dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaki system do monitoringu i alarmu w malym domku?

    Witam wszystkich,

    Mieszkam juz w domu, w ktorym pare lat temu, podczas remontu, poprowadziłem przewody cat5 do alarmu (w pokojach) i monitoringu (na zewnatrz i w srodku).
    Nie mialem czasu zabrac sie za zainstalowanie jakiegos systemu, ale to moze i dobrze bo przez kilka lat automatyka domowa rozwinela sie z predkoscia swiatla
    Ponizej napisalem co oczekuje od mojego prostego systemu i prosze o rekomendacje:
    1. funkcja monitoringu - 4 kamerki na zewnatrz i 2 kamerki w srodku
    2. funkcja alarmu - 4 czujki, syrena wewnatrz domu (na zwenatrz nie potrzebna bo zaden sasiad nie zwraca uwagi), 2 czujki na zewnatrz. Podobno zamiast czujek mozna uzyc kamery i okreslic obszary do monitorowania, podobnie jak czujki, ale nie jestem pewien ze wzgledu na ilosc falszywych alarmow.

    Czy jest jeden system, ktory to obsluguje? Zalezy mi na systemie w miare niezawodnym. Nie jestem informatykiem, ale technicznie ogarniety i jak jest potrzeba to naucze sie programowanie pod warunkiem, ze cena systemu 'wszystko w jednym' i 'zrob to sam' bedzie wieksza niz 3 tys zl ... nie ograniczam sie juz do ceny tylko do jakosci po sugestiach forumowiczow, system ma byc stabilny i w miare niezawodny
    Zainteresowal mnie system Ampio szczegolnie po postach iF-Jimi tylko nie wiem czy nie jest to zaskomplikowany system do moich potrzeb.

    Dodatkowe funkcje jak ponizej nie sa konieczne, ale jezeli system bedzie moglby byc rozbudowany w przyszlosci to bedzie na plus:
    1. videofon z mozliwoscia rozmowy przez apke w telefonie
    2. automatyczne sterowanie oswietlenia w 2 pokojach (mam doprowadzona do gniazdek tylko instalacje elektryczna)
    3. odciecie glownego zaworu wody przez apke z telefonu
    4. wlaczenie podlewania w ogrodzie
    5. czujnik dymu/temperatury i tlenku wegla
    6. sterowanie ogrzewaniem

    Z gory dzieki za sugestje!
    Ostatnio edytowane przez bonzo11 ; 31-01-2019 o 08:51

  2. #2

    Domyślnie

    tak na szybko
    do alarmu utp5kat - dobrze że nie 6 hehe - do tego służy przewód np: YTDY6x0,5
    monitoring to jedna kwestia i w zasadzie koniec - oprócz monitoringu wizyjnego pewnie nic więcej....
    alarm: czujki ok, powiadamianie, możesz to zastosować do prostej automatyki: ROPAM NEOGSM w teorii pozwoli Ci sterować wszystkim co wymieniłeś, a jesli videodomofon założysz np commaxa to zespolisz go z ropamem i bedziesz mógł rozmawiać przez komórkę z furtką

    ogołnie tego co chcesz osiągnąć nie zrobisz pewnie jednym systemem tylko przynajmniej trzema, no i nie za 3 tysiaki ;p,

    tyle, chyba że spece od inteligentnych domów maja patenty

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz z Ropamem i videodomofonem. Z tym cat5 to moze niewypal, ale wydawalo mi sie podczas instalacji i nawet teraz, ze wszystko bedzie hulalo jak trzeba, alarm i monitoring przez POE
    Chcialbym uniknac wielu systemow, zeby nad wszystkim sterowac z jeden aplikacji w telefonie.
    Z budzetem to przesadzilem po przejzeniu cennika samego monitoringu, zastaniawiam sie czy nie postawic maly serwerek i podpiac kamerki.
    Wracajac do budzetu - to system(y) ma byc w miare niezawodny i z doswiadczenia wiem, ze co na poczatku jest tanie to wychodzi dwa razy drozej, takze bede sluchal sie porad i nie ograniczal sie cena.
    Dzieki jesze raz
    Ostatnio edytowane przez bonzo11 ; 31-01-2019 o 08:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony