dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 93
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1856
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Na Allegro szukaj "żagiel przeciwsłoneczny na wymiar" to znajdziesz

    U nas żagle miały służyć do ograniczenia przegrzewania , ale boję się że efekt czyli ograniczenia nagrzewania nie będzie zbyt imponujący ...

    Nam nie potrzeby ochrony tarasu , bo do wypoczynku mamy inne miejsca.

    Myślałem aby dać folie przeciwsłoneczne , ale podobno przegrzewają szyby i duża szansa na pęknięcie pakietu szybowego a dodatkowo wyczytałem że aż tak bardzo też nie wychładza ...

    Więc albo klima , albo może będę "skazany" a rolety zewnątrzne
    Na Twoim etapie wybrałbym klimę, chyba mniej ingerencji w zrobionym domu, możliwość chłodzenia i grzania w okresie przejściowym, ale i tak warto przeciwdziałać przegrzaniu.

    Ja jestem skazany na rolety i tak to u mnie wygląda, film z czasu suszenia wylewek

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Na Twoim etapie wybrałbym klimę, chyba mniej ingerencji w zrobionym domu, możliwość chłodzenia i grzania w okresie przejściowym, ale i tak warto przeciwdziałać przegrzaniu.
    Rozmawiałem już dziś z firmą która montował mi pompę. Polecano Gree

    Muszę się zastanowić , bo pierwszy pomysł to były żagle + specjalna rama (8x3m) , bo fajnie wygląda i powinno mocno ograniczyć nagrzewanie ???
    Ale koszty będą spore a efekty nie wiem czy warte wydanych tych pieniędzy (2500-3000zł).

    Więc chyba zamiast tego wolę już chyba klimę ...
    Ustawię sobie chłodzenie od 13.00-15.00 i jak wrócimy z pracy powinno byc już chłodniej w salonie , a wieczorkiem to już okna będą pootwierane i "naturalna klima"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #1043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    [QUOTE=kaszpir007;7655514]Rozmawiałem już dziś z firmą która montował mi pompę. Polecano Gree

    Muszę się zastanowić , bo pierwszy pomysł to były żagle + specjalna rama (8x3m) , bo fajnie wygląda i powinno mocno ograniczyć nagrzewanie ???
    Ale koszty będą spore a efekty nie wiem czy warte wydanych tych pieniędzy (2500-3000zł).

    Więc chyba zamiast tego wolę już chyba klimę ...
    Ustawię sobie chłodzenie od 13.00-15.00 i jak wrócimy z pracy powinno byc już chłodniej w salonie , a wieczorkiem to już okna będą pootwierane i "naturalna klima" [/QUOT

    Nie wiem czy po 15 będzie operowało w salonie słońce, i czy nie podniesie tem. którą obniżyła klima.
    O 15 masz pełne naczynie wody, ale jest w nim dziura, czy powrocie do domu będzie w nim woda ? Wszystko zależy jak dużo wody ucieknie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #1044

    Domyślnie

    A tak chwaliłeś duże okna , moc światła...

    Żaluzje fasadowe mogłeś sobie zamontować. Rolety dają kiepskie światło i są bez regulacji... prócz góra dół.

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    A tak chwaliłeś duże okna , moc światła...

    Żaluzje fasadowe mogłeś sobie zamontować. Rolety dają kiepskie światło i są bez regulacji... prócz góra dół.
    Wiesz kilka lat mieszkałem w domku gdzie był ustawiony tak że słońce mieliśmy w sypialni i w salonie tylko przy samym zachodzie słońca i było ciemno i ponuro ... W kuchni mieliśmy słońce przy wschodzie.
    Zysków energetycznych od słońca zero a w domu ciemno. Sezon grzewczy też szybko rozpoczynaliśmy i kończyliśmy ..
    Nie mieliśmy wielkich przeszkleń i wiedzieliśmy że chcemy mieć sporo więcej niż w starym domu.

    Lubimy słońce i wiedzieliśmy że coś za coś ...

    Żaluzje fasadowe podobały się mojej żonie , ale nie widziałem sensu płacenia około 20000 zł za coś co i tak większość czasu było by podniesione do góry , bo nie wyobrażam sobie aby cały czas były opuszczone ...
    Jak już to tylko na noc i gdy nas nie ma , no i może jak mocne słońce ...

    Dodatkowo żaluzje jak jest wiatr to hałasują i to mocno ...

    Wiedzieliśmy że będzie trzeba będzie COŚ z tym zrobić i znaleźć sposób na ograniczenie nagrzewania ale taki aby nie siedzieć w ciemnicy i stąd pomysł na żagle , ale z tego co czytam żagle oczywiście pomagają z przegrzewaniem ale są bardziej stosowane przed ochroną przed UV jak i ograniczeniem mocnego nasłonecznienia dlatego też zdecydowaliśmy że chyba nie warto "ryzykować" wydania pieniędzy i to nie małych (konstrukcja + żagle + usługa) na coś co może się nie sprawdzić ...

    Dlatego stwierdziliśmy że najsensowniejsza będzie klimatyzacja ...
    Nie trzeba będzie siedzieć w ciemności aby cieszyć się chłodem ...

    Sądzę że za około 2500-3000 zł będę miał klimę z montażem i będę miał chłód w salonie.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 27-04-2018 o 13:36
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tylko niech ci dobiora klime o wlasciwej mocy chłodniczej, zyski ciepła = moc chlodnicza. kupowanie klimy o zbyt malej mocy chlodu mija sie z celem

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    tylko niech ci dobiora klime o wlasciwej mocy chłodniczej, zyski ciepła = moc chlodnicza. kupowanie klimy o zbyt malej mocy chlodu mija sie z celem
    Z tym doborem to chyba tak jak z doborem mocy kotła do domu ...
    Ciągle wielu poleca 100W na m2 powierzchni i wielu ciągle 12-15KW dla domu 100m2 , mimo że od wielu lat nowe domy już mają duuużo nizsze zużycie niż 100W na m2 ..

    Rozmawiałem, jakiś czas temu w instalatorem to powiedział mi że do mojego salono-kuchni (poniżej 40m2) poleca 5,1KW czyli ponad 100W na m2 ???

    Kurcze mam pompę 9KW która ogrzewa 117m2 a sądzę że dałbym radę nawet na pompie 3-5KW ...

    Dlatego też nie do końca jakoś widzę klimatyzatora 5,1KW a jak już to max 3,5KW ..

    Instalatowi jest na rękę zaproponować większej mocy , bo zysk większy . On za prąd nie będzie płacił ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #1048

    Domyślnie

    Czy ma ktoś doświadczenie z chłodzeniem przy wykorzystaniu pompy PW ?

    Mój LG ma taką funkcję i dziś pod wieczór ustawiłem chłodzenie (ustawiłem temperaturę wody w obiegu na 16 stopni).
    Do jakiej bezpiecznej temperatury wody w podłogówce można "zejść" i czy ma to jakiś sens ???

    Ktoś wogóle chłodził dom używając pompy PW ???

    Na razie pompę włączyłem i chłodzimy ...
    Zobaczymy czy coś to da ...
    Sam jestem ciekawy ...

    Czy to raczej funkcja i możliwość mało przydatna i skuteczna ?

    Zapewne efekt jak już dopiero następnego dnia , tylko pytanie czy to faktycznie schłodzi dom ?

    Co do klimy do salonu to sądzę że klima 3,5KW będzie aż nadto do salono-kuchni około 40m2.
    Ciągle nie rozumie czemu klimę wylicza się zakładając 100W/m2 , przecież obecnie żaden dom nie ma takiego zapotrzebowania a ma około 2-3 razy niższe a "wyliczenia".
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czy ma ktoś doświadczenie z chłodzeniem przy wykorzystaniu pompy PW ?

    Mój LG ma taką funkcję i dziś pod wieczór ustawiłem chłodzenie (ustawiłem temperaturę wody w obiegu na 16 stopni).
    Do jakiej bezpiecznej temperatury wody w podłogówce można "zejść" i czy ma to jakiś sens ???

    Ktoś wogóle chłodził dom używając pompy PW ???
    .
    Też mam opcję chłodzenia PC, ale jej nigdy nie używałem. Podobno działa, ale trzeba uważać na punkt roszenia i dobrze działa jak masz gęsto ułożone rurki w podłogówce. Takie informacje zapamiętałe z forum.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ciągle nie rozumie czemu klimę wylicza się zakładając 100W/m2 , przecież obecnie żaden dom nie ma takiego zapotrzebowania a ma około 2-3 razy niższe a "wyliczenia".
    Może ze względu na duże przeszklenia i zyski słoneczne ? Jak można zakładać 100W/m2 ? Przyciesz każdy dom jest inny.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #1050

    Domyślnie

    Klima w samochodzi ma ok 2kW. Te 100w/mkw czasami jest nawet zawyżone w biurowcach, gdzie pracuje dużo ludzi. Na kazdego człowieka dolicza się dodatkowe 100w.

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moc klimy musi przecież równoważyć szcxtowa moc "grzałki", jaka są przeszklenia.
    Dlatego nie mozna jej porównywac do mocy popmy PW do grzania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moc klimy musi przecież równoważyć szcxtowa moc "grzałki", jaka są przeszklenia.
    Dlatego nie mozna jej porównywac do mocy popmy PW do grzania.
    To tym bardziej te "kalkulatory" na stronach sprzedawców klim można sobie włożyć ...

    Bo przecież inne wymagania energetyczne ma dom bez ocieplenia , inne pasywny , inne dom ustawiony na południe , inne na wschód , inny z dużymi przeszkleniami , inny z małymi , więc te "uniwersalne" 100W/m2 to chyba jakieś nieporozumienie ..

    Bo wyszło mi że potrzebuje klimy 5KW do pomieszczenie niecałe 40m2 ?

    Kurcze z wyliczeń z ciepło właściwe prawdopodobnie ogrzałbym cały dom 117m2 pompą 3-4KW a tutaj sugerują mi że salon 40m2 aby schłodzić potrzebuję 5KW ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bo wyszło mi że potrzebuje klimy 5KW do pomieszczenie niecałe 40m2 ?

    Kurcze z wyliczeń z ciepło właściwe prawdopodobnie ogrzałbym cały dom 117m2 pompą 3-4KW a tutaj sugerują mi że salon 40m2 aby schłodzić potrzebuję 5KW ?
    Taka refleksja, minęła prawie dekada kiedy budowałem pierwszy dom, nic się w mentalności i wiedzy wykonawców i instalatorów nie zmieniło.
    Żenada.

    Mnie też "fachofcy" z polecenia kazali na salon, kuchnię i jadalnię (ok. 53 m2) kupić klimę o mocy co najmniej 5, a najlepiej 6 kW.

    Kupiłem 3,5 kW i na pół gwizdka obsługuje skutecznie (i grzanie i chłodzenie) ok. 100 m2 (korytarz, trochę sypialnie i strefa dzienna).

    Żaden ABSOLUTNIE żaden z instalatorów nawet nie spytał, jakie jest ocieplenie w domu.

    kaszpir007
    Wystarczy Ci ok. 2,0 - 2,5 kW by po cichu, skutecznie, wychłodzić strefę dzienną.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Rozmawiałem, jakiś czas temu w instalatorem to powiedział mi że do mojego salono-kuchni (poniżej 40m2) poleca 5,1KW czyli ponad 100W na m2 ???
    Jaką masz powierzchnię okien?
    Przelicz to na powierzchnię prostopadłą do Słońca i skromnie przemnóż przez 500W/m2 (choć bezpieczniej przyjąć nawet z 1kW/m2). I masz zapotrzebowanie na moc dla zrównoważenia tylko tego, co wpada przez okna. Dlatego warto okna zacienić, bo to ogrom energii w upały. Rozwiązań jest sporo, ale dla okien połaciowych zostaje niewiele. Wiele potrafi zdziałać nisko umieszczony, szeroki okap czy drzewa. Można też pokombinować z roletami i foliami zewnętrznymi (koniecznie zewnętrznymi - bo wewnętrzne zamieniają wewnętrzną szybę w grzejnik. Przy zewnętrznej też będzie się grzało i rozszerzało, więc pozostaje pytanie do producenta okien co z gwarancją, ale ciepło w większości zostanie odebrane przez powietrze zewnętrzne, a nie wewnętrzne.

    Do tego trzeba schłodzić powietrze, które na zewnątrz ma więcej stopni, niż chcesz mieć wewnątrz i zyski bytowe.
    Do schłodzenia latem trzeba dużo więcej energii, niż do ogrzania zimą. Bo zimą masz wprawdzie mniejsze zyski słoneczne, ale zmniejszają one zapotrzebowanie na ciepło. Latem za to masz duże zyski słoneczne, które zwiększają zapotrzebowanie na chłód.

    A co do chłodzenia posadzką - trochę to niefajne, bo fajnie mieć ciepło w nogi i chłodne powietrze. Ale skoro już masz system co to potrafi, to używaj. Przetestuj różne ustawienia i pewnie dojedziesz do takich, gdy chłodu jest w miarę sporo, ale nie dokucza. Jak nie dojdziesz, to dopiero bym myślał o klimie.

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Żaden ABSOLUTNIE żaden z instalatorów nawet nie spytał, jakie jest ocieplenie w domu.
    Jak ktoś nie zbankrutował przez zimę przez wydatki na ogrzewanie i stać go na klimę, to ma na tyle ocieplony dom, że przy chłodzeniu ta dT w wysokości 5-10* robi małą różnicę. Szybciej powinni pytać o powierzchnię przeszkleń, ich orientację względem słońca i zyski bytowe.

  16. #1056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Bo wyszło mi że potrzebuje klimy 5KW do pomieszczenie niecałe 40m2 ?

    Kurcze z wyliczeń z ciepło właściwe prawdopodobnie ogrzałbym cały dom 117m2 pompą 3-4KW a tutaj sugerują mi że salon 40m2 aby schłodzić potrzebuję 5KW ?
    No przecież pisałem, że nie można porównywać strat domu, przez przenikanie zimą, z dawką energii, jaką latem otrzymuje salon przez promieniowanie poprzez przeszklenia, a Ty nadal to robisz....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-04-2018 o 11:14
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką masz powierzchnię okien?
    Od południa w salono-kuchni około 18m2

    I co potrzebna mi klima 9WK lub nawet 18KW ???

    Sądzę że jakby te okna dawały mi 9KW czy 18KW ciepła to miałbym duuużo wyższa temperaturę niż obecnie .

    Oczywiście okna będa miały zasłonięte rolety wewnętrzne aby dodatkowo ograniczyć nasłonecznienie ..

    Folie ? Myślałem , ale jak wyczytałem folie mocno nagrzewają szyby i istnieje możlwość pęknienia szyby a producent okien nie uzna uszkodzonych przez folię szyb, więc dałem sobie spokój , tym bardziej że wyczytałem że folie aż tak skutecznie nie schładzają a raczej ludzie kupują aby zachować "prywatność"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No przecież pisałem, że nie można porównywać strat domu, przez przenikanie zimą, z dawką energii, jaką latem otrzymuje salon przez promieniowanie poprzez przeszklenia, a Ty nadal to robisz....
    Ale przecież wiadomo że jak będzie działała klima to okna będą zasłonięte roletami wewnętrznymi , więc poziom promieniowania zostanie mocno ograniczony tak samo jak zapotrzebowanie na energię ..

    Bez sensu by było włączanie klimy przy niezałoniętych roletach/zasłonach i to przy pełnym słońcu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to kup 2,5kW...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Od południa w salono-kuchni około 18m2

    I co potrzebna mi klima 9WK lub nawet 18KW ???
    Przelicz na powierzchnię prostopadłą do promieni słonecznych.
    Trzeba też przemnożyć przez ... No właśnie. Dobre pytanie czy gn czy Lt okna.
    Tak szacunkowo pewnie jakieś 6kW wpadnie w południe przy pełnym nasłonecznieniu w okolicy przesilenia, jak okien nie zasłonisz.

Strona 53 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony