dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wieszam ciężki mebel. Jaki uchwyt? Problemem nie ściana, lecz liche drewno.

    Mam do powieszenia na ścianie dość duży, a więc i ciężki mebel zrobiony albo ze sklejki, albo z płyty wiórowej, pilśniowej, paździerzowej lub czegoś podobnego. Trwałość ściany nie stanowi problemu ponieważ zrobiona jest ona z betonu. Problemem jest to, że jeśli przymocuje uchwyty do obydwu pionowych ścianek mebla, to nie wiem, czy pod ciężarem mebla z jego całą zawartością śruby mocujące owy uchwyt nie zrobią wyrwy w wiórach ścianek tego mebla i mebel nie opadnie. Przydałby sie być może jakiś bardzo długi uchwyt przykręcany wieloma śrubkami, tak aby ciężar mebla był rozłożony na wszystkie te śrubki. Oczywiście śrubki nie mogłyby być zbyt blisko siebie, tak aby pomiędzy nimi pozostawała odpowiednia ilość wiórów w desce. Całość sprowadza się do tego, aby ciężar mebla był rozłożony jak największym odcinku jego bocznych ścianek. Znalazłem w Internecie coś takiego jak szyny montażowe, ale ich podstawowe zastosowanie jest takie, że przymocowuje się je do ściany, a dopiero na nich wiesza się meble posiadające odpowiednie zawieszki. Czy taka szyna posłużyć do przymocowania jej do pionowych ścianek mebla, jeśli kawałek takiej szyny z dziurami pozostawimy powyżej mebla? Nie wiem, czy grubość śrub potrzebna do przymocowania takiej szyny nie rozepneła by mi ścianek mebla. Macie pomysł, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze z wieszaniem takich ciężkich mebli?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    1 - kupujesz 4 takie kątowniki \ łączniki :

    http://allegro.pl/katownik-lacznikow...195114468.html

    2 - wycinasz w tylnej ściance mebla 4 otwory tak aby dało się go przykręcić do ściany
    3 - dwa kątowniki montujesz na wkręty na pionowych ściankach bocznych mebla w rogach. Dwa kolejne na ściance poziomej górnej tak mniej więcej w połowie.
    4 - przystawiasz do ściany, zaznaczasz otwory, wiercisz w betonie, wbijasz kołki, przystawiasz mebel ponownie, wkręcasz wkręty w kołki przez otwory w kątownikach, po robocie. Będzie trzymać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony