dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Ciąg wsteczny w bloku

    Czołem,

    mam problem polegający na tym, że co pewien czas z kratki wentylacyjnej (wentylacja konwekcyjna, niestety) w salonie połączonym z aneksem kuchennym (23 m2) cofa się zimne powietrze. W oknie jest zamontowany nawietrznik (wczoraj go na chwilę zamknąłem, ale na noc był otwarty na poziomie 1, potem przełączyłem z rana na 2), okno też jest cały czas ustawione na mikrowentylację. Kosztami ogrzewania się nie przejmuję, sieć miejska wcale nie jest taka droga. W tym samym pomieszczeniu mam jeszcze okap, ale zawsze uchylam okno, kiedy on ma być włączony.

    Tutaj więc rodzi się pytanie: skoro zachowuję zasady (nawietrzniki, rozszczelnienie), to czemu pizga mi do środka? W domu mam małe dziecko, więc tym bardziej mnie to denerwuje, bo wiem, co z komina wlatuje do mieszkania razem z zimnym powietrzem.

    Co ciekawe kilka dni temu taki ciąg wsteczny zrobił się przy szczelnie zamkniętym oknie. Po rozszczelnieniu się uspokoiło i ciąg wrócił do normy. Tym razem nie chce. Macie jakieś pomysły? Czy ewentualnie na własną rękę mogę podłączyć kratkę z nagrzewnicą?

    I jeszcze jedno przyszło mi do głowy: chciałbym zapytać dewelopera o standard wykonania przewodów wentylacji - tylko nie wiem, o co pytać i z czym to później porównać Podpowie ktoś coś?

    EDIT: rozmawiałem z sąsiadami - mają podobny problem. Sąsiad zza ściany mówił, że na etapie wykańczania mieszkania zgłosił to do dewelopera, ale otrzymał wiadomość, że "to normalne i tak działa wentylacja grawitacyjna". No chyba, k$@a, nie - prawda? :/
    Ostatnio edytowane przez Harren ; 22-12-2016 o 10:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony