dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 102 z 102
  1. #101

    Domyślnie

    Standardowo bez pompy ciepła to powinno być ok 20% na bierząco jednakże przy pompie ciepła normalne że będziesz miał więcej ale tez bez szału bo jak puszczasz pc tylko w nocy a latem przecież nie chłodzisz pc więc myślę że te 30% to chyba max co możesz wycisnąć kombinując trochę ze zmianą ustawień pc. A na drugą taryfę nie ma co pv robić chyba że zaczniesz używać pc normalnie czyli cały czas to wtedy inna bajka niemniej i tak ciężko ci będzie wyliczyć ile dokładnie ci potrzeba i ile rzeczywiście zużyjesz na bierząco jednakże jak będziesz miał duże dofinansowanie to wybieraj większą pv i na dobrych podzespołach chyba że będzie jeden słuszny wykonawca i jedyny słuszny projekt co do wielkości pv to wtedy już będziesz musiał robić tak jak ci zaprojektują i brać co dają nie zaglądając koniowi w zęby. Pzdr

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dzięki za info,
    taki właśnie miałem plan .
    Pzdr

    PS
    Na samej PC w sezonie grzewczym kiedy z PV będzie mała produkcja , a przy moim dużym zużyciu przy grzejnikach (np od listopada do lutego ) muszę odebrać z sieci ok 4500kWh , w pozostałych okresach przejściowych mogę coś na bieżąco zużywać z PV
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony