dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 129
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2565
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Ta długa i śnieżna zima pokazała ,że dobrym posunięciem było wyłożenie kostką tarasu i podestu wejściowego .Brak tego okropnego i niebezpiecznego ślizgu jaki występuje na płytkach .U sąsiadów widzę jakieś gumy położone na schodach ,bo oblodzone stopnie nie pozwalają bezpiecznie wejść do domu.
    A mnie odpukać, udało się kupić chropowaty gres, ktory okazało się wcale nie jest śliski. Jednak chyba wtbrałem za jasny i trochę z nim jest teraz pracy.

  2. #222

    Domyślnie

    Dmucham na zimne, ale na ławę fundamentową wybrałabym beton z domieszką nie pozwalającą na wsiąkanie wody. Sprawdziłabym odstęp czasu między kładzeniem warstw dysperbitu na ścianach fundamentowych. Zadbałabym o dokładniejsze rozłożenie folii przeciwwilgociowej między ścianami fundamentowymi a ścianami budynku. Nawet podwójnie. Jakiekolwiek zewnętrzne słupy podtrzymujące dach, a opierające się na osobnym fundamencie zrobiłabym z betonu a nie drewna. Wcześniej ustaliłabym grubość izolacji termicznej na gruncie. Chyba zamówiłabym grubsze krokwie, aby zmieściła się między nimi grubsza warstwa wełny. Nie twierdze, że jest źle, ale mogłby być lepiej, tzn. cieplej. Wybrałabym bardziej doświadczonego architekta. Nasz popełnił kilka błędów, takich jak dużo zbędnego zbrojenia, albo narysował daszek nad wejściem, którego nie można było wykonać, co zaowocowało wykonaniem wolego oka za dodatkową opłatą. Tak więc architekt kosztował nas mało, ale jego błędy wyniosły tyle, ile zaoszczędzona kwota. I na koniec większy garaż z oddzielną częścią na ew. kotłownię na paliwo stałe. Na razie nasz dom jest w stanie surowym otwartym i możliwe, że zabiorę w tym wątku jeszcze głos.

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaszu

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Garaż na dwa samochody, taras koniecznie zadaszony, ogrzewanie w podłodze przed dużym oknem w salonie - 7m2 szyby.
    Wybrałem działkę ze spadkiem - prace ziemne droższe ale zrekompensowane widokiem na okolicę.
    Miałem dobrego majstra więc powyższe mam na własną prośbę.[/quote]
    Dom z półpoziomami

  4. #224

    Domyślnie

    u mnie na wlasne zyczenie skopałem piwnice- w czesci jest za niska- 150 cm, bo sie nie zorientowalem, ze dom ma dwa poziomy. wiec zejscie do piwnicy - dla tesciowej zeby ja zrzucic!. najgorsze ze mowil mi o tym kierbud- ale na etapie wykopu jakos to do mnie nie dotarlo, bo w wtedy piwnica mialaby miec 250 cm - myslale ze to troche za duzo. blad, blad, blad.
    - brak pralni w projekcie!!!!!! przegladajac wasze posty to jest bardzo wazne- w 90% projektow nie ma pralni. jest tzw. pom gospo - ale to na kociol.
    - no i nie pomyslalem ze moge kociol wsadzic do piwnicy- teraz to po ptakach, bo piwnica jest za niska.

  5. #225

    Domyślnie

    Drugi raz dałabym ogrzewanie podłogowe na całość. Teraz odczuwam dyskomfort przekraczając progi naszej sypialni i pokoi dzieci gdzie mamy tylko grzejniki.
    Druga sprawa - kominek. Nie byłam za, wręcz przeciwnie ale ostatnie wyłączenia prądu i trzydniowa awaria pieca pokazały, że kominek przydałby sie bardzo.

  6. #226

    Domyślnie

    2.Ocieplenie fundamentów z styroduru ryflowanego z włókniną. 3.Kominy z gotowych kształtek kominowych a nie murowane. 4. Doprowadzenie powietrza do rekuperatora pod fundamentem przez wymiennik gruntowy. Pozdrawiam i życzę jak najmniej błędów.[/quote]

    Proszę o rozwinięcie tych punktów bo jakoś nie rozumiem

  7. #227

    Domyślnie

    3.ZROBIŁBYM ŚCIANĘ TRÓJWARSTWOWĄ - MAM JUŻ DOŚĆ STYROPIANU
    4.DAŁBYM OKNA DREWNIANE

    Proszę o rozwinięcie pkt. 3 i 4 (myslałem, że dobry plastik lepszy jest od drewna), bo nie rozumiem

  8. #228

    Domyślnie

    [quote="pwp"]1 Izolacja fundamentów z papy a nie z folii
    2 Sufit podwieszany na poddaszu położony na stelażu a nie od razu na jętkach

    Cześć!!

    Możesz pkt. 1 i 2 rozwinąć??

  9. #229

    Domyślnie

    - nie rozprowadzenie ciepła kominka - niesie hałas przez rury(podobno można tenu zaradzić przez odpowiednie materialy)

    Cześć!

    macie DGP grawitacyjne czy mechaniczne?? Mocno hałasuje?? A jak szybko brudzą się ściany przy DGP??? (co ile trzeba je malować??

  10. #230

    Domyślnie

    planuję ogrzewnie elektryczne aku + kominek z DGP

    i też jestem ciekawy czy system rozprowadzenie goracego powietrza jest głośny /myślę o wymuszonym/?

    mam też możliwość ze względu na centralne umieszczenie kominka system rozprowadzenia grawitacyjny, ale słyszałem, że nie można zastosować filtra powietrza i brudzi

    proszę o wymianę doświadczeń w temacie

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Wprawdzie jeszcze nie mieszkamy, ale już wiem, że garaż jest za mały. W projekcie ma 5m szerokości, a to zdecydowanie za mało na 2 auta. Za mała jest też kotłownia (5m) i nie mamy gdzie składować ekogroszku, na razie leży w garażu, a docelowo trzeba będzie zbudować jakiś budynek gosp. obok. Żałuję też, że dom jest tak duży (210m powierzchni bez garażu i kotłowni). Boję się sprzątania i że będzie mało przytulnie na takiej powierzchni. Jednak jeszcze nie mieszkamy, więc to sie dopiero okaże Dom umiejscowiony za blisko prawej krawędzi działki (przepisowe 4m), teraz brama przesuwna zachodzić będzie na furtkę bo w prawo nie moze sie otwierać ze względu na brak miejsca. Za duże hole i korytarze (w sumie 40m). Takie mam zastrzeżenia przed zamieszkaniem, ale życie i tak wszystko zweryfikuje. Mam nadzieję, że będzie ok

  12. #232

    Domyślnie

    Bobo30,

    Cytat Napisał bobo30
    3. Koniecznie zrobiłabym przepust na prąd w fundamencie!!!!
    Proszę o wyjaśnienie dlaczego?

    Pozdrawiam,
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  13. #233

  14. #234

    Domyślnie

    [quote="tornado17"]3.ZROBIŁBYM ŚCIANĘ TRÓJWARSTWOWĄ - MAM JUŻ DOŚĆ STYROPIANU

    Witam

    Czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego masz dość styropianu ??

    pozdro .RZ

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Zrobiłabym automatyczną szufelkę w łazience ....
    Co to jest automatyczna szufelka?

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Automatyczna szufelka to takie gniazdo odkurzecza centralnego, że nie musisz z rurą latać, tylko podmiatasz w pobliże (tej automatycznej szufelki) śmieci wciskasz nogą włącznik i fruuu.. poleciało
    Pozdrawiam

  17. #237

    Domyślnie

    Acha!! Znaczy, że to wtedy gdy się ma odkurzacz centralny.

    Kuleczka zadowolniona jesteś z odkurzacza centr.
    Nie jestem przekonany do tego rozwiązania. Np. kurz gromadzący się z przewodach. A może jest inaczej?

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Na razie jestem zadowolona, tylko że jeszcze nie mieszkam w nowym domku Czekamy na wakacje z przeprowadzką. Ale póki co, bardzo wygodnie sie z niego korzysta. Zresztą po każdym odkurzaniu w obecnym mieszkaniu, kiedy czuję ten charakterystyczny "zapaszek" utwierdzam się w przekonaniu, ze to był dobry wybór
    Jeśli chodzi o kurz w przewodach, to przecież nie są to jedyne rury, w które dom jest wyposażony. Dużo większe obawy powinny budzić rury kanalizacyjne, przy nich te od odkurzacza to mały pikuś

  19. #239

    Domyślnie

    No tak.
    Argument to wyciągnęłaś z tzw. grubej rury

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zrobilabym garaz w bryle budynku a nie wolnostojacy
    Ale pewna osoba sie uparla, i jest jak jest

    Byc moze ze zamiast Legalettu dalabym wszedzie podlogówke (ale o tym sie wypowiem jak zaczne dom uzytkowac)

    Nie robilabym czesciowego podpiwniczenia - to byla totalna glupota bo dom spory i by sie miejsce znalazlo na poziomie 0 , to podpiwniczenie jest kretyńskie

    No i ostatnie - troszke inaczej postawilabym dom na dzialce - chodzi o minimalne przesuniecie wzgledem stron swiata - ale to juz wyszlo pozniej i trudne bylo do oszacowanai na etapie projetowania - jest jak najbardziej ok - ale no tak minimalnie i bylo by idealnie

Strona 12 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony