dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radzioop

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie POMPA CIEPAŁ - Atlantic Tri 11 problem z krzywą

    Witam posiadam pompe ciepła woda powietrze Atlantic 11 kw i mam problem z krzywą nie mogę zejść poniżej 0,56 .
    Gdy już ustawie na 0,50 robią mi się zimne powroty na podłogówce, pompka zwiększona na max nic nie daje,jak sądzicie czy to wina ustawień pompy czy podłączenia,
    Posiadam 850 mb podłogówki na dwóch rozdzielaczach, obwód max 95 mb , dwa grzejnik łazienka plus jeden pokój,




    Posiadacze Atlantica podzielcie się informacjami na temat waszej modulacji pompy jak często wam taktuje i ustawienia krzywej z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Był gdzieś taki temat. Poszukaj.
    O proszę poszukaj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...TRI-ustawienia
    Ostatnio edytowane przez Gremlinka ; 04-01-2017 o 08:55
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Obniżenie krzywej = obnizenie temperatury. Nic dziwnego ,że rury robią sie "chłodniejsze"
    Na wyświetlaczy podawane są temperatury zadane i mierzone .
    Ponadto pompa ma grzać dom i utrzymać temperaturę . Macanie rur jest bez sensu

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radzioop

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    fachman19 w moim przypadku powroty nie robią się chłodniejsze tylko zimne, co się odbija na podłogówce, a na termometrze jest 30- 32 s.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzioop Zobacz post
    fachman19 w moim przypadku powroty nie robią się chłodniejsze tylko zimne, co się odbija na podłogówce, a na termometrze jest 30- 32 s.
    Zimne - ile to jest
    Na którym termometrze (powrót czy zasilanie?)
    Ta twoja instalacja jest dość brzydka . A zawór 3 drogowy zamontowany w jedynej niedopuszczalnej pozycji, Rurki cieniutkie.

    Jeżeli te 30 na powrocie ( zakładam ) to ile na zasilaniu
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 04-01-2017 o 20:18

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D4r3k

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Zimne - ile to jest
    Na którym termometrze (powrót czy zasilanie?)
    Ta twoja instalacja jest dość brzydka . A zawór 3 drogowy zamontowany w jedynej niedopuszczalnej pozycji, Rurki cieniutkie.

    Jeżeli te 30 na powrocie ( zakładam ) to ile na zasilaniu
    Kolega niech sobie poprawi instalację. Zasilanie i powrót z pompy ma 1cal, a u kolegi odrazu "redukcja" i to na przewód o najmniejszych średnicach wewnętrznych. Ja mam miedzią (1 cal) od pompy, aż do rożdzielacza. 1500m pex'a w instalacji i pompa jest ustawiona na 4 (delta około 5C). Krzywą jak narazie mam na 0,3 - jestem na etapie wykanczania na budowie 16C. Przy krzywej 0.45 miałem 19C

    Edit

    U mnie hydraulik zawór 3 drogowy zamontował na zasilaniu (dzwoniłem do serwisu Atlantica i powiedzieli że tak ma być) a u kolegi widzę na powrocie. - przepraszam za wprowadzenie w błąd, zawór jednak jest na zasilaniu.
    Ostatnio edytowane przez D4r3k ; 06-01-2017 o 10:49
    Atlantic Excelia Tri 11kW - monitoring pompy.
    Dom: 155 m kw. na parterze, 70m kw w piwnicy. Ściana 30cm - beton komórkowy (dojdzie 10cm styro). Na gruncie 18cm styropianu). Strych 21cm styro. Sezon rozpoczęty 5.11.2016r.

  7. #7

    Domyślnie

    Zawór 3 drogowy jest po prawej stronie czyli na zasilaniu. Sama instalacja jest wykonana poniżej krytyki. Pomieszanie z poplątaniem, mix wszelkich materiałów i stanowczo za małe średnice. Sposób zamontowania filtra na powrocie to przykład na szkolenia "jak tego nie wolno robić".

    Ja bym wyciął całą tą pajęczynę i zrobił prawidłowo połączenie do rozdzielaczy i zasobnika.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Nie jest istotne czy na powrocie czy na zasilani jaest zawór 3 drogowy .Ale musi być dobrze zamontowany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony