dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1090

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooler Zobacz post
    Też mi to nie pasowało ale on widocznie nie miał punktu zaczepienia o co chodzi i próbował improwizować z tymi dodatkowymi pompami. Na mój rozum to jeżeli woda szybciej odbiera ciepło z wymiennika to lepiej wiec szybszy przepływ to też lepiej. No ale... może CNC się wypowie. Obecnie jak już nie pracuje w trybie awaryjnym to obie dodatkowe pompy są włączone i w ogóle jej to nie przeszkadza. Dzisiaj nawet pierwszy raz wyłączyła się bo osiągnęła parametry 35 / 29 co było ustawione na sterowniku że ma grzać do 35 stC. Do tej pory wyłączała się gdy zadziałał termostat pokojowy i najczęściej osiągała parametry 34 / 28 przed tym jak na termostacie pokojowym pojawiało sie 22,5.
    Obie dodatkowe pompy pracują na najmniejszych biegach i jak jeszcze miałem wpięty piec kospel to taki układ razem z pompa z pieca dawał przepływ 15 l/min a jak wyłączyłem obie obiegówki to sama pompa z pieca Kospel robiła 11 l/min więc różnica w przepływie niewielka ale te dodatkowe pompy myslę że bardzo pomagały pokonać opory, zwłaszcza na piętrze. Tak czy siak, póki co jest OK i oby tak dalej. Idę teraz odczytać zużycie całego domu bo właśnie mija drugi tydzień jak została włączona. Zobaczymy co pokaże.
    U Ciebie jedna pompa pcha w drugą, tak być nie powinno. zużycie 700kWh/msc to normalne dla domu o dobrej izolacji (45W/m2) i powierzchni około 125m2. Dla CWU i CO oczywiście.
    Co do za dużego przepływu to serwisant LG ma rację, bo zbyt duży przepływ powoduje nadmierne wykraplanie czynnika a to jest niepożądane i powoduje obniżenie wydajności.
    Optymalna delta dla wody to około 5st.C przy 100% sprężarki.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz jadę w delegację ale jak wrócę to spróbuję wyłączyć te dwie dodatkowe pompy zobaczę co się dzieje. Przy obecnym układzie, najczęściej delta jest 6 stC ale wydaje mi się że sprężarka chodzi raczej na niskich obrotach.
    Upatrzyłem sobie sterownik do analizy parametrów sieci 3 -faz który mierzy U, I, moce, zużycie i jeszcze jakieś inne rzeczy po dobrych pieniążkach (w cenie zwykłego chińskiego podlicznika na listwę) to będę wtedy więcej wiedział o pracy pompy.

    A co do zużycia to te 700 kWh zużyłem w 2 tygodnie no ale ja mam 240 mkw podłogi ogrzewanej czyli sumarycznie wychodzi nie najgorzej tym bardzie że to łącznie z oświetleniem, tv, gotowaniem i kompami.
    Ostatnio edytowane przez cooler ; 11-12-2017 o 19:47

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    U Ciebie jedna pompa pcha w drugą, tak być nie powinno. zużycie 700kWh/msc to normalne dla domu o dobrej izolacji (45W/m2) i powierzchni około 125m2. Dla CWU i CO oczywiście.
    Co do za dużego przepływu to serwisant LG ma rację, bo zbyt duży przepływ powoduje nadmierne wykraplanie czynnika a to jest niepożądane i powoduje obniżenie wydajności.
    Optymalna delta dla wody to około 5st.C przy 100% sprężarki.
    Napisz więcej co oznacza nadmierne wkraplanie czynnika ?
    I drugie pytanko odnośnie delty 5 st C przy 100% sprężarki. czy te 5 stopni to optymalne dla całego zakresu pracy czt tyko maks. jak teraz na dworzu 7 stopni to pc pyka na minimum to delta powinna być tez 5 mniejsza czy większa?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Napisz więcej co oznacza nadmierne wkraplanie czynnika ?
    I drugie pytanko odnośnie delty 5 st C przy 100% sprężarki. czy te 5 stopni to optymalne dla całego zakresu pracy czt tyko maks. jak teraz na dworzu 7 stopni to pc pyka na minimum to delta powinna być tez 5 mniejsza czy większa?
    Nadmierne wykraplanie jest wtedy gdy cały skraplacz od samej góry jest już zalany wychłodzonym czynnikiem płynnym.
    Jak jest w skraplaczu pół pary a pół cieczy to jest ok, ale jak jest sama ciecz to mieści się tam jej znacznie więcej i brakuje po stronie parownika.
    około 5st.C to jest od 3-7st.C jest ok.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony