dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 55
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1090
  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Raczej ustaw wyższą temp zasilania i steruj termostatem albo czasowo , bo takie piłowanie na tak niskiej temepraturze to raczej chyba zbyt ekonomiczne nie jest.
    Lepiej daj wyższą temp zasilania i niech pompa działa po prostu krócej.

    Ja u siebie testowałem i takie "piłowanie" na jak najniższej temp zasilania wcale tak ekonomiczne nie jest a szkoda samej pompy.
    Zmniejszyłem przepływ na pompie obiegowej do 15 l/min i po ocieplałem w jednostce zewnętrznej rurki gazowe na tyle ile byłem w stanie i nagle COP wzrósł do ponad 4. Wiem że wzrosła również i temperatura zewnętrzna ale mimo wszystko wzrost efektywności duży. Zastanawia mnie tylko to że skoro któraś z tych dwóch prostych czynności może mieć tak duży wpływ na efektywność to czemu producent w końcu też nie jakaś firma krzak nie zrobili nic z tym. Bo jeśli zwiększenie delty ma tak duży wpływ to dlaczego pompa pracuje zawsze ze stałą wydajnością?
    Jeszcze jedna kwestia którą zaobserwowałem. Mianowicie nie ważne jaki jest przepływ na pompie defrost trwa zawsze tyle samo czasu. Więc teoretycznie przy mniejszym przepływie ilość pobranej energii z instalacji jest również mniejsza a mimo wszystko defrost jest wykonany.
    155m2 pow. użytkowej + 35m2 garażu. Ściany 15cm grafit, strop 32cm styro, podłoga 20cm syro, fundament 15cm xps. Pompa ciepła Lg therma V 7kw + bufor 100L, 100% podłogówka, Rekuperator System Air SVR 500.

  2. #902

    Domyślnie

    Cytat Napisał superwojcio Zobacz post
    Zmniejszyłem przepływ na pompie obiegowej do 15 l/min i po ocieplałem w jednostce zewnętrznej rurki gazowe na tyle ile byłem w stanie i nagle COP wzrósł do ponad 4. Wiem że wzrosła również i temperatura zewnętrzna ale mimo wszystko wzrost efektywności duży. Zastanawia mnie tylko to że skoro któraś z tych dwóch prostych czynności może mieć tak duży wpływ na efektywność to czemu producent w końcu też nie jakaś firma krzak nie zrobili nic z tym. Bo jeśli zwiększenie delty ma tak duży wpływ to dlaczego pompa pracuje zawsze ze stałą wydajnością?
    Jeszcze jedna kwestia którą zaobserwowałem. Mianowicie nie ważne jaki jest przepływ na pompie defrost trwa zawsze tyle samo czasu. Więc teoretycznie przy mniejszym przepływie ilość pobranej energii z instalacji jest również mniejsza a mimo wszystko defrost jest wykonany.
    Chyba nie lubisz tej pompy i chcesz ją mozliwie najszybciej wykończyć ...

    Bo piłowanie na najniższej temp zasilania , obniżanie przepływu poniżej dopuszczalnego minumum , ingerencja w jednostkę zewnętrzną ...

    W każdej pompie w jednostce zewnętrznej rury nie są izolowane i nie jest to błąd producenta i ich oszczędnośc , bo np. sama spręzarka u mnie jest izolowana.
    Chodzi o to że te rury grzeją i osuszają elektronikę pompy aby nie pojawiła się wilgoć i aby nie nastąpiło zwarcie i uszkodzenie pompy.

    Rozumiem że wiesz że modyfikując jednostkę zewnatrzną straciłeś gwarancję ?

    Co do stabilnosci pracy jak nie narzekam. Zobacz w podpisie np. jak dziś pompa pracowała. Wiele godzin , bardzo stabilnie , chyba bez żadnego defrostu przez wiele godzin.

    Co do COP , może po prostu temepratury się zmieniły i stąd ten lepszy COP

    U mnie dziś pompa działał niecałe 6 godzin i pobrała około 3,7kwh.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-12-2021 o 10:09
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #903
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Witam
    od 3 dni mam uruchomioną pompę LG 9kW , wygrzewam dom więc sporo ma pracy jak i sporo prądu bierze .

    Mam pytanie do użytkowników jak u Was z defrostem ? bo u mnie trwa około 3 minut ale zużywa dużo energii bo włącza grzałkę zamiast pobierać ciepło z instalacji gdzie jest jej sporo zmagazynowane /aktuanie około 240l zagrzanych/

    Pytałem serwisanta co ją uruchamiał i mówi że tak jest w pompach LG defrost robi na grzałce żeby szybciej zrobić ale gdzie tu sens i realny SCOP skoro 30% zużytej energii jest przez grzałkę na defrost a 70 zużywa sprężarka / mam osobne podliczniki/
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Witam
    od 3 dni mam uruchomioną pompę LG 9kW , wygrzewam dom więc sporo ma pracy jak i sporo prądu bierze .

    Mam pytanie do użytkowników jak u Was z defrostem ? bo u mnie trwa około 3 minut ale zużywa dużo energii bo włącza grzałkę zamiast pobierać ciepło z instalacji gdzie jest jej sporo zmagazynowane /aktuanie około 240l zagrzanych/

    Pytałem serwisanta co ją uruchamiał i mówi że tak jest w pompach LG defrost robi na grzałce żeby szybciej zrobić ale gdzie tu sens i realny SCOP skoro 30% zużytej energii jest przez grzałkę na defrost a 70 zużywa sprężarka / mam osobne podliczniki/
    Defrost pobiera ciepło z instalacji. Grzałki załączają się aby nie było dużych spadków temperatury w instalacji oraz skrócić czas defrostu. Nie bierzesz pod uwagę tego, że jeżeli na czas defrostu grzałki nie załączą się to i tak sprężarka będzie musiała później dostarczyć pobraną energię podczas defrostu.

    Jeżeli wyłączysz grzałki to może się okazać, że podczas mglistej pogody przy częstych defrostach będzie brakowało mocy grzewczej.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  5. #905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Ja wiem że spadek temperatury w instalacji sprężarka będzie musiała wyrównać i o to mi chodzi , lepiej jak sprężarka zrobi to z COP choćby 3 w obecnych warunkach niż z COP 1 na samych grzałkach.

    Ktoś wie gdzie to można sprawdzić / ustawić ? w instrukcji obsługi nie widziałem a w menu PC też nie , może jest gdzieś ukryte
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  6. #906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Ja wiem że spadek temperatury w instalacji sprężarka będzie musiała wyrównać i o to mi chodzi , lepiej jak sprężarka zrobi to z COP choćby 3 w obecnych warunkach niż z COP 1 na samych grzałkach.

    Ktoś wie gdzie to można sprawdzić / ustawić ? w instrukcji obsługi nie widziałem a w menu PC też nie , może jest gdzieś ukryte
    Z tego co się orientuje, nie da się wyłączyć grzałek na sam defrost.
    Można ograniczyć moc z 9kW na 3kW w PC 3F oraz z 6kW na 3kW w pc 1f lub całkowicie wyłączyć.
    Ustawiane dipswitchami na płycie w module hydraulicznym.
    Moim zdaniem gra nie warta świeczki jak się policzy ile minut grzałka działa w ciągu całego sezonu. Chyba, że PC dobrana tak że ma bardzo duży zapas i grzałki nie będą potrzebne przy największych mrozach.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  7. #907

    Domyślnie

    Jak to nie da się wyłączyć ?

    W II generacji po prostu wyłączyć dipswitchami grzałki i tyle ..
    Od 4 lat mam wyłaczone grzałki i defrost wykonuje się zawsze bez grzałek.
    Nie zauważyłem żadnej różnicy czy z grzałkami czy też bez ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MMPC

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak to nie da się wyłączyć ?

    W II generacji po prostu wyłączyć dipswitchami grzałki i tyle ..
    Od 4 lat mam wyłaczone grzałki i defrost wykonuje się zawsze bez grzałek.
    Nie zauważyłem żadnej różnicy czy z grzałkami czy też bez ..
    Nie da się wyłaczyć na sam defrost.
    Twoja PC ogrzałaby 3 twoje domy bez grzałek więc nie jest to dobry przykład.
    Dom - lata 90-te. Zapotrzebowanie roczne na ogrzewanie ok 30000kWh + CWU dla 7 osób. PC LG Therma V 16kW.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100999#/pc0

  9. #909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    ok dzięki ,
    zobaczę jak to będzie jak już będziemy mieszkać , generalnie pompa powinna być dobrana dobrze tj. powinna sama sprężarka wystarczyć do -20 st ale to się okaże i wyłączę wtedy na przełączniku grzałki , na razie zostawię tak jak jest.

    ps ktoś wie jak ustawić interfejs miernika energii ? ustawiam zgodnie z instrukcją ale nie liczy i nie pokazuje aktualnego zużycia
    .
    czy ustawiam adres modbus na B0 czy B1 bez zmian, i port 1 wszędzie 1111.1
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  10. #910

    Domyślnie

    Zauważyłem, że ostatnio moja pompa "żre" więcej energii...
    W porównaniu do ostatniego roku wzrost jest jakieś jakieś 20%-30%. A w tym roku powinno być mniej bo pompa CWU pracuje krócej i został poprawiony czujnik CWU...
    Domyślam, się, że to nie nie kwestia inflacji

    Mam pompę thermę V 16kW 2 gen. Dom dość dobrze ocieplony (20cm podłoga, 20cm steropian szary elewacja, 30cm albo 35cm wełna dach), okna trzy szybkowe jakieś super energooszczędne. Powierzchnia podłóg to 220m2, ale garaż, spiżarnia, winiarnia są nie ogrzewane. Także zostaje jakieś max 180m2 podłóg z czego trochę skosów.
    W domu trzymamy temperaturę 23,5 w łazienkach, a w pokojach to różnie ale między 22,5 a 21. Każde pomieszczenie ma swoje siłowniki w rozdzielaczu. Na pompie ustawiam temperaturę 31 w cieplejsze miesiące, a w ziemniejsze 34. CWU na 50stopmi.
    W październiku pompa zjadła 323kW, listopadzie mi 547kW, a w grudniu do dnia dzisiejszego 960kW

    W zeszłym roku temperatury były podobnie ustawione. Jedynie co się zmieniło to miałem jakiś przegląd robiony na wiosnę i hydraulik przy okazji przeglądu zauważył, że mam ustawiony "niski" bieg pracy pompy obiegowej w hydroboksie i zwiększył go na trójkę. Nie mam bufora tylko sprzęgło do którego hydrobox pcha ciepła wodę i odbiera z tego sprzęgła rozdzielacz z dwoma pompkami piętrowymi.
    To co jeszcze widzę to jest niskie ciśnienie wody obiegowej w pompie około 0,7Bar - zawsze było powyżej 1Bar.
    Pompa nie zgłasza żadnych błędów. Ale coś powoduje te większe zużycie niż w poprzednich latach.

    Macie może pomysł co może być przyczyną tego zwiększonego zużycia?

  11. #911

    Domyślnie

    Tak , sądzę że temperatury zewnętrzne ...

    Patrząc na moje statystyki w PV monitor to widzę że rok 2021 jest sporo zimniejszy od ciepłego 2020 i nawet zimniejszy od 2019r ..

    Więc i zużycie energii wyższe ...

    U mnie widzę że zuzycie w grudniu będzie około 30% wyższe niż rok / dwa lata temu
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #912

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    ok dzięki ,
    zobaczę jak to będzie jak już będziemy mieszkać , generalnie pompa powinna być dobrana dobrze tj. powinna sama sprężarka wystarczyć do -20 st ale to się okaże i wyłączę wtedy na przełączniku grzałki , na razie zostawię tak jak jest.

    ps ktoś wie jak ustawić interfejs miernika energii ? ustawiam zgodnie z instrukcją ale nie liczy i nie pokazuje aktualnego zużycia
    .
    czy ustawiam adres modbus na B0 czy B1 bez zmian, i port 1 wszędzie 1111.1
    Rozumiem że masz zamontowany dodatkowy moduł miernika (PENKTH000) bo bez niego będzie ciężko
    155m2 pow. użytkowej + 35m2 garażu. Ściany 15cm grafit, strop 32cm styro, podłoga 20cm syro, fundament 15cm xps. Pompa ciepła Lg therma V 7kw + bufor 100L, 100% podłogówka, Rekuperator System Air SVR 500.

  13. #913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tego że pompa nie dobija mi do zadanej temperatury .
    Grzeje na prostej ustawiona na 54 stopnie pompa dobija do 49 na wylocie wlot 46
    Jak ja zmusić żeby robiła do 54??

  14. #914

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak , sądzę że temperatury zewnętrzne ...

    Patrząc na moje statystyki w PV monitor to widzę że rok 2021 jest sporo zimniejszy od ciepłego 2020 i nawet zimniejszy od 2019r ..

    Więc i zużycie energii wyższe ...

    U mnie widzę że zuzycie w grudniu będzie około 30% wyższe niż rok / dwa lata temu
    Temperatury zewnętrzne też, ale porównywałem poprzednie miesiące i widzę wzrost w każdym miesiącu.W trakcie serwisu wysunęła mi się kostka z pod licznika i nie wiem jakie było zużycie w poszczególnych miesiącach wakacyjnych ale od września mam wzrost w porównaniu z poprzedniemi 5 latami. A miałem problem z CWU, który został wiosną naprawiony - był problem z kontakowaniem czujnika i woda w zasobników sięgała nawet 60 stopni - przy wyłączonej grzałce elektrycznej.

    Czy pamiętasz może jak była ustawiona fabrycznie pompka obiegowa wewnątrz hydroboksa?

  15. #915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurcze potrzebuje rady, zgodnie z OZC budynek potrzebuje 11kw bez cwu. Jest do wzięcia lg 12kw split w sensownych pieniądzach. Ja myślałem raczej o 14kw ale ceny są już dziwne, RÓŻNICA 4KZŁ . Co byście poradzili?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #916

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    zgodnie z OZC budynek potrzebuje 11kw bez cwu.
    Jest do wzięcia lg 12kw split w sensownych pieniądzach.
    Ja myślałem raczej o 14kw ale ceny są już dziwne, RÓŻNICA 4KZŁ
    Jakie moce ma przy minusowych temperaturach rzędu -15C; -20 C ???
    Czy to grzejniki czy podłogówka?
    Jak grube wylewki?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko podłogówka, grube posadzki, 10cm, gdzieniegdzie więcej. Grzałka 2+2+2kW Dodatkowo w domu 2 klimatyzatory 5kw i kominek automatyczny 10kw.
    Nie mogę znaleźć charakterystyki ale na pewno spada. Trzeba tez pamiętać, ze OZC jest przewymiarowane.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #918

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Nie mogę znaleźć charakterystyki ale na pewno spada
    Jesteś na kupnie, a nie znasz parametrów PC,
    To nie poważne a nawet śmieszne,
    Analogicznie ; jak te orły z PiS
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #919
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Ja za dużo nie mogę jeszcze powiedzieć bo dopiero testuję pompę ale z wyliczeń na CW wyszło mi zapotrzebowanie w okolicy 6.4- 6.6 kW a na cwu dolicza się około 0.5 kW nie tyle co podaje na stronie cw.
    LG therma V 9 kW daje około 5,6kW ciepła przy -20 stC, te kilka dni w zimie jakby była potrzeba dogrzeje grzałkami.

    Bałem się że kupiłem za słabą bo miałem problem z dogrzaniem wody i domu ale jak dom się wreszcie wygrzał a jeszcze jest bez drzwi wewnętrznych i sufitu podwieszanego na poddaszu. Teraz ustawiłem temp. wody na minimum i w domu jest 21.8 st a przy wygrzewaniu posadzek doszło w domu do 36 st

    ps jak masz klimy , kominek i grzałki to same to powinno dać radę bez PC, Ta 12 kW spokojnie starczy , ma chyba wbudowane 9 kW grzałek na wypadek ostrych zim.
    Nie wiem jaką ma charakterystykę ta 12 kW therma , gdzieśna yt ktoś porównywał 12 i 16 kW LG do T-cap panasa że są równie mocne.

    edit do autorus

    na pierwszej stronie tego tematu zobacz wykresy
    Ostatnio edytowane przez e_nygma ; 10-01-2022 o 18:23
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  20. #920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jesteś na kupnie, a nie znasz parametrów PC,
    To nie poważne a nawet śmieszne,
    Analogicznie ; jak te orły z PiS
    Wypraszam sobie takie komentarze. Nie chcesz pomóc ok. To jest temat odnośnie pomp LG, na pewno znajdzie się ktoś kto podrzuci charakterystykę albo powie ze swojego doświadczenia a to będzie jeszcze bardziej pożądane.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 46 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony