dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 20
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 392
  1. #241

    Domyślnie

    Nie łączyłbym odpływu tarasu z rynną z dachu. Jak się rynna poniżej zapcha, to gdzie pójdzie woda? Wiem, że ryzyko małe, ale znasz prawa Murphy’ego.

    U siebie mam taki dachotaras, który nie wiem czy tarasem zostanie, ale wykonawca specjalizujący się w dachach płaskich mówił, że normalnie na warstwie XPS - hydroizolacja kładzie się taras, np. drewniany.

    P.S. M.A.G chyba ma taras drewniany na dachu zaizolowanym EPDM. Odezwij się do niego. Jak dobrze pamiętam u niego jest strop>termoizolacja>wylewka>EPDM. W dzienniku jest opisane.

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie łączyłbym odpływu tarasu z rynną z dachu. Jak się rynna poniżej zapcha, to gdzie pójdzie woda? Wiem, że ryzyko małe, ale znasz prawa Murphy’ego.

    U siebie mam taki dachotaras, który nie wiem czy tarasem zostanie, ale wykonawca specjalizujący się w dachach płaskich mówił, że normalnie na warstwie XPS - hydroizolacja kładzie się taras, np. drewniany.

    P.S. M.A.G chyba ma taras drewniany na dachu zaizolowanym EPDM. Odezwij się do niego. Jak dobrze pamiętam u niego jest strop>termoizolacja>wylewka>EPDM. W dzienniku jest opisane.
    Wielkie dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście M.A.G. ma takie rozwiązanie. Odpisał mi na priv z dokładniejszym opisem jak to wygląda u niego (podpytałem go jeszcze o dodatkowe szczegóły). Generalnie układ warstw wygląda tak: strop->termoizolacja->wylewka ze spadkiem->EPDM klejona do attyk->geowłóknina->hydrostyr (głównie jako zabezpieczenie EPDM)->podłoga drewna egzotycznego na legarach.

    Muszę jeszcze dokładnie przeliczyć grubość tarasu względem poziomu drzwi tarasowych i spocznika schodów, bo boję się, że nie mogę mógł sobie pozwolić na dodatkowy hydrostyr na EPDM (M.A.G. poradził mi, że 2 cm były by wystarczające). Może zamiast hydrostyru dam podkład pod panele z XPS'a.

  3. #243

    Domyślnie

    XPS pod EPDM możesz zastąpić PIR-em. Ma lepszą lambdę, więc wystarczy dać mniej żeby osiągnąć ten sam efekt co z XPS.

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    XPS pod EPDM możesz zastąpić PIR-em. Ma lepszą lambdę, więc wystarczy dać mniej żeby osiągnąć ten sam efekt co z XPS.
    Kombinowałem nad tym, tyle, że PIR nie tak łatwo dostać (XPS'a można kupić za pośrednictwem Fightera w rozsądnej cenie)... całkiem korzystnie wychodził 2-gi gatunek PIR (prawie w cenie XPSa) ale nie ma gwarancji parametrów.

    Gdyby nie dawać dodatkowej warstwy XPS na membranie (M.A.G. podpowiedział, że 2 cm by stykło), to powinienem się wyrobić z grubością, ale czy sama geowłóknina będzie wtedy wystarczającym zabezpieczeniem dla membrany (pod legary pewnie i tak trzeba by dodatkowo jakieś podkładki dać)?

  5. #245

    Domyślnie

    Najlepiej z dostępnością, ale chyba zarazem najgorzej cenowo wychodzi Thermano. Fighter chyba też może PIR załatwić. Zapytaj go.

  6. #246

    Domyślnie

    A gdzie paroizolacja na stropie a pod termoizolacją? XPS jest mniej nasiąkliwy niż EPS ale nadal jest! Ja też mam zasrany taras (nad grzanym pomieszczeniem) i też analizuję co i jak zrobić. Chodzi mi po głowie albo membrana EPDM (gdybym tak tylko wiedział gdzie ją dobrze kupić bo w sklepie za rogiem to nie mają) albo sikabond t8. Myślę, że oba te produkty są dobre i raczej jest wielka szansa, że i oba u mnie wylądują. Np epdm na paroizolacjęa sikabond jako ostatnia warstwa, klej pod ceramikę (jeżeli na nią się zdecyduję bo na razie to daleka przyszłość).

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Kombinowałem nad tym, tyle, że PIR nie tak łatwo dostać (XPS'a można kupić za pośrednictwem Fightera w rozsądnej cenie)... całkiem korzystnie wychodził 2-gi gatunek PIR (prawie w cenie XPSa) ale nie ma gwarancji parametrów.

    Gdyby nie dawać dodatkowej warstwy XPS na membranie (M.A.G. podpowiedział, że 2 cm by stykło), to powinienem się wyrobić z grubością, ale czy sama geowłóknina będzie wtedy wystarczającym zabezpieczeniem dla membrany (pod legary pewnie i tak trzeba by dodatkowo jakieś podkładki dać)?
    Jeżeli dasz geowłoknine na EPDM(pod którym będzie XPS) i na to położysz legary to nie wiem co musiał byś robić żeby ten EPDM uszkodzić, sam EPDM jest mocny, geowłóknina go jeszcze wzmacnia, a podłoże pod nim jest stabilne (XPS). Ewenualnie daj jakieś podkładki pod legary aby rozłożyć cieżar, może jakiś twardy plastik? najlepiej w kształcie koła bez ostrych rogów. Wg mnie coś takiego w zupełności wystarczy, same deski a potem legary też dobrze rozkładają obciążenie. Te podkładki bardziej po to aby legary w wodzie nie stały w razie W.

    @ Karster EPDM kupisz na allegro na metry w odpowiednich szerokościach.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #248

    Domyślnie

    Seba, widziałem ale te grubości jakies liche, np 0,75mm, no i trafić na swoj wymiar (szerokość)...

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odzew!
    Chodzą mi po głowie podkładki tarasowe Spax zgodnie podpowiedzią M.A.G.
    Zastanawiam się jeszcze czy poziomować legary, czy zostawić ze spadkiem. Wypoziomowane bardziej by mi się podobały, ale więcej z tym zachodu i nie mam pomysłu jak zamontować kliny do legarów po wypoziomowaniu (klej?), bo przewiercać się przez legar do klinów trochę strach, żeby membrany nie uszkodzić. Fajne są podstawki reguowane, ale raczej odpadają, bo tutaj każdy cm ma znaczenie.

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Seba, widziałem ale te grubości jakies liche, np 0,75mm, no i trafić na swoj wymiar (szerokość)...

    Pozdrawiam
    Karol
    Z tego co kojarzę to standardowa grubość membrany to 1,14 mm. Możesz poszukać Firestone lub Carlisle. Jaki masz wymiar tarasu?

  11. #251

    Domyślnie

    Maly tarasik, nie odejmując grubości elewacji 120cm x 350cm. Po elewacjach dojdzie w sumie z każdej strony po 20cm.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Maly tarasik, nie odejmując grubości elewacji 120cm x 350cm. Po elewacjach dojdzie w sumie z każdej strony po 20cm.

    Pozdrawiam
    Karol
    No ... rzeczywiście przy zastosowaniu membrany o szerokości 6,1 m masz 2 metrowy pasek odpadu

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Pytanie do osób które mają lub planują PC. Czy dawaliście/będziecie dawać przed tynkami jakiś przewód (np. UTP 5e) pomiędzy kotłownią a miejscem, w którym planowany jest główny regulator temperatury?

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ja dalem skretke ale i tak zaslepilem to w puszce w scianie bo sterownik jest bezprzewodowy

  15. #255

    Domyślnie

    Też dałem skrętkę a nawet dwie
    Pozdrawiam
    Karol

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie,
    Też chyba pociągnę te parę metrów skrętki (najwyżej nie wykorzystam).

    @Uciu, na jaką pompę się zdecydowałeś? Na razie myślę nad Panasonic T-cap, ale jeszcze nie jestem w 100% przekonany (ciągle mi się jeszcze marzy gruntówka, ale nie mam miejsca na wymiennik poziomy a na odwierty to dużo $$ by wyszło).

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Żeby nie było, że nic się nie dzieje na budowie, chciałem ogłosić, że stan SSZ został prawie osiągnięty (brakuje docelowych drzwi wejściowych i bramy garażowej).

    Lessons learned: Nie patrzcie na rysunki z programu doboru okien, ponieważ w rzeczywistości okno może wyglądać inaczej - szczególnie widok od zewnątrz przy węższych kwaterach/przeszkleniach. Muszę przyznać, że nie takiego efektu się spodziewałem (mam nadzieję, że po zdjęciu folii się trochę poprawi). Gdybyśmy wiedzieli że taki będzie efekt finalny, to górna kwatera była by zdecydowanie szersza, lub byłby fix zamiast skrzydła uchylnego.


    BTW Po jakim czasie zdejmowaliście folie ochronne.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 18-01-2019 o 20:42

  18. #258

    Domyślnie

    Na zewnątrz ekipa na moją prośbę zdjęła w ostatni dzień montażu. Efekt zupełnie inny niż z foliami.

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    U mnie bez pytania sami zdjeli po zamontowaniu okna. I słusznie bo później ciężko oderwać jak się zapomni.

    Zerwiesz folię i jeszcze przeprosisz to okno.

  20. #260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie,

    Zachęcony Waszymi postami zdjąłem folię z okien na jednej ze ścian. Efekt, rzeczywiście inny. Te górne kwatery mogłyby rzeczywiście być szersze/wyższe, ale nie jest źle (już się przyzwyczaiłem).

Strona 13 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony