Och, gdybym jeszcze raz budował, to na pewno .....
Niniejszym otwieram wątek samokrytyki i pomocy dla innych - jakie błędy popełniliśmy, czego chcielibyśmy uniknąć ? Ciekawy jestem, jaka będzie statystyka najczęściej popełnianych błędów
Moje wpadki:
1. "Znajomy" kierownik budowy - nic gorszego. Jest taniej ale w moim przypadku to tak, jakby go nie było. Następnym razem zatrudniłbym kogoś niezależnego, kto często byłby na budowie i naprawdę pilnował wykonawców.
2. HUMUS - na pewno usunąłbym PRZED zrobieniem wykopów i fundamentów
3. Za słaba więźba - gdybym mógł to bym wzmocnił (zwiększył przekrój krokiew i zwiększył ilość krokiew= zmniejszył odległości).
4. Drewno na więźbę - teraz na pewno wziąłbym impregnowane ciśnieniowo
5. Murarz powinien pracować z cegłą - z drewnem: cieśla. Ja miałem dobrego murarza, który zrobił mi również więźbę - teraz żałuję
6. Komin do kominka - po pierwsze zmieniłbym przekrój (teraz mam 14 x 28 ), po drugie zastosowałbym gotowe kształtki
7. Nawiew do kominka - pod wylewką na gruncie dałem nawiew do kominka - niestety za mały (fi75) . Pod szlichtą (w warstwie styropianu) musiałem dawać drugi nawiew (tym razem fi 100)
8. 9. 10. ...... pewnie znalazłoby się jeszcze kilka


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-06 10:29 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-10-08 14:58 ]</font>