Dzięki za info. 12stka przy -7 ma 11kw. Przy -20 nie znalazłem. Ale wtedy włączają się grzałki wiec to obojętne.

Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
Ja za dużo nie mogę jeszcze powiedzieć bo dopiero testuję pompę ale z wyliczeń na CW wyszło mi zapotrzebowanie w okolicy 6.4- 6.6 kW a na cwu dolicza się około 0.5 kW nie tyle co podaje na stronie cw.
LG therma V 9 kW daje około 5,6kW ciepła przy -20 stC, te kilka dni w zimie jakby była potrzeba dogrzeje grzałkami.

Bałem się że kupiłem za słabą bo miałem problem z dogrzaniem wody i domu ale jak dom się wreszcie wygrzał a jeszcze jest bez drzwi wewnętrznych i sufitu podwieszanego na poddaszu. Teraz ustawiłem temp. wody na minimum i w domu jest 21.8 st a przy wygrzewaniu posadzek doszło w domu do 36 st

ps jak masz klimy , kominek i grzałki to same to powinno dać radę bez PC, Ta 12 kW spokojnie starczy , ma chyba wbudowane 9 kW grzałek na wypadek ostrych zim.
Nie wiem jaką ma charakterystykę ta 12 kW therma , gdzieśna yt ktoś porównywał 12 i 16 kW LG do T-cap panasa że są równie mocne.

edit do autorus

na pierwszej stronie tego tematu zobacz wykresy