dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kupno mieszkania nad przejściem

    Witam forumowiczów

    Zastanawiamy się z dziewczyną nad kupnem mieszkania (85m2), które jest całkowicie położone nad przejściem (przejście ewakuacyjne z dziedzińca bloku, tylko dla ludzi, nie dla aut). Najlepiej ilustruje to zdjęcie załączone do tematu. Od budowlańców dostaliśmy informację, że pod mieszkaniem jest wełna o grubości 20cm, a w samym mieszkaniu na podłodze jest styropian grubości 5cm oraz wylewka betonowa. Dodatkowo mieszkanie posiada tylko 4 grzejniki umieszczone przy oknach (plus drabinki w łazienkach). Zastanawiamy się czy w mieszkaniu gdy na dworze będzie -15 stopni będzie ciepło. Wiadomo, że od dołu nikt nas nie ogrzewa, tylko i wyłącznie 20cm wełny (wg developera, mam nadzieje że rzeczywiście tyle jest). Nie znam jeszcze parametrów tych grzejników, dzisiaj idziemy do biura zapytać o parametry szczegółowe grzejników, ale naprawdę ich wielkość nie jest duża, myślę ze z 1m szerokości max. Szczegóły dopisze po wizycie w biurze. Najbardziej zastanawiające dla nas są:
    1. brak drugiego grzejnika w salonie + kuchni + przedpokoju - jednak jest to około 35m 2 i tylko jeden mały grzejnik
    2. izolacja pod mieszkaniem - czy jest wystarczająca, czy zimą nie będzie zimno od podłogi ?

    Materiał budowlany bloku: zdrowa cegła wapienno-piaskowa, ocieplenie-styropian gr. 15 cm, tynki mineralne

    Bardzo proszę o pomoc. Moja wiedza z zakresu budownictwa jest niestety znikoma....

    Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie2.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	376879  
    Ostatnio edytowane przez pawelforums ; 28-12-2016 o 10:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony