Mam następujący problem: w pomieszczeniu z którego jest wyjście na strych jest dosyć chłodno mimo ogrzewania (2 grzejniki), szukałem przyczyn i wg mnie przyczyną są nieszczelne schody Fakro LTK 70x120 cm (które są zamontowane w stropie betonowym ocieplonym), ponieważ na obwodzie wokół klapy jest ok. 2-3 mm przerwa (z każdej strony) przez którą przenika zimno ze strychu. Co prawda jest uszczelka (jedna) ale po zamknięciu klapy wg mnie nie "blokuje" ona zimna przenikającego ze strychu. Kupiłem ten model (LTK) ponieważ (wg info z katalogu Fakro) miał spełniać moje oczekiwania termiczne. Próbowałem douszczelnić zwykłą uszczelką doklejoną na zamontowaną uszczelkę ale po pierwsze jest problem z otwieraniem/zamykaniem klapy, a po drugie po otwarciu klapy uszczelka wysuwa się/wypada z rowka. Bardzo proszę o podpowiedzi nt. rozwiązania tego problemu. Moi pomysłem był zakup szerszej uszczelki obwodowej - zapytałem mailem Fakro o taką możliwość (opisując problem) ale mail pozostał bez odpowiedzi.
PS. Schody są już poza okresem gwarancyjnym, skrzynka jest prawidłowo zamontowana.