dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 93
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1856
  1. #1581

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Grzeję . wczoraj rano miałem jeszcze -5,5 stopnia więc na razie jeszcze za szybko na całkowite wyłączenie ogrzewania , ale tak naprawdę ogrzewaniem steruje termostat więc jak pojawi się taka potrzeba to włączy się samo grzanie.

    Chociaż patrząc na podgląd pompy to wczoraj po 10.00 się wyłączyła i nie załączyła się do teraz z grzaniem , więc samo ogrzewanie się wyłączyło ..
    Rozumiem.

  2. #1582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    A ja mam pytanko odnośnie wody. Z tego co czytałem, masz własne ujęcie zamiast wodociągu. Możesz z perspektywy już w sumie 2 sezonów używania określić jak ci się z tym żyje. Chodzi o bezobsługowość, jakość wody, jakieś komplikacje których nie brałeś pod uwagę (badania, uzdatnanie itp.).

  3. #1583

    Domyślnie

    Ale wiesz, że jakośc wody u Ciebie może być inna?

  4. #1584

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czasami fajnie zobaczyć jaką "wizję" mają inni . Ja z przyjemnością oglądam inne wnętrza i pomysły. Czasami sam się nimi inspiruje
    Wizje tego samego projektu. Indywidualny ma swoje plusy jednak. Przecież kolega ma to samo co TY tylko zabrakło mu cegły...

  5. #1585

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    A ja mam pytanko odnośnie wody. Z tego co czytałem, masz własne ujęcie zamiast wodociągu. Możesz z perspektywy już w sumie 2 sezonów używania określić jak ci się z tym żyje. Chodzi o bezobsługowość, jakość wody, jakieś komplikacje których nie brałeś pod uwagę (badania, uzdatnanie itp.).
    Wiesz zawsze jest pewne ryzyko że wody się nie znajdzie albo będzie nie nadawała się do użytku ...

    U nas jednak okazało się że udało się znaleźć i wcale nie aż tak głęboko. Badania wody musiałem zrobić i to mocno rozszerzone (takie wymagania miał urząd). Woda okazała się że jest znakomitej jakości i nie trzeba jej w żaden sposób uzdatniać.

    Plus własnego ujęcia to brak kosztów poza oczywiście prądem.

    Minus jedynie taki że nigdy nie wiadomo jak żywotne będzie to ujęcie i czy kiedyś nie trzeba będzie nowego ujęcia robić.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aszypula

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    36

    Domyślnie

    kaszpir007, a ja mam do Ciebie nieco dziwne pytanie, walczyłeś z letnim słońcem (rolety / klima / żagle / itp.), czy nadal jesteś zdania, że takie ustawienie budynku względem stron świata jest najlepsze? Ja mam dylemat, czy wybrać projekt Ekonomiczny 4 i postawić go prostopadle do drogi (okna pokoi i salonu centralnie lądują na południe, no może południe/lekki zachód), czy wybrać "ciemniejszą stronę" i inny projekt. Czy wg Ciebie, po Twoich przejściach z letnim "przegrzewaniem", nadal jest sens aż tak walczyć o słońce?

  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Napisał aszypula Zobacz post
    kaszpir007, a ja mam do Ciebie nieco dziwne pytanie, walczyłeś z letnim słońcem (rolety / klima / żagle / itp.), czy nadal jesteś zdania, że takie ustawienie budynku względem stron świata jest najlepsze? Ja mam dylemat, czy wybrać projekt Ekonomiczny 4 i postawić go prostopadle do drogi (okna pokoi i salonu centralnie lądują na południe, no może południe/lekki zachód), czy wybrać "ciemniejszą stronę" i inny projekt. Czy wg Ciebie, po Twoich przejściach z letnim "przegrzewaniem", nadal jest sens aż tak walczyć o słońce?
    Myślę że to kwestia bardzo indywidualna i każdy sam musi zdecydować ...

    W poprzednim domu mieliśmy salon i sypialnie od strony północno-zachodniej i nie wspominam tego dobrze. Bylo ciemno , ponuro . Szybko trzeba było zapalać światło w domu , szybko rozpoczynać sezon grzewczy i późno kończyć.
    Zysków energetycznych od słońca żadnych ..

    W nowym domu wiedziałem że chce mieć jak najwięcej słońca i jak najwięcej światła dziennego w domu.

    Jedynym moim błędem było to że nie zamontowałem od razu rolet/żaluzji , bo myślałem że nie będzie to potrzebne. Myślałem że starczą rolety wewnętrzne ale już bardzo ciepła wiosna pokazała że się myliłem ...

    Osobiście uważam że zapanować nad przegrzewaniem można , ale jak postawimy dom tak że w domu nie będzie słoneczka lub w bardzo ograniczonym czasie to nic już z tym nie zrobimy ..

    Ja jestem bardzo zadowolony z ekspozycji na południe. W zimę/jesień naprawdę spore zyski energetyczne od słoneczka i długo jest jasno w domu. Lubię skąpane w słońcu pomieszczenia a dodatkowo jestem ciepłolubny więc nawet czasami "nie walczę" z przegrzewaniem ...

    Jak przyjdzie słoneczna wiosna/lato to oczywiście wtedy już trzeba będzie chronić się przed słoneczkiem.
    U nas po prostu z samego rana zamykamy rolety a po przyjściu z pracy odsłaniamy częściowo lub te na jakie już nie pada bezpośrednio słońce.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-03-2019 o 22:33
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #1588
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak jak napisał Kaszpir. Dopływ słońca można łatwo ograniczyć, ale jak postaisz budynek "tyłem" do słońca, to już nic nie zrobisz żeby wiosną, zimą i jesienią mieć to światło.

    A zyski są spore. W weekend pracowałem w domu przy podłogach. Pokoje od połufniowego zachodu super się nagrzały, a ten od wschodu pozostał zimny.
    W czwartek montujemy refleksole selt. Jak tylko pojawią się upały to przetestujemy i napiszę czy to dobra opcja
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #1589

    Domyślnie

    Powoli się kończy sezon grzewczy więc można podać wstępne wyniki CO + CWU.

    Od 1 września 2018 r. do dziś zużyłem na CO + CWU - 2010 kWh.

    Dla porównania od 1 września 2017r do końca marca 2018r na CO + CWU poszło - 2425 kWh

    W większości ustawione grzanie tak aby było grzane głównie w II taryfie , ale sporadycznie też potrafiło grzać w I taryfie.
    Po policzenie sądzę że koszt CO + CWU wyniósł około 700 zł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #1590

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że będę miał niewiele większe zużycie.

  11. #1591

    Domyślnie

    Kto Ci robił SSO ? rozumiem, że jeden wykonawca od płyty i SSO?

  12. #1592

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Kto Ci robił SSO ? rozumiem, że jeden wykonawca od płyty i SSO?
    Tak.

    Fundamenty i stan SSO + kompletny dach robił mi jeden wykonawca.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #1593

    Domyślnie

    Możesz podać nazwę firmy tutaj albo na priv?

  14. #1594
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czy montaż klimatyzacji to spory bałagan w domu ?
    Mam wyprowadzone zasilanie na zewnątrz i miejsce na skropliny, czy to wystarczy, czy też potrzebne jest coś jeszcze ?
    Mam pomieszczenie 50 m2 z oknami południe - zachód i myślę o klimie, bo z 2 małych dzieci nie da się zamknąć drzwi balkonowych i opuścić rolet na cały dzień.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #1595
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wszystko zależy w którym miejscu będzie jednostka i jakie są warunki. Skropliny są głównie z jednostki wewnętrznej - zewnętrzna tylko w trybie grzania wydziela kondensat.

    Obie jednostki muszą zostać połączone rurkami miedzianymi w otulinie. Jeśli te przewody chcesz ukryć trzeba pruć elewację. Jeśli nie, to zostają średnio ładne korytka.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #1596
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wszystko zależy w którym miejscu będzie jednostka i jakie są warunki. Skropliny są głównie z jednostki wewnętrznej - zewnętrzna tylko w trybie grzania wydziela kondensat.

    Obie jednostki muszą zostać połączone rurkami miedzianymi w otulinie. Jeśli te przewody chcesz ukryć trzeba pruć elewację. Jeśli nie, to zostają średnio ładne korytka.
    Myślałem aby jednostki rozdzielała tylko ściana zewnętrzna z izolacją, nie wiem czy są jakieś wymagania dotyczące minimalnej odległości. Czy jednostka wewnętrzna może być w rogu pomieszczenia ?
    Pogoda może mnie zmotywować do szybkiej decyzji, tak jak autora dziennika.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #1597
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Są minimalne długości przewodów. Chodzi o ilość czynnika. Ale nie wiem jak sobie z tym radzą instalatorzy przy montażu przez ścianę.

    Montaż optymalny zależy od rozkładu pomieszczeń. Osobiście myslalbym o jednostce podsufitowej/przysciennej, która w większych pomieszczeniach zapewni lepszy rozkład temperatury korzystając z efektu Coandy. Dobry instalator zaproponuje odpowiednie miejsce, ale przeciętny zgodzi się na wszystko byle było łatwo zamontować i szybko. Dlatego tutaj jak we wszystkim - najtańszych należy unikać. Chyba ze ktoś inny doradzi jak zamontować, a instalator zrobi według wytycznych.

  18. #1598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Przy takim pomieszczeniu nie ma wiekszego znaczenia gdzie zamontujesz urzadzenie. Patrzylbym na estetyke i wygode (np. montazu)
    Minimalna dlugosc przewodow to 3m przy przewiercie przez sciane mozna zrobic petle za jednostka zewnetrzna.
    Syfu bedzie najwiecej z przewiertu pod rurki (srednica kilku cm) + tyle co wiercenie pod kolki czyli tym bym sie nie przejmowal.

  19. #1599

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Czy montaż klimatyzacji to spory bałagan w domu ?
    Mam wyprowadzone zasilanie na zewnątrz i miejsce na skropliny, czy to wystarczy, czy też potrzebne jest coś jeszcze ?
    Mam pomieszczenie 50 m2 z oknami południe - zachód i myślę o klimie, bo z 2 małych dzieci nie da się zamknąć drzwi balkonowych i opuścić rolet na cały dzień.
    Bałagan minimalny , ale też zależy gdzie będzie znajdowała się jednostka zewnętrzna , przez ile ścian trzeba będzie się dostać i itd .
    Tak naprawdę najważniejsze jest aby mieć pociągnąć skądś prąd i jak chce się mieć odpowadzenie skroplin grawitacyjnie to pamiętać że woda (skropliny) do góry nie podejdą

    U nas chciałem aby w salonie nie było korytek które mi się nie podobają , więc tak kazałem zamontować aby korytka i rury biegły w kotłowni. Skropliny udało się grawitacyjnie na zewnątrz domu wyciągnąć , zasilanie miałem przygotowane w kotłowni.

    Najważniejsze dobrze przemyśleć gdzie ma być jednostka wewnętrzna i zewnętrzna , bo od tego też zależy poziom "demolki"
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-04-2019 o 20:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #1600

    Domyślnie

    U nas od czasu jak pojawiły się pierwsze oznaki wiosny ruszyły prace ogrodowe.
    Ogród sami z zoną "projektujemy" i co chwilę jest "burza mózgów" i nowe pomysłu i zmiany.
    Nie liczymy już ilości nasadzeń , bo mimo że zasadziliśmy juz setki roślin to ciągle jest mało i mało ...
    To samo kora której poszło już kilkaset worków , kamienia 8-16 już kilkanaście ton i ciagle mało

    Myślę że nasza działka mimo że ma 3000m2 będzie pozbawiona trawnika , bo próby zasiania jakiegokolwiek trawnika kończyły się porażką. Woda u nas po chwili znika , wsiąka . Taki bardzo przepuszczalny teren. Dodanie trochę lepszej ziemii nic nie dale bo po pewnym czasie i tak "piasek zwycięża".
    Jedyna trawa która sobie radzi u nas to kostrzewa sina , która rośnie u nas dziko i świetnie sobie radzi.

    Na razie jedynie na placu go gry w piłkę jest jakaś trawa , choć raczej placki z trawą.

    Z drugiej strony nie zależy nam na trawie. W poprzednim domu mieliśmy trawę i wspominam to jako wielki koszmar. Mnóstwo pracy , czasu , pieniędzy i wysiłku aby trawnik jako tako wyglądał , ale tam gleba była dużo dużo lepsza niż obecnie ...

    Myślę więc że nasz ogród będzie bez trawy , albo z baaaaardzo małą ilością trawy , wręcz symboliczną.

    Czy ktoś spotkał się z Was z takimi ogrodami gdzie nie ma trawy ? Ale nie mówię o malutkich ogródkach , ale o jakiś większych ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 80 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony