dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 129
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 2565
  1. #361

    Domyślnie

    Sasha, Zielonoka

    Dziękuję za wasze wypowiedzi nt projektu.

    Zielonooka
    - Co do klatki schodowej - to planuje jż zamknąć (przynajmniej dopóki nie wykończę góry)
    - Pokój na górze jest kiszką - zastanawiam się nad podwyższenie ścianki kolankowej (co wpłynęłoby również na funkcjonalnośc łazienki) lub w miejscu połaciówek zrobienie lukarny. Planuje również skrócenie pokoju poprzez zrobienie od frontowej strony garderoby. Garderobę na wprost klatki zrobiłabym pomieszczeniem otwartym np na TV lub komputer
    Co myslicie o moich zmianach??

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #362
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dochodzę u siebie do etapu poddasza i niestety wychodzi ono ponad 110 zł m2 z materiałem. Mam ponad 200 m2 skosów jeżeli dodam do tego sufity i strop za 25 tys to uważam że parterówka jest tańsza

    PS
    co do projektu to uwazam ze góra jest do bani - pokoje niestety dugie i kiszkowate a łazienka na górze dziwna i nieustawna
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #363

    Domyślnie

    U mnie klatka schodowa zdecydowanie za ciasna.

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    1. Zbudowałabym parterówkę bez poddasza do adaptacji - poddasze jest koszmarnie drogie i do tego niezbyt wygodne a parterówka wg mnie jest po prostu tańsza (brak poddasza, brak stropu, mniej podłogi przy takiej samej ilośći m2 pow użytkowej. - do tego mały dach z mały kątem nachylenia
    2. Przemyśłałbym system ogrzewania przed zakupem projektu - dzisiaj mam 17m2 kotłownię i 2 kominy a prawdopodobnie będę miał pompę ciepła na którą wystarczyłoby ok 4-5m2 - o systemowych kominach obłożonych ręcznie formaowanym klinkierem nie wspominając...
    3. Zrezygnowałbym z ogromnego dachu ponad 360m 2
    4. Mam drzwi przesuwne na taras - 3,30 szer x 2,8 wys - kosztowałby sporo kasy - a można było pomyśleć wcześniej
    5. Zbudowałabym prostszy konstrukcyjnie dom - w moim koszty wygenerowała konstrukcja i nawet tego nie widać
    6. Kupiłbym inną działkę ze względu na położenie wzgędem stron świata - lub wziął inny projekt
    7. Wylałbym szerszą ławę fundamentową aby nie mieć problemu z cokołem z klinkieru czy kamienia

    ot i na razie tyle


    Troche sam sobie przeczysz.
    Z jednej strony zbubowalbys parterowke a z drugiej chcesz miec mniejszy dach. Tak sie nie da. Parterowki sa rozłozyste a domy z poddaszem maja mniejszy dach. Jak sobie wyobrazasz parterowke z dachem mniejszym niz w przypadku domu z poddaszem.
    Parterowka tez wymaga stropu, czesto jest to strop lekki - czyli drewniany, ktory nie jest wiele tanszy niz strop betonowy.
    Konstrukcja parterowki wcale nie jest tansza - zobacza jak rozłożyste masz tam fundamenty - wieksze niz w przypadku domu z poddaszem.
    Szersza ława w przypadku parterowki - bez sensu. Po to budujesz parterowke by miec mniekszy nacisk na ławe i zaoszczedzic na grubosci ławy.


    Nie da sie wziąść zalet parterowki i domu z poddaszem.
    kto jak kto, ale osoba ktora juz sie wybudowała powinna o tym wiedziec.
    Moze to z powodu tej torebki

  5. #365

    Domyślnie

    W zasadzie ewentualne zmiany zależałyby tylko i wyłącznie od posiadania większej ilości pieniędzy...no ale było by to :

    1. Działka o wymiarach 35x40 m (szer*dł)
    2. Parterówka ok. 140m pow użytkowej z dachem o nachyleniu 30%, plus strych do zagospodarowania na mini salę kinową
    3. Dwu stanowiskowy garaż
    4. Pokój kąpielowy (min 12m^2) + sauna

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    W zasadzie ewentualne zmiany zależałyby tylko i wyłącznie od posiadania większej ilości pieniędzy...no ale było by to :

    1. Działka o wymiarach 35x40 m (szer*dł)
    2. Parterówka ok. 140m pow użytkowej z dachem o nachyleniu 30%, plus strych do zagospodarowania na mini salę kinową
    3. Dwu stanowiskowy garaż
    4. Pokój kąpielowy (min 12m^2) + sauna
    Dokładnie
    Czyli następna budowa jak zmienię
    a) zmienię pracę na lepiej płatną
    b) zmienię męża na lepiej zarabiającego
    c) wygram w totka

    Chciałabym mieć garaż i ....mam za małą działkę. Nie mam go gdzie postawić

  7. #367

    Domyślnie

    A ja bym chciała już wziąć udział w tej ankiecie

  8. #368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Z jednej strony zbubowalbys parterowke a z drugiej chcesz miec mniejszy dach. Tak sie nie da. Parterowki sa rozłozyste a domy z poddaszem maja mniejszy dach. Jak sobie wyobrazasz parterowke z dachem mniejszym niz w przypadku domu z poddaszem.
    Chcę mieć mniejszy dach niż teraz (360m2 - przy parterówce o pow 220 m2 pow. użytkowej miałbym mniejszy) a poza tym takiego dachu nie muszę ocieplać i wykańczać od środka do daje u mnie ok 40 tys kosztów.

    Cytat Napisał pluszku
    Parterowka tez wymaga stropu, czesto jest to strop lekki - czyli drewniany, ktory nie jest wiele tanszy niz strop betonowy.
    NIe wymaga zalania betonem, terrivy, i robią go cieśle - nie wymaga też wykończenia więc jest tańszy - w sumie znowu w kosztach lekko ok 10 tys do przodu

    Cytat Napisał pluszku
    Konstrukcja parterowki wcale nie jest tansza - zobacza jak rozłożyste masz tam fundamenty - wieksze niz w przypadku domu z poddaszem.
    to fakt - ale pamietaj że aby mieć taką samą pow użytkową parterówka <=> dom z poddaszem musisz wylać tylko 50% większe fundamenty a odchodzi koszt poddasza

    Cytat Napisał pluszku
    Szersza ława w przypadku parterowki - bez sensu. Po to budujesz parterowke by miec mniekszy nacisk na ławe i zaoszczedzic na grubosci ławy.
    Partrówkę buduję się z innych powodów a o swoich powodach napisałem - chodzi mi o możliwość wykończenia cokołu klinkierem - ale i tak to robię na listwach startowych a raczej profilach

    Cytat Napisał pluszku
    kto jak kto, ale osoba ktora juz sie wybudowała powinna o tym wiedziec.
    Moze to z powodu tej torebki
    No chyba żartujesz bede nosił takie torebki jakie bede chciał i ...

    a poważnie to jak przeliczysz wszystko + weźmiesz pod uwagę błędy wykonawcze przy ociepleniu poddasza + ile ci tego poddasza faktycznie zostanie po bardzo dobrym ociepleniu to parterówka wcale nie jest droższa od takiego domu.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  9. #369

  10. #370

    Domyślnie

    [quote="Sasha"]
    Cytat Napisał pluszku
    Z jednej strony zbubowalbys parterowke a z drugiej chcesz miec mniejszy dach. Tak sie nie da. Parterowki sa rozłozyste a domy z poddaszem maja mniejszy dach. Jak sobie wyobrazasz parterowke z dachem mniejszym niz w przypadku domu z poddaszem.
    Chcę mieć mniejszy dach niż teraz (360m2 - przy parterówce o pow 220 m2 pow. użytkowej miałbym mniejszy) a poza tym takiego dachu nie muszę ocieplać i wykańczać od środka do daje u mnie ok 40 tys kosztów.

    Cytat Napisał pluszku
    Parterowka tez wymaga stropu, czesto jest to strop lekki - czyli drewniany, ktory nie jest wiele tanszy niz strop betonowy.
    NIe wymaga zalania betonem, terrivy, i robią go cieśle - nie wymaga też wykończenia więc jest tańszy - w sumie znowu w kosztach lekko ok 10 tys do przodu

    Cytat Napisał pluszku
    Konstrukcja parterowki wcale nie jest tansza - zobacza jak rozłożyste masz tam fundamenty - wieksze niz w przypadku domu z poddaszem.
    to fakt - ale pamietaj że aby mieć taką samą pow użytkową parterówka <=> dom z poddaszem musisz wylać tylko 50% większe fundamenty a odchodzi koszt poddasza

    Cytat Napisał pluszku
    Szersza ława w przypadku parterowki - bez sensu. Po to budujesz parterowke by miec mniekszy nacisk na ławe i zaoszczedzic na grubosci ławy.
    Partrówkę buduję się z innych powodów a o swoich powodach napisałem - chodzi mi o możliwość wykończenia cokołu klinkierem - ale i tak to robię na listwach startowych a raczej profilach

    Cytat Napisał pluszku
    kto jak kto, ale osoba ktora juz sie wybudowała powinna o tym wiedziec.
    Moze to z powodu tej torebki
    No chyba żartujesz bede nosił takie torebki jakie bede chciał i ...

    a poważnie to jak przeliczysz wszystko + weźmiesz pod uwagę błędy wykonawcze przy ociepleniu poddasza + ile ci tego poddasza faktycznie zostanie po bardzo dobrym ociepleniu to parterówka wcale nie jest droższa od takiego domu.
    No cóż mam parterówkę o powierzchni 180 użytkowej a dach (prosty raczej, bez udziwnień) ma dokładnie 360 m2. Faktycznie od środka nic z nim nie robię - jestem do przodu. Ale docieplenie sufitu i montaż plyt na stelażach (bo inaczej przecież się nie da przy drewnianej konstrukcji) to jendak niemała kasa (około 20tys). A w przy chęci adaptacji poddasza pojawia się oczywiście problem ocieplenia Czy wychodzi taniej - nie jestm wcale pewien. Inna rzecz, że ja od początku wykluczałem bieganie po schodach
    Sądzę, że kłótnie w tym wątku są bez sensu. Problem jest taki, że większość gotowych projektów to domy z użytkowym poddaszem. Taka jest moda i koniec. Przy parterówce trzeba mieć przecież kawał działki, a nie każdego na to stać. Mit mówi także o mniejszych kosztach eksploatacyjnych ogrzewania w górę - coś w tym jednak jest. Tego akurat jeszcze nie wiem, bo dopiero wykańczam swój pierwszy dom. Tak jak poprzednicy wiem, że będą następne
    A z błędów? Na pewno trzeba STAĆ z batem nad każdym wykonawcą i absolutnie im nie ufać! Wszystkiego pilnować, wszędzie zaglądać, o wszystko pytać, wszystko spisywać i fotografować! I oczywiście zakładać, że budowa będzie trwała dłużej niż przewidywaliśmy i kosztowała więcej niż miała kosztować

  11. #371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ja tylko chcę wytłumaczyć że 180m2 pow użtykowej przy parterówce to 180 m2 podłogi. U mnie 190 m2 pow użytkowej to 300 m2 podłogi.

    poza tym jest łatwiej i taniej z ociepleniem ponieważ przy parterówce ociepla się 180m2 sufitu a ja muszę ocieplić 360m2 dachu - no 300m2 bo odchodzi podbitka. Sufit nad poddaszem również muszę ocieplić.

    Jeżeli policzyć że 1m2 poddasza na gotowo z malowaniem i materiałem to ok 120zł to kwoty wychodzą naprawdę chore
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    Od czasu wykonania tego ocieplenia jestem wielkim przeciwnikiem styropianu - ale może to tylko moja obsesja. Wydaje mi się że za kilka lat styropianu będzie znacznie mniej w użyciu - to tak jak siding którego się już nie widuje, czy też plastikowe meble ogrodowe.Czy picie kawy w styropianowym kubku należy do przyjemności? Pozdrawiam.
    Aż miło Cię posłuchać, a ta obsesja nie jest tylko Twoja, też tak mam

  13. #373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    eee tam

    styropian jest jazzy

    jest bardzo dużo "sztucznych" rzeczy które są bardzo pomocne i bez nich nie da się już dzisiaj żyć - tak więc wyluzowałbym z takimi twierdzeniami i raczej rozejrzał się wkoło - ile rzeczy używasz z tworzyw sztucznych i jakoś nie psioczysz
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  14. #374

    Domyślnie

    Podnoszę wątek Może ktoś jeszcze podzieli się swoim większym doświadczeniem z dopiero się budującymi....?

  15. #375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kikutek
    Podnoszę wątek Może ktoś jeszcze podzieli się swoim większym doświadczeniem z dopiero się budującymi....?
    a co tu się dzielić

    masz kasę - weź lepsze i droższe rozwiązania - masz mało - weź co dają za normalną cenę.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  16. #376

    Domyślnie

    Dzięki za "cenną" radę.
    Może jest ktoś bardziej konkretny....i wylewny?

  17. #377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Niestety dla mnie, jak pewnie dla większości budujących, wybory materiałów to kompromis między chęciami, a możliwościami.

  18. #378

    Domyślnie

    Peszle do instalacji elektrycznej ułożyłbym "na glebie" przed wylaniem chudziaka aby później go nie skuwać.

  19. #379

    Domyślnie

    Witam! Ja napewno gdybym wiedział(tylko kto to wie na etapie zakupu działki) zmieniłbym sąsiada-bezgłowego palanta, z gatunku "pomysłowych" i robiących wszystko bez znajomości przepisów i niejednokrotnie wbrew logice! Do tego grubociosany prostak i chamidło.W chałupie nie zmieniłbym chyba nic. Dziwne ale dalej nam się podoba. projekt narysowałem sam, bo w gotowcach zawsze coś mi się nie "leżało". Chałupa bez podpiwniczenia, architektonicznie jest wsiowa-tak chciałem, by nie szpeciła okolicy. Gdyby przyszło jeszcze raz, zrobiłbym taki sam projekt z drobnymi zmianami, ponieważ np "naczelny inżynier" czyli Julka zupełnie nie zainteresowana "malowanym" projektem( a jak "pyskowała"), dopiero po wybudowaniu stwierdziła, że nie chce mieć kuchnio-jadalni otwartej na tzw górnolotnie salon. Nie uwierzycie teraz jej się ta chałupa podoba, a ile było nerwów i gadania. Na szczęście do kuch-jadalni dokleiłem spiżarnię-pomieszczenie gospodarcze ok 11m2 i tam ma być teraz kuchnia-co ja będę dyskutował z księgową-naczelnym inż do tego zodiakalnym lwem(ja "tyż" lew, ale mniej nerwowy). Czeka mnie jedynie parę dodatkowych prac, ale przetrzymam. Mamy jeden pion kanalizacyjno- wodny-tańsza instalacja i z przrobieniem nie będzie problemu. Dom z gankiem (jak to w naszych górach bywa) ma ok 140m2 + 50m2 garażuz poddaszem użytkowym, którego koszt wykończenia (karton-gips+ocieplenie 15+10cm wełny-bez kosztów wełny bez malowania (150m2 ocieplonego dachu) wyniósł ok 6000zł w tym 50m2 dachu nad garażem- sam ocieplałem tylko szczegóły, reszte zrobili fachowcy, którzy jak to fachury nie wdawali się w szczegóły a to wymaga precyzji. Wiatrołap i schody są w ganku domu, nie przeszkadzają. Do chałupy doklejony jest garaż z kotłownią 5x9m, gdzie jest naprawdę dużo miejsca by pomieścić moją rupieciarnię! Wchodzi się do niego po trzech schodkach(dom na pochyłej działce, fundament schodkowy). Jest wygodny, przestronny, pozostałe pomieszczenia przyzwoitej wielkości. Większego byśmy nie chcieli. Pomniejszenie go o 10 czy 20m2 nie dałoby jakichś znaczących oszczędności a mogłoby się odbić na architekturze i miałbym np "salon" o wymiarach jak z m3 a to byłaby moim zdaniem bzdura. Jeszce czeka mnie zrobienie instal co,wszystko już mam tylko jakoś w tym roku przestało mi się chcieć. Coraz częściej zamiast czytać o budowaniu na forum przeglądam "dowcipy i tylko dla samców. Was też to czeka, jest to tzw zmęczenie materiału. Przecież kiedyś budowanie zupełnie mnie nie interesowało. Jako przestrogę podam przykład znajonej, która chciała mały domek mniej niż 100m2. Co ona teraz tam wyprawia! ile dodatkowo nie potrzebnie pieniędzy wydaje, a wystarczyło dobrze się zastanowić zamin się budodowanie zaczęło! Jej dom już zawsze będzie bez sensu-to nie tylko moje zdanie.Inni znajomi mają całe 260m2 i jest płacz, komu się chce to sprzątać, o ogrzewaniu nie wspomnę. realizujcie rozsądnie swoje marzenia, nic na tzw zbity pysk! Moim zdaniem za mały lub za duży dom są bez sensu. ma być rozsądny. Chyba dość-komu się będzie chciało to czytać! Pozdrawiam!

  20. #380

    Domyślnie

    Mi chciało się czytać janusz21 i powiem Ci że masz słuszną rację.
    Co do wyboru parterówka czy poddasze użytkowe...osobiście uważam że ogółem parterówka jest tańsza i w budowie i eksploatacji
    W parterówce robimy podłogi tylko na dole,podobnie sufity i oczywiście brak schodów i dużo dużo mniej wykańczania,a co do dachu-przy domku ok 100 m2,
    parterówka o dachu dwuspadowym i kącie nachylenia 25 st. a 40 st. przy poddaszu użytkowym zobaczycie że powierzchnia dachu jest podobna
    To chyba tyle

Strona 19 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony