dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 93
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1856
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    A Wy te stelaże dajecie już teraz ? Przed tynkowaniem ?
    A czemu nie ?

    Stelaże były montowane przez hydraulika podczas wykonywania instalacji wodno-hydraulicznej. W komplecie były specjalne plastikowe zaślepki chroniące mechanizm spłukujący a dodatkowo tynkarz też zabezpieczył przed zabrudzeniem.
    Później bedzie jeszcze wykonana zabudowa z płyt KG (stelaż) i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A czemu nie ?

    Stelaże były montowane przez hydraulika podczas wykonywania instalacji wodno-hydraulicznej. W komplecie były specjalne plastikowe zaślepki chroniące mechanizm spłukujący a dodatkowo tynkarz też zabezpieczył przed zabrudzeniem.
    Później bedzie jeszcze wykonana zabudowa z płyt KG (stelaż) i tyle ...
    Podziwiam zapał, oby się wszystko udało.

  3. #243

    Domyślnie

    Niestety moje plany lekko się opóźnią

    Myślałem że w ciagu tygodnia spokojnie skończą tynkarze prace , ale niestety jest opóźnienie.

    Najpierw nie dowiezli tynku , bo mało popularny i mało kto robi (Dolina Nidy Zeta) , później tynkarz wkurzony bo montażyści okien i montaż warstwowy zrobili delikatnie mówiąc niechlujnie. Taśmy pokleili punktowo silikonem i nawalili mnóstwo piany. Tynkarz musiał nieźle się bawić aby poradzić sobie z tym. Oczywiscie winnego nie ma , bo montażyści okien zrzucają robotę na tynkarza a tynkarz mówi że to nie jego robota.,
    Oczywiście wyszły też pewne "kwiatki" po elektryku i hydrauliku które też spadły na tynkarza a zapewne za to zapłacę ja , czyli inwestor.
    Trochę to przeraża , że wszsycy robią byle szybko skończyć i jak najmniej się namęczyć , a później niech męczy sie ktoś inny.

    Tynki są już w wielu pomieszczeniach położone , ale jeszcze trochę zostalo do położenia i planują zakończyć do wtorku.

    Nazwa:  DSC_8418.jpg
Wyświetleń: 4469
Rozmiar:  80,7 KB


    Na jutro miałem zamówiony styropian i chciałem układać w weekend styropian z żoną , a w poniedziałek miał wejść hydraulik i układać podłogówkę a na środę może juz wylewki , ale widzę że nic z tego. Za tydzień święta i raczej w następny weekend odpada układanie , bo nawet nie miał by się kto zajać dzieciakami.

    No cóż trudno , to nie wyścigi ...

    Ale za to w weekend zapewne zajmiemy się ogrodem , tam można robić , robić , robić i nie widać końca.
    I zapewne dalsze spalanie drzew , zapewne zajmie to jeszcze dobre kilka tygodni ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #244

    Domyślnie

    Byle do przodu szło!

    Mile widziana fotorelacja z ocieplenia

    Czy wie Pan ile mb rury pójdzie na podłogówkę oraz czy rury pójdą pod szafkami w kuchni (na przyszłość zastanawiam się jak u siebie to rozwiążę - też projekt z ekonomicznych).

  5. #245

    Domyślnie

    Ocieplenie rusza po świętach.

    Nie mam pojęcia ile pójdzie rury. Ma być co 10cm w łazienkach i co 15cm w reszcie pomieszczeń.
    Wstępnie liczyłem , ale te wyliczenia są obarczone dużym błędem , bo jeszcze są strefy brzegowe gdzie daje się trochę gęściej oraz trzeba doliczyć drogę do rozdzielacza.
    Hydraulik ma mieć rurę coś 600mb aby było jak najmniej odpadów.
    Rura fi16.

    Pod szafkami w kuchni jak i pod wyspą nie planuję dawać , bo z tego co wyczytałem w tych miejscach się nie robi bo nie ma żadnego sensu.

    Co do fotorelacji z ocieplania to coś tam bedzie.
    Wykonawcę mam pewnego , widziałem jak robią i że się starają ale najtańsi nie są.
    Ale musiał być pewny , bo u mnie samo ocieplenie będzie bardzo skomplikowane , bo trzeba będzie ocieplać od zewnatrz i wewnątrz i tym samym zachować ciągłośc izolacji.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-04-2017 o 21:48
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ocieplenie rusza po świętach.

    Nie mam pojęcia ile pójdzie rury. Ma być co 10cm w łazienkach i co 15cm w reszcie pomieszczeń.
    Wstępnie liczyłem , ale te wyliczenia są obarczone dużym błędem , bo jeszcze są strefy brzegowe gdzie daje się trochę gęściej oraz trzeba doliczyć drogę do rozdzielacza.
    Hydraulik ma mieć rurę coś 600mb aby było jak najmniej odpadów.
    Rura fi16.

    Pod szafkami w kuchni jak i pod wyspą nie planuję dawać , bo z tego co wyczytałem w tych miejscach się nie robi bo nie ma żadnego sensu.

    Co do fotorelacji z ocieplania to coś tam bedzie.
    Wykonawcę mam pewnego , widziałem jak robią i że się starają ale najtańsi nie są.
    Ale musiał być pewny , bo u mnie samo ocieplenie będzie bardzo skomplikowane , bo trzeba będzie ocieplać od zewnatrz i wewnątrz i tym samym zachować ciągłośc izolacji.
    Poważnie bym sie zastanowił czy jednak nie dac rurek pod szafkami. Wiadomo, że wytyczne projektowe i wykonawcze tego nie zalecają ale jest to cześc zakryta, naroża, gdzie jest najzimniej. U siebie nie mam i wyczuwam przy szafkach, że podloga jest wyraźnie zimniejsza. A co do fachowców, większość to partacze.

  7. #247

    Domyślnie

    Dziś zakończono tynki.
    Tynkarz ma jeszcze zabrać ze sobą swoje "sprzęty".

    Nazwa:  DSC_8421.jpg
Wyświetleń: 4296
Rozmiar:  45,3 KB

    Nazwa:  DSC_8422.jpg
Wyświetleń: 4267
Rozmiar:  93,1 KB


    Jutro przyjeżdza styropian (2x5cm) na posadzkę i bedziemy z żoną powoli układać , tak aby do końca tygodnia skończyć , bo po świetach ma wejść hydraulik i kłaść podłogówkę a potem wylewki ...
    Na następny tydzień też planowane ocieplenie domu , ale zobaczym czy wykonawca nie będzie miał jakiegoś opóźnienia.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 11-04-2017 o 21:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #248

    Domyślnie

    Wczoraj przyjechał styropian i czeka na rozłożenie.

    Po tynkarzach mnóstwo sprzątania i wyszło lenistwo i brak myślenia hydraulika.
    Mam założone otuliny czerwone na rurach PP25 a może taką miałem nadzieję , bo okazało się że wszystkie rozcięte były i tylko "nalożone".
    Jaki sens ma to ?
    Żaden co ma dać taka lekko założona otulina która szczelnie i calkowowicie nie zakrywa rur ?
    Jak dla mnie żaden ..
    Chyba położone tylko po to aby inwestor widział że są "założone" otuliny ...

    Rozmawiałem z hydraulikiem i powiedział że najpierw zgrzewa rury , sprawdza szczelność i dopiero "montuje" otulinę.
    Tyle że taki "montaż" to raczej sztuka dla sztuki ...

    Wczoraj podjąłem decyzję że takie otuliny 6 (czy też 8mm) to taka "pseudo izolacja" a dodatkowo jak jest tylko "położona" na rurach to nic nie daje i wszystkie otuliny z podłogi zostały wywalone i zamiast tego kupiłem styropian 2-3cm i będe "rzeźbił" i umieszczę rury w ociepleniu.
    Myślę że 2cm styropianu pod rury , po bokach będzie 5cm i od góry znów 5cm i bedzie duuuuuuużo cieplej i lepiej niż w tych "otulinach"
    Być może część otulin się wykorzysta.

    Oczywiście z powodu przeciągajacych się tynków przesunęły się terminy innych prac i dostaw.

    Najgorzej że jutro ma przyjechać styropian na ocieplenie a już wiem że po świetach nie ruszą a nie ma gdzie tego przechować , bo za chwilę będzie rozkładana podłogówka a potem wylewki ...

    Ehhh ...

    Człowiek myślał że uda się wszystko co do dnia dogadać , umówić a widać że nic z tego i są różne "nieplanowane" przesunięcia terminów które powodują następe przesunięcia i problemy logistyczne.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #249

    Domyślnie

    Albo kup gotowca albo zbuduj sobie taki fajny paten np z lutownicy transformatorowej + regulatora obrotów od starej wiertarki/ szlifierki/ odkurzacza itp. Albo użyjesz od razu fajnego grubego druta albo i kawałka blachy stalowej i będziesz mógł fajnie wycinać otwory pod rurki. Ustawisz sobie tylko głębokość zatopienia oraz szerokość i będzie miodzio. Lepiej nie zrobisz niczym (o ile się rozumiemy co mam na myśli). Oczywiści dokładasz kawałek deseczki/ panela aby utrzymywać kąt jak i głębokość topienia.
    Tu np frezują https://www.youtube.com/watch?v=DRQzYU5oK44
    a tu raczej topione https://youtu.be/LLoAR9ZDkBI?t=9m18s

  10. #250

    Domyślnie

    Styropian składować można na "poddaszu", rzucić na wiązary kilka desek jako "tymczasowy strop" i pseudo poddasze do przechowywania styro gotowe i nikomu nie będzie przeszkadzało składowanie nad głowami... no chyba, że ciężarówka styropianu waży więcej niż mi się wydaje

  11. #251

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tempa prac, które w przypadku domu Kaszpira jest naprawdę imponujące. Otóż, w najnowszym majowym muratorze znalazł się m.in. artykuł o stanie surowym i informacja, że dom powinien w stanie surowym "przezimować" żeby móc spokojnie osiadać i schnąć. U Kaszpira nie zauważyłem dłuższych przerw - zostały już wykonane tynki wewnętrzne, pewnie też niedługo przystąpi do ocieplania i wykonania elewacji. Czy zatem "zimowanie" budynku to tylko mit i nie należy się tym przejmować ? A może fakt posadowienia budynku na płycie powoduje, że ryzyko osiadania jest mniejsze ?

  12. #252

    Domyślnie

    Co do odpowiedzi na pytania "RRR" . to były i będą pewne przerwy technologiczne , które dla bezpieczenstwa muszą być zachowane.
    Płyta miała na "dojrzenie" miesiac , mury murowane na ciekną spoinę więc wilgoci mało , silikat bardzo słabo chłonie wodę więc też niezbyt się zawilgoca.
    Płyta ma ten plus że jest jednolitą warstwa żelbetonu pod całym domem , więc nie ma szansy na ewentulane nierównomierne osiadania budynku.
    Wszstko ładnie schnie , tynki także ...
    Szybkość prac i tak siadła z powodu problemów z zsynchronizaowania wykonawców. Mam wybranych częściowo wykonawców i chce aby oni robili.

    A wracając do tego co sie dzieje na budowie ..

    W środę przyjechał styropiana na podłogę (Genderka 0,038 - 5cm).
    A w czwartek styropian do ocieplenia domu (+ wewnatrz domu) - Genederka 0,033 (22cm + 15cm)
    Mięsnie i zakwasy dały znać o sobie po rozpakowaniu najpierw jednego styropainu a później drugiego.
    Niestety z powodu "obsuwu" przez wykonawcę na razie styropian sobie lezy koło domu zabezpieczony paletami aby nie odfrunął.

    Nazwa:  DSC_8433.jpg
Wyświetleń: 3933
Rozmiar:  67,2 KB


    W czwartek z żoną czyściliśmy pomieszczenia i rozkładaliśmy folię.
    W piatek większosć dnia układaliśmy styropian , tak samo przez całą sobotę.

    Nazwa:  DSC_8430.jpg
Wyświetleń: 3934
Rozmiar:  87,6 KB


    Niestety już w nocy w sobotę wiedzieliśmy że nie skończymy , bo jest za mało styropianu

    Zastanawia mnie ile czasu zajmuje położenie styropianu hydraulikowi i ile bierze za tą "przyjemność" , bo układania styropianu jest niesamowicie męczące i strasznie czasochłonne , bo jak są peszle , rury od wody , rury od kanalizacji to zaczyna się "rzeźbienie" , które jest niesamowicie czasochłonne. Jedna wielka masakra ...
    W piątek udało nam się do nocy ułożyć sypialnię z garderobą i pokoje dzieci a w sobotę łazienki , pralnię , przedpokój i niemalże cały salon.
    Została jeszcze spiżarnia , wiatrołap i kotłownia ...
    Zapewne jeszcze następne kilkanaście godzin ...

    Wróciły też do "łaski" otuliny do rur , bo w wielu miejscach nie dało się bezpiecznie włożyć styropianu 2cm pod rury , tak naprawdę udało się to zrobić w salonie .

    Zastanawiam się jak to robi hydraulik i czy "bawi" sie w takie rzeźbienie i brak dziur i szczelność , bo boję się że tnie szybko i nie zawraca sobie głowy że będą dziury i szpary , bo przecież i tak folią się nakryje i nie będzie widać ...

    We wtorek jadę po styropian i dalej będziemy kłaść. Hydraulik przełożony na czwartek.

    A tak wogóle , to są święta , więc Wesołych Świat ...


    Nazwa:  13_1270290067.jpg
Wyświetleń: 3916
Rozmiar:  25,3 KB
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-04-2017 o 11:45
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Hydraulicy zasypuja piaskiem :d mi ulozenie 170m2 2warstwy po 10cm zajelo 2dni po 10-12h w 2 osoby z tym ze ja nie mialem rurek i peszli zadnych. Kable szly po scianach a woda w górnej warstwie.

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Hydraulicy zasypuja piaskiem :d mi ulozenie 170m2 2warstwy po 10cm zajelo 2dni po 10-12h w 2 osoby z tym ze ja nie mialem rurek i peszli zadnych. Kable szly po scianach a woda w górnej warstwie.
    A to by tłumaczyło czemu tak szybko idzie hydraulikom praca ...
    U nas dużo "rzeźbienia" , bo przewodu elektryczne w peszlach na podłodze , do tego rurki z wodą i hydraulika.
    Gdyby było płasko i nie było tego to by szło dużo szybciej ...

    Ale chociaż wiemy że jest dość dobrze ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #255
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Płyta miała na "dojrzenie" miesiac , mury murowane na ciekną spoinę więc wilgoci mało , silikat bardzo słabo chłonie wodę więc też niezbyt się zawilgoca.
    Witam,
    no nie wiem czy silikat słabo chłonie wodę, może mniej niż gazobeton ale dalej trochę pije - stąd te wszystkie grunty polecane na silikaty jako mocno chłonne podłoże. Zresztą z doświadczenia nie mogę przyznać Ci racji
    Moim zdaniem dobrze robisz kładąc samodzielnie styro na podłogę - kto Ci lepiej zrobi dom jak nie Ty? Zrobisz to dokładniej niż niejeden wykonawca - a hydraulicy idą w szybkość więc nie wypełnią Ci każdej szczeliny pod rurą.
    A propos, nie boisz się że Ci styro przez noc "wywieje" z działki? Masz to jakoś zabezpieczone?
    Pozdrawiam i trzymam kciuki. No i wesołych Świąt!

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    Witam,
    no nie wiem czy silikat słabo chłonie wodę, może mniej niż gazobeton ale dalej trochę pije - stąd te wszystkie grunty polecane na silikaty jako mocno chłonne podłoże. Zresztą z doświadczenia nie mogę przyznać Ci racji
    Moim zdaniem dobrze robisz kładąc samodzielnie styro na podłogę - kto Ci lepiej zrobi dom jak nie Ty? Zrobisz to dokładniej niż niejeden wykonawca - a hydraulicy idą w szybkość więc nie wypełnią Ci każdej szczeliny pod rurą.
    A propos, nie boisz się że Ci styro przez noc "wywieje" z działki? Masz to jakoś zabezpieczone?
    Pozdrawiam i trzymam kciuki. No i wesołych Świąt!
    Oczywiście że też chłonie wodę , tyle że około 3x mniej ...

    Co do styropianiu to jest położony po 3 opakowania i dodatkowo na położone są palety. Jak kładłem styropian wewnątrz to baaardzo mocno wiało i nic się nie działo.
    Na razie nic nie poradzę , bo nie mam gdzie schować , więc tam musi zostać.

    Mam nadzieję że wykonawca pojawi i zacznie kleić , ale w następnym tygodniu pogoda będzie beznadziejna (przymrozki) i nie nadaje się na klejenie ...
    Bardziej przypomina pogodę późną jesienią niż wiosną.

    Niedaleko mnie deweloper też tak przechowywał dłuższy czas styropian i nie było problemu , ale zawsze jest ryzyko i trochę się boję.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zastanawia mnie ile czasu zajmuje położenie styropianu hydraulikowi i ile bierze za tą "przyjemność"
    Styropian kładła mi ekipa od wylewki bo hydraulik powiedział, że lepiej będzie jak oni położą, zwłaszcza przez mogące być różnice w poziomie chudziaka. Więc najpierw był hydraulik, potem ekipa od wylewki układała styropiany (około 190-200 metrów w jakieś 2-3 dni), znowu hydraulik i znowu ekipa od wylewki.
    Za ułożenie styro z tego co pamiętam brali 7 zł od metra.

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    U nas znajomy co robił instalacje wod-kan, c.o. bierze 20zł/m2 z piankowaniem każdej płyty. Miałem okazje chodzić po takim styro podczas rozkładania podłogówki na jego robocie i powiem, że wyglądało to jakby nie był to styropian a wylewka, totalnie nic nie ruszało, rury nie prężyły.

    U siebie sam układałem styro z piankowaniem każdej płyty z każdej strony, na 98m2 poszł ponad karton pianki pistoletowej. Układałem miesiąc, oni układają ok tygodnia taką powierzchnię w 3 osoby po 8h.

    Wylewkarz powiedział, że jeszcze tak ułożonego styro dobrze nie widział.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  19. #259

    Domyślnie

    Hej Kaszpir007 mam pytanie odnośnie styropianu fasadowego, ponieważ rozważałeś położenie białego 0,38 co zdecydowało, że będziesz jednak ocieplał grafitem? Za chwilę sam będę na podobnym etapie i na dzień dzisiejszy skłaniam się ku białem właśnie, głównie ze względu na brak problemów z klejenie do ściany. Mam w planach 20 cm na ścianę i zastanawiam się jaka może być różnica na ogrzewaniu między styropianem 0,38 a 0,33. Dzięki za informację i powodzenia w dalszej budowie.

  20. #260

    Domyślnie

    ig0r gdzieś w moim dzienniku podawałem linki do darmowych stron do obliczania OZC. Tam możesz sprawdzić orientacyjnie jakie to są różnice w kosztach ogrzewania. Nie pamiętam tej fajniejszej (wg mnie strony) ale jeden z linków to http://cieplowlasciwie.pl/. Poszukaj może u mnie w dzienniku tej drugiej strony - tam na szybko możesz zmieniać parametry przegród (w Twoim przypadku podłogi) i podglądać koszty ogrzewania. Polecam

    PS.
    ku białem właśnie, głównie ze względu na brak problemów z klejenie do ściany
    O co chodzi, jakie problemy?

    _______
    edit: http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator-zuzycia-ciepla <- nie zmam się ale wg mnie ten skrypt jest super jak za free

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 17-04-2017 o 09:58

Strona 13 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony