dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 129
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2565
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    Ostatnio przyszło mi do głowy, że schodki do domu powinny być wyposażone w obszar w którym mozna by było łatwo wjechac i zjechać wózkiem dziecięcy. To jest trauma z mieszkania w bloku....
    trauma nie trauma ale pomysl swietny, tym bardziej, ze mlodsi nie bedziemy. moj maz to sie nasmiewa, ale ja na powaznie mysle o podjazdach... a jak mnie na wozek moj reumatyzm kiedys wywali to co. podnosnik bede zakladac?

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał em_ma
    Cytat Napisał kze
    Ostatnio przyszło mi do głowy, że schodki do domu powinny być wyposażone w obszar w którym mozna by było łatwo wjechac i zjechać wózkiem dziecięcy. To jest trauma z mieszkania w bloku....
    trauma nie trauma ale pomysl swietny, tym bardziej, ze mlodsi nie bedziemy. moj maz to sie nasmiewa, ale ja na powaznie mysle o podjazdach... a jak mnie na wozek moj reumatyzm kiedys wywali to co. podnosnik bede zakladac?
    Jak by tak patrzeć to trzeba by było parterówkę budowac albo.. widnę na pieterko instalować...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #203

    Domyślnie

    z winda to nie taka prosta sprawa, podpytywalam architekta, bo tez mi to wpadlo do glowy (raczej chyba z lenistwa ) ale tylko mi kolko palcem a czole zakreslil....

  4. #204

    Domyślnie

    Czy wytłumaczył dlaczego winda nie,ile takie coś może kosztowac taka najprostsza wersja czy ktos coś o tym slyszał?

  5. #205

    Domyślnie

    Czy Wy z tą windą na poważnie??? To nie lepiej bylo budować paterówkę?

  6. #206

    Domyślnie

    W nowym domu zrobiłabym garderobę przy wiatrołapie aby nie było pełno butów i płaszczy na widoku,więcej pomieszczen gospodarczych nawet kosztem wielkosci pokoi czy korytarzynp.pralnia z suszarnia,gospodarczy na przechowywanie walizek kartonow itp.spizarnię,garderoby.Przemyslałabym dokładnie gdzie gotujemy jak daleko z talerzami bede chodzić czy kuchnię widacz salonu.gdzie przechowywac ksiązki,narty,gdzie komputer,itp.na zewnątrz dokładnie przemyślałabym umiejscowienie kominka.Taka gospodarcza ergonomia gotowanie skąd dokąd,pranie skąd dokąd,zakupy skąd dokad aby nie dopoasowywac potem domu do potrzeb na zasadzie a gdzie mam to wstawic i nie latac z pralni na dole do suszarni na góre.

  7. #207

    Domyślnie

    EWA-S święte słowa! I tak po prawdzie mało kto o tym myśli na etapie inwestycji. Jak zauważyłam inwestorzy raczej dostosowywują się do wybranego projektu, a nie projekt do ich potrzeb.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja mam kawał nieużytkowego poddasza, gdzie te wszystkie czasowo niepotrzebne rzeczy, kartony, walizki itp mogę wynieść.
    Macie rację, w domach zazwyczaj brakuje pomieszceń gospodarczych.

  9. #209

    Domyślnie

    Zadne klity \do 6m2\ nie mają sensu. Dotyczy to przedsionka ,spiżarni , garderoby ,pomiszczeń technicznych.Jest sens pomieszczenia większego łączącego kilka funkcji.Wystarczy zobaczyć jak wygląda dziś pralka,kocioł co ,zamrarzarka, wielka loduwka, suszarka, zmywarka.Czy to konecznie poukrywać? Lepiej swoje m2 przeznaczyć na pokoje \min14 maks18\ bo 10m2 to nie pokój a sypialnia POzdrawiam burzący ścianki działowe

  10. #210

    Domyślnie

    A ja powiem tak: zmieniłbym wykonawców!
    Aktualnie robią mi ocieplenie i tyle mnie to kosztuje (nerwów) , że aż szkoda słów!
    Codziennie muszę być na budowie i pilnować towarzystwa, żeby nie porobili błędów!
    Dziś akurat miałem dzień wolny i postanowiłem zrobić sobie pewne drobne prace na budowie. I kolejny raz sprawdziło się powiedzenie: pańskie oko konia tuczy - robota szła im aż miło! Zrobili tyle, ile poprzednio w 3 dni!

  11. #211

    Domyślnie

    Słuchajcie, super wątek. Jestem po lekturze i poważnie zastanawiam się, czy rzeczywiście zmieniać ścianę trójwarstwową (taką mam w projekcie) na maxa + styropian. A może architekt miał rację? HELP!
    Pozdrawiam, Ada

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    bingo-ada - następnym razem na pewno też wybiorę ścianę 3W.

    A co bym zmienił...

    1. Podłogówka w całym holu. Uważam, że tam gdzie są płytki tam powinna być podłogówka. Koszt jakoś nie jest oszołamiający, a komfort znaczny. Odczuwam to wychodząc z kuchni lub z łazienki...
    2. Nawiew powietrza w kotłowni wykonał bym pod posadzką i wyprowadził pod kotłem. Obecnie nie mam ale to nie jest kłopotliwe bo uchylam okno, ale odczuwa się falę zimnego powietrza, mam kocioł na drewno i spód jest goracy. Przy paleniu świerze powietrze nagrzewało by się i wszyscy byliby zadowoleni.
    3. Zastanawiam się nad GWC lub czymś podobnym. Chodzi o to, że obecnie mamy wentylację grawitacyjną działającą aż za dobrze i mamy problem z uzupełnianiem powietrza. Bezpośrednio z dworu zbyt wychładza mieszkanie.
    4. Gniazdka w kuchnie 2x1 na ramce a nie 1x2.

    Pomijam takie detale jak drzwi przesunąć o 5 cm w lewo i inne podobne drobiazgi.

  13. #213

    Domyślnie

    Rafałek, ale konkretnie jakie warstwy? Bo mam już mętlik w głowie. Wełna, styropian, pustak U czy max? Biorę pod uwagę raczej ceramikę tradycyjną i skłaniam sie raczej ku wełnie... Ale w dalszym ciągu HELP! Proszę o konkrety!
    Pozdrawiam, Ada

  14. #214

    Domyślnie

    Zmieniłbym .....czas

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Rafałek, ale konkretnie jakie warstwy? Bo mam już mętlik w głowie. Wełna, styropian, pustak U czy max? Biorę pod uwagę raczej ceramikę tradycyjną i skłaniam sie raczej ku wełnie... Ale w dalszym ciągu HELP! Proszę o konkrety!
    Obecnie mam PH 25 + wełna + pustka + PH 11,5. Materiał jeśli bym zmienił to conajwyżej PH na SILKĘ, ale to nie jest pewne.

  16. #216

    Domyślnie

    Zadne klity \do 6m2\ nie mają sensu. Dotyczy to przedsionka ,spiżarni , garderoby ,pomiszczeń technicznych.Jest sens pomieszczenia większego łączącego kilka funkcji.Wystarczy zobaczyć jak wygląda dziś pralka,kocioł co ,zamrarzarka, wielka loduwka, suszarka, zmywarka.Czy to konecznie poukrywać? Lepiej swoje m2 przeznaczyć na pokoje \min14 maks18\ bo 10m2 to nie pokój a sypialnia POzdrawiam burzący ścianki działowe
    Zgadzam się, że nie mają sensu osobne klity na wszystko, szkoda miejsca na ścianki i pieniędzy na drzwi. Lepsze jedno uniwersalne pom. gospodarcze. Nawet te 6 metrów a nawet mniej wystarczy. Moje pom. gosp. ma zaledwie 5 m. Wcześniej miałam obiekcje ale praktyka pokazała, że zmieściłam tam piec gazowy z zasobnikiem, pralkę, zlew gospodarczy, suszarę, zapasy mleka i wody , środki czystości, wiadro na odpadki, kuwetę i. in. A dodam, że regały z prawdziwego zdarzenia dopiero będą.
    Deskę do prasowania najepiej mieć w garderobie, można wtedy wszystko od razu kłaść. na odp. miejsce. Zgadzam się również z tym, że pokój w domu nie powinien mieć mniej niż 14 m. Zwłaszcza pokój dziecka. Nasza sypialnia ma 12,5 m. ale służy tylko do spania. Pokoje synów mają po ok. 15 m. - tam śpią, uczą się, przyjmują gości.

  17. #217

    Domyślnie

    Pisałam juz na tym wątku o możliwych problemach w domu zanim zaczęłam budowe. Ominęłam wzystkie płapki , o których wcześniej pisałam. Obecnie już kończę i mogę ocenić dokonane wybory.
    Nieliczne ekipy i producenci sie nie sprawdzili, ale takich rzeczy się nie przewidzi. Jeśli chodzi o rozwiązania funkcjonalne lub wykonawcze to:

    1. Mocno bym sie zastanowiła czy robic taras betonowy i wykończyć go gresem - drogo i niepewnie. Teraz raczej zrobiłabym kamień, kostkę lub cos takiego na naturalnym podłozu.
    2. Dopilnowałabym zrobienia lepszego spadku na tarasie.
    3. Koniecznie zrobiłabym przepust na prąd w fundamencie!!!!
    4. Zmusiłabym tynkarzy do wykonania elementów dekoracyjnych na elewacji ze styropianu, mimo iż kładliśmy tynk cem.-wap.
    5. Sprawdzałabym drożnośc komina z kamionki w trakcie murowania komina.
    6. Wypuściłabym, przed zrobieniem tynków wewnętrznych i zewnetrznych, kotwy prosto ze sciany nosnej- do przymocowania barierek balkonowych (w ścianie trójwarstwowej)

    Jak sie wprowadzimy to jeszcze coś pewnie dopiszę

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.

    Narazie nie zmieniłabym nic, ale też jeszcze nie mieszkam (dopiero przymierzam sie do wykończenia). Jedno co juz teraz zwraca uwagę to zbyt ciasna strefa wejściowa. Już na etapie projektu to miejsce ywdawało sie newralgiczne i chyba faktycznie mogłoby być przestrzenniejsze.

  19. #219

    Domyślnie

    mieszkam 6 m-cy i kilka wnioskow już mam.
    1.dużo większe pom.gospodarcze -obecnie mam z garażem 25m2 i to jest stanowczo za mało dlatego postawiłem budynek gospodarczy za domem o pow.50m2 z wiatą garażową.
    2.garaż poza domem -to cudowne błoto które wwozi się do domu na kołach oraz wyziębia się dom
    3.mniejsze tempo budowy-mniej błędów(u mnie niespełna dwa lata)
    4.roboty brukarskie na samiutkim końcu czyli po elewacji
    5.wykonawcy w systemie "pod klucz"

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Ta długa i śnieżna zima pokazała ,że dobrym posunięciem było wyłożenie kostką tarasu i podestu wejściowego .Brak tego okropnego i niebezpiecznego ślizgu jaki występuje na płytkach .U sąsiadów widzę jakieś gumy położone na schodach ,bo oblodzone stopnie nie pozwalają bezpiecznie wejść do domu.

Strona 11 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony