dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 129
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2565
  1. #2021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ziemianka jest fajna, jako piwowar potrafię ją docenić (temperaturę) - ale pod kątem wygody użytkowania, szczególnie w przypadku osób starszych rozwiązanie powyżej w stosunku do spiżarki to porażka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uważam, że kłamiesz, że w niższej TEMPERATURZE niż pokojowa zgnije. Za to przy temperaturze nawet 30* i wilgotności >90% zgnije.






    U moich rodziców się sprawdza - klapa zbita z kilku desek. Dalej też z desek coś w rodzaju tzw. schodów strychowych. Nawet, jak komuś nie zostały takie ścinki z budowy to koszt znikomy - dużo mniejszy od dekla żeliwnego.



    Chyba za drogo policzyłem. Bo to kosztuje 1800 zł.
    wchodzenie po takiej drabinie z czymkolwiek to musi być wyzwanie. no i co z tą demonizowaną przez ciebie, wilgocią, hydroizolacja pewnie kosztowała majątek
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 30-04-2020 o 11:46

  3. #2023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wchodzenie po takiej drabinie z czymkolwiek to musi być wyzwanie. no i co z tą demonizowaną przez ciebie, wilgocią, hydroizolacja pewnie kosztowała majątek
    Ja tam w piwniczce chcę mieć wilgotno. Właśnie o to chodzi.
    I niczego nie demonizowałem - pisałem że poniżej hydroizolacji poziomej domu choćby potop.
    Jakoś moi emerytowani rodzice nie mają problemu z chodzeniem po takich drabinoschodkach. Na strych mam znacznie wyżej, a też sobie radzę z ciężkimi rzeczami - sporo rolek wełny dla przykładu wtargałem. Monitor CRT 19" do monitoringu, który długo tam był zamontowany.

  4. #2024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mojemu dziadkowi i babci nie pomogły - może trochę mi. Bo jak przyjeżdżałem na weekendy czy wakacje to ich dźwigałem po schodach. Za to moi, wówczas nie pierwszej już młodości, rodzice przeklinali schody po których wnosili i znosili dziadków codziennie.
    Sam też miałem rozwalone kolano. Wtedy mieszkałem w bloku z windą - ale do windy było z 10 schodków. Też je przeklinałem i przez to nie chodziłem na spacery co raczej mi nie poprawiało zdrowia ani samopoczucia.

    W domu miało nie być schodków - ale mnie kilku architektów, kierbud i jeszcze kilka osób przekonali, że dom warto podnieść względem terenu. I trzy schodki są. Co ja się na nie nakląłem, jak musiałem lodówkę 113kg wtachać sam wózkiem... Z sercem na ramieniu, żeby gdzieś nie fiknęła.
    Plan jest na starość dorobić łagodny podjazd.
    3 schodki to za dużo i w planach jest zrobić podjazd.
    strome drabinoschody do bunkro-szamba są ok.
    gratuluje spójności wypowiedzi.

  5. #2025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    3 schodki to za dużo i w planach jest zrobić podjazd.
    strome drabinoschody do bunkro-szamba są ok.
    gratuluje spójności wypowiedzi.
    Jaką masz inną receptę na przechowywanie warzyw? Jak napisałem - nie mam potrzeby posiadania ziemianki. Mam potrzebę długiego utrzymania wysokiej jakości warzyw z własnego (i moich rodziców) ogródka. Warunki do dojrzewania wędlin i piwa też nie są bez znaczenia.

    Tam, gdzie się daje uniknąć - warto unikać. Ale, niestety, nie wszędzie się da unikać schodów. Na poddasze też mam drabinkę, jak już napisałem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-04-2020 o 23:34

  6. #2026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką masz inną receptę na przechowywanie warzyw? Jak napisałem - nie mam potrzeby posiadania ziemianki. Mam potrzebę długiego utrzymania wysokiej jakości warzyw z własnego (i moich rodziców) ogródka. Warunki do dojrzewania wędlin i piwa też nie są bez znaczenia.

    Tam, gdzie się daje uniknąć - warto unikać. Ale, niestety, nie wszędzie się da unikać schodów. Na poddasze też mam drabinkę, jak już napisałem.
    Recepta na przechowywanie warzyw ? Pasteryzacja , mrożenie. Chyba najbardziej znane metody ...
    Po to mam w spiżarni dodatkową zamrażarkę aby można było przechować długo warzywa. Dodatkowo robimy "zaprawy" i w ten sposób też przechowujemy warzywa/owoce.

    Poddasze w większości używa się jako strych i w większości trzyma się tam mało i sporadycznie używane przedmioty.

    Raczej nie widziałem nikogo kto by np. trzymał na strychu rowery , kosiarkę i później wyjmował je po schodach ze strychu i ponownie wkładał.
    Po prostu ludzie chcą mieć wygodnie .

    Dlatego nie widziałem nigdy ziemianki z drabiną i pionowym zejściem. Co innego bunkier. Z bunkra nie korzysta się cały czas a raczej bardzo sporadycznie i tam raczej ergonomia ani komfort nie ma dużego znaczenia , tak samo jak wejście na strych.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #2027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką masz inną receptę na przechowywanie warzyw? Jak napisałem - nie mam potrzeby posiadania ziemianki. Mam potrzebę długiego utrzymania wysokiej jakości warzyw z własnego (i moich rodziców) ogródka. Warunki do dojrzewania wędlin i piwa też nie są bez znaczenia.

    Tam, gdzie się daje uniknąć - warto unikać. .
    To wstaw ziemianke z inaczej rozwiązanym wejściem.
    Bo "łagodny podjazd" na starość i te schody trochę się kłócą.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Recepta na przechowywanie warzyw ? Pasteryzacja , mrożenie. Chyba najbardziej znane metody ...
    Mroziłeś kiedyś surowe ziemniaki? Chyba nie, bo byś tego nie doradzał.
    Jak je pasteryzować?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To wstaw ziemianke z inaczej rozwiązanym wejściem.
    Jak w domu nie będzie nikogo, kto będzie w stanie korzystać z takich schodków, to nie będzie tez miał kto ogródka obrabiać czy przytargać worka ziemniaków z wiejskiego targowiska i tez nie będzie problemu. W przypadku wejścia do domu sytuacja jest odwrotna - wystarczy jedna osoba niedomagająca, żeby był problem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-05-2020 o 11:41

  9. #2029

    Domyślnie

    Czyli w temacie Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz nie mam spiżarni, ale twierdzę, że jest zła, ziemianki nie mam, ale jest lepsza, ale niepotrzebna. Najlepsza jest szafką pełniąca rolę hurtowni. Logika jak zawsze na poziomie.

  10. #2030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja się dziwię że ludziom się chce zajmować produkcją i magazynowaniem warzyw.

  11. #2031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Ja się dziwię że ludziom się chce zajmować produkcją i magazynowaniem warzyw.
    Nie wiem jak to finansowo wychodzi, ale jakość jest znacznie lepsza niż warzyw z jakiegoś marketa.

  12. #2032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakościowo moja rzodkiewka jest gorsza, bo susza spowodowała, że korzonki są małe i już robią się puste w środku.
    A gdyby lac wodę w kółko, to pewnie wyszła by drożej niż w sklepie.

  13. #2033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Nie wiem jak to finansowo wychodzi, ale jakość jest znacznie lepsza niż warzyw z jakiegoś marketa.
    Warzywa to nie tylko markety choć i tam pochodzą one, uwaga, od rolników
    jest taki wybór źródła zakupu :ryneczki, stragany, bezpośredni dowóz, internet.

    Domyślam się że to bardziej hobby niż sens ekonomiczny czy dbanie o jakość.

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Zawsze można zrobić piwniczkę zakopcowaną. Murujesz, izolujesz, wszelkie pomysły (instalacje telemetryczne itp.) dostępne wygodnie z zewnątrz a potem obsypujesz i robisz kopiec. Wejśćie od strony nie rzucającej się w oczy, lokalizacja w wyższej części działki aby nigdy się nie wlało . Zbiorniki wody widziałem zakryte nasypanym gruntem 0,5 metra i nigdy nie zmarzło. Dziś dokładasz styropian i masz OK.

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Warzywa to nie tylko markety choć i tam pochodzą one, uwaga, od rolników
    Nie wiesz co piszesz. Byłem u znajomego, sporo malin, akurat był sezon, ładne, to mówię wezmę sobie kilka. A on mi nie, nie te, te są na sprzedaż. Choć Ci pokażę zjedz tych dla siebie.
    I tak jest ze wszystkim, inny świnie dla siebie trzyma oddzielnie a wielka ilość na sprzedaż oddzielnie.
    Niestety nawet rolnicy na sprzedaż walą chemią czy to zwierze czy roślina czy warzywo. Wszakże on tego nie zje.
    Będzie gorsze u siebie? Może i tak, ale będzie zdrowe. Kompleksowy nawóz i niech rośnie ale tu nie piszę z doświadczenia, ogród i ogródek dopiero w tym roku powstają.

    A jeszcze ta przyjemność mieć ogródek blisko tak 10-30 metrów od domu i rwać warzywa tuż przed zjedzeniem. Niezwykle świeże, naturalne, zdrowe. Jak można tego nie chcieć.
    Ostatnio edytowane przez vghm ; 01-05-2020 o 16:59

  16. #2036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał vghm Zobacz post
    .

    A jeszcze ta przyjemność mieć ogródek blisko tak 10-30 metrów od domu i rwać warzywa tuż przed zjedzeniem. Niezwykle świeże, naturalne, zdrowe. Jak można tego nie chcieć.
    Pouprawiaj najpierw później powiesz czy warto. Jak będziesz latać przy tym cały rok a urośnie ci kilka kg warzyw.
    Dla hobbystów no i tych co mają odpowiednią działkę
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 01-05-2020 o 18:06

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Pouprawiaj najpierw później powiesz czy warto. Jak będziesz latać przy tym cały rok a urośnie ci kilka kg warzyw.
    Dla hobbystów.
    To dla mnie nie nowość, u rodziców ogródek był zawsze, tylko odległość ok 150 metrów odbierała chęć pójścia po pomidora na kanapkę. Rodzice dawali jedynie obornik i rosło, myślę że kompleksowy nawóz da lepsze efekty.

  18. #2038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Ja się dziwię że ludziom się chce zajmować produkcją i magazynowaniem warzyw.

    Po prostu nigdy nie jadłeś owoców/warzyw z jakiegoś ogródka w którym nie stosuje się chemii ani żadnych "wspomagaczy" plonów.
    Jakbyś zjadł to uwierz że od razu byś poczuł różnicę w smaku i jakości ..
    To ci kupujesz z sklepach to sama chemia. Obecnie rolnicy nonstop robią opryski , bo liczy się tylko szybkość i jak największe plony.
    Sami tego w większości nie jedzą , dla siebie i swojej rodziny mają zupełnie inne " plony" ...


    Dlatego część działki przeznaczyliśmy na warzywnik i sad , bo wiemy jak smakują warzywa/owoce bez żadnej chemii.
    Może i plony mniejsze , może i nie są owoce/warzywa tak piękne ani wielkie , ale za to są zdrowe i bez chemii ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-05-2020 o 22:23
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #2039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Wydajność albo jakość, decyzja należy do ciebie. Wydajność z ha, jakość to zdrowie. Nikt się nie zastanawia dlaczego pomidory z marketu pakowane w przezroczyste opakowania tak długo mogą leżeć przed spożyciem? Dlaczego sałata czy kapusta (jakaś tam) nie więdnie natychmiast jak zerwana z grządki? Banany z drugiej półkuli lecą zielone, potem dojrzewają w kraju docelowym. W Polsce nad Nysą Łużycką. Itd, itd. Wybraliśmy wygodę i szybkość, przedkładając je nad zdrowie. To zgniły kompromis. Teraz gdy siedzimy w domu jest dobry czas na refleksję. Niektórych na to stać.
    Na samodzielne myślenie.

  20. #2040

    Domyślnie

    Tak jako ciekawostkę

    Kupiłem do wypalenia chwastów polski odpowiednik Roundupa , który z tego co mi mówił sprzedawca (hurtownia rolnicza) rolnicy kupują w olbrzymich ilościach.
    Ja tym pryskałem chwasty , a w instrukcji są podane proporcje jak tą chemię stosować na warzywa i owoce .
    Chwasty to spory problem i każdy to wie , ale wątpie aby ktoś na własnej działce tam gdzie uprawia warzywa i owoce tym pryskał , a w rolnictwie to standard ..

    Tak samo jak wspomaganie denaturatem zielonych pomidorów aby szybko stały się pięknie wybarwione czerwone i trochę innych trików i sposób o których mi mówili rolnicy ..

    Smacznego
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 102 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony