dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 102
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    To drogo, ja mialem oferty za 28tys ale już ze zrobieniem podłogówki, pionów i doprowadzeniem ciepłej wody do zasobnika. Pompa 9KW, powierzchnia grzania 100m2.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    No właśnie, aby być realistami.
    Dom z powierzchnią grzania niecałe 200 m2, pompa 9 kW - oferta z kotłownią ok. 30 000 zł.
    Naprawdę zastanawiam się czy nie iść w gaz....
    No cóż - ja na Twoim miejscu w takim układzie chyba poszedł bym w gaz. Albo zaczął od prądu (kociołki nie są takie drogie) a jeśli by było drogo, to zmiana na gaz (w razie czego będziesz miał kociołek zastępczy)
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Skonsultuj się z chłopakami, którzy instalują kotły, według mnie 12kw, do domu 100m2, tak dobrze ocieplonego to sporo za dużo. Jak można oszczędzić, to po co przepłacać
    Znasz kotły kondensacyjne o mocy mniejszej niz 12 kW, w zasadzie jest tylko jeden Viessman o mocy 11 kW, mniejszych nie ma. Nie tu trzeba szukac oszczednosci.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Znasz kotły kondensacyjne o mocy mniejszej niz 12 kW, w zasadzie jest tylko jeden Viessman o mocy 11 kW, mniejszych nie ma. Nie tu trzeba szukac oszczednosci.
    No co ty asolt? Nie śledzę rynku, ale czy nagle przestali produkować mniejsze mocy niż 11kW ?
    http://www.immergas.com.pl/Produkty,..._12_X_TT_2_ErP
    Viesiek też przecież robi - chyba, ze piszesz o mocy nominalnej a nie minimalnej?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Przecież te kotły moge spokojnie chodzić na mniej niż 5KW a koszt zakupu kotła gazowego 12KW czy 24KW jest taki sam.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    No właśnie, aby być realistami.
    Dom z powierzchnią grzania niecałe 200 m2, pompa 9 kW - oferta z kotłownią ok. 30 000 zł.
    Naprawdę zastanawiam się czy nie iść w gaz....
    Jak masz w miarę ciepły domek, komin i możliwość podpięcia się do gazu, to nie ma co się zastanawiać. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i mówił że mieści się z kosztami za cały rok w 3000 zł. Ma 120 metrów użytkowej. Ma też piec węglowy, ale od paru lat nie używa go wcale. Różnica w kosztach nie jest warta babrania się z węglem. Różnica w kosztach między pompą a gazem zwróci Ci się po kilku ładnych latach, także lepiej te pieniądze przeznaczyć na np. na ogrodzenie

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    No co ty asolt? Nie śledzę rynku, ale czy nagle przestali produkować mniejsze mocy niż 11kW ?
    http://www.immergas.com.pl/Produkty,..._12_X_TT_2_ErP
    Viesiek też przecież robi - chyba, ze piszesz o mocy nominalnej a nie minimalnej?
    O mocy maksymalnej a nie o minimalnej. Kotłow o mocy maksymalnej mniejszej niz 11 kW nie znam, czy były kiedykolwiek produkowane?, watpię, a przynajmniej nie znam zadnego.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    O mocy maksymalnej a nie o minimalnej. Kotłow o mocy maksymalnej mniejszej niz 11 kW nie znam, czy były kiedykolwiek produkowane?, watpię, a przynajmniej nie znam zadnego.
    A to ok - tylko akurat maksymalną najczęściej można ograniczyć, robi też sam kocioł modulując - z reguły rozmawiamy o mocy minimalnej (jako ograniczenie taktowania) lub nominalnej (przy której liczona jest sprawność kotła). Doszkól mnie - skąd nagle maksymalna?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    To drogo, ja mialem oferty za 28tys ale już ze zrobieniem podłogówki, pionów i doprowadzeniem ciepłej wody do zasobnika. Pompa 9KW, powierzchnia grzania 100m2.
    Oferta którą mam to 45-50 000 PC+kotłownia+podłogówka. Może warto poszukać innej oferty? Naprawdę 9 kW Panasonic czy 12 kW LG plus prosta kotłownia to minumim 25-30 tys. zł? Tak to podrożało?
    PC SDC09H3E8

  10. #30

    Domyślnie

    21 czy 22tyś proponowali mi za Samsunga, 23 za Buderusa. Panasonica chyba 23.5 ale nie chcialem bo minimalnie lepsze parametry niż w Samsungu nigdy by mi nie zwróciły tych 2.5tys różnicy.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli odpuścić sobie Panasonica i poszukać wśród dystrybutorów Samsunga i Buderusa? Bardzo bym nie chciał gazu, ale 30 k za PC z kotłownią trochę ścina z nóg.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 19-12-2016 o 12:05
    PC SDC09H3E8

  12. #32

    Domyślnie

    Tego nie powiedziałem, na tym forum wielbią T-capa od Panasonica. Przy moich parametrach domu nie miało sensu dopłacanie do niego i wziałem Samsunga który tak naprawde jest bardzo podobnym urządzeniem za niższą cenę. Podstawa to dobra firma wykonawcza. U mnie całość zmieściła się w 30tys z podłogówką i całym ospętrzem. Gaz mi wychodził prawie 25tyś więc wolałem już dopłacić te 5tys, mimo że już zaczałem zalatwianie papierów w gazowni ale formalności i biurokracja tam to po prostu tragedia.

    W sumie miałem taki sam dylemat jak ty z gazem i zrezygnowałem z niego mimo że gaz mam w granicy działki. Koszty samego przyłącza mimo że mialem juz projekt gratis (zatwierdzony w gazowni) są najwyższe z wszystkich mediów. Samo przyłącze -oplata ryczałtowa - 2600, nitka rurociągu do domu + skrzynka z zaworem na scianie budynku - 1800zł, rurka miedziana w domu z próbami szczelności- 1500zł. Kominiarz 400zł. Jesli nie masz komina to komin systemowy najtanszy okolo 2500 plus wklad kominowy od tysiaca do dwóch. Projekt gazu na zewnątrz i w domu- roznie od 700zł do 2 tys. Do tego kotłownia gazowa która tania nie jest nawet jak sobie wezmiemy tani kociołek immergasa za 5tyś z malutkim zasobnikiem. Monter za wykonanie kotłowni z papierami tez wezmie 2-3tyś. Poza tym gaz to względny brud, obowiązkowe przeglady i czyszczenie pieca, kominiarz co rok i mimo wszystko niebezpieczne medium.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 19-12-2016 o 12:18

  13. #33
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Hejo to znowu ja Do domku 100m2 powierzchni uż. z poddaszem użytkowym całkiem nieźle ocieplonym warto rozważać pompę ciepła?Chce być pewny swojego wyboru w 100proc - na razie na pierwszym miejscu jest gaz ziemny, który mam w drodzę.
    A czy tak trudno to samemu sobie policzyć zamiast na kogoś liczyć ? To jest Twój dom czy tych,których się pytasz ?
    Dom 100m2 "całkiem nieźle ocieplony" to ok.6000kWh jeśli chodzi o potrzeby domu na energię do ogrzewania oraz ok.3000kWh energii na cwu czyli będziesz miał łączne zużycie energii ok.9000kWh a obciążenie ok.5-6kW.
    I teraz:
    -inwestycja w gaz ziemny to ok.13tys.zł a te 9000kWh da ok.2000zł rocznie za c.o+cwu
    -iwestycja w pompę ciepła p-w biorąc to obciążenie to ok.20000zł a te 9000kWh da 900zł rocznie za c.o+cwu
    -inwestycja w prąd to ok.5000zł a te 9000kWh da ok.2700zł rocznie za c.o+cwu.
    Nie można tak tego obliczyć sobie,żebyś był pewny 100% swojego wyboru ?

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Question

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tego nie powiedziałem, na tym forum wielbią T-capa od Panasonica.
    Bo jest stosunkowo tani biorąc pod uwagę parametry techniczne,nie mniej i Samsung i Atlantic i Daikin fo firmy godne rozważenia.
    Pod w/w dom akurat ta byłaby dobra,kilka dni temu z ciekawości wysłałem zapytanie na allegro
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ofe.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	376260

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ty pseudointeligencie, powielaczu glupot, nie przekracaj tego co pisza inni. Nie dosc, ze nie zrozumiales tego co pisalismy, to jeszcze wmawiasz , ze pisalismy cos czego nikt nie napisal !!!!!!


    Poworze jeszcze raz i zapamietaj to raz na zawsze.

    POMPA JEST MNIEJ OPLACALNA DO MALEGO I DOBRZE OCIEPLONEGO DOMU.

    Slowo mniej oplacalna nie oznacza, ze nie jest oplacalna w ogole. Potrafisz to zrozumiec czy zbyt trudne?
    Mówiłem że się zacznie , ta sama śpiewka, inwektywy, brak argumentów i wmawianie że nikt nic nie rozumie, wychwalanie swoich sukcesów myślowych, wytykanie błędów opozycji. Kierowanie się opłacalnością w imię dbania o środowisko i powtarzanie ciągle tego samego. Tak na przyszłość licz się ze słowami bo może się to skończyć czymś więcej niż tylko banem i używaj polskich znaków to bardziej przystoi człowiekowi na Twoim poziomie.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ty Chyba specjalnie odpisujesz nie na temat i prowokujesz na kadym kroku? Ciesze sie, ze zrozumiales. Poczatki bywaja trudne. Juz znasz roznice pomiedzy "mniej oplacalna" a "nieoplacalna" oby tak dalej


    e: ze słowami sie bardzo licze. na ogol nie bywam taki mily i mowie co mysle jak ktos mnie zdenerwuje i wmawia mi cos czego nigdy nie powiedzialem. bana nigdy nie dostalem wiec nie wiem o czym mowisz.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 19-12-2016 o 15:08
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panowie, wybór pomiędzy PC a gazem jest w pewnym sensie życiowym, więc liczą się konkrety i ekonomika.
    Mnie najbardziej interesuje czy są firmy, które zamontują 9 kW PC wraz z kotłownią i położą ok. 160 m2 podłogówki w cenie ok 25-30 tys. zł (i nie spier**** tego jak mój dach), bo wtedy ta inwestycja ma sens. Dbałość o środowisko to chlubna cecha, ale z pełnym portfelem.
    PC SDC09H3E8

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    witam.ja planuje pompe ciepła jakiegoś panasonica lub lg.i też chciałbym wiedzieć czy warto a wszędzie zdania sa podzielone.mam dom parterowy około 200m2 bez zamieszkałego poddasza.i zastanawiam sie czy dac gaz bo mam przy działce czy pójść w pompę.do tego mam zamiar zakupic kominek z płaszczem.wszędzie podłogówka.czytam codziennie forum różne wątki i juz głupieje

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Panowie, wybór pomiędzy PC a gazem jest w pewnym sensie życiowym, więc liczą się konkrety i ekonomika.
    Mnie najbardziej interesuje czy są firmy, które zamontują 9 kW PC wraz z kotłownią i położą ok. 160 m2 podłogówki w cenie ok 25-30 tys. zł (i nie spier**** tego jak mój dach), bo wtedy ta inwestycja ma sens. Dbałość o środowisko to chlubna cecha, ale z pełnym portfelem.
    A jak spie**** gaz i cała chata pójdzie z dymem?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ty Chyba specjalnie odpisujesz nie na temat i prowokujesz na kadym kroku? Ciesze sie, ze zrozumiales. Poczatki bywaja trudne. Juz znasz roznice pomiedzy "mniej oplacalna" a "nieoplacalna" oby tak dalej


    e: ze słowami sie bardzo licze. na ogol nie bywam taki mily i mowie co mysle jak ktos mnie zdenerwuje i wmawia mi cos czego nigdy nie powiedzialem. bana nigdy nie dostalem wiec nie wiem o czym mowisz.
    Specjalnie ... zdenerwowanie ujawnia w człowieku prawdziwe cechy i już pokazałeś na forum co i jak. To że coś rozumiem nie oznacza że to popieram i jestem za. Studiowałem kiedyś także ekonomię i co nieco orientuję się co jest opłacalne a co nie. Można się mocno zdziwić jak słupki obliczeń więdną w starciu z rzeczywistością. Szalony pęd za opłacalnością (jak najszybszą) potrafi zgubić, a co niektórym brak zdrowego rozsądku już na samym początku. Nie o tym temat. PC a kocioł gazowy ?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony