dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 129
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2565
  1. #2261
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Podobnie z ogrodzeniem działki. Sarenki, jelenie (w...zjadają wszystko), dziki (specjalność - wertykulacja trawników) a w pakiecie menelstwo lub "dzieciaczki" z lepkimi łapami szwendające się wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Kto posmakuje to może i do monitoringu dojrzeje... Zależy od trwałych nastepstw.
    Też buduje w terenie gdzie na pewno będę miała wizyty dzikich zwierząt. Myślałam o elektrycznym pastuchu bo na ogrodzenie całej działki na pewno mnie nie stać.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #2262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moze ogrodzic czesc ozdobną a reszta niech sobie zarasta na półdziko?

  3. #2263
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Podobnie z ogrodzeniem działki. Sarenki, jelenie (w...zjadają wszystko), dziki (specjalność - wertykulacja trawników) a w pakiecie menelstwo lub "dzieciaczki" z lepkimi łapami szwendające się wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Kto posmakuje to może i do monitoringu dojrzeje... Zależy od trwałych nastepstw.
    Do tego dodałbym śmieciarki, auta dostawcze itp które na bank będą sobie zawracały na nieogrodzonym podjeździe. W ogóle w Polsce nie ogrodzenie swojego terenu to prawie jak zaproszenie do nieuzasadnionego włażenia na teren. Potem usłyszycie " Paniieee nie ogrodzone nie wiedziałem..." Jak z miejscami parkingowymi, u mnie na osiedlu były miejsca wykupione z tymi motylkami jako zapory, wiadomo że ludziom nie chce się tego podnosić za każdym razem. Oczywiście co chwila ktoś stawał bo... nie podniesione! No k... widać że miejsce jest kogoś ale nie podniesione to się można wpier... i udawać głupiego. To samo będzie z nieogrodzonym terenem.

  4. #2264
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja widzę, że najwięcej obaw mają Ci, którzy nigdy nie mieli otwartego podwórka

    Fakt, u mnie jest tylko front otwarty, a cała reszta ogrodzona, ale ani z dzikimi zwierzętami nie mam problemów (a biegają sobie w okolicy i po ulicy dziki, sarny itp), ani z psami, ani z ludźmi którzy włażą, ani nawet z zawracajacymi samochodami - ulica ma 12m, więc zawracanie na podjeździe mija się z celem. Operator śmieciarki musiałby być kompletnym debilem zawracając komuś na kostce.

    Co prawda mam monitoring - łącznie z wykrywaniem wjazdu na podjazd czy ruchu pieszych, ale on tylko potwierdza, że nic z tych rzeczy się nie dzieje.

    Może w przyszłości zrobimy ogrodzenie, bo żona nalega, ale osobiście wolę takie rozwiązanie. Swoimi autami wjeżdżam do garażu, a na podjeździe zostaje miejsce na 3 auta dla gości.

    Ale oczywiście wszystko zależy od miejsca i warunków. Przy ruchliwej ulicy bym się na to nie zdecydował. Tutaj mamy tylko osiedlową drogę dojazdową.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #2265

    Domyślnie

    "Myślałam o elektrycznym pastuchu bo na ogrodzenie całej działki na pewno mnie nie stać"
    A planujesz trawnik i jego automatyczne podlewanie? Jeśli tak to czujniki monitorujące ten wolny front można podłączyć pod te zraszacze intruz będzie mokry.
    No i gustowny niski żywopłocik wyraźnie zaznaczający granice posesji

  6. #2266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z jakiego powodu żona nalega?

  7. #2267

    Domyślnie

    Co do garażu czy koniecznie MUSI być w bryle budynku. Może być obok, nie z cegły a OSB czy regipsów w zielonym tonie ale wykończonych tak jak pozostała bryła. Wiata znów może być o stromym dachu ze stryszkiem na szpargały nawet z zamkniętym włazem , czy nawet ścianą od wietrznej zachodniej strony

  8. #2268
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elektryczny pastuch to niestety must have bo już teraz znajduję solidne "prezenty" w bezpośredniej bliskości budowy. Mam też porysowane 3 szyby, które zaatakował tajemniczy stwór - albo bociek albo coś z porożem. Dom wśród łąk i lasów. Tak, że klimaty zdecydowanie nie miejskie. Niestety niski żywopłot nie będzie wystarczajacą zaporą. Oczywiście będą jakieś nasadzenia żeby ograniczyć teren przeznaczony pod ogród od tego gdzie przyroda pozostanie w stanie bardziej dzikim. Poza funkcją pastuchomaskujacą będą służyły jako osłony przeciwwiatrowe bo wiatry u mnie hulają spore. O dziwo najczęściej z południa. Trawnika nie planuję raczej łąkę, która się będzie sama pielęgnować.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #2269
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Co do garażu czy koniecznie MUSI być w bryle budynku. Może być obok, nie z cegły a OSB czy regipsów w zielonym tonie ale wykończonych tak jak pozostała bryła. Wiata znów może być o stromym dachu ze stryszkiem na szpargały nawet z zamkniętym włazem , czy nawet ścianą od wietrznej zachodniej strony
    Też bym teraz chyba budowała bez garażu w bryle. Koszt niewspółmierny do pożytku, przynajmniej dla kogoś kto nie zamiaruje używać garażu jako warsztatu.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  10. #2270
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    z jakiego powodu żona nalega?
    Głównie z chęci stworzenia psychologicznej bariery i by nikt z drogi nas nie widział. Aczkolwiek kiedy już tuje przed domem podrosną i nie będzie widać podwórka to może jej przejdzie myślę, że problem jest w głowie. Mi ta forma naprawdę odpowiada. Zobaczymy jak to będzie za jakiś czas.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Też buduje w terenie gdzie na pewno będę miała wizyty dzikich zwierząt. Myślałam o elektrycznym pastuchu bo na ogrodzenie całej działki na pewno mnie nie stać.
    Pastuch elektryczny na zwierzynę płową, to owszem. Na zwierzaka spłoszonego lub watahę dzików poruszających się z szybkośćią dokorytną chyba nic nie pomoże. Na moich oczach sforsowały płot : siatka stalowa ogrodzeniowa (nie leśna) na słupkach stalowych fi50 i 90, trzy druty poziomo chyba fi 3, tak ogrodzone około 4 ha łąk , z drugiego końca siedlisko, kolonia. Wataha pędziła z lasu, duży odyniec wsadził gwizd po najniższy drut, siatka w górę zadzwoniła po grzbietach reszty towarzystwa i o sąsiednie słupki, moment i były w środku. Siatka opadła, trop był tylko na wzruszonej ziemi. To była pora karmienia jakichś domowych stworzeń i wiedziały że się jakoś załapią. Nie znam szczegółów, ale byliśmy tam kilka razy i ganiały z dokładnościa przedwojennych pociągów.

  12. #2272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ja widzę, że najwięcej obaw mają Ci, którzy nigdy nie mieli otwartego podwórka

    Fakt, u mnie jest tylko front otwarty, a cała reszta ogrodzona, ale ani z dzikimi zwierzętami nie mam problemów (a biegają sobie w okolicy i po ulicy dziki, sarny itp), ani z psami, ani z ludźmi którzy włażą, ani nawet z zawracajacymi samochodami - ulica ma 12m, więc zawracanie na podjeździe mija się z celem. Operator śmieciarki musiałby być kompletnym debilem zawracając komuś na kostce.
    Poczekaj aż sąsiedzi zaczną sadzić badyle w drodze, żeby się zasłonić od ulicy i z 12m zrobi Ci się miejscami 6m U mnie na 8m drodze gminnej są miejsca gdzie nie miną się 2 samochody. Ogrodzenia nie mam i zawracanie na podjeździe to norma.

  13. #2273
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Za 2 lata będzie robiona droga, więc mam nadzieję na pewne standardy A jak sobie ktoś zawróci, to nie mam z tym problemu - pod warunkiem, że to osobówka
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #2274

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    jeszcze:
    1) garaż w bryle domu koniecznie na 1,5 auta- zmieszczę rzeczy ogrodowe
    Argument, który nie został jeszcze przytoczony. Garaż w bryle budynku ma podatek lokalny jak od powierzchni mieszkalnej (o ile nie ma wydzielonej księgi wieczystej). Garaż wolnostojący ma podatek ok. 10 razy większy.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  15. #2275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Faktycznie!!! Ważny argument, przerabiałem niedawno taki temat i klient zadowolony.

  16. #2276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Argument, który nie został jeszcze przytoczony. Garaż w bryle budynku ma podatek lokalny jak od powierzchni mieszkalnej (o ile nie ma wydzielonej księgi wieczystej). Garaż wolnostojący ma podatek ok. 10 razy większy.
    Ale wiatana zgłoszenie jest bez podatku a zim nie mamy

  17. #2277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Argument, który nie został jeszcze przytoczony. Garaż w bryle budynku ma podatek lokalny jak od powierzchni mieszkalnej (o ile nie ma wydzielonej księgi wieczystej). Garaż wolnostojący ma podatek ok. 10 razy większy.
    Tak było też w blokach. Do niedawna. Za jakiś czas pewnie to samo będzie z domami jednorodzinnymi - a różnica w kosztach budowy wielokrotnie wyższa, niż podatek na dobre kilkadziesiąt lat.

    Narzędzia i auta nie potrzebują kilkunastu stopni - wystarczy kilka co zapewnia garaż symbolicznie odizolowany od powietrza i nieodizolowany od gruntu. A to nie do pogodzenia przy domu - a przynajmniej bardzo kosztowne i problematyczne.

  18. #2278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ja widzę, że najwięcej obaw mają Ci, którzy nigdy nie mieli otwartego podwórka
    My przez chwilę mieliśmy działkę nieogrodzoną , ale po tym jak goniliśmy lisa po działce i widzieliśmy jak sobie po naszej działce chodzi łoś to jakoś zdecydowaliśmy się szybciej dokończyć ogrodzenie ...
    A obecnie mimo że mieszkamy głęboko w lesie od 2 miesięcy mamy atak grzybiarzy którzy gdyby nie ogrodzenie to łazili by po naszej działce ...

    A poprzednim domu , na osiedlu jak działka była nieogrodzona to ciagle ktoś na niej parkował a cały trawnik zasrany przez psy ..

    Przykre jest to że to co nieogrodzone jest traktowane jako "niczyje" , taka polska mentalność...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #2279
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dyskusja garaż w bryle lub poza lub w ogóle toczy się tutaj chyba od początku. Osobiście zrobiłem szeroki garaż na 2 auta z bramą 5,5m. Od przeprowadzki zajęło mi rok wstępne uporządkowanie gratów, zrobienie wylewki żeby wjeżdżać dwoma autami.

    Do tej pory od czasu do czasu udało się zaparkować max jedno auto - czasami.

    Bardzo sobie cenię komfort do wsiadania do ciepłego auta zimą i chłodnego latem (garaż grzany i chłodzony). Dodatkowo w garażu mam sporą część wentylacji, zmiękczacz i całą rozdzielnię. Pojemniki na śmieci itd. Wszystko do czego potrzebuję w miarę szybkiego dostępu i tego komfortu nie przeliczalem nawet na złotówki, bo idąc tym tropem po co budować dom...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #2280

    Domyślnie

    U mnie również klasycznie po przeprowadzce nie było gdzie zapałki wcisnąć do garażu i samochód stał przez kilka miesięcy na zewnątrz. Teraz w garażu i tu nie ma czego porównywać. Mam garaż 620x635 i następnym razem poszerzyłbym go do 7m. I nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy go robić.

Strona 114 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony