dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 93
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1856
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    "Nie nadaje się też do trzymania w kojcu – powinien móc swobodnie poruszać się po swoim terenie i mieć nieograniczony dostęp do domu."

    https://www.psy.pl/rasa/bernenski-pies-pasterski/

    To masz problem... Swoją drogą, nie myślałeś nad bardziej cywilizowaną rasą...?
    Nie jestem fanem psów a nawet się boję psów , bo mnie kiedyś w dzieciństwie ugryzł i mam pewien "uraz" ..

    Wolę koty. Mamy jednego już wiele lat ..
    Żona i dzieciaki chciały i mnie dłuuugo namawiały aż wreszcie "pękłem" i się zgodziłem pod pewnymi warunkami i te warunki spowodowały że został mały wybór psów które by miały takie cechy jakie chciałem i predyspozycje ...

    Berneński był dla nas najlepszym wyborem ..

    Co do kojca i ograniczenia mu przestrzeni to na razie wycofujemy się z pomysłu , bo wczoraj w nocy testowo pies miał mocno ograniczony zakres "działania" (i tak większy niż gdyby to był kojec) i rano żona mówiła że źle to zniósł ..

    Myślę więc że kojec czy też inne ograniczenia odpadają , bo nasza Luna lubi spać koło naszych okien i nas widzieć i słyszeć w domu ...

    Myślę że po prostu będę szybciej wstawał i rano też na spacer szedł i być może to pomoże , choć zbyt szczęśliwy nie jestem bo bardzo wcześnie wstaję ...

    Dziś rano była żona z psem na spacerze i później jak wróciła z roboty to żadnych szkód nie było , więc mam nadzieję że uda nam się oduczyć psa niszczenia ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-04-2018 o 22:48
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?
    Mam dwa duże molosy i wbrew poprzednim wypowiedzią mogę powiedzieć, że w czasie naszej nieobecności psy powinny być na swoim "miejscu" (kojcu, zagrodzie itp.). Pies puszczony "samopas" po jakimś czasie zacznie się nudzić (efekty wiadome), uzna że obecność człowieka nie jest mu potrzebna (przecież sam doskonale sobie radzi i pilnuje terenu), będzie próbował wydostać się poza ogrodzenie (nowe i ciekawe zapachy i rzeczy), musi znać swoje bezpieczne 4 kąty.

    Psa puszczamy wolno w czasie naszej obecności, w nocy lub kiedy ma "zadanie". Budowa częściowo zadaszonego kojca to konieczność im szybciej to zrobisz tym lepiej dla wszystkich inaczej prędzej czy później pojawi się długa linka (łańcuch) przy budzie czego z pewnością nigdy nie chciałeś. No i spacery. One powinny bezwzględnie odbywać się poza działką.

    Pies nienauczony przebywania w "kojcu" z początku będzie się buntował ale zobaczysz, że z biegiem czasy sam będzie chętnie do niego wracał.

    ps. Ja planuje 3 dom właśnie dostosowany pod psy

    ps. U nas psy śpią w domu obok nas, a są zamykane w kojcach gdy wychodzimy na dłużej.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 18-04-2018 o 07:23

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla mojego psa bezpieczne 4 kąty to te, ktore tworzą dzialkę.
    I jakos, wbrew temu co piszesz, nie przejawia checi wydostania sie poza nie.
    Podczas niepogody jest to dom.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nigdy nie zrozumiem po co komus pies skoro siedzi w kojcu / wisi na lancuchu przy budzie. albo takie budowanie zagrody lub budy dla psa w najdalszej czesci ogrodu gdzies przy plocie i najlepiej przy sasiedzie a potem pretensje, niesnaski sasiedzkie, bo pies wyje i szczeka.

    Kaszpir sam zauwazyles ze dluzszy spacer juz daje efekty, troche wiecej pracy ze zwierzakiem i ulozysz go. Nie pogardzilabym radami specjalistow skoro nie masz doswiadczenia, kurs dla twojego psa to bylby super pomysl, do tego mega socjalizacja z innymi zwierzakami.
    sam na tym zyskasz, spacery i ruch to zdrowie

  5. #1005

    Domyślnie

    Myślę że po prostu będę szybciej wstawał i rano też na spacer szedł i być może to pomoże , choć zbyt szczęśliwy nie jestem bo bardzo wcześnie wstaję ...

    Dziś rano była żona z psem na spacerze i później jak wróciła z roboty to żadnych szkód nie było , więc mam nadzieję że uda nam się oduczyć psa niszczenia ..
    O! Pierwsze efekty są
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #1006

    Domyślnie

    Pokazywałam Ci naszego berneńczyka Wariat był niesamowity (odszedł po nowym roku przez choróbsko, ale żył ponad 13 lat). To był jedyny pies moich teściów, który w kwestii wychowania został puszczony samopas. I jedyny, który wymagał czasami stosowania łańcucha. Pozostałe 3 berneńczyki były ułożone, nie uciekały z posesji mimo braku płotu, nie załatwiały swoich potrzeb na własnym podwórku, nie wyjadały nam jedzenia z talerzy.
    Warto wybrać się z psem na szkolenie. Sam dużo możesz się dowiedzieć i nauczyć, jak to zwierzę obsługiwać.
    Ja się na psach nie znam i na pewno skorzystam ze szkolenia, jak już się zdecyduję na własnego zwierza. Póki co, przeraża mnie wizja dodatkowego obowiązku, którego nie chciałabym zaniedbywać.
    Ale jedno trzeba oddać naszemu urwisowi. Mimo, że nigdy nie był szkolony i lubił chodzić swoimi ścieżkami, skubany wygrywał wystawy, nawet jak dostał jakąś naganę od sędziego, bo warknął na niego Piękny był z niego okaz
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mozna też oddzielić front domu od tyłu ogrodu i kiedy was nie ma, zostawiac go na froncie.

  8. #1008

    Domyślnie

    My mamy oddzielony front od tyłu działki. Terytorium psa było z tyłu (skarpa, kawałek lasu i rzeka) A z przodu wiadomo, brama wjazdowa, furtka...Wyłaziłby przy każdej okazji i straszył ludzi swoimi rozmiarami. Bo poza tym, to był bardzo spokojny pies w stosunku do ludzi. A listonosz, czy koleś od liczników i tak bali się wchodzić na posesję Ale nie dziwię im się. Ja po wprowadzeniu się do teściów, przez pół roku bałam się wychodzić na taras, gdzie biegały dwa psy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #1009

    Domyślnie

    Hej, Kaszpir widziałem, jak kiedyś odpowiadałeś w temacie na pytanie kiedy montować stelaże (przed czy po wylewkach). Mówił Tobie wcześniej majster, że musi być montowany do sztywnego podłoża a nie do wylewki, która jest "pływająca" (np dylatowana od ścian). Ok a co jeśli jest pod kafelkami 28cm do chudziaka? (20cm styropianu + 8 wylewek). Myślę, żeby zrobić stelaże jednak po wylewkach
    plusy:
    - brak problemu z wysokością do chudziaka
    - posadzki łatwiej wyrównać
    - zawsze jest możliwość lekkiego manewrowania, przesunięcia
    - nic się nie upierdzieli betonem
    - da się później to kiedyś tam wymienić za X lat
    minusy?
    - odkładanie na potem kolejnych prac
    - brak 100% pewności co do solidności mocowania
    - rurki podłogówki trzeba bezpiecznie odsunąć od miejsc wierceń

    Coś jeszcze?

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Hej, Kaszpir widziałem, jak kiedyś odpowiadałeś w temacie na pytanie kiedy montować stelaże (przed czy po wylewkach). Mówił Tobie wcześniej majster, że musi być montowany do sztywnego podłoża a nie do wylewki, która jest "pływająca" (np dylatowana od ścian). Ok a co jeśli jest pod kafelkami 28cm do chudziaka? (20cm styropianu + 8 wylewek). Myślę, żeby zrobić stelaże jednak po wylewkach
    Z tego co się orientowałem stelaże powinny być zamontowane do podłoża stabilnego. Podłoga na wylewce jest podłogą "pływającą" więc nie jest podłożem stabilnym.
    Po to właśnie stelaże mają regulację wysokości i duży zakres regulacji.
    Jak jest za mały to się po prostu przedłuża ..

    Tak mi powiedział fachowiec. Mi od razu hydraulik montował i od razu robił "przyłącza" do stelaży.

    Być może na wylewce też nic się nie stanie i będzie ok , ale po co ryzykować ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1011

    Domyślnie

    Wczoraj doczekałem się wreszcie wizyty serwisanta do drzwi wejściowych PCV Drutex.

    Powód wizyty. Drzwi mają słaby docisk (od strony klamki) i uszczelka nie dociska do drzwi i drzwi nieszczelne.
    W zimę miałem szron od wewnatrz domu i mocno mi dom wychładzało.
    Myślałem że serwisant usunie problem i jakoś wyreguluje i dociśnie , ale niestety serwisant mało co polepszył i był zdziwiony o co mi chodzi ?

    Serwisant stwierdził że przecież drzwi to nie okno PCV i nie ma tylu punktów "docisku" jak i możliwości regulacji , więc na 100% szczelność nie mam co liczyć ?
    Drzwi nie przechodzą "testu" z kartką papieru , czyli włożoną w drzwi kartkę można spokojnie wyjąć ...
    I że jestem "szczęściarzem" bo jak serwisuje drzwi z aluminium (firma jest producentem drzwi i okien a aluminum) i drewna to jest często o wiele gorzej niż u mnie ..

    Zapewne powinienem być szczęśliwy że drzwi się zamykają i że są

    Ręce mi opadły

    Stwierdziłem że chyba sam będę musiał coś z nimi zrobić i chyba po prostu zamontuje trochę grubsze uszczelki i problem ... zniknie ..
    Muszę poszukać jakiś grubszych uszczelek , bo widzę na serwis nie ma co liczyć

    Wczoraj też dotarła cegła cięta z środka. Cegła 100 letnia.

    Jednak sądzę że montaż dopiero na jesień (no chyba że się pogoda się pogorszy) bo teraz najważniejszy jest dla nas ogród i cegła musi poczekać
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-04-2018 o 10:55
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #1012

    Domyślnie

    Porażka. Też mamy przeboje z drzwiami, właśnie skrobię maila do UKOIKu... zrobię wpis jak coś się w końcu wyjaśni. Generalnie mamy dwoje drzwi, w obu jest ten sam problem, czyli rygle - górny i dolny w ogóle się nie wysuwają, kiedy naciska się na klamkę... Szkoda gadać.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Kaszpir zapodaj zdjęcia cegły
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #1014

    Domyślnie

    Też czekam na zdjęcia cegieł z niecierpliwością
    Jak wrażenia, po obejrzeniu cegieł na żywo? Ok?

    Odnośnie drzwi, ja czekam na wkładkę już 5 m-cy
    U mnie też chyba drzwi lekko nie dociskają od strony zamka. W te największe mrozy, ościeżnica w tym miejscu, była wilgotna. Dociągną mi drzwi, jak już przyjdzie ta wkładka.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #1015

    Domyślnie

    Ja mam lepiej bo ani Wikęd ani KTm nie robią drzwi na mój wymiar (200cm wzrostu).. Dlatego postanowiłem drzwi nie robić.

    A to, że masz się Kaszpir cieszyć z drzwi kiedy szronią sie wewnątrz, to jest skandal.

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dlatego postanowiłem drzwi nie robić.
    to co masz? płachte?

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    to co masz? płachte?
    Nieograniczoną z żadnej strony przestrzeń na razie. Skończy się tym, że zamówię jakieś PVC jak Kaszmir, tylko szczelniejsze

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a z ciekawosci ile kosztuja takie drzwi Kaszpir jak zamontowałes? sama mam drewniaki i jestem zadowolona chociaz cenowo nie byly z najwyzszej polki, sredniaki, wiec sie z lekka obawialam jakosci. ale robota solidna i serwis sprawny (mialam drobny problem z wkladka, przyjechali, zrobili elegancko, wczesniej z wyprzedzeniem sie umowili czy mi bedzie pasowac). w poprzednim domu mialam metalowe gerdy, niby nic sie z nimi nie dzialo ale latem zawsze zimne a latem gorace mimo dokupienia wersji z dodatkowa izolacja

  19. #1019

    Domyślnie

    Płaciłem za nie 2380 zł z montażem na 8% VAT. Drutex system drzwiowy Iglo5.
    Drzwi sam "projektowałem" , łącznie z kolorem wnętrza , uszczelek , koloru okuć , rodzaju szyby i itd ..

    Dostałem najlepszą ofertę od firmy która .... produkuje drzwi i okna z aluminium i znajduje się fabryka niedaleko mnie ...

    Co do drzwi to po prostu wymienię uszczelki na trochę wyższe i sądzę że problem zniknie, bo szczeliny są minimalne i nie wszędzie.
    Wygląda że od strony wejścia (tam gdzie klamka) jest trochę słabszy docisk. Są takie 3 regulowane "bolce" i można nimi zwiększyć/zmniejszyć docisk ale niestety nie do końca się to sprawdza , bo jak za mocno się ustawi to wtedy są problemy z zamykaniem drzwi.

    Serwisant stwierdził że mam drzwi antracyt i się nagrzewają i deformują i że to "standard" , tyle że mam drzwi pod podcieniem i że te "lekkie nieszczelności" to nie jest jakiś "wielki problem" ...

    Osobiście uważam że powinien usunąć problem. Jak nie daje się za pomocą regulacji to wymienić uszczelki albo wypisać zgłoszenie i sprawę przekazać do Drutexu ...

    Ale nie chce mi się 'wojować" z firmą , bo już samo "zciągnięcie serwisanta" kosztowało mnie 2 dni urlopu i "walkę" od 2 miesięcy prawie ...
    Widać firma (sprzedawca) ma głęboko w poważaniu swoich klientów ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-04-2018 o 12:03
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #1020

    Domyślnie

    Całkowicie zapomniałem o zdjęciu cegieł ...

    Cegły jak już wcześniej pisałem cięte ze środka. Nie chcieliśmy ciętych z lica , bo ściana by wyglądała by zbyt rustykalnie i nie pasowała by do naszego wnętrza.
    Cegły to tzw "mix" , czyli możliwe różne odcienie i kolory cegieł. Cegła 100 letnia , choć po przecięciu zapewne tego się nie zobaczy

    Nazwa:  cegla.jpg
Wyświetleń: 1921
Rozmiar:  57,4 KB


    Ja obecnie zająłem się malowaniem wiat i domku narzędziowego na kolor jasno szary.

    Z powodu bardzo ładnej pogody i narożnika na tarasie lekki nasz zapał do pracy zmalał i dużo czasu poświęcało się na relaksie

    Więc jak ktoś myśli o zakupie narożnika na taras to nie polecam , bo mocno uzależnia

    Nazwa:  wiata.jpg
Wyświetleń: 1931
Rozmiar:  78,8 KB


    Czekają też do zamontowania moskitiery na okna tarasowe. 2 sztuki udało się już zmontować i założyć , ale kolejnych 4 czeka na montaż.
    Niestety ciągle pojawiają się "ważniejsze" sprawy i montaż przekładany ...

    Walczę też z drzwiami. Myślałem aby kupić uszczelki i w ten sposób usunąć problem , ale z drugiej strony nowe drzwi i czemu miałbym w ten sposób kombinować ?
    Zadzwoniłem do Drutexu do działu technicznego PCV i powiedziano jakiej firmy podobno mam zawiasy i że jest możliwość regulacji docisku. Niestety albo trafiły mi się inne zawiasy bo jakoś nie udało mi się zwiększyć docisku drzwi.
    Ponownie zadzwoniłem do Drutexu i zasugerowanie napisanie reklamacji przez sprzedawcę w moim imieniu i wtedy przyślą odpowiedniego serwisanta który usunie u mnie problem ...
    Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedziałem o co mi chodzi i nie robili problemów i podobno mają wysłać reklamację ...
    Ale zobaczymy ...

    Co jeszcze ?

    Tak jak pisałem najważniejszy jest dla nas ogród i on ma najwyższy priorytet.

    Sad nam się rozrósł i obecnie mamy już 15 drzew owocowych , kilkadziesiąt malin , kilkadziesiąt krzaków truskawek , kilka krzewów z czarną porzeczką , aronię , jeżynę , agrest i borówki
    Choć zapewne trochę czasu minie jak pojawią się owoce , choć niektóre drzewa już owocowały (te które przenieśliśmy z poprzedniego domu).

    Robi się też warzywnik i też tam będzie sporo warzywek ..
    Zamówione są też sadzeniaki i będziemy mieli własne ziemniaki , taką chociaż mamy nadzieję ...

    Działka spora 3000m2 , choć obecnie uważamy że mogła by być większa i jest co robić ....
    Ciągle się coś dosadza , zmienia a to bardzo czasochłonne.

    Więc inne remonty muszą poczekać , zapewne na ... zimę lub brzydką jesień ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-04-2018 o 21:52
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 51 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony