dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 129
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2565
  1. #241

    Domyślnie

    Rodzinka 2+2 i aż 7 pokoi. Po kiego grzyba mi tyle??? Najbardziej żałuję małego salonu (30m2) a można było go bezproblemowo powiększyć o jakieś 15 m2...

  2. #242

    Domyślnie

    Ja teraz zaczynam 2 dom (ale pierwszy byl budowany pod klucz przez developera i dołaczyłam do budowy po stanie surowym więc się nie liczy!!).

    Bledy w 1 domu - poprawione w planach drugiego:
    - dom byl na 3 poziomach = parter, pierwsze pietro + poddasze - teraz mam tylko 2 poziomy i strych!
    - ocieplenie styropianem - teraz wybralam wełnę
    - za maly garaz (na 1 samochod z miejscem na 2 przed garazem - to poranne przestawianie bo akurat pierwszy wyjezdza ten co w garazu i odsniezanie) - teraz mam na 2 + 2 miejsca przed garazem
    - drzwi zewnetrzene zrobilam na zamowienie i teraz sie rozchodza (po 3 latach) - chyba kupie jakies gotowe
    - schody wewnątrz mialam drewniane (strasznie głosne!!!) - teraz wylewane oblozone drewnem
    - za mały salon - miałam 30 m2

    O wykonawcach bede pisac pozniej jak robota ruszy! Obym miala jak najmniej do napisania!!!
    Pozdrawiam
    Iwona

  3. #243

    Domyślnie

    Kilka ekip wykonawczych
    A poza tym zrobiłabym:
    1. szyb (przynajmniej 1) na pranie
    2. odkurzacz centralny
    3. wejście do piwnicy z zewnątrz i wejście do garażu z domu

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Zrobilabym garaz w bryle budynku a nie wolnostojacy
    Cytat Napisał kofi
    zrobiłabym...wejście do garażu z domu
    a całkiem spora grupa twierdzi, że tak jest lepiej
    oddzielnie, znaczy i bez połączenia z domem

  5. #245

    Domyślnie

    Błędem, jak się wczoraj okazało poczasa omawiania elewacji zew, było cofnięcie o 2 cm okien wgłąb (mea culpa). Aby zainstalować automatyczne rolety lepiej byłoby mieć te okna równo z zew krawędzią muru. I do rolet powinniśmy byli wypuscic jakieś (?) kotwy.

  6. #246
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewik_1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał zielonooka
    Zrobilabym garaz w bryle budynku a nie wolnostojacy
    Cytat Napisał kofi
    zrobiłabym...wejście do garażu z domu
    a całkiem spora grupa twierdzi, że tak jest lepiej
    oddzielnie, znaczy i bez połączenia z domem
    Ja nie wyobrażam sobie oddzielnego garażu.
    Musi być blisko domu, mój mąż wiecznie czegoś zapomina zabrać z auta i czasem przypomina sobie o tym późnym wieczorem i co wtedy: ubieranie i wycieczka do garażu.
    Poza tym garaż przy domu, to jednak tańsze rozwiązanie.

  7. #247

    Domyślnie

    0 zmian w projekcie . Wentylacje typowo murowane , bez żadnych rur spiro pcv itp.. I to co już było - trzymałbym żonę daleko od budowy. Zwlaszcza na stare lata........................

  8. #248

    Domyślnie

    boisz sie, że juz mało sprawna i spadnie z rusztowania?

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał zielonooka
    Zrobilabym garaz w bryle budynku a nie wolnostojacy
    Cytat Napisał kofi
    zrobiłabym...wejście do garażu z domu
    a całkiem spora grupa twierdzi, że tak jest lepiej
    oddzielnie, znaczy i bez połączenia z domem

    Ewunia - u mnie po prostu ten cholerny garaz jest za daleko
    nie wiem co bedzie z odsniezaniem tego kawalka bo trzeba pare(naście) krokow zrobic zeby do domu dojsc
    chyba ze sie upre na podgrzewanie tego fragmentu
    Wiec po pierwsze garaz w bryle , a czy z bezposrednim przejsciem do domu...hmmm chyba tez - tak jest wygodniej

  10. #250

    Domyślnie

    jak w domkach mieszkałam, to wszędzie miałam garaż oddzielnie i było to bardzo nieporęczne
    dlatego dziwiłam się, że całkiem sporo osób optowało za takim właśnie rozwiązaniem, przytaczając argumenty smrodu paliwa, zagrożenia pożarowego, kosztów
    ja też bym wolała mieć wszystko pod jednym dachem
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  11. #251

    Domyślnie

    mam świetny pomysł na pionową izolację wodną fundamentów - lanych w wykop w gruncie spoistym
    otóż po włożeniu zbrojenia włożyć jeszcze folię kubełkową i docisnąć ją do zewn gruntu, w momencie zalewania beton jeszcze ją dociśnie do gruntu spoistego i mamy superszczelną izolację pionową. Co prawda pewnie by murarze murując psioczyli że muszą bloczki przenosić nad folią ale chyba warto tak zrobić

  12. #252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zachcianka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Tak sobie czytam....
    Bardzo fajny wątek, my dopiero zaczynamy,
    ale moje spostrzeżenia:
    - co sądzicie o podjazdach do garażu i ściezki do domu z podgrzewaniem które by odśnieżało? ktoś probował?

    - pomieszczenie na pralnie i suszarnie, a w nich taki brodzik umywalka -
    na wysokości ok 1 metra żeby myjąc niektóre rzeczy, a szczególnie psy nie rozbolał kręgosłup...


  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Na wys. 1 m to za wysoko, mysle ze 50cm to optimum.

  14. #254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zachcianka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    to zależy od okoliczności
    ... jak dużego masz psa...
    Dla mnie ok jest 1 m

  15. #255

    Domyślnie

    Błędy w moim domu:
    -salon w kształcie kwdratu - nieustawny
    -za niskie sufity(ok. 2,45), nie rażą w mniejszych pomieszczeniach, w większych przytłaczają
    -pokoje mają po 20 m2 i 30 m2- bez potrzeby, są za duże
    -nie znoszę wielkich przestrzeni, trzeba się nachodzić, by coś sprzątnoć, zrobić pranie etc. Pralnia w piwnicy, suszenie na strychu, wcześniej znoszenie koszy ... Umycie okien to cała sobota. Do tego wielki trawnik koszony w maju co tydzień (dzień z głowy). Taki dom i duży ogród wyglądają atrakcyjnie, ale nie są proste w utrzymaniu
    -by ten duży dom porządnie sprzątnąc, trzeba by mieć służbę

  16. #256

    Domyślnie

    Rzadko odwiedzam forum bo już skończyłem z budową. Należę do grupy osób która budowała pierwszy dom dla siebie ( a nie jak inni twierdzą że trzeci dopiero jest dla siebie). Czy bym coś zmienił? Raczej niewiele albo wcale. Przed rozpoczęciem budowy razem z żoną nie tylko obejrzeliśmy masę projektów ale jeszcze rozmawialiśmy ze znajomymi którzy już się budowali albo kończyli budowę. Posłuchaliśmy ich rad, ja chociaż nie jestem budowlańcem poczytałem sobie na temat budowania ( numery specjalne muratora ) no i oczywiście gdy trzeba było to nie oszczędzałem na materiałach ( np.jeśli podbitka w kolorze białym kosztowała połowę ceny podbitki w kolorze dachówki to kupowałem tę droższą bo lepiej pasowała ) lub oszczędzałem gdy trzeba było. Kupiłem działkę która była niezbyt tania ale i niezbyt droga ale za to blisko ważnych miejsc, działka jest średnia (1200 m2 ) , dom parterowy bez garażu i został zbudowany w ten sposób, że miło jest teraz słyszeć od odwiedzających, że gdyby jeszcze raz budowali to by zrobili ta tak jak My. Nigdy nie korzystałem z pomocy rodziny i ich rad, słuchałem zawsze ludzi którzy mieli coś do powiedzenia i mieli doświadczenie, nigdy nie szukałem tanich wykonawców a ceny i warunki zawsze były określane na początku a nie na końcu. Wykonawcy zawsze byli z rekomendacji i po obejrzeniu ich pracy. Wszyscy wykonawcy zawsze potwierdzali wykonanie prac i odbiór kasy nawet gdy robili to na czarno. Być może parę błędów dało by się uniknąć ale uważam, że kolejna budowa również nie będzie idealna bo nikt nie jest w stanie wszystkiego dopilnować.

  17. #257

    Domyślnie

    Jeszcze nie skończyłem, a już żałuję, że:

    - nie wpuściłem części szybu zsypu na bieliznę w ścianę (teraz za późno - z uwagi na zbrojenie wieńca) wlot zsypu można byłoby zrobić w płytkiej szafce z drzwiczkami uchylającymi się w płaszczyźnie pionowej ...

    - nie zrobiłem dłuższych kanałów, DGP aż do okien i kaloryferów. Niestety "fachowcy" wmówili mi, że 4-5 m to za długo na DGP grawitacyjne.

    - zatrudniłbym profesjonalnego inspektora nadzoru ... nawet 2 dziadków inżynierów + jedna babcia inżynier to nie to samo

    Mam nadzieję, że CDN nie nastąpi.

    Pozdrawiam,
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  18. #258

    Domyślnie

    Nie zrobiłabym schodów w salonie ażurowych pod którymi stoi telewizor i komoda (stolik i fotele tym bardziej nie! ) - bo się sypie z butów jak ktoś wchodzi na górę i cały czas jest tam kurz. Także drzwi zewnętrznych otwieranych do środka - w zimie wjeżdza śnieg i silniejszy wiatr rozszczelnia drzwi, pomimo, że były dobrej klasy.

  19. #259

    Domyślnie

    Przedewszystkim kupiłbym teraz większą działkę na scianie lasu ale we wsi . Jak najmniej sąsiadów - np . z 3 stron las z 4 strony droga . Działka do 50 km od dużego miasta . Zamówił bym indywidualny szczegółowy projekt budynku , szczegółowy projekt zagospodarowania działki (mała architektura i zieleń) . I nic bym nie zmieniał . Budynek byłby parterowy z poddaszem mieszkalnym . W budynku zbudował bym spiżarnię chłodnię . Działkę bym zdrenował . Zbudował bym zbiornik na deszczówkę oraz garaż wolnostojący na dwa samochody z pomieszczeniami gospodarczymi w tym z kotłownią , która ogrzewała by dom i garaż . Na strychu garażu zrobiłbym suszarnię . Aha podpisał bym umowę sporządzoną przez moich prawników na całkowitą realizację inwestycji . Uprzedził bym wykonawcę , że będę dla niego bezlitosny bo się znam na tym co będzie robił .

    A teraz czekam na następną kumulację w dużym lotku bo ostatnio jakiś magik z lubelskiego zgarnoł mi prawie 10.000.000 zł . I lubię dom , który mam .

  20. #260

    Domyślnie Co zrobilam:

    1.Szukajac projektu,ktory by sie wszystkim podobal odrzucilam ze dwa tylko dlatego zeby nie trzeba bylo burzyc starej chalupki przed budowa.
    2Kupilam projekt nie konsultujac sie z architektem,a wdodatku kazalam tam zmienic uklad pomieszczen.Autor zmienil mi uklad pomieszczen,a instalacje zostawil stare.Taniej i lepiej niz przerabiac bylo kupic nowy projekt.
    3.Po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych trzeba bylo wyburzyc czesc starej chalupki.
    4.Kupilam beton komorkowy ze trzy lata przed rozpoczeciem budowy po
    8´89/szt.(36x24x59cm)
    5.Kazalam pod koniec wylewania fundamentu zrobic rzadszy,zeby bylo latwiej rozgarniac(troche w zimie ta czesc popekala).
    CDN.

Strona 13 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony