dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 129
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 2565
  1. #1301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Dawanie gotowca do przeliczenia konstrukcji podraża samą adaptację. Innymi słowy ktoś kto kupuje gotowca chcąc zaoszczędzić płaci to samo lub więcej jak przy projekcie indywidualnym. A to drugie zdanie - no chyba taka wola klienta? Ktoś przychodzi z gotowcem, prosi o wrysowanie - proszę bardzo, albo nie wyślę konstruktorowi do przeliczenia, proszę się nie martwić zapłacę za to ze swojej kieszeni.
    Gotowy projekt + adaptacja będzie kosztował znacznie mniej niż projekt indywidualny, o ile nie chcemy w takim projekcie niczego (albo prawie niczego) zmieniać. Jeżeli ktoś za projekt gotowy + adaptację zapłaciłby więcej niż za projekt indywidualny to oznacza, że nigdy nie powinien tego projektu kupować skoro chce w nim nanieść tak dużo kosztownych zmian...

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Tego też nie rozumiem. Architekt wypracowuje z klientem koncepcję, jeżeli pojawia się coś niestandardowego i nie wie jak wykonać konsultuje się z konstruktorem, z którym współpracuje on lub wskazanym przez klienta. Po koncepcji, rysowanie, przesłanie do branżystów, w tym konstruktora. Nie musi być żadnego zespołu pracującego w jednym miejscu. Ostatnie zdanie mistrz Jaki dom chciałeś? Stodołę? No to masz to co chciałeś/
    Nie pisałem o pracy w jednym miejscu, ale o wspólnej pracy nad projektem. Jeżeli projektant konsultuje się podczas prac z innymi branżystami - super, o to chodzi. Jeżeli jednak projektant nie zna się w ogóle na konstrukcji i na budowie (a czasami tak się zdarza) i podczas realizacji projektu rozmawia wyłacznie z inwestorem to cóż - nie będzie miejsca na optymalizację i konstruktor po prostu przeliczy to co projektant wymyśli. Czasami można tak zrobić (jak u mnie - przy bardzo prostym projekcie), a czasami nie (skomplikowana bryła, niestandardowe rozwiązania itp.). Inwestor może nawet nie zdawać sobie sprawy, że ten słup, co ma w salonie, można byłoby spokojnie zlikwidować...

    A co do stodoły. Nie rozumiem. Tak, mam co chciałem i jestem zadowolony.
    "Jak się wybudować i nie zwariować"

  2. #1302
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post
    Gotowy projekt + adaptacja będzie kosztował znacznie mniej niż projekt indywidualny, o ile nie chcemy w takim projekcie niczego (albo prawie niczego) zmieniać. Jeżeli ktoś za projekt gotowy + adaptację zapłaciłby więcej niż za projekt indywidualny to oznacza, że nigdy nie powinien tego projektu kupować skoro chce w nim nanieść tak dużo kosztownych zmian...
    Sam zaproponowałeś "przeliczenie konstrukcji" - to musi zrobić konstruktor, za co skasuje kasę. Kwestia tego ile w danej miejscowości kasują za projekt indywidualny. W mniejszych właśnie w tym momencie przekraczasz kwotę, gdzie bardziej opłacało się zrobić indywidualny.

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post
    Nie pisałem o pracy w jednym miejscu, ale o wspólnej pracy nad projektem. Jeżeli projektant konsultuje się podczas prac z innymi branżystami - super, o to chodzi. Jeżeli jednak projektant nie zna się w ogóle na konstrukcji i na budowie (a czasami tak się zdarza) i podczas realizacji projektu rozmawia wyłacznie z inwestorem to cóż - nie będzie miejsca na optymalizację i konstruktor po prostu przeliczy to co projektant wymyśli. Czasami można tak zrobić (jak u mnie - przy bardzo prostym projekcie), a czasami nie (skomplikowana bryła, niestandardowe rozwiązania itp.). Inwestor może nawet nie zdawać sobie sprawy, że ten słup, co ma w salonie, można byłoby spokojnie zlikwidować...
    Jeżeli rozmawiamy o projekcie indywidualnym, wątpię żeby architekt sam z siebie wrysował słup w salonie. Poza tym architekt projektuje to co chce inwestor. A konstruktor jest od tego, żeby zaprojektować konstrukcję - chyba za coś bierze kasę? Gdyby to miał architekt być odpowiedzialny to mógłby projekty konstrukcji podpisywać, a nie może - nawet tych najprostszych. Za to zawsze można iść do konstruktora po cały projekt, bo ten już projekt domu może podpisać, więc nie musi to być para projektant-konstruktor. Tylko potem nie narzekać na układ pomieszczeń w środku

  3. #1303
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Bepo, pociesze cię że latem pokój z oknem na zachód potrafi być wieczorem bardzo ciepły, wręcz za ciepły - oczywiście roleta rozwiązuje problem, ale wtedy jest ciemniej.
    Ja jako dzieciak miałem pokój od wschodu, i do południa było fajnie jasno, natomiast u rodziców od zachodu było bardzo ciemno i ponuro do tej 13....

    Najlepiej było by obracać dom w zależności od pory roku
    Ahahaha! Doskonałe: dom obracany względem stron świata w zależności od potrzeb. U nas od wschodu są także spore drzewa, które dodatkowo zacieniają pokoje zarówno na poddaszu, jak i na parterze.

  4. #1304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    heliotrop - to jest budynek obracany.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Heliotrop_(budynek)

  5. #1305

    Domyślnie

    Czy was już całkiem na tym forum pop...
    ..arzyło?
    Od tych upałów?

    Przecież wystarczy postawić dom na księżycu w odpowiednim miejscu i będziecie mieli albo słońce, albo cień. Zależy, na której stronie se działkę kupicie.
    Proste? Proste!
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 05-06-2018 o 18:22

  6. #1306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Ja generalnie bardziej bym się przyłożył do samego procesu zakupu gotowego projektu i procesu adaptacji. Przez brak podstawowej wiedzy jestem 1800 w plecy. Kupiłem projekt 100m domku parterowego z prostym dwuspadowym dachem i poddaszem nieużytkowym. Niestety jakiś specjalista z firmy na literę "Z" zaprojektował ciężki żelbetowy strop teriva... wykonawca jak to zobaczył pukał się w głowę i zasugerował zmianę na dach wiązarowy, strop drewniany. Konstruktor skasował 800 za kopiuj wklej z jakiegoś gotowca i dodatkowe obliczenia.

  7. #1307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Czy was już całkiem na tym forum pop...
    ..arzyło?
    Od tych upałów?

    Przecież wystarczy postawić dom na księżycu w odpowiednim miejscu i będziecie mieli albo słońce, albo cień. Zależy, na której stronie se działkę kupicie.
    Proste? Proste!
    Może chcesz No-Spę? Pomaga na rozluźnienie mięśni wszelakich.

    A tak serio: dopiero jak dom już stoi to wychodzą takie rzeczy. My mamy niby idealnie do stron świata ustawienie, a jak już chata stanęła, weszliśmy do środka, to zonk. Bo trochę ciemno w pokojach, bo taras od wschodu to nie byłby jednak głupi pomysł(tam jest cień w upalne dni), a taras zaplanowany mamy niby idealnie- od południa i zachodu, gdzie ostatnie tygodnie prażyło jak na patelni. Niestety, takie rzeczy wychodzą czasem post-factum i warto o tym mówić, bo może ktoś zrobi sobie taras od wschodu i w upalne dni będzie się cieszył cieniem.

    Z rzeczy, które na pewno nie pojawiłyby się w naszym domu, gdyby zezwalał na to plan zagospodarowania przestrzennego: skosy. Postawilibyśmy raczej piętrowy dom.

  8. #1308

    Domyślnie

    posadzić drzewa/zrobic altane raczej zrobienia cienia na tarasie nie jest problemem a takich dni ze parzy mamy w roku 15? moze 20 ...

  9. #1309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    posadzić drzewa/zrobic altane raczej zrobienia cienia na tarasie nie jest problemem a takich dni ze parzy mamy w roku 15? moze 20 ...
    Wedlug danych powszechnie dostepnych dni słonecznych w naszym kraju jest od 55 do 65 rocznie z czego okolo 70-80% przypada na okres letni. Za dni słoneczne uznaje sie takie w ktorych słonce nie jest zasłaniane przez chmury przez wiecej niż 20% dnia. Więc tak naprawde dni slonecznych jest o wiele wiecej.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  10. #1310

    Domyślnie

    Szczególnie w tym roku...

  11. #1311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Taras bez zadaszenia od poludnia i zachodu jest bez sensu... tyle z mojego doswiadczenia. Nikt tam nie bedzie chciał siedzieć w slonczeną pogodę od 10 do 18 wieczorem.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  12. #1312

    Domyślnie

    Dokładnie. Też o tym pomyślałem, ale już po zakupie projektu. Oczywiście w projekcie nie ma zadaszenia, więc trzeba będzie coś kombinować na etapie budowy, bo od czerwca do sierpnia w słonecznie dni nie dałoby się tam wysiedzieć.
    Pasuje mi coś takiego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6133755
    Nie mam jednak kontaktu z SylwekW, żeby dostać namiary na tamtego wykonawcę.

  13. #1313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    Ja generalnie bardziej bym się przyłożył do samego procesu zakupu gotowego projektu i procesu adaptacji. Przez brak podstawowej wiedzy jestem 1800 w plecy. Kupiłem projekt 100m domku parterowego z prostym dwuspadowym dachem i poddaszem nieużytkowym. Niestety jakiś specjalista z firmy na literę "Z" zaprojektował ciężki żelbetowy strop teriva... wykonawca jak to zobaczył pukał się w głowę i zasugerował zmianę na dach wiązarowy, strop drewniany. Konstruktor skasował 800 za kopiuj wklej z jakiegoś gotowca i dodatkowe obliczenia.
    Teriva nie jest "ciężki, żelbetowy". Monolit jest właśnie taki. Teriva jest raczej lekkim stropem. Inna sprawa, że konstrukcje domów gotowych są często przewymiarowane i zgadzam się, że trzeba choć trochę kojarzyć budowlankę, żeby potem nie przepłacać na materiałach i robociźnie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #1314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Teriva jest raczej lekkim stropem.
    230-400kg/m2 to nie tak mało. 10cm monolityczny waży podobnie, albo i mniej.

  15. #1315
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andzius

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-809
    Posty
    6

    Domyślnie

    budowałabym prostszą bryłę. wszystkie efektowne skosy i tym podobne, które sobie wymyśliłam, są super nieustawne...

  16. #1316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Robinson74
    Robinson74 jest nieaktywny
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robinson74

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Posty
    635

    Domyślnie
    Cyt:
    Dokładnie. Też o tym pomyślałem, ale już po zakupie projektu. Oczywiście w projekcie nie ma zadaszenia, więc trzeba będzie coś kombinować na etapie budowy, bo od czerwca do sierpnia w słonecznie dni nie dałoby się tam wysiedzieć.
    Pasuje mi coś takiego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6133755
    Nie mam jednak kontaktu z SylwekW, żeby dostać namiary na tamtego wykonawcę.
    koniec cyt.
    Nie potrzebujesz tamtego wykonawcy. Taką konstrukcję, wykona Ci każdy normalny fachowiec od więźby dachowej. U mnie belki konstrukcji dachowej nad tarasem, skręcili śrubami do krokwi. Wygląda to jakby było zaprojektowane razem, cieśla wykonał to bez żadnego projektu bez problemu.

  17. #1317

    Domyślnie

    dopiszę.. że przed budową dłużej wybierałabym działkę... jeśli jakaś z problemami (za wąska np) zastanwoiłabym się nad kupnem takiej działki... owszem da się na takiej zbudować - najsensowniej wydawało nam się w granicy aby ogródek byl w miarę sensowny i aby mieć okna choc z 3 stron...ale wyszło że slepa sciana jest od południa (architekt nie zwrocił nam uwagi na strony swiata.. dla nas wtedy to byla magia) a od drugiej strony gdzie mam okna sąsiad tez cos teraz ma wysokiego na dzialce i może bo przeciez tez ma wąska działkę (czyli naslonecznienie srednie...) teraz kombinujemy jak ogrodzic, trzeba od budynku do granic, takie kombinowane ogrodzenie... nie wiem jak wyjdzie... no i w granicy nie zrobię pełnej opaski drenazowej...

  18. #1318

    Domyślnie

    wąska działa to pewne kompromisy, ale nie uwzględnić stron świata przy zakupie to już niestety głupota bez urazy.

  19. #1319

    Domyślnie

    Szersza działka, dom piętrowy a nie parterowy, garaż osobny budynek

  20. #1320

    Domyślnie

    coś więcej? osobiscie średnio widzę wyższość piętrowego nad parterowym... przynajmniej jeśli chodzi o wygodę użytkowania, garaż osobny budynek bo?

Strona 66 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony