dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 129
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2565
  1. #2001

    Domyślnie

    Kaizen, Ty jak zawsze podchodzisz do życia wg, wyliczeń...tak na chłodno.
    Nie widzisz pewnych, prostych rzeczy, które sprawiają przyjemność.
    Dla mnie spiżarka należy właśnie do takich rzeczy

    Wchodzę i widzę wszystko .... tylko wybierać. A o ile jest łatwiej też przed większymi zakupami, nie potrzeba grzebać po szafkach by wyszukiwać produkty na zakupową listę. No i przede wszystkim jak mówię do męża, by mi przyniósł kaszę, to nie muszę mu przez 10 minut tłumaczyć, w której to szafce leży.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #2002
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Kaizen, Ty jak zawsze podchodzisz do życia wg, wyliczeń...tak na chłodno.
    Nie widzisz pewnych, prostych rzeczy, które sprawiają przyjemność.
    Dla mnie spiżarka należy właśnie do takich rzeczy
    W temacie przyjemności - "Ty masz motocykl, ja mam ziemiankę" jak powiedział mój kolega.
    W pewnym wieku facet powinien mieć miejsce,gdzie ..zona nie wchodzi i gdzie może iść "pogrzebać" czy to przy moto czy..przy mięsiwie z dzika, którego ustrzelił.

  3. #2003

    Domyślnie

    Bez sensu takie "wyliczenia".

    W naszym poprzednim domu nie mieliśmy spiżarni , ani pralni ani dwóch pełnowartościowych łazienek mimo że poprzedni dom był większy od obecnego.
    W nowym domu chcieliśmy mieć dwie pełne łazienki , spiżarnię i pralnie. Oczywiście wiadomo że w małym domu wszystko obarczone jest kompromisem , bo dom nie jest z gumy.

    W spiżarni trzymamy różne produkty spożywcze . Dodatkowo w tym roku dołożyliśmy jeszcze zamarażarkę.

    Mamy dość dużą działkę i część działki przeznaczyliśmy na sad i warzywnik . Staramy się mieć jak najwięcej własnych warzyw i owoców a później je przechować tak aby starczyły na jak najdłużej ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    kosztowało parę PLN - trudno, dom się buduje aby był wygodny. dla nas wygodna jest spiżarka.
    To nie dla excela i wykresów?

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W temacie przyjemności - "Ty masz motocykl, ja mam ziemiankę" jak powiedział mój kolega.
    W pewnym wieku facet powinien mieć miejsce,gdzie ..zona nie wchodzi i gdzie może iść "pogrzebać" czy to przy moto czy..przy mięsiwie z dzika, którego ustrzelił.
    Motocykl się nie opłaca. Pociąg tańszy. Garaż na motocykl? Też się nie opłaca. A do ziemianki go wstawiać trochę niewygodnie.

  5. #2005
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieprawda. Pranie wysuszysz nawet na mrozie. Sprawdź w zimie (sublimacja).
    Taa... To wystaw mokre gacie na mróz, zobaczysz jak się sublimacja sprawdza....


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ziemianka prefabrykowana to koszt rzędu 3,5K zł. Za to koszt utrzymania zerowy i dużo większa funkcjonalność. Warzywa można miesiącami przechowywać. Ile wytrzymują w spiżarce?
    3,5 to kosztuje betonowa skorupa. Trzeba jeszcze ją przywieźć, zabezpieczyć przeciwwodnie, wstawić dźwigiem do wykopanej wcześniej dziury, zakopać na działce, ogarnąć jakieś drzwi i schody. Realnie wyjdzie pewnie pod 10k
    Zresztą ziemianka i spiżarka to dwie zupełnie inne rzeczy, nikt nie będzie biegał w środku zimy do spiżarki po pęczek rzodkiewek czy słoik dżemu.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #2006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dyskusja, czy duża szafa kuchen, czy spiżarka, czy ziemianka, jest bez sensu, bo są rożne potrzeby i takie dylematy to każdy sam musi rozważyć.
    Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady.
    Jeżeli ktoś określi swoje potrzeby mieszkaniowe na 100 m to rozsądniej jest to upakować w domu 110 metrowym niż 150 metrowym.
    Jeżeli oprócz pow. mieszkalnej ktoś potrzebuje jeszcze małej spiżarki to wiadomo że nie będzie budował dodatkowego budynku na spiżarkę.
    Ale jeżeli ktoś potrzebuje tych pow. niemieszkalnych dużo (garaż, warsztat, schowek na narzędzia, kotłownia, spiżarka, pralnia itp.) to nie ma sensu tego wszystkiego pakować w dom mieszkalny.

  7. #2007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Taa... To wystaw mokre gacie na mróz, zobaczysz jak się sublimacja sprawdza....
    Suszyłem. Wyschło. Nie sprawdziła się Twoja przepowiednia "bo inaczej pranie zgnije a nie uschnie."

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    3,5 to kosztuje betonowa skorupa.
    Z dostawą i montażem. Zasadniczo to szambo, więc ma być szczelne fabrycznie (i dają na to papier). Mnie szambo kosztowało konkretnie 3550zł (3100 szambo z żeliwnym deklem, transportem i spuszczeniem do dołu przez HDSa do dołu wykopanego i potem zasypanego za 450zł przez lokalnego koparkowego). A mam na wjeździe i jeździły po nim ciężarówki z piaskiem, więc musiało mieć wzmocnioną płytę i dekiel żeliwny. Piwniczka na której będzie trawka albo domek narzędziowy będzie kilka stówek tańsza - ale policzyłem z dużym zapasem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-04-2020 o 11:19

  8. #2008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Nie no jeżeli kogoś stać to wiadomo, że spiżarka daje więcej możliwości i często miejsca niż ta lepianka, czy jak to się zwie.
    Chcesz to wstawisz zamrażarkę, porobisz półki na wino czy piwo itp.
    Ja mam w podpiwniczeniu mogę niegrzac i temperaturę będę miał w miarę dobrą na przetwory.
    Komuś tv65 cali tez jest niepotrzebny, bo na 32 też widac

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Suszyłem. Wyschło. Nie sprawdziła się Twoja przepowiednia "bo inaczej pranie zgnije a nie uschnie."



    Z dostawą i montażem. Zasadniczo to szambo, więc ma być szczelne fabrycznie (i dają na to papier). Mnie szambo kosztowało konkretnie 3550zł (3100 szambo z żeliwnym deklem, transportem i spuszczeniem do dołu przez HDSa do dołu wykopanego i potem zasypanego za 450zł przez lokalnego koparkowego). A mam na wjeździe i jeździły po nim ciężarówki z piaskiem, więc musiało mieć wzmocnioną płytę i dekiel żeliwny. Piwniczka na której będzie trawka albo domek narzędziowy będzie kilka stówek tańsza - ale policzyłem z dużym zapasem.
    Przed chwilą wyliczałeś Elfir powierzchnie szafek do 0,01 m^2. Czepiałeś się kosztów wytynkowania otworu. Kazałeś do kosztów spiżarki doliczać wentylację i elektrykę.
    Narracja wygląda inaczej jeżeli chodzi o ziemiankę - koszt szamba, koparki i to koniec kosztów. Już nie liczysz wejścia, elektryki, wentylacji, regałów itp.

    Jeżeli chcesz być taki szczegółowy to jeszcze ogród po tym wszystkim będzie trzeba naprawić, jakąś ścieżkę wybrukować z domu do ziemianki. Oczywiście nie można chodzić po ciemku - więc oświetlenie ścieżki itp Nawet się nie obejrzysz a wyjdzie 10 000 PLN

    Jeden potrzebuje regału, drugi spiżarki a trzeci ziemianki - elementy do siebie podobne ale całkowicie inne. Nie można prowadzić narracji w sensie - jak nie duży regał to ziemianka a wszystko po środku jest nic nie warte i przepłacone.

    Moje zdanie jest takie, że spiżarką jest świetny kompromisem.
    Ostatnio edytowane przez jak_kolwiek ; 29-04-2020 o 15:49

  10. #2010

    Domyślnie

    Mam wysoki poziom wod gruntowych (nawiercone na -1,2m). Ziemianka się nie da zrobić, bo koszt hydroizolacji zabije sens ekonomiczny. Mogę kupić ziemiankę odlewania plastikowa, ale koszt też jest zabójczy. I co mam zrobić? Zostaje tylko spizarka pod schodami.

  11. #2011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Przed chwilą wyliczałeś Elfir powierzchnie szafek do 0,01 m^2. Czepiałeś się kosztów wytynkowania otworu. Kazałeś do kosztów spiżarki doliczać wentylację i elektrykę.
    Narracja wygląda inaczej jeżeli chodzi o ziemiankę - koszt szamba, koparki i to koniec kosztów. Już nie liczysz wejścia, elektryki, wentylacji, regałów itp.
    Tynki to Elfir wyciągnęła. O regałach piszesz pierwszy. Wejście - właz od góry (tańszy niż pokrywa żeliwna najazdowa w moim szambie)

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Jeżeli chcesz być taki szczegółowy to jeszcze ogród po tym wszystkim będzie trzeba naprawić,
    Jak naprawiać, jak na etapie budowy go nie ma? Założenie czy na ziemiance, czy na szambie, czy na standardowo zrytym gruncie ta sama robota i koszt. A postawienie domku narzędziowego na ziemiance będzie tańsze, niż na gruncie.


    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    jakąś ścieżkę wybrukować z domu do ziemianki. Oczywiście nie można chodzić po ciemku - więc oświetlenie ścieżki itp Nawet się nie obejrzysz a wyjdzie 10 000 PLN
    Po co dodatkowa kostka, jak można zrobić przy jedynym chodniczku?


    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Jeden potrzebuje regału, drugi spiżarki a trzeci ziemianki - elementy do siebie podobne ale całkowicie inne. Nie można prowadzić narracji w sensie - jak nie duży regał to ziemianka a wszystko po środku jest nic nie warte i przepłacone.
    Nie mam potrzeby posiadania ziemianki. Ja mam potrzebę jedzenia z niej wynika potrzeba dostępu do produktów jak najlepszej jakości. Ziemianka przy wielu produktach jest trudna do zastąpienia (zwłaszcza do przechowywania płodów z własnego ogródka - ale nie tylko) - a na pewno jej substytutem nie jest szafka ani spiżarka. Za to szafka zaspokaja dokładnie te same potrzeby, co spiżarka.

  12. #2012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Mam wysoki poziom wod gruntowych (nawiercone na -1,2m). Ziemianka się nie da zrobić, bo koszt hydroizolacji zabije sens ekonomiczny. Mogę kupić ziemiankę odlewania plastikowa, ale koszt też jest zabójczy. I co mam zrobić? Zostaje tylko spizarka pod schodami.
    Szamba też nikt w okolicy nie ma?

  13. #2013
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sól i cukier też kupuję po zgrzewce - ale nie często, bo mało zużywamy.
    Yyyy... ten... zgrzewka cukru (10kg.) wystarczyła by nam na co najmniej ROK! - też mało używamy, rodzina 2+2.
    Zgrzewka soli - nie wiem, ale też chyba na rok.
    Po co robić takie zakupy, skoro nie masz dużej spiżarni?

  14. #2014

    Domyślnie

    Kaizen

    Nie masz ziemianki a ogród już robisz. To powiedz mi jak wszystko zaplanowałeś, że wstawisz szambo/ziemiankę bez niszczenia ogrodu?

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Szamba też nikt w okolicy nie ma?
    Kilka osób. Reszta ma kanalizację. Te kilka osób zgodnie twierdzi, że betonowe szamba są nieszczelne i podciagają wodę.

  16. #2016
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Po co Wy w ogóle się z tym człowiekiem wdajecie w dyskusję? Przyjmijcie za prawdę, że szafka lepsza od spiżarki i tyle
    Mieszkałem w dwóch mieszkaniach bez spiżarni , teraz mam dom ze spiżarnią i komfort jest nieporównywalny. Oczywiście jak zobaczę parę wykresów to kto wie czy nagle mi się nie "odwidzi"...

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Nie masz ziemianki a ogród już robisz. To powiedz mi jak wszystko zaplanowałeś, że wstawisz szambo/ziemiankę bez niszczenia ogrodu?
    Zwyczajnie - zostawiłem niezagospodarowane miejsce na ziemiankę i domek narzędziowy (w tym wersji, jakby nie dało się zrobić jednego nad drugim). Tuż przy wjeździe. Mam więcej niezagospodorawanego jeszcze miejsca, które sukcesywnie zagospodarowuję.

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Kilka osób. Reszta ma kanalizację. Te kilka osób zgodnie twierdzi, że betonowe szamba są nieszczelne i podciagają wodę.
    Qrcze, a mi nie chce ubywać (wody gruntowe mam głęboko).

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od trzymania gratów to jest nieużytkowy strych i/lub domek narzędziowy i/lub ziemianka zamiast pseudospiżarki o temperaturze i wilgotności jak w domu. Każde z tych rozwiązań jest kilkakrotnie tańsze i zazwyczaj lepsze od trzymania w domu. Wiem, bo trzymam kosiarkę w pomieszczeniu techniczny (i wiele innych rzeczy) i jest to bardzo niewygodne (na szczęście lekka elektryczna - ze spalinową byłaby masakra).
    Co zamierzasz z tym zrobić?
    BO na razie, to chyba nie odbiegasz od innych w tej kwestii.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #2019
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Suszyłem. Wyschło. Nie sprawdziła się Twoja przepowiednia "bo inaczej pranie zgnije a nie uschnie."
    A ja głupi suszę pranie w suszarce zamiast w lodówce....

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z dostawą i montażem. Zasadniczo to szambo, więc ma być szczelne fabrycznie (i dają na to papier). Mnie szambo kosztowało konkretnie 3550zł (3100 szambo z żeliwnym deklem, transportem i spuszczeniem do dołu przez HDSa do dołu wykopanego i potem zasypanego za 450zł przez lokalnego koparkowego). A mam na wjeździe i jeździły po nim ciężarówki z piaskiem, więc musiało mieć wzmocnioną płytę i dekiel żeliwny. Piwniczka na której będzie trawka albo domek narzędziowy będzie kilka stówek tańsza - ale policzyłem z dużym zapasem.
    Czyli odsuwam żeliwny dekiel i złażę po drabinie do szmaba ze skrzynką jabłek. Szczyt wygody i ergonomii.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A ja głupi suszę pranie w suszarce zamiast w lodówce....
    Uważam, że kłamiesz, że w niższej TEMPERATURZE niż pokojowa zgnije. Za to przy temperaturze nawet 30* i wilgotności >90% zgnije.


    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Czyli odsuwam żeliwny dekiel i złażę po drabinie do szmaba ze skrzynką jabłek. Szczyt wygody i ergonomii.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wejście - właz od góry (tańszy niż pokrywa żeliwna najazdowa w moim szambie)
    U moich rodziców się sprawdza - klapa zbita z kilku desek. Dalej też z desek coś w rodzaju tzw. schodów strychowych. Nawet, jak komuś nie zostały takie ścinki z budowy to koszt znikomy - dużo mniejszy od dekla żeliwnego.



    Chyba za drogo policzyłem. Bo to kosztuje 1800 zł.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-04-2020 o 10:08

Strona 101 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony