dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Żenujące są te sposoby na reklamę , co to jest w ogóle ten Klimon ? Firma krzak ale pompę 200 KW ma w swojej ofercie - smiechu warte....w ogole z czym do ludzi lepiej sprzedawajcie jaką chińska marke a nie robcie z siebie producenta pomp ciepla sprowadzanych z jakiejs fabryki w chinach ....żenada
    Żenada to Twój wpis . Myślisz ze żeby produkować/montować/składać PC to trzeba tysięcy pracowników i kilku hal fabrycznych ? W/g Ciebie to lepiej sprowadzać pc od firmy krzak z Chin ? Na takich małych firmach bazuje cała nasza ( i nie tylko ) gospodarka , one najwięcej kasy do budżetu państwa dostarczają .

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdybym teraz mu radził to wybrać kocioł w zależności od wyników OZC. Wtedy nie byłem jeszcze taki mądry, to było pewnie z 10 latek, może ciut mniej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    w przypadku kotła gazowego zgodzę się z Tobą. Jednak sam przyznasz, że w przypadku PC i maksymalnym grzaniu w drugiej taryfie to głównie się czyta opinie że lepiej przewymiarować odrobinę PC...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Żenada to Twój wpis . Myślisz ze żeby produkować/montować/składać PC to trzeba tysięcy pracowników i kilku hal fabrycznych ? W/g Ciebie to lepiej sprowadzać pc od firmy krzak z Chin ? Na takich małych firmach bazuje cała nasza ( i nie tylko ) gospodarka , one najwięcej kasy do budżetu państwa dostarczają .
    koles zarejstrowal sie na forum zeby reklamowac swoja firemke w zenujacy sposob, ale abstrachujac od tego do produkcji pc trzeba miec jakies zaplecze finansowe technologiczne, w tym takze jakies male hale a nie skladac zlomy w garazu ....

  5. #25

    Domyślnie

    Panowie, nie reklamuje tej firmy. Otrzymałem od nich ofertę i chciałem zasięgnąć informacji użytkowników ich instalacji. Tak wiec jeżeli ktoś cos o ich pompach wie to proszę o informacje.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gibbs007 Zobacz post
    Panowie, nie reklamuje tej firmy. Otrzymałem od nich ofertę i chciałem zasięgnąć informacji użytkowników ich instalacji. Tak wiec jeżeli ktoś cos o ich pompach wie to proszę o informacje.
    Witam

    Wpadasz na forum jak tunguski meteor, nie wiadomo skąd i z czym.
    Za to w pierwszym i jedynym dotychczas poście podajesz sprzedawcę produktu.
    Nie dziw się zatem, że zostałeś potraktowany jako kolejny siewca kryptoreklamy.
    Było tu już wielu takich, stąd swoiste uczulenie stałych bywalców.

    In meriti

    Kilka dni temu coś na temat tej firmy było nawet pisane.
    O ile dobrze pamiętam to jakiś składak; jednostka zewnętrzna podobno LG, wewnętrzna - ???
    Sam coś też napisałem z prośbą o bliższe szczegóły. Brak odzewu.
    Strona internetowa - czysty marketing, 0 konkretów.
    Radzę zachować ostrożność.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Gdybym teraz mu radził to wybrać kocioł w zależności od wyników OZC. Wtedy nie byłem jeszcze taki mądry, to było pewnie z 10 latek, może ciut mniej.
    No i co da mu to OZC, wyjdzie zapotrzebowanie 5 do 8KW, najmniejsze sensowne kotły gazowe to chyba 11KW. To że ktoś mu zaproponował kocioł bez sensu bo chciał zarobić albo miał taki na stanie to nie znaczy że w jakikolwiek to OZC było tam komuś do szcześcia potrzebne. Pytam jeszcze raz, jakie ma znaczenie czy wyjdzie mu zapotrzebowanie 5, 6 czy nawet 8KW ? O tym jakie ma rzeczywiśćie zapotrzebowanie pokaże praktyka czyli pierwszy pełny rok grzania.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    koles zarejstrowal sie na forum zeby reklamowac swoja firemke w zenujacy sposob, ale abstrachujac od tego do produkcji pc trzeba miec jakies zaplecze finansowe technologiczne, w tym takze jakies male hale a nie skladac zlomy w garazu ....
    Ja to widzę trochę inaczej , człowiek założył działalność gospodarczą/ firmę ( to nie musi zaraz oznaczać że to jakiś ,,koleś" w rozumieniu kombinator , cwaniaczek itp) więc się reklamuje , to normalne , czy Twoim zdaniem jak się otwiera działalność to trzeba siedzieć w ukryciu?
    Tak do produkcji trzeba mieć jakieś tam zaplecze finansowe i technologiczne ( z skąd masz info że Klimon tego nie ma ?) tak jakaś jedna mała hala wystarczy + małe pomieszczenia magazynowe + kilku !!! pracowników i można składać /montować/produkować całkiem przyzwoite PC a nie żadne złomy . Powiem tobie że jak ma się sprzęt i wiedzę to i prawie w garażu można złożyć bardzo przyzwoita pompę ciepła , w bardzo przyzwoitych pieniądzach , która wcale nie będzie gorsza od tych z ładnymi logo , masz tutaj na forum wiele takich przykładów

  9. #29

    Domyślnie

    Panowie Klimon robi pompy składając je z klocków.
    Potrzebny jest do tego jeden człowiek, który potrafi do dowolnej jednostki zewnętrznej prawidłowo dobrać wymiennik freon/woda, skomponuje z elementów układ hydrauliczny i wysteruje to wszystko z ogólnie dostępnych sterników.
    Pierwszy lepszy, najbardziej znany - http://www.carel.com/high-efficiency...ial-heat-pumps

    Nie trzeba do tego zaplecza produkcyjnego, kupujesz gotową jednostkę zewnętrzną, reszta to kilkanaście elementów spiętych ze sobą w kotłowi.
    Jedyne co potrzeba by zbudować taką pompę to wiedza techniczna.
    Oczywiście nie jest to propozycja dla osób, które lubią identyfikować się z marką i chcą mieć błyszczącą kotłownie z ładnie opakowanym urządzeniem grzewczym

    Jest też druga strona medalu, można sobie w ten sposób zrobić pompę w oparciu o jakąś niezniszczalną jednostkę zewnętrzną (np. RAV Toshiby) i zbudować pompę, która spokojnie popracuje 15 lat.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Ja to widzę trochę inaczej , człowiek założył działalność gospodarczą/ firmę ( to nie musi zaraz oznaczać że to jakiś ,,koleś" w rozumieniu kombinator , cwaniaczek itp) więc się reklamuje , to normalne , czy Twoim zdaniem jak się otwiera działalność to trzeba siedzieć w ukryciu?
    A Twoim zdaniem trzeba wpadać na forum i w zenujacy sposob udawac, że się dostalo oferte na pompe z tej firmy ? Nie badz naiwniakiem, ze ktos wpada na forum i pisze o jakies firmemce o ktorej przecietny kowalski w ogole nie słyszal i nigdy by nie uslyszal z czystej ciekawosci. I to jako pierwszy post.

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Tak do produkcji trzeba mieć jakieś tam zaplecze finansowe i technologiczne ( z skąd masz info że Klimon tego nie ma ?) tak jakaś jedna mała hala wystarczy + małe pomieszczenia magazynowe + kilku !!! pracowników i można składać /montować/produkować całkiem przyzwoite PC a nie żadne złomy . Powiem tobie że jak ma się sprzęt i wiedzę to i prawie w garażu można złożyć bardzo przyzwoita pompę ciepła , w bardzo przyzwoitych pieniądzach , która wcale nie będzie gorsza od tych z ładnymi logo , masz tutaj na forum wiele takich przykładów
    A skad wiesz ze ma ? Jak nie ma kasy na płatny profil ? Sorry ale wiekszość ludzi nie kupi niczego z garazu, tylko woli cos z ładnym logo i firme za tym stojaca a nie jednego kolesia z super wiedza....

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Też mnie denerwuje jak ko się z choinki urywa i próbuje coś reklamować . Akurat ja przeciętny Kowalski słyszałem i to wiele razy o tej firmie ( czemu używasz słowa ,,firemka ", brak szacunku dla człowieka który prowadzi działalność ) i często w oczy na tym forum rzucał mi się płatny profil firmy Klimon .
    Nie wiem czy ma hale , ale ty też nie wiesz a zaraz smarujesz .
    Sorry ale wiekszość ludzi nie kupi niczego z garazu, tylko woli cos z ładnym logo i firme za tym stojaca a nie jednego kolesia z super wiedza....
    Fakt dużo głupoli bierze byle goowno z logo i płaci dużą kasę , niż za dobry produkt zrobiony przez człowieka z wiedzą.Znowu słowo ,,koleś" a może jakiś fachowiec po specjalistycznym wykształceniu , założył sobie firmę , nie bierzesz tego do głowy , ze dużo wielkich firm były kiedyś malutkie .
    Nie będę si z Tobą więcej kopał .
    .

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Firemka - mala firma - nie demonizowal bym tego okreslenia
    koles - dla mnie nie równa sie cwaniak , koles to koles takie sformułowanie.

    Ale to nie zmienia faktu, ze ja jako głupol nie kupiłbym pompy ciepła od takiej firmy, moze za x lat beda potegą w pompach , to odszczekam ...


    EOT

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    No i co da mu to OZC, wyjdzie zapotrzebowanie 5 do 8KW, najmniejsze sensowne kotły gazowe to chyba 11KW. To że ktoś mu zaproponował kocioł bez sensu bo chciał zarobić albo miał taki na stanie to nie znaczy że w jakikolwiek to OZC było tam komuś do szcześcia potrzebne. Pytam jeszcze raz, jakie ma znaczenie czy wyjdzie mu zapotrzebowanie 5, 6 czy nawet 8KW ? O tym jakie ma rzeczywiśćie zapotrzebowanie pokaże praktyka czyli pierwszy pełny rok grzania.
    Nie każdy potrafi oszacować swoje zapotrzebowanie. Powiedzmy szczerze, mało kto potrafi. OZC jest istotne, Na podstawie OZC wiele osób może zastanowić się co jeszcze ocieplić, jaka dać grubość styropianu, a może jednak dołożyć rekuperator.
    Ludzie tu walczą o domy pasywne wiec 5,6 czy 8kw stanowi dla nich różnicę.
    Ja zrobiłem OZC i każdemu będę polecał. Czy bez OZC bym przeżył? Oczywiście. Miałbym przewymiarowany piec ale przecież by działał.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Tak przyglądam się dyskusji nt samoróbekPC i wnioskuję , że łebski człowiek (tj min chłodniarz+automatyk+obycie w PC ) może sobie sam zmontować np PC P/W.
    Wyżej czytałem o jednostce zewnętrznej Toshiby , wcześniej o gazie przed R410A -podobno super parametry (ale nie za bardzo eko),sprawdzone sprężarki też są do wyboru.
    Robić "składaki" na sprzedaż i robić je na swoje potrzeby-to jednak różne sprawy.
    "Składaki" w działalności gospodarczej mogą mieć kilka trudności :
    -zazwyczaj brak odpowiednich certyfikatów potwierdzających parametry
    -jeśli są to małe firmy , to serwisantów jest nie dużo (znam takie sytuacje z życia , np dwóch serwisantów -a 5 klientów ma problem)
    -jeśli "drobny" instalator zamontuje PC i wystąpi jakiś problem techniczny , zazwyczaj możemy liczyć na wsparcie głównego importera (a tak tylko liczymy na "producenta" składaczka)

    Swoją markę buduje się latami-nie znam dobrze rynku naszych PC , ale z tego co czytałem-to są to "składaki".Sterowanie niekiedy jest na kiepskim poziomie-widziałem szafki sterownicze i pająki w szafie...
    Znam się na budowie maszyn i urządzeń i wiem co jest ocena ryzyka , DTR ,CE,profesjonalizm w projektowaniu i wykonawstwie (uczniowie na praktykach nie wykonają super szafy sterowniczej...)
    W/w uwagi nie oznaczają ,że jestem wrogiem przedsiębiorczości i zaradności-wręcz przeciwnie , wiem ile to KOSZTUJE (czasu i pieniędzy).
    To tyle ,
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    a potem i tak sie zdaja na rady "fachowcow" a rozbieznosc w teoriach doboru PC jest spora
    No nawet między OZC są różnice. U mnie 1kw. Ale z czystego rachunku zysków i strat lepiej wydać te 400zł i zrobić niż nie zrobić. IMO oczywiście.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Bobrow

    Zgadza się

    Przed zakupem PC też zastanawiałem się czemu ona musi tyle kosztować.
    Obejrzałem instrukcje serwisowe kilku i dalej miałem wątpliwości.
    Więcej, byłem bliski kupna jednostki zewnętrznej Zubadan 11 kW (nader korzystna w porównaniu z Polską cena w Hiszpanii) wtedy bardzo wysoko cenionego za osiągi wraz z ich sterownikiem.
    Pozostało kupić wymiennik (SWEP lub Alfa Laval) pompę obiegową, naczynie wzbiorcze, trochę czujników, zaworów itp.i wszystko ze sobą poskładać.
    Obejrzałem nawet materiały Mitsubishi dotyczące wymiarowania i dostrojenia tej samoróbki
    Gdy przyszło do wyceny pozostałych komponentów trochę mi zrzędła mina, Wymiennik, dla jednostkowego klienta ca 2000 zł, obiegówka, jakaś przyzwoita 500-1000 zł, te różne dodatki 2-3k zł.
    No i praca własna a której się kompletnie nie sprawdzam,bo nie mam tzw.kompetencji warsztatowych.
    Ostatecznie odpuściłem bo T-Cap spełniał moje oczekiwania i miał wówczas bardzo dobą cenę, no i gwarancję.

    Klimon i inni, jeśli robią promowany produkt "z taśmy" dostaną zapewne lepsze ceny, robocizna przy opanowanej, powtarzalnej technologii będzie zapewne również dość tania.
    Zatem nie święci garnki lepią i Klimon i jemu podobni mogą złożyć, jak słusznie zauważył John całkiem sensowne urządzenie.

    Pytanie zasadnicze z jakiej jakości komponentów, jak zestrojone.
    Wiele do myślenia o wydajności 14 kW jednostki zewnętrznej daje mi jej dobór do małego, dość przyzwoicie ocieplonego domu jak w poście kol.Trzciniak sprzed ok.dwóch tygodni.
    I ta cena, jeśli dobrze pamiętam z wątku o Thermie 26k zł z montażem.
    Ile ta PC da kW przy - 15?
    Jak nisko zejdzie z mocą minimalną? Ostrożnie szacuję że do 5-6 kW. Zetem jej moc minimalna będzie odpowiadać maxymalnym potrzebom domu mojego i podobnych o jakich zazwyczaj tu dyskutujmy.
    Jak ją dobrać do wyników OZC? może wystarczy 8 kW od Atlantica lub będzie potrzebny T-Cap 9a może 12 kW.
    Brak odpowiedzi na i inne pytania jest dla mnie, nieco uświadomionemu odbiorcy całkowicie dyskwalifikujący.
    Dla większości potencjalnych klientów Klimona parametry jego dzieła będą rewelacyjne.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Pratchawiec ,
    nie każdy z nas , użytkowników jest "techniczny"- ale to nie oznacza ,że powinniśmy być naiwni i nie zainteresować się sprawą (ciekawe jak kupujemy samochód , czy też by się do tego tak podchodziło...)
    Papier nie oficjalny potrafi przyjąć każdą treść , a język wypowie każde słowo...
    Co zrobić :
    -czytać
    -wyciągać na "papierze" wszystkie istotne dane (od wszystkich producentów !)
    -pytać o strukturę firmy ,serwis (najlepiej się pofatygować i zobaczyć z czym mamy do czynienia)
    -myśleć i wyciągać wnioski , a nie czekać na to co chcielibyśmy usłyszeć (bardzo tanio i bardzo dobrze-to jest Święty Graal klienta )
    -dotrzeć do opinii innych użytkowników
    -porównać z innymi ofertami wg tych samych kryteriów

    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Wiele do myślenia o wydajności 14 kW jednostki zewnętrznej daje mi jej dobór do małego, dość przyzwoicie ocieplonego domu jak w poście kol.Trzciniak sprzed ok.dwóch tygodni.
    I ta cena, jeśli dobrze pamiętam z wątku o Thermie 26k zł z montażem.
    Ile ta PC da kW przy - 15?
    Z tego co widzę w ich galeriach, korzystają z jednostki zewnętrznej LG.
    Wszystkie dane można odszukać w internecie.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Właśnie-Trzciniak
    może już jesteś po większych mrozach i coś zapodasz, jak tam sytuacja ?
    Zużycie ,temp w domciu, praca z grzałką (ewentualnie) , czy dogrzewałeś czymś , COP (masz podlicznik i ciepłomierz) ?
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony