dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 129
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 2565
  1. #301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przyłączę się do tematu bo własnie buduje drugi dom i buduję go dlatego że za dużo myślalem o przyszlosci jak budowalem pierwszy.Wybudowalem duuuży dom bo myślalem o rodzinie,przyszlych wnukach i jak sie wtedy przyda wieksza powierzchnia,przez cały czas płacilem wielkie rachunki za prad,gaz itd,mialem wszystko wykonczone na full a w rzeczywistosci wykorzystywalem moze 60% powierzchni domu bo najczęściej czas spędzalem w salonie gabinecie,kuchni i sypialni,dzieci mialy wlasne pokoje,reszta slużyła sporadycznie na sypialnie dla gosci których nocowalismy dwa razy w roku.Jak dzieci dorosly myślalem że zostanie choc jedno w domu a okazalo sie że corka wyszła za Hiszpana i wyjeżdza na stale a syn wyprowadzil sie do naszego mieszkania w Krakowie i okazało sie że zostalismy sami z żoną w tym molochu.Wreszcie powiedzialem dość tej megalomanii,kupilem malą dzialke i postanowilem wybudowac maly domek dla dwóch osób dlatego wybralem projekt LIBRA z dobrych domow,tamten sprzedalem bez żalu i teraz dziele sie z wami żebyście nie popelniali tego błędu co ja i nie myśleli za bardzo o przyszłosci a myśleli o sobie i nie brali pod uwage tego że kiedys dzieci beda chciale z wami mieszkac bo zazwyczaj jest tak ze i tak chcą być na swoim i czym prędzej opuszczą dom a wy zostaniecie sami z tym problemem. Pozdrawiam wszystkich budujacych.

  2. #302

    Domyślnie

    Swięte słowa !!!!!- taż powoli tak mamy!!!!!!

  3. #303

    Domyślnie

    Gdybym miał jeszcze raz budować to zmieniłbym.....kraj.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #304

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak Raider! Pop ierwszym dużym domostwi my teraz budujemy 100 metrową Sosenkę i po postawieniu stanu surowego stwierdziliśmy, że i tak za duża. A Libra jest całkiem sporym domem, i tak bedziecie się po nim we dwoje ganiać. Na prawdę dla dwojga to są jeszcze mniejsze domki.
    Ja najchętniej budowałabym taki ok. 80 m maksymalnie, nawet tylko parterowy, góra cztery pokoje. Ale na ten moment mieszka z nami babcia wiekowa, ale o żelaznym zdrowiu i córka jeszcze studiująca i muszę ich gdzieś pomieścić. Pewnie za kilka lat domek będzie znów za duży i będziemy korzystać tylko z dwóch pokoi!

  5. #305

    Domyślnie

    Do RAIDER12.

    Niby racja z tym za dużym domem, ale jak ktoś dopiero ma trójkę dzieci w wieku 7, 5 i 0 lat to chyba nie będzie teraz budował małego domku dla dwóch osób czy trzech Przecież przez najbliższe 15 - 20 lat będzie rodziną pięcioosobową

    Jak dzieci opuszczą dom rodzinny można sobie budować mały parterowy domek

  6. #306

    Domyślnie

    Ja mam spory dom a to dlatego że dzieci dopiero zamierzamy mieć - podobno drużynę siatkarską (tak twierdzi mąż ). A jak odfruną z domu to wtedy pomyślę o mniejszym. Na razie wszystko przed nami.

  7. #307

    Domyślnie

    Po pierwsze zmienilbym firme ktora budowala mi stan surowy. Nie zrobilbym membrany pp tylko deskowanie i papa. Kraj tez moznaby zmienic. No to chyba wsio

  8. #308
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Doskonale rozumiem tych co maja rozwojową rodzinę i buduja duze domy jednak niech sie do nich nie przyzwyczajaja bo poźniej cieżko będzie sprzedać,ja tak mialem z moja żoną,ile musialem ja przekonywac żeby sprzedać dom a naprawdę jest cieżko!wyprowadzać sie z czegos co sie budowało od zera,pielegnowało spory ogród w którym wyrosly wspaniale drzewa sadzone własnoręcznie,wszystko wychuchane i podjąć decyzję o sprzedaży?jednak udalo mi sie ją przekonać a podeszlem ją tak że dwa lata wcześniej kupilem w niedalekiej okolicy( bo gdzieś dalej wyprowadzka nie wchodziła w grę)piekna malą dzialkę z wspanialym widokiem na ruiny zamku w jurze krakowsko-częstochowskiej jako lokatę kapitalu,jednak ja już wtedy byłem zdecydowany na budowe domu ale ona jeszcze o tym nie wiedziala i pewnego razu zawiozlem ja tam i zapytalem czy nie chcialaby przenieśc naszego domu w to miejsce a mówie wam piękne! i ona powiedziala że gdyby sie tak dałoooo i stalo sie aktualnie jestem bezdomny choc mam dwa mieszkania w Krakowie ale ze wzgledu że z tamtego domu zostały mi dwa psy obronne niestety bez tresury dlatego przez czas budowy mieszkam w części domu szwagierki a psy maja kojec.Dlatego mi sie śpieszy z budową i chcę sie wprowadzic w ciągu roku a na razie czekam na pozwolenie

  9. #309

    Domyślnie

    zniwelowalbym i wyrownal teren wokol budynku jak najwczesniej.

  10. #310

    Domyślnie

    ja tez buduje dość duży domek 200 m + garaż , ale dzieci są male4+1 rok wiec trochę pomieszkaj z nami i dom spełni swoją funkcje

  11. #311

    Domyślnie

    Ja moge sie na ten moment wypowiedziec na temat wykonczeniowki... i stanowczo mowie NIE dla Ikei... nie polecam kuchni z Ikei, ich ''przemyslowego'' blatu, ktory mimo regularnej impregnacji rozlazi sie w okolicach zlewu... oswietlenia - ich matowe ''szklo'' to oczywiscie jakis plastik, ktory po 3 latach uzywania po dotknieciu sie kruszy. Kolejnym super mebelkiem bylo biurko, ktorego blat po roku uzywania utworzyl - patrzac od frontu - łuk.
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  12. #312

    Domyślnie

    gogo - a co masz z tą membraną? Tak dla zasady, czy coś się dzieje?
    whitemag - czy uwgi do kuchni z Ikei dotyczą tylko blatu, czy szafki są możliwe - biorąc pod uwagę ich cenę? Myślę o kuchni z Ikei, ponieważ BRD jest chyba jeszcze gorsze, a na droższą kuchnię mnie nie będzie stać. Cena Ikei to górna dostępna.

  13. #313

    Domyślnie

    Z ta Ikea to taka dziwna sprawa.... za kazdym razem, kiedy tam wchodze... przebaczam jej i kupuje kolejne rzeczy
    Jesli chodzi o szafki - to wszystko gra, zawiasy dzialaja, nic sie nie wypacza... jednak nalezy pamietac o jednej rzeczy - wszystkie szafki sa biale, w przypadku wyboru drzwiczek ciemnych - moze sie to dosc mocno rzucac w oczy na przeswitach. Ten blat drewniany radzilbym potraktowac swietnym lakierem, oczywiscie po wykonaniu wszystkich otworow.

    Moja kuchnia ma 5 lat i wskaznik cena/jakosc wychodzi dobrze - w Twoim przypadku nie widzialbym alternatywy w tej cenie!

    Aha, i ta uniwersalnosc tez troszke niefajna - mnostwo malych otworkow pod mocowania....po otwarciu szafki zwraca uwage.... ale mysle ze daloby sie to jakos zamaskowac i bedzie git.....

    ...i znow ta Ikee usprawiedliwiam!!!!

    ...to nie tak mialo byc, nie tak....
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  14. #314

    Domyślnie

    Gdybym mógł się cofnąć w czasie o 2 lata, wydałbym do ostatniej złotówki swoją zdolność kredytową na zakup gruntu

  15. #315

    Domyślnie

    A ja bym wyrzucał ziemię z wykopu fundamentowego dalej niż to zrobiła moja ekipa, tak aby w czasie izolowania i ocieplania ziemia CIĄGLE nie zsuwała się do wykopu. Nerwicy można dostać. Izolacje i ocieplenie robiłem sam.

  16. #316

    Domyślnie

    witam,
    jestem na etapie wykończeniówki, ale moje obserwacje do tej pory :

    1) zwrócić uwagę w projekcie na otwory drzwiowe, u mnie niektóre są tuż przy prostopadłej ścianie i w związku z tym nie da się zrobić opasek wokół drzwi bez kombinacji
    2) zwrócić uwagę w projekcie na schody. Podjąć decyzję czy betonowe czy samonośne ze wszystkim konsekwencjami, tzn. ja mam betonowe, zabiegowe, a niejako od spodu, powstał nawis, pod nimi schowek, ale całość wygląda okropnie, ciężko i nijak nie można sensownie tego zabudować. Gdybym zdała sobie z tego sprawę wcześniej być może zdecydowałabym sie na samonośne.
    3) sprawdzić odległość okna w kuchni od prostopadłej ściany, u mnie jest 51 cm i nijak nie zmieści się funkcjonalna,ładna, narożna szafka-błąd wykonawcy-czyli sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać,a i tak wszystkiego się nie sprawdzi
    4) dobrze byłoby mieć garderobę przy wiatrołapie (kurtki, buty własne i gości,parasole itp.), no ale ze względu na średnią powierzchnię domu, nie udało się tego zmieścić.
    5) chciałam gabinet na dole i mam, ale kosztem salonu, który ma teraz 22 m2, co chyba będzie mało i chyba żałuję, bo przy 4 sypialniach na górze o przyzwoitych powierzchniach, mogłabym chyba mieć tam pokój do "pracy",nawet gdyby mieli przychodzić obcy ludzie-przekonam się jak zamieszkam

    Jak zamieszkam, to być może coś jeszcze napiszę.

    Pozdrowienia i powodzenia w trafnych decyzjach !

  17. #317

    Domyślnie

    i obowiązkowo :

    każdej ekipie udostępnić, wskazać miejsce gdzie mają wyrzucać śmieci, zaznaczyć przy negocjacjach, że mają po sobie posprzątać. Wbrew pozorom dla większości nie jest to oczywiste Po tynkarzach sprzątałam dwa popołudnia, łącznie z wybieraniem popękanych butelek z pozostałości po ognisku.

  18. #318

    Domyślnie

    Na wiosnę chcę ruszać z budową. Czasu nie chcę marnować więc już ostro wziąłem się za studiowanie. Jako że uważam ten temat za na prawdę rewelacyjny podnoszę go licząc na kolejne cenne wskazówki

  19. #319

    Domyślnie

    no to dalej tak się wkurzam że muszę napisać) nigdy więcej zlewozmywaka firmy Franke z konglomeratu w kolorze białym ( takim nakrapianym) tragedia w utrzymaniu czystości , nawet na samym początku reklamowałam to mi pan powiedział że dom to nie sklep i wszystko sie brudzi więc trzeba myć ( i podał mi dokładną instrukcję) ale ten zlew wyjątkowo sie brudzi - może to kwestia materiału bo miałam z ich firmy taki tradycyjny srebrny i był idealny - NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. #320

    Domyślnie ja bym drzewa pozmieniała

    ja bym chyba wybrała inną działkę, co prawda zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, powaliła mnie na kolana zielona ściana drzew i dwa cudne wielkie dęby zaraz za płotem
    postawiliśmy stan surowy i okazało się, że te cudne dęby wcale cudne nie są, bo zacieniają nam wszystko, w salonie mam ciemno, w pokojach też

Strona 16 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony