dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Napiszę tak - pod posadzkę na gruncie tylko i wyłącznie EPS 100. Po co balansować na granicy i wmawiać sobie, że coś tam wytrzyma albo nie wytrzyma. W izolacji podlogi na gruncie nie chodzi chyba o różnicę tysięcznych części lambdy. Raz dany EPS 100 i spokój przez caly czas. Najlepiej polskiego producenta a nie jakiegoś niemca czy austriaka.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    przed chwilą napisałeś:
    przyznaję Ci rację. Styropian EPS 80 jak najbardziej nadaje się do izolacji pod posadzkę
    a teraz piszesz "tylko i wyłącznie EPS 100"


    Jakie to ma znaczenie, czy jest na gruncie, czy na chudziaku ?
    I naprawdę - EPS80 to nie jest balansowanie na granicy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    przed chwilą napisałeś:



    a teraz piszesz "tylko i wyłącznie EPS 100"


    Jakie to ma znaczenie, czy jest na gruncie, czy na chudziaku ?
    I naprawdę - EPS80 to nie jest balansowanie na granicy
    Nie łap za słowa, wiesz o co chodzi. Pewniez że się nadaje nawet EPS 60. Jeśli jednak ktoś ma dylemat i bazuje na forum i stronniczych sprzedawcach, to lepiej niech położy EPS 100 i będzie mial spokój. Nie jest tak? Pisząc "na gruncie" mam na myśli że na chudziaku. Widziałeś styropian bezpośrednio na glebie?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, są takie rozwiązania, jak ktoś ma piasek i wodę parę metrów poniżej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Na początku roku przywieźli mi płytki na cały dom. Rozładowałem to na środku w garażu i leżało 2 miesiące na wylewce z miksokreta W sumie coś ponad 3t bo sam z ciekawości liczyłem. Trochę się obawiałem ale nic nie popękało. Styropian eps80 Austrotherm. Ale układałem sam, bardzo dokładnie...
    Dom parterowy 171m2 (35m2 ogrzewany garaż)Poddasze nieużytkowe. Całość OP. Ściany 20cm eps 0,031, podłoga 14cm 0,031 EPS 80, strop - przewidziane 15cm Eps 80 0,031 (aktualnie rozłożyłem 20cm wełny nad częścią mieszkalna) skosy - przewidziane 35cm wełny 0,034 (aktualnie nieocieplone) Fundamenty 10cm 0,038. Garaż ocieplony od wewnątrz 10cm 0,031. Okna średnio 0,8, brama garażowa 5m. PCi Ekontech 9,7kw + 210m odwiertów, CWU 400l Chełchowski. Thessla Green 400

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Panowie wszyscy opisujecie sytuacje gdzie styropaniowi nawet eps40 nic nie grozi bo powierzchnia nacisku jest bardzo duża i siły sie rozkładają. Jednak jesli nacisk będzie punktowy typu nogi od ciężkiego sprzętu albo szafy wyładowanej ksiązkami ważacej nawet >300kg to ja już bym sie bał o ten styropian pod wylewką. Oczywiście jesli ktoś ma grubą zbrojoną siatką wylewkę to styropianowi eps80 nic nie będzie, tyle że obecnie mało kto robi zbrojenie wylewek, jedynie jakieś dodatki do betonu typu włókna, które aż takie cudowne nie są.
    Nacisk płytkami w paczkach ktore równo napierają dużą powierzchnia na wylewkę nie jest dla niej żadnym testem. Nawet jak to kilka ton. Już lepszym testem byłoby auto w garażu którego nacisk na przednie koło to ponad 300kg i jeśli ktoś zrobił taki test na wylewce zbrojonej tylko włóknami a pod spodem ma eps60 lub 80 to uwierze że ten styro jest dobry pod wylewki. Tyle że ludzie mają w garażach grube plyty betonu min 10cm i zawsze zbrojone porządną siatką.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 28-12-2016 o 21:33

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Proszę Cię....

    "Nacisk punktowy" szafy ważącej 300kg to niecałe 80kg na nogę.
    Ty naprawdę sądzisz, że te do 80kg przeniesie się dokładnie na styropian poniżej ??

    Cztery osoby stojące obok siebie to jakikolwiek problem dla wylewki i styropianu pod nim ?
    W takim razie podłoga mojego wiatrołapu powinna być już parę cm niżej, niż początkowo....
    Szafa ma powierzchnie 0,4m2, jeśłi waży 300kg tą sądzisz, że nacisk rozkłada się tylko na tą powierzchnię ?.

    Mam szafę 60x40cm wyładowaną książkami, stojącą w rogu pomieszczenia (czyli najmniej korzystny rozkład obciążenia) i nic....
    Kolega wyżej pisał, ż ma garaż zrobiony w graficie i nic...
    Czego jeszcze potrzebujesz, żeby wreszcie zrozumieć, że panowie ze sklepu nie doradzili Tobie najlepiej ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-12-2016 o 21:53
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Może przykład z szafą nie był najlepszy. W domu są cieższe sprzęty. Pan ze sklepu (nie jeden) ma do czynienia z klientami codziennie i różne historie słyszał więc tak doradził. Wiem że nie jestem w stanie cie przekonać ale że tobie wylewka nie pękła to jeszcze żaden dowód że ten styro jest wystarczający.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już wyjaśniałem na czym polega praca handlowca i co go motywuje do sprzedaży konkretnych produktów.
    Możesz naiwnie sądzić, że "dobro klienta", rzeczywistość jest trochę bardziej prozaiczna.

    Możesz oczywiście poszukać opisu problemów, ostrzeżeń przed pękającymi na graficie wylewkami. Tu, na Forum także, choc ja (a dość dobrze je śledzę) sobie takich sytuacji nie przypominam.

    Życie jest dowodem, obliczenia są dowodem. Jeśli nie wierzysz, skontaktuj sie z dowolnym inzynierem z uprawnieniami w zakresie projektowania, policzy, da odpowiedź.
    Na pewno daleko bardziej miarodajną, niż opinie panów ze sklepu/
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Rób podkład samemu. Jak widzę takie zdj. to nic dziwnego że pęka i osiada.
    Dokładność wykonania dużo daje.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    fotohobby co do tych nacisków to policz powierzchnię stopy a potem powierzchnię tej nogi od szafy i na pewno otrzymasz wynik że pkt. obciążenie od szafy będzie dużo większe niż od tych 4 osób, z drugiej strony posadzka nie wiem jak posadzka będzie przenosić obciążenie pkt na styropian

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    fotohobby co do tych nacisków to policz powierzchnię stopy a potem powierzchnię tej nogi od szafy i na pewno otrzymasz wynik że pkt. obciążenie od szafy będzie dużo większe niż od tych 4 osób, z drugiej strony posadzka nie wiem jak posadzka będzie przenosić obciążenie pkt na styropian
    Otóż to. Rozłoży to tak, że nie ma znaczenia, czy będzie to stopa, czy noga szafy.

    Myślę, że nie ma sensu babrać się dalej z tym tematem. Konstrukcje budowlane to nie magia, wszystko jest policzalne.
    Spiep..ć można tylko wykonawstwem - ale tu już żaden styropian sie nie obroni.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Możesz naiwnie sądzić, że "dobro klienta", rzeczywistość jest trochę bardziej prozaiczna.

    Możesz oczywiście poszukać opisu problemów, ostrzeżeń przed pękającymi na graficie wylewkami. Tu, na Forum także, choc ja (a dość dobrze je śledzę) sobie takich sytuacji nie przypominam.
    "Pan ze sklepu" zalecił mi biały styro esp100 swispora zamiast szarego eps80 swispora. Jaki mógł mieć w tym interes, że sam do mnie dzwonił? Nie musze dodawać że szary jest droższy i stosunkowo zapewne ma na nim nieco większą prowizję.
    Długo robiłem w handlu i usługach i wiem na czym to polega, ale chyba jednak nie w tym przypadku.
    Powołujesz sie też na inżynierow i konstruktorów. Widziałem przy wyborze projektu domów bardzo wiele projektów i w każdym na podłogę był przewidziany styro EPS100, bez wyjątku. Bardzo prawdopodobne że twój eps80 wytrzyma dziesiątki lat, pewnie też dlatego że był położony dokładnie ale to nie znaczy że to był najlepszy wybór.
    Tyle ode mnie na zakończenie tego tematu.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja tez miałem EPS100 w projekcie.
    Zadzwoniłem do konstruktora, zapytać, czy może być grafitiwy EPS80.

    On (po zapoznaniu się z kartą techniczną produktu) odpisał, że bez problemu, dla obciążeń, jakie są w budownictwie mieszkaniowym.
    Pytam - dlaczego nie umieszcza w projektach EPS80, jako materiału o lepszej izolacyjnośći - a on na to, że warstwy podłogi wrzuca z "kopiuj-wklej", jeszcze od czasów, kiedy takiego materiału nie było

    Co do Twoich Panów ze sklepu... Czasem jest jak, że z przyczyn logistycznych, finansowych producent prosi sprzedawców o wypchnięcie danego materiału, kosztem innego.
    Pracowałem w handlu i marketingu w budownictwie, farmacji i IT i doskonale wiem, że to, co zaproponuje sprzedawca w hurtowni/aptece/salonie zależy w bardzo dużej mierze od tego, co będzie z tego miał.
    Bonusy, konkursy sprzedażowe, prowizje - przedstawiciel ma mnóstwo narzędzi, żeby ustawić sprzedawcę.

    Jeżeli coś spełnia funkcję nośności i użytkowalnosci, a przy tym zapewnia lepszą termoizolację, to jest to najlepszy wybór.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wrzucę może aktualne zdjęcie zrobione przed chwilą w garażu w którym jeszcze nie położyłem płytek. Jest to 40m2 płytek o wadze 640kg (z opakowania 16kg m2) położonych w rogu garażu. Nic oczywiście nie popękało.

    Dom parterowy 171m2 (35m2 ogrzewany garaż)Poddasze nieużytkowe. Całość OP. Ściany 20cm eps 0,031, podłoga 14cm 0,031 EPS 80, strop - przewidziane 15cm Eps 80 0,031 (aktualnie rozłożyłem 20cm wełny nad częścią mieszkalna) skosy - przewidziane 35cm wełny 0,034 (aktualnie nieocieplone) Fundamenty 10cm 0,038. Garaż ocieplony od wewnątrz 10cm 0,031. Okna średnio 0,8, brama garażowa 5m. PCi Ekontech 9,7kw + 210m odwiertów, CWU 400l Chełchowski. Thessla Green 400

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony