dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian228 Zobacz post
    Mam pytanie mam możliwość dofinansowania do Pompy ciepła woda POWIETRZE lub na kocioł na pellet, i nie wiem na co się zdecydować może ktoś doradzi, obecnie palę na ekogroszek dom 150 m2 wybudowany w 2009 roku, ściany 2 mury pustak w środku 5 cm styropianu i na zewnątrz 10 cm na dole podłogówka oprócz salony u góry grzejniki na miedzi. Obecnie palę cały rok to na grzejnikach około 40 do 45 stopni przy mrozach -20 stopni. Ekogroszku idzie mi za rok około 4 tony łącznie z ciepłą woda użytkową 200l.

    Może ktoś doradzi w co lepiej wejść w pelllet czy pompa ciepła powietrze woda. ? Bo tyle tych opinie jest i jeszcze firma która tym się zajmuje mówi że pompa dział do -2 stopni i włączają się grzałki.
    Adrian228,

    Jeżeli ma Pan możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu pompy, dużo lepszym wyborem będzie powietrzna pompa ciepła. Jest ona w pełni ekologiczna, ponieważ do wytworzenia energii cieplnej nie jest wykorzystywane zjawisko spalania. Nie wymaga również zastosowania oddzielnego pomieszczenia do kotłowni oraz jest zupełnie bezobsługowa. Powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm posiadają wysoki współczynnik COP wynoszący nawet do 5,1. Ze względów technologicznych pompy mogą pracować do temperatury -20°C. Zachęcam również do odwiedzenia jednego z serwisów meteorologicznych, jak www.portpc.pl, gdzie prezentowane są dane z ostatnich 30 lat pokazujące, ile godzin w roku występowała temperatura niższa od -20°C.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 17-02-2017 o 08:26 Powód: link reklamowy

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Zachęcam również do odwiedzenia jednego z serwisów meteorologicznych, jak www.portpc.pl, gdzie prezentowane są dane z ostatnich 30 lat pokazujące, ile godzin w roku występowała temperatura niższa od -20°C.
    Hmm nie wiedziałem że strona www.portpc.pl "Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła" to strona meteorologiczna ?
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony