dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 93
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1856
  1. #781

    Domyślnie

    U mnie zawsze. Do tego zawsze się uginały pod moimi 120kg wagi. Co z tego że po kilku latach będę miał kilka wgniotów w desce. Panele wyglądają po kilku latach nie lepiej. Widać połączenia, narożniki itp. Ale co kto lubi. Ja się zraziłem pewnie ze względu na kiepski montaż (swój jak i zlecony) Spróbuje tym razem drewna. Zawsze je można cyklinować przecież. A co drewno pod nogą to drewno. Choćby sosna.

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja ma w sypialniach panele, w salonie dębową deskę warstwową i płytki. Najtaniej wyszły panele i własny montaż, płytki i deska podobnie , około 200 zł / m2.
    Na panelach nic nie widać, na płytkach jedna plama chyba od gruntu ( czym to usunąć ? ) i uszczerbek przy montażu deski, na desce pełno rys i znaki np. po upadku kluczy, widać to szczególnie jak świeci słońce.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #783

    Domyślnie

    To masz kiepskie te deski warstwowe, albo z lakierowaniem nie wyszło.. Babcia żony ma parkiet dębowy w domu, cyklinowany ostatni raz przed moimi narodzinami i w wielu miejscach jest jak nowy.
    Z drugiej strony co ci to przeszkadza? Obcujesz z drewnem, kilka wgniotów tego nie zmieni.

  4. #784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To masz kiepskie te deski warstwowe, albo z lakierowaniem nie wyszło..
    Jaki sens ma wywalanie kasy na drewno, by pokryć je warstwą pancernej chemii? Ma same wady co panele + wady drewna - nawet nie ma "kontaktu z naturalnym materiałem" który wielu uważa za zaletę.
    W rodzinnym mieszkaniu był lakierowany parkiet. Po lakierowaniu dosyć szybko pojawiały się rysy i wgniecenia. Przy lakierze - bardzo rzucały się w oczy.
    Teraz mam parkiet olejowany. Owszem, obrywa od życia.Ale nie rzuca się to w oczy i nawet powiedziałbym, że mi sie takie "postarzanie" podoba.

    To, że parkiet miejscami wygląda jak nowy to żadna zaleta, jak gdzie indziej tak nie wygląda.

  5. #785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To masz kiepskie te deski warstwowe, albo z lakierowaniem nie wyszło.. Babcia żony ma parkiet dębowy w domu, cyklinowany ostatni raz przed moimi narodzinami i w wielu miejscach jest jak nowy.
    Z drugiej strony co ci to przeszkadza? Obcujesz z drewnem, kilka wgniotów tego nie zmieni.
    Nie napisałem, że przeszkadza tylko, że widać na nim rysy i wgnioty. Najmocniej jak świeci słońce i patrzy się pod światło.
    Lubię chodzić w domu boso i czuję różnice pomiędzy deska a panelem.

    A swoją drogą kiedyś lakiery były mniej ekologiczne ale za to trwałe.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #786

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Fajnie , że nie widzisz róznicy. Ja położe lub przykleje najtańszą warstwową deskę lub po prostu przykleje deskę litą, choćby z sosny do 1.5cm. Do paneli mam uraz.



    U mnie na każdym mieszkaniu zamki od czoła padały. Zawsze w 3-4 miejscach na pokój panele sie rozeszły niezależnie od ich ceny.

    Co do płytek w całym domu to raczej chybiony pomysł. przecież podłogówka będzie chodziła max 5-6 miesiecy w roku. Na piętrze kładę drewno.
    Z tego co czytałem akceptowalne spadki są w przypadku gęstych, twardych odmian drewna. Lepsze rezultaty daje przyklejenie paneli czy desek. Podkład z powietrzem bardzo izolują płytę grzejną bez względu czy to podkład specjalny do podłogówki.
    Drewno ?

    Czemu nie , ale polskie odmiany drewna są miękkie i mają małą twardość a co za tym idzie szybko się zużywają ...
    Są odmiany drewna (egzotyczne) które są duuużo twardsze i trwalsze od np. dębu - np. sukupira ,tali , jatoba czy nawet merbau , ale są one bardzo drogie i często ciężko dostępne ...
    Sosna to baaaardzo miękkie drewno. Nawet zwykłe krzesło może pozostawić wgniecenia , nie mówić już np. o wizycie koleżanki na szpilkach

    Później jak takie zwykłe drewno potraktujesz kilka razy lakierem to o jakiej my tu mówimy "naturze" ?
    Jak już to deski olejowane , ale wtedy co kilka miesięcy olejowanie ...
    Miałem blat z drewna (buk) olejowany i w nowej kuchni nie chciałem już drewna ...
    Drewno jest piękne ale aby one dalej tak wyglądało trzeba poświęcić mu mnóstwo czasu i pracy i bardzo o nie dbać ...

    Ja panele miałem już 3 trzech domach i nigdy na nie nie narzekałem. Nic nigdy złego się z nimi nie działo. Ale poza panelami też ważny jest podkład i umiejętność ułożenia i zachowania dylatacji ...

    Co do kafli ..

    Kafle mają ten plus że obecnie każdy znajdzie kafle jakie będą mu pasowały i pasowały do wnętrz. Do nowoczesnych wnętrz , klasycznych i itd , kafle które udają drewno i itd ...
    Także są różnej klasy twardości i wytrzymałości ...

    Mi nie przeszkadzają zimne kafle w lato a nawet uważam to za plus. W wielu krajach cieplejszych od Polski domy mają kafle i te lekkie schładzanie jest traktowane jako zaleta ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 29-12-2017 o 22:25
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To masz kiepskie te deski warstwowe, albo z lakierowaniem nie wyszło.
    Dasz sosnę, będzie jeszcze gorzej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #788

    Domyślnie

    Następny raport zużycia prądu na ogrzewanie jak i na grzanie ciepłej wody (CO +CWU).

    Za miesiąc grudzień poszło 457kWh czyli około 150 zł. Niemalże całe zużycie w II taryfie. W domu około 22,4 stopnia.

    Od 1 września do dziś zużyłem na CO+CWU 942 kWh.

    Była kilka dni temu ładna pogoda i wyszło słoneczko i pstryknąłem domkowi jeszcze zdjęcia , bo ciągle mnie widok domku kręci więc ciągle nowe zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h1.jpg
Wyświetleń:	1223
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	404108 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h2.jpg
Wyświetleń:	1141
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	404109

    Piesio też rośnie i coraz więcej jedzenia wciąga

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h3.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	404110

    A tak to zastój ...

    Plany na następny rok to lekki "odpicowanie" pomieszczeń bo niektóre pomieszczenia wymagają jeszcze dopracowania a od wiosny akcja ogród bo ciągle jest tyle do zrobienia ...

    ________33333333333333333333333
    ________333________________333
    __N_______333___2_0_1_8___333
    ____O______333___________333
    ______W_____333_________333
    ________Y_____333______333
    ________________333__333
    _____R____________3333
    _______O___________33
    _________K_________33
    ___________________33
    __2_0_1_8__________33
    ___________________33
    ___________________33
    _____________33333333333333

    Ile w Chinach Chińczyków,
    Ile w Indiach koralików,
    Ile w Polsce bocianów,
    Ile w Turcji dywanów,
    Ile piasku w Maroku
    Tyle szczęścia w Nowym Roku!
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 31-12-2017 o 12:13
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mi nie przeszkadzają zimne kafle w lato a nawet uważam to za plus. W wielu krajach cieplejszych od Polski domy mają kafle i te lekkie schładzanie jest traktowane jako zaleta ...
    Zgoda ale jedynie 1-3 miesiące w roku. Gratuluję zużycia prądu. Ja tylko liczę na to, że G12 w Tauronie (stosunkowo taniej) mi nie wyłączą na polecenie super premiera i jego "nowej" taryfy.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dasz sosnę, będzie jeszcze gorzej...
    Zaryzykuję. Za 50-60zł/m2 na gotowo dębu, czy też drewna egzotycznego nie kupię. Na parterze będą płytki w stylu drewnianym, więc nie powinno być źle. Dam radę

  10. #790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To moze modrzew ?
    Widze, jaka jest róznica w wyglądzie powierzchni tarasow z modrzewia i z sosny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #791

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Następny raport zużycia prądu na ogrzewanie jak i na grzanie ciepłej wody (CO +CWU).

    Za miesiąc grudzień poszło 457kWh czyli około 150 zł. Niemalże całe zużycie w II taryfie. W domu około 22,4 stopnia.

    Od 1 września do dziś zużyłem na CO+CWU 942 kWh.

    Była kilka dni temu ładna pogoda i wyszło słoneczko i pstryknąłem domkowi jeszcze zdjęcia , bo ciągle mnie widok domku kręci więc ciągle nowe zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h1.jpg
Wyświetleń:	1223
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	404108 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h2.jpg
Wyświetleń:	1141
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	404109
    kaszpir, gratuluję nieustannie pięknego domu, niskiego zużycia prądu, cudnego psiaka i w ogóle
    Masz czym się jarać Ty latasz z aparatem wokół domu, a rodzinka kuchnię okupuje Też bym posiedziała w takiej kuchni.
    Powiedz, czy te nasypy wokół tarasu, to zabieg docelowy?? No i co z odprowadzeniem deszczówki. Masz jakieś plany, czy tak zostanie?
    Ehh... jak ja Ci zazdroszczę Ale tak pozytywnie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #792

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    kaszpir, gratuluję nieustannie pięknego domu, niskiego zużycia prądu, cudnego psiaka i w ogóle
    Masz czym się jarać Ty latasz z aparatem wokół domu, a rodzinka kuchnię okupuje Też bym posiedziała w takiej kuchni.
    Powiedz, czy te nasypy wokół tarasu, to zabieg docelowy?? No i co z odprowadzeniem deszczówki. Masz jakieś plany, czy tak zostanie?
    Ehh... jak ja Ci zazdroszczę Ale tak pozytywnie
    Dzięki

    Nasypy , zabieg celowy który miał/ma chronić tarasy przed zapadaniem (uszkodzeniem).
    Teren nie równy i po wykonaniu tarasów z płyt betonowych okazało się że tarasy są dość wysoko. Zastosowanie obrzeży 30cm mało co dało , dlatego nadsypaliśmy piach , później agrowłóknina , specjalne kratki aby ziemia się nie obsuwała i na to żwir płukany (kamień).
    Na wiosnę będą tam posadzone trawy (miskanty i rozplenice). Dodatkowo będą też juki (już czekają jak to żona mówi "w szpitaliku").
    Więc te nasypy będą "zamaskowane".

    Co do deszczówki to na początku myślałem aby zrobić drenaż , ale stwierdziłem że mamy teren bardzo piaszczysty , dodatkowo będzie wysypany kamień , więc po co się bawić w drenaż jak woda szybko znika i problemów z wodą nawet po największej ulewie nie ma ?
    Jedynie na wiosnę muszę kupić tynk mozaikowy aby dodatkowo zabezpieczyć cokół domu.

    U Was też widzę że praca idzie , widziałem już Waszą łazienkę i nie ukrywam że ładna
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-01-2018 o 22:31
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #793

    Domyślnie

    Ahh ta rekuperacja ...

    W starym domu miałem zrobioną dziurę w ścianie , przez nią była puszczona rura termoflex i na końcu czerpnia/wyrzutnia fi125 ...
    I działało to bez problemu , żadnego szronienia , zawilgocenia , wychładzania i itd ..

    Ale w nowym domu chciałem "profesjonalnie"

    Najpierw kazałem wstawić dwie rury fi160 aby był "zapas" , bo wiadomo kratki dość sporo ograniczają przepływ a jeszcze brud i itd jeszcze bardziej.
    Zasugerowano mi że powinno być fi200 , bo lepiej aby nie powstało "wąskie gardło".
    No i musiałem kuć i się męczyć aby wstawić rury fi200. Miałem jakieś niewykorzystane rury kanalizacyjne fi200 więc się cieszyłem że nie będę musiał nic dokupywać.

    Niestety mój entuzjazm szybko minął jak kupiłem redukcję z fi200 na fi125 i czerpnię i wyrzutnię. Oczywiście nie pasowały bo to inny standard ...
    Co z tego że fi200 i tu fi200 jak jednak tu i tu jest "inne fi200"
    Trzeba było kupić rurę fi200 ze stali i znów się męczyć aby tym razem tą rurę włożyć ...

    Szczęśliwy że wszystko jest idealnie jak powinno być wszystko odpaliłem i ... zapomniałem aż do momentu jak zrobiło się zimniej ...

    Okazało się że te piękne rury stalowe to piękny mostek który pięknie wychładza pomieszczenia , ale najgorsze jest to że rura się "poci" i zaczyna się woda skraplać

    Drugi problem to wrzutnia powietrza. Puściłem rurę (izolowaną) poddaszem , i rura ta jest zasypana ponad 40cm celuozą ...
    Czyli niby idealnie , ale okazało się że nie , bo powietrze zimne dzięki tak dobrej izolacji się ogrzewa i ... wytrąca się woda i zaczęła mi woda kapać po rekuperatorze

    Postanowiłem zmienić nawiew z wywiewem , ale oczywiście się okazało że zabrakło z kilku centrymetrów rury ...

    Lekko szarpnęłem za rurę i ... rozwaliła mi się w palcach ...
    Widać te termoflexy są dobre jak się ich nie rusza

    Oczywiście jakiś czas temu robiłem porządki i wywaliłem termoflexy jakie mi zostały , a teraz jak by się przydały to nie ma ich
    Tak to już jest że jak coś długo leży i niby nie jest potrzebne i się wywala to po jakimś krótkim czasie okazuję się że jednak jest potrzebne

    Teraz widzę że czeka mnie na wiosnę (albo szybciej) ponowna "przebudowa" wentylacji ...

    Zapewne rury stalowe wywalę (nie uśmiecha mi się bo tragicznie ciężko wchodziły) i zapewne tak jak kiedyś w dziurę wprowadzę już przewód izolowany i sądzę że problem z mostkiem (radiatorem) , skraplaniem się wody i wychładzaniem zniknie ...

    Ale drugiej rury już poddaszem nie mogę puścić , bo oczywiście pech chciał że do tej części poddasza nie mam dostępu (ściana) i zapewne będę musiał puścić rurę w kotłowni i będzie widoczna

    Jak widać człowiek uczy się całe życie i weryfikuje różne pomysły ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-01-2018 o 22:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No i musiałem kuć i się męczyć aby wstawić rury fi200. Miałem jakieś niewykorzystane rury kanalizacyjne fi200 więc się cieszyłem że nie będę musiał nic dokupywać.
    Czyli to, to nie były tylko rury osłonowe?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Puszczasz powietrze przez nieizolowane rury (gdzie silkę od mroźnego powietrza w ilościach dosyć hurtowych) oddziela tylko ścianka rury?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Okazało się że te piękne rury stalowe to piękny mostek który pięknie wychładza pomieszczenia , ale najgorsze jest to że rura się "poci" i zaczyna się woda skraplać
    Nie tylko pomieszczenie - mur też który cały robi za radiator.
    Dlatego ja wywaliłem dziurę w murze na ponad 30cm. Czerpnia 315mm od razu jest zredukowana do 200 - i mam 5cm dookoła na izolację. I obawiam się, że te 5cm to może być mało.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Drugi problem to wrzutnia powietrza. Puściłem rurę (izolowaną) poddaszem , i rura ta jest zasypana ponad 40cm celuozą ...
    Czyli niby idealnie , ale okazało się że nie , bo powietrze zimne dzięki tak dobrej izolacji się ogrzewa i ... wytrąca się woda i zaczęła mi woda kapać po rekuperatorze
    Czyli jest dobrze odizolowana od chłodu zewnętrznego, a symbolicznie od wnętrza domu, czy odwrotnie? IMO i nawiew, i wywiew trzeba dobrze odizolować od wnętrza domu i murów.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Teraz widzę że czeka mnie na wiosnę (albo szybciej) ponowna "przebudowa" wentylacji ...
    Radziłbym jak najszybciej. Bo wychłodzony mur to nie tylko strata kasy na ogrzewanie. Większy problem, to że skropli się tam para i może urosnąć pleśń i grzyb.

  15. #795

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za dzienniki. Jak zacznę budowę pod koniec lutego to oka nie zmrużę.
    Znam ból bo dwa lata mieszkałem w nowym mieszkaniu Dombudu. Parter, styropian na plackach, luźno położony styro pod wylewką i nawiewy do piwnicy 5cm od mojej podłogi - pięknie ją wychładzające, do tego balkony kiepsko odizolowane od ściany... To był koszmar.

    Swoją drogą jak dochodzi do ogrzania powietrza w rurze, która przechodzi przez celulozę? Powwietrze powinno dalej być zimne. Tak jak włożysz mięso zamrożone pod kołdrę na czas mycia lodówki (gdy nie było lodówek "nofrost").

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To moze modrzew ?
    Widze, jaka jest róznica w wyglądzie powierzchni tarasow z modrzewia i z sosny.
    OK. Sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 06-01-2018 o 16:05

  16. #796

    Domyślnie

    Dobra temat rekuperatora chyba już rozwiązany

    W sobotę udało się wyjąć stalowe rury fi200, Łatwo nie było ale się udało.
    Następnie od razu do czerpni/wywiewu zamontowałem redukcję na fi125. Teraz całość jest w warstwie ocieplenia. Dodatkowo poza izolacją jaka była w przewodzie otwór uszczelniłem i ociepliłem wełną.

    Od razu w kotłowni zrobiło się cieplej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dobra temat rekuperatora chyba już rozwiązany

    W sobotę udało się wyjąć stalowe rury fi200, Łatwo nie było ale się udało.
    Następnie od razu do czerpni/wywiewu zamontowałem redukcję na fi125. Teraz całość jest w warstwie ocieplenia. Dodatkowo poza izolacją jaka była w przewodzie otwór uszczelniłem i ociepliłem wełną.

    Od razu w kotłowni zrobiło się cieplej ...
    Czyli wróciłeś do wersji z poprzedniego domu?
    Zrobiłem przepusty jak u Ciebie z 200mm PCV rury miałem dać 160 ale skoro 125 wystarcza.... troche dziwią mnie ta mała średnica we/wy w tym reku.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Czyli wróciłeś do wersji z poprzedniego domu?
    Zrobiłem przepusty jak u Ciebie z 200mm PCV rury miałem dać 160 ale skoro 125 wystarcza.... troche dziwią mnie ta mała średnica we/wy w tym reku.
    Nie do końca ...

    W starym domu miałem przepusty na rurę fi125 i takiej średnicy miałem czerpnię i wyrzutnię. Dopiero później dowiedziałem się że czerpnia i wyrzutnia powinna być chociaż rozmiar większa ,bo budowa czerpni (siatka , łopatki , zabrudzenia i itd) ograniczają faktyczną powierzchnię i tak naprawdę przepływ jest mniejszy niż powinien.
    W nowym domu najpierw zrobiłem przepust na fi160 a później stwierdziłem że dam jednak fi200 , bo nie do końca wiedziałem jeszcze jaki rekuperator zakupię , a lepiej wtedy zamontować redukcję niż mieć problem ze zbyt małej średnicy otworami.
    Teraz jej czerpnia/wrzutnia fi200 i redukcja na fi125. Teraz nie ma problemu i wiem że przepustowość rury fi125 będzie mogła być wykorzystana w 100% i nie będzie żadnej "zwężki" .

    Fi125 w rekuperatorze o wydajności około 300m3/h jest wystarczające. Dopiero chyba w rekuperatorze do wydajności 450m3/h są przyłącza fi160.

    PS. Niestety mocno się zawiodłem "nową" wersją rekuperatora. Stara jaką miałem w starym domu wersja na rynek brytyjski (Sentinel Kinect) była dużo lepiej złożona i spasowana. Tutaj jest sporo nieszczelności i montaż bardzo niechlujny.
    Powoduje to przedmuchy i obniża mocno sprawność rekuperatora
    Jak wymontuję wymiennik to sądzę że spokojnie z litr wody wylewam z niego ...
    Jak włączę na max rekuperator to słychać jak woda spływa.
    Nieszczelności powodują spory spadek sprawności w odzysku
    Staram się znaleźć ten nieszczelności ale czy sie uda nie wiem
    Nie polecam już tego rekuperatora.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 10-01-2018 o 22:08
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #799
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    .....Niestety mocno się zawiodłem "nową" wersją rekuperatora. Stara jaką miałem w starym domu wersja na rynek brytyjski (Sentinel Kinect) była dużo lepiej złożona i spasowana. Tutaj jest sporo nieszczelności i montaż bardzo niechlujny.
    Powoduje to przedmuchy i obniża mocno sprawność rekuperatora
    Jak wymontuję wymiennik to sądzę że spokojnie z litr wody wylewam z niego ...
    Jak włączę na max rekuperator to słychać jak woda spływa.
    Nieszczelności powodują spory spadek sprawności w odzysku
    Staram się znaleźć ten nieszczelności ale czy sie uda nie wiem
    Nie polecam już tego rekuperatora.
    A ja właśnie ten większy z czujnikiem wilgotności użytkuję od dwóch miesięcy, możesz coś więcej informacji podać na temat przedmuchów i co się pogorszyło w stosunku do starej produkcji.

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie do końca ...

    W starym domu miałem przepusty na rurę fi125 i takiej średnicy miałem czerpnię i wyrzutnię. Dopiero później dowiedziałem się że czerpnia i wyrzutnia powinna być chociaż rozmiar większa ,bo budowa czerpni (siatka , łopatki , zabrudzenia i itd) ograniczają faktyczną powierzchnię i tak naprawdę przepływ jest mniejszy niż powinien.
    W nowym domu najpierw zrobiłem przepust na fi160 a później stwierdziłem że dam jednak fi200 , bo nie do końca wiedziałem jeszcze jaki rekuperator zakupię , a lepiej wtedy zamontować redukcję niż mieć problem ze zbyt małej średnicy otworami.
    Teraz jej czerpnia/wrzutnia fi200 i redukcja na fi125. Teraz nie ma problemu i wiem że przepustowość rury fi125 będzie mogła być wykorzystana w 100% i nie będzie żadnej "zwężki" .

    Fi125 w rekuperatorze o wydajności około 300m3/h jest wystarczające. Dopiero chyba w rekuperatorze do wydajności 450m3/h są przyłącza fi160.

    PS. Niestety mocno się zawiodłem "nową" wersją rekuperatora. Stara jaką miałem w starym domu wersja na rynek brytyjski (Sentinel Kinect) była dużo lepiej złożona i spasowana. Tutaj jest sporo nieszczelności i montaż bardzo niechlujny.
    Powoduje to przedmuchy i obniża mocno sprawność rekuperatora
    Jak wymontuję wymiennik to sądzę że spokojnie z litr wody wylewam z niego ...
    Jak włączę na max rekuperator to słychać jak woda spływa.
    Nieszczelności powodują spory spadek sprawności w odzysku
    Staram się znaleźć ten nieszczelności ale czy sie uda nie wiem
    Nie polecam już tego rekuperatora.
    myślę że w tym przedziale cenowym dalej nie ma konkurencji.. kiedyś był bardzo dobry teraz jest po prostu dobry...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 40 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony