo taniej i po co "przepłacać" ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 13-03-2017 o 08:43
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #207

    Domyślnie

    Dziś nastapił montaż drzwi zewnętrznych i mamy już skończony SSZ ...

    Nazwa:  DSC_8384.jpg
Wyświetleń: 4267
Rozmiar:  32,0 KB


    Drzwi Drutex PCV w kolorze antracyt (z dodatkową okleiną)
    Na razie stoją na cegłach , ale na dniach chce pod spód dać styropian EPS100 lub EPS200 i zapiankować.

    W piątek wchodzi elektryk , w poniedziałek hydraulik.
    Na początku kwietnia będą robione tynki , umówiłem się też z wykonawca na kwiecień z ociepleniem domu i tynkami zewnatrznymi (baranek biały).
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 14-03-2017 o 22:13
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #208

    Domyślnie

    Super wyglądają okna a drzwi bardzo mi się podobają

    Czy mógłbyś napisać jaki macie wymiar okna kuchennego i na jakiej wysokości się zaczyna? U nas miało być okno 200x70, ale zaczynam mieć wątpliwości czy nie jest jednak za duże. Wasze wygląda OK

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka.s Zobacz post
    Super wyglądają okna a drzwi bardzo mi się podobają

    Czy mógłbyś napisać jaki macie wymiar okna kuchennego i na jakiej wysokości się zaczyna? U nas miało być okno 200x70, ale zaczynam mieć wątpliwości czy nie jest jednak za duże. Wasze wygląda OK
    Okno to 200x100. (a raczej taka około była wnęka)

    Co do wysokości to dokładnie na pamiętam , ale miało być poziomie zbliżonym do wysokości blatu kuchennego.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Wg mnie 100cm wysokości jest w sam raz. Też taką wysokość mamy i jest ze środka wszystko fajnie widać.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Okno to 200x100. (a raczej taka około była wnęka)

    Co do wysokości to dokładnie na pamiętam , ale miało być poziomie zbliżonym do wysokości blatu kuchennego.
    Dziękuję, bardzo mi pomogłeś ☺

  12. #212

    Domyślnie

    Kaszpir okna w salonie boskie,jaką jest ich szerokość,drzwi super czekam na więcej zdjęć z budowy.Pozdrawiam

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bryzelda1 Zobacz post
    Kaszpir okna w salonie boskie,jaką jest ich szerokość,drzwi super czekam na więcej zdjęć z budowy.Pozdrawiam
    Dzięki

    Okna w salonie mają około 3,3 metra na około 2,3 metra.

    Na razie kończy się elektryka , jutro wchodzi hydraulik .
    Drzwi już nie są na przypadkowych cegłach a już są posadowione na twardym styropianie.

    Jak elektryk i hydraulik skończy swoją robotę to wtedy dam nowe zdjęcia.

    Na początku kwietnia ma ruszyć ocieplenie budynku + tynki zewnatrzne (baranek biały) , także w kwietniu mam nadziję że uda się wykonać tynki wewnątrz jak i ... wylewki ...

    Ale ile sie uda będzie zależało od terminów fachowców
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #214

    Domyślnie

    Kaszpir więc będę cierpliwie czekać,już teraz jest super.Pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    Wczoraj pożegnałem się z elektrykiem , choć nie na długo , bo po tynkach ma powrócić aby wykonać pomiary.

    Od wczoraj działa hydraulik.

    Oczywiście okazało się że moje wyliczenia kosztu robocizny a wyliczenia kosztu robocizny elektryka są calkowicie odmienne i co innego on traktuje jako "punkt" a co innego ja ...

    Myślałem że dzięki wycenie punktowej wyjdzie mi sporo taniej niż wycena robocizny "na oko" , ale okazało się że wyszlo bardzo podobnie , choć i tak koszt robocizny był najniższy ...

    W domu nie "szalałem" i jest raczej chyba takimi minimalny standard (gniazda TV i LAN w pokojach)

    Sam się zdziwiłem ile kosztowała rozdzielnia i to co w niej jest .
    Wykonane zgodnie z dołączonym prrojektem instalacji i rozdzielni.

    A to jeszcze nie wszystko , bo trzeba jeszcze gniazda , wyłączniki i itd ..

    No cóż czas pokazuje że własne wyliczenia a rzeczywostośc mocno sie rożnią ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, fajny dziennik. Szkoda tylko że nie piszesz przybliżonych cen. Bardzo by to pomogło.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Witam, fajny dziennik. Szkoda tylko że nie piszesz przybliżonych cen. Bardzo by to pomogło.
    Nie piszę bo i po co ?

    Z własnego doświadczenia wiem że wyceny robocizny mocno różnią się od lokalizacji jak i od wykonawcy.
    Sam miałem wyceny robocizny budowy domu nawet 2-3x wyższe od najtańszych ofert.
    Tak samo materiały , można brać najtańsze i wtedy wiadomo że będzie taniej.

    W kwietniu będzie robił nam wykonawca ocieplenie. Cenowo za robociznę nie jest najtaniej bo udalo się znaleźć taniej , ale wiem że ociepla "obwodowo" i się starają i wiem że wolę dopłacić niż później żałować jak mi tańszy wykonawca przyklei na placki i wykona byle jak byle szybko ..

    W projekcie wprowadziliśmy pewne zmiany ktore spowodowały w niektorych miejscach oszczędności , ale za to w drugich większe wydatki.

    Budujemy dla siebie i staram się kontrolować wydatki i budować jak najoszczedniej , ale też staram się nie budować z jak najtańszych materialów aby potem nie żałować.

    Na razie koszt budowy wychodzi sporo poniżej kosztorysu.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 21-03-2017 o 07:43
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Tempo budowy masz powalające
    Gratulacje

    Dawałeś u siebie Tevive na dach - co mówiła Ci ekipa na temat tej dachówki?
    Moja próbuje mnie przekonać ze lepsza najtańsza ceramiczna niż betonowa,
    Ze po betonowej nawet nie można przejść bo się łamie, że za 10 lat farba zejdzie i bedzie problem itp.
    I bądź tu mądry
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Można by było chociaż rzeczy typu okna podać orientacyjną cenę. Zawsze to jakaś informacja dla tych co budują podobny metraż

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Tempo budowy masz powalające
    Gratulacje

    Dawałeś u siebie Tevive na dach - co mówiła Ci ekipa na temat tej dachówki?
    Moja próbuje mnie przekonać ze lepsza najtańsza ceramiczna niż betonowa,
    Ze po betonowej nawet nie można przejść bo się łamie, że za 10 lat farba zejdzie i bedzie problem itp.
    I bądź tu mądry
    Dzieki !

    U mnie sam wykonawca powiedział że jak chce płaską dachówkę to tylko ... betonowa , bo cermiaczne krzywe ...
    Sam ostatnio montował Brassa ale Tegalit.

    Ja kazałem polożyć dachówki z przesunięciem aby zwiększyć wytrzymałość dachówek (zamków) , taki sposób ułożenia też sugeruje Brass i tak sugerował mi inny dekarz.

    Co do wytrzymalości to nie wiem , bo wykonawca nie skarżył się na dachówkę.

    Sam wybierałem pomiędzy Euronit Kapstadt albo Brass Teviva i wybrałem droższą Tevivę , bo Kapstadt nie miał żadnych powłok ochronno-wygładzajacych i już w wyglądzie i dotyku mocno się różniły ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 11 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony