dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 129
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2565
  1. #81

    Domyślnie

    GRAND-w więzieniach są setki tych co mysleli że zaplanowali najlepiej
    A ja zmieniłbym schody , wylałem betonowe - zajmują miejsce w holu, teraz schody zrobiłbym w salonie , drewniane ( przecież betonowe i tak okłada się drewnem a balustradę i tak trzeba zrobić ) można z nich mieć piękny mebel . A miejsce w holu przydało by się i tak napewno .
    I strop - też wylałem tradycyjny betonowy , a 10 km dalej jest firma która robi stropy Teriva . Nie mówię już o tym że sam materiał tańszy . Ale bez szalowania , odpada koszt desek ( można wprawdzie wykożystać je póżniej na dach czy podłogę strychu) ale odpadają stęple i robocizna przy szalowaniu. No i w stropy z przestrzenią powietrzną lepiej wygłuszają i izolują termicznie , a i kabelek można łatwiej przeciągnąć na środek sufity do lampy .

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    pwm - owszem mieszka i nie planuje nastepnych domków

  3. #83

    Domyślnie

    obecnie rozpoczął si e etap wykończenia, nie jestem więc wiarygodnym źródłem informacji - ale uważam, że część z błędów naprawde można uniknąć - trzeba po pierwsze wiedzieć czego sie chce, a po drugie troche szikac i czytac. Np. wanna z hydro - tez taka planowaliśmy, ale po doświadczeniach znajomych i Forumowiczów, że tak naprawdę nie ma na to czasu wanna wyleciała z projektu. To samo Abizol - wydawało mi się, że wszyscy wiedzą, że będzie brzydko pachniał. Gniazdka - w końcu przecież przed przeprowadzką gdzieś mieszkamy, mamy jakies przyzwyczajenia itp. można jednak coś zaplanować. Itd. Kilka lat temu, gdy jeszcze nawet nie myślałem o budowie własnego domu mój kolega opowiadał mi, że właśnie sie przeprowadza. Ja na to, wiem wiem teraz pewnie budowałbyś zupełnie inaczej. A on na to, że absolutnie nie. Wszystko miał dobrze przemyślane, rozrysowane i co pewnie najwazniejsze obgadane z żoną. Wziąłem sobie to do serca i jakoś na razie się kręci. Czytać, szukać, pytać i budować DLA SIEBIE, a nie pod publiczkę i myslę, ż e duzo błędów można uniknąć. Przecież jest Forum!

  4. #84

    Domyślnie

    Witam.
    Mieszkam od 2 tygodni i do tej pory nie zmienilbym nic, chodze po domu i sie ciesze, ze wszystko tak fajnie przemyslelismy. Jedyne co bym zmienil to wzialbym wiekszy kredyt w banku bo chetnie jeszcze kilka rzeczy bym zrobil od razu zamiast sie teraz meczyc i zbierac kase. Ale na tle calosci problem jest naprawde znikomy. Fajnie jest wyjsc sobie rano w pizamce na taras i posluchac skowronkow...
    Pozdrawiam Pawel.

  5. #85

    Domyślnie no cóż

    Nie mamy takich doświadczeń jak poprzednicy, gdyż jesteśmy na etapie końcówki stanu surowego otwartego, wiec jeszcze przed nami kolejne doswiadczenia.
    Ale gdybym miała okazję budowania jeszcze raz to z pewnością inaczej bym usytuowała pewne pomieszczenia, zwłaszcza gospodarcze.
    Obecnie brak mi OSOBNYCH pomieszczeń na garderobę dla gości tuż przy wejściu, pralnię i tylko pralnię, oraz sypialnię z osobną łazienka dla gości.
    Dla nas to niedogodności, gdyż nie braliśmy pod uwagę faktu, że jak będzie najazd rodziny, to zjadą na kilka dni.
    mama

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o sam dom to jak narazie wszystko jest zgodnie z planem i bez zastrzeżeń. Natomiast wokół domu zrobiłabym tylko opaskę a nie meliorację na pół wsi no i szambo betonowe a nie z kręgów.

  7. #87
    Guest

    Domyślnie

    Cały dom. Nie dlatego że mi się nie pdoba, albo że są błędy, ale przerosły mnie koszty bardzo skoplikowanego dachu krytego angobowaną dachówką ceramiczną z nietypowymi trójkątnymi lukarnami oraz oknami. Wygląda uroczo, ale kosztuje majątek. Zmieniłbym na dom parterowy o prostym dwu, maksymalnie czterospadowym dachu z gotowych wiązarów krytych dachówką bitumiczną a zaoszczędziłbym ok. 40 000 PLN.
    Właśnie tyle mi zabrakło i właśnie na tyle biorę kredyt.

  8. #88

    Domyślnie

    Pociechą w tej spowiedzi na temat własnych grzechów budowlanych jest to, że nikt nie mówi, iż nie budowałby się teraz wcale.
    Czyli mimo wszystko warto się budować.

  9. #89

    Domyślnie

    gdybym nie mial malych dzieci kupilbym sobie male mieszkanko a reszte kasy przeznaczonej na budowe przeznaczylbym na podroz do Afryki, Patagonii, Indii, Nepalu....

  10. #90

    Domyślnie

    Schody muszą być usytuowane na dłuższej ścianie domu bo inaczej robi się długi i wąski korytarz na poddaszu.
    W miarę skonsolidowany układ wody i kanalizacji. Kuchnia i łazienki blisko siebie, o ile nie ma innych przeciwwskazań.

  11. #91
    nowy63
    Guest
    nowy63

    Domyślnie

    Ja budowałbym
    - mur trójwarstwowy
    - unikałbym Potothermu
    - zatrudniłbym dobrego kierownika budowy

  12. #92

    Domyślnie

    ja remontuję.
    To co zauważyłem u siebie: warto wymieniać wszystko na nowe, a nie powiedzmy "pół na pół". Np.: zostawiłem u siebie stare futryny metalowe i już żałuję...ale, może mi przejdzie - jeśli nowe drzwi będą pasować. Podobno może być kłopot z zawiasami.

    Rada dla remontujących :
    Przy sprzątaniu garażu zamykamy oczy i "wywalamy" wszystko jak leci.

    Pozdrawiam

    Pearl

  13. #93

    Domyślnie

    Nowy63 czemu unikałbyś Porotermu ?

  14. #94

    Domyślnie

    Na początek powiem, że jak dotąd domem jesteśmy zachwyceni. Tak miał wyglądać. Może (i na pewno) zaczną wychodzić jakieś nieprzemyślane do końca sprawy, ale na każdą rzecz i na każde rozwiązanie po jakimś czasie patrzy się inaczej. Bardzo wielu błędów uniknęliśmy w trakcie budowy, a to dlatego, że były okresy kiedy na Forum godzinami czytałam wszystko, co mogłoby się przydać. Jednego się nie udało: nierzetelności i cwaniactwa co poniektórych wykonawców. Przed tym naprawdę trzeba umieć się bronić, ale to chyba jest nie do uniknięcia. Ktoś wcześniej mądrze napisał: najczęściej jeśli fachowcy coś proponują, to nie dlatego, że tak będzie lepiej dla inwestora. Szczerze mówiąc, w okresie budowy poznałam kilka naprawdę przyzwoitych i godnych polecenia osób. I gdyby z takich ludzi składała się rzeczywistość budowlana - to mamy raj na ziemi. Niestety, życie jest bardziej brutalne i zdecydowana część reaguje dopiero na k.. mać. Ale ja nie za bardzo umiem rozmawiać w tym stylu. Było, minęło - teraz mam ciszę, zieleń, skowronki i kawusię na tarasie

  15. #95

    Domyślnie

    alex
    FORUMOWICZ
    Ten dom na zdjeciu to Twój???
    Jak wysoko masz kapinos od ziemi? Jak pada nie brudzi Ci ściany?

  16. #96

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo jest bardzo duzo nowych inwestorow na forum. Baaardzo prosze o odwazne wypowiedzi tych, ktorzy juz sie wybudowali.

  17. #97

    Domyślnie

    Odświeżę wątek bo to chyba najwięcej wnoszący treści wątek na forum
    Zajmuje się budowaniem domów (przed moim wybudowałem 8 innych) a mimo to też popełniłem błąd.
    Zrobiłem fundamenty ławowe wylewane bardzo solidne (prawie 40 m3 betonu B20) a mogłem płytowe i kosztowałyby 60 % ceny tych pierwszych.
    Być może dopracuje się kolejnych bo budowy jeszcze nie dokończyłem (ale wszystkie rzeczy miałem przemyślane już na etapie projektu).
    Jeżeli coś jeszcze spłodzę to napewno napiszę


    Niestety w przeciwieństwie do wielu forumowiczów nie mogę niczego zrzucić na wykonawców.
    Pozdrawiam

  18. #98

    Domyślnie

    To samo co Sławek - zrobiłbym płytę fundamentową zamiast zwykłych ław.

  19. #99

    Domyślnie

    Kochani!, co jest z tą plyta!???? Istnieje od lat i nagle teraz wszyscy sobie o niej przypomnieli. A moze po prostu spadly ceny budowy takich fund. plytowych ?

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    próchno

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Słomczyn koło Konstancina
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ciągne dalej to pytanie. Dalczego płyta fundamentowa?
    zbuduję dom z silikatów

Strona 5 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony