dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Tak. Tak. Klient jest w 99% sam sobie winien bo nie ma zielonego pojecia w temacie i skupia sie na cenie.
    Dalej pier... glupoty, gdybym skupil sie na cenie to pewnie z 10k bym mial w kieszeni. A 5k na pewno porownujac tylko do tego samego producenta ale modelu v82.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja mam miec produkt dobry za ktory zaplacilem. Nie musze znac sie na oknach
    Producent jak sie okazuje moze sobie zmieniac w kazdej chwili rodzaj okuc jakie zastosuje.
    W umowie/zamowieniuu tez nie ma wyszczegolnionych tych rzeczy. Ogranicza sie do oznaczenia U/RU.. itd.
    Odwiedzajac salony zaden sprzedawca o okuciach nie wspominal. Tylko szyby, cieple ramki, ilosc uszczelek, zawiasy, ogolna szczelnosc a i komory.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 15-01-2017 o 22:08

  3. #23

    Domyślnie

    Z duperelnego docisku zrobiliście przedmiot niezłej wojenki. Jareko, hamuj się trochę bo zarzucasz gościowi że nie dopytał się sprzedawcy o ewentualną wyższość RU nad R (pewnie z wrodzonej chytrości) a większość sprzedawców nie zna niuansów okuciowo-szkleniowo-montażowych które mają wpływ na działanie poszczególnych wersji okuć, producenci też na szkoleniach dla sprzedawców (jeśli takie się w ogóle odbywają) nie poruszają tego tematu.
    Moje spojrzenie na temat;
    1. Zblokowane RU nie zawsze jest najlepszym wyjściem dla skrzydeł R. Było by tak gdyby nie gnące się profile. Balkon w kolorze, 9-12 punktów ryglowania i odkształcone skrzydło, wystarczy 7-8 mm i opory na okuciu takie że nawet jeśli jakoś się domknie to o szczelność trudno. Nie pisz tylko że tanie badziewie się gnie a premium które chyba jako jedyny sprzedajesz nie. Poprzedniego twojego mistrza na J przerabiałem, gnie się jak każde inne, tego nowego na A jeszcze nie miałem w rękach.
    2. Dociski zewnętrzne to bardzo dobre rozwiązanie nie dlatego że taniej n iż RU, nie dopuszczą do odkształcenia się skrzydła, bardzo dobra szczelność i krótsze okucie (zasuwnica + poziomy) przez to lekko pracujące. Wada- są widoczne.
    3. Dociski dowrębowe (schowane) w normalnych okuciach z widocznymi zawiasami. Sprawdzają się w oknach do wysokości ok 160 cm. warunek - mocne wyszklenie w miejscu docisku, często potrzebne 2-3 mm więcej podkładek niż przy zawiasie dolnym. Oczywiście nie może być za luźne skrzydło czy rozciągnięta montażem ościeżnica. W balkonach często się nie sprawdzają i tam powinny być zewnętrzne.
    4. Dociski dowrębowe przy krytych zawiasach. Inne niż przy zwykłych zawiasach, geometria ruchu skrzydła narzuca inny kształt. Bardzo często sprawiają problemy i tu faktycznie najlepszym wyjściem jest RU.
    Do takiej wiedzy niejeden technolog producenta dochodzi po wypuszczeniu do ludzi kilkuset baboli, okuciowcy też uczą się na błędach więc oczekiwanie tego od przeciętnego dealera czy zarzucanie kupującemu że nie podrążył tematu ??? Ogarnijcie się.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja dorzucilem do watku tylko problem okuc, zapytalem sie normalnie czy przy ukrytych sa tylko
    stosowane te niezbyt dobre dociski (bo wydawalo mi sie ze wczesniej ktos wspomnial o tym).
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7372326
    Ślizgi przy ukrytych zawiasach sprawiały problemy
    Wiec bylo to pytanie na miejscu i w temacie.
    A co do wojenki,to nie ma nic wspolnego z okuciami czy w ogole oknami, poprostu takie wpisy gotuja mnie:
    Stosowane są przy ukrytych zawiasach i przy normalnych zawiasach i tylko u klientów którzy szukają ceny i nie są zorientowani w temacie bo im się wydaje że jak zamówię skrzydło tylko otwierane to zaoszczędza 100 może nawet 200 zł na oknie a później siedza na forum i płaczą że mają problem
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 15-01-2017 o 22:46

  5. #25

    Domyślnie

    Do Ciebie nic nie mam, wczytaj się w mój post. Lekko gwoli usprawiedliwienia producenta, nie tylko tego i nie tylko z tej wpadki. Profilowcy czy okuciowcy cos wymyślają, producent to stosuje i bywa że problem wynika po roku czy później. Zmieniają technologię ale to co poszło do ludzi to poszło. Roto wcześniej miało inny trochę model tych docisków, były problemy i jakieś 2-3 lata temu poprawili je i miało być dobrze. Okazało się znowu że bywa kiepsko. Część producentów zupełnie z nich zrezygnowała na rzecz RU a część nadal sprzedaje.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO
    Po czesci masz racje.
    Zostawy producentów J czy A (ten dociskow z zalozenia nie stosuje)
    Niestety podtrzymuje swoje zdanie o wiekszosci klientow z ktorymi przez te 20 lat mialem doczynienia. Braku wiedzy chyba nie mozesz mi zarzucic wiec kazdego informowalem o wyzszosci pelnego okucia nad dociskami a mimo to szukajac obnizenia ceny szli w dociski. A jak proponowalem widoczne to zawszw slyszalem ze to sie nie podoba i mimo ze gorsze to chca ukryte.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    Ja mam miec produkt dobry za ktory zaplacilem. Nie musze znac sie na oknach
    Prawda to co napisałeś, ale to potwierdza tylko słowa Jareko (choć trochę zbyt za mocne), że takie podejście prowadzi prosto do nieporozumień i nieciekawych sytuacji. Fakt niezaprzeczalny, że ciężko wymagać od klienta, żeby kupując okna miał wiedzę okuciowca czy chociażby serwisanta. Mam do dziś do czynienia z dilerami, którzy posługują się współczynnikiem przenikalności K, wysyłają zapytanie o ruchomy słupek z dwoma uchyłami czy inne cuda niewidy. Żeby było śmieszniej Ci dilerzy są ponad 15 lat na rynku i całkiem nieźle idzie im sprzedaż stolarki.

    Jedyne co mogę doradzić to właśnie wypytywać się ile wlezie. Dużo pytań pomoże wychwycić takiego co nie ma bladego pojęcia co sprzedaje i w razie czego uniknąć nietrafionego zakupu.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Jareko ktorego mozna spotkac takze pod Nikt wazny i ciekawe pod jakim jeszcze loginem zrobil tu wycieczki personalne zupelnie bez powodu nie majac bladego pojecia czym sie kierowalem przy wyborze okien -z gory zalozyl swoje (cena).
    O co moglem w tamtym momencie to pytalem, wybralem okna wg mnie (oraz opinii w necie) najlepsze i doplacilem do nich niemalo, przy calosci gdybym mial doplacic 1000zl do wiekszej szczelnosci to na pewno bym to zrobil. Rezygnujac z ukrytych zawiasow mialbym tez jakas oszczednosc. Majac tyle okien w domu chcialem miec cieple i szczelne okna. Dlatego profil z 3 uszczelkami a nie z 2, i chyba ciepla ramka w standardzie, co pisalem ze 5k roznicy ktora doplacilem liczac na wieksza szczelnosc. Cieple raczej sa bo nigdzie mi sie woda nie wykrapla na ramie/szybie. W lazience tylko przez chwile po wzieciu prysznica, ale to normalne.
    Tak, moj blad ze okuc nie sprawdzilem. Ale to co juz inni napisali, jak moze laik w temacie pytac o okucia zwlaszcza ze malo sie o tym mowi. Wg mnie to jest zadanie dla producenta.
    Wszystkie posty na FM sprowadzaja sie do tego ze czlowiek musi sie na wszystkim znac i to na poziomie PRO niezaleznie od dziedziny.
    Teraz owszem jak przyjdzie mi kiedys dokonac zakupu kolejnego okien, bede troche wiecej wiedzial. Pisanie o tym na forum jest chyba wlasciwie, bo naglasnia. Problem moich slizgow pewnie zostanie rozwiazany przez fabryke i bedzie po temacie. Wcale nie chodzi o placz na forum, tylko o to by potencjalni klienci mieli swiadomosc jaki produkt moga dostac i o co tez powinni pytac. Ale Jareko tego nie rozumie bo on by wolal z wiadomych powodow wszystko utajnic. Teraz wezmy ostatni temat: "Wybor okien"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...b%C3%B3r-okien
    Ktory z szanownych piszacych w temacie wspomnial o okuciach i innych waznych rzeczach?
    3 strony pisania i rowniez wywodow o klientach, a tylko jedna osoba - CINEK napisal co jest istotne.Niesety jakby pominiete to zostalo.



    Pisaliscie ze to o mnie zle swiadczy, a czego Wasze wpisy dowodza?
    Teraz co mi z fachowosci tego kogos, jak zostane bez okien i pieniedzy ? Ten czlowiek jest bez wstydu. Moze zniszczyl komus zycie. A on jeszcze ma czelnosc obrazac swoich klientow. Choc w sumie dobrze ze to napisal, niech ludzie poznaja jaki stosunek sprzedawcy maja do klientow z ktorych zyja- zero szacunku i zrozumienia, tylko bezczelnosc, moze ktos to przeczyta i uniknie kupna okien przez forum.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 16-01-2017 o 17:27

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    Jareko ktorego mozna spotkac takze pod Nikt wazny i ciekawe pod jakim jeszcze ...
    Sprawa osoby Jareko i powrotu do oryginalnego nicka jest wyjaśniona w temacie http://forum.muratordom.pl/showthrea...-uwagi/page146
    Także jej ponowne przywoływanie w takim kontekście jaki zrobiłeś jest bardzo nie fair. Ja uważam że jest kompletnie odwrotnie i zasługuje na uznanie że ma odwagę stawić czoła sytuacji a nie nagonkę.

    IVO wyjaśnił dokładnie i obiektywnie w czym jest rzecz z tymi dociskami i to powinno skończyć temat.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Odyss
    Przeczytaj moja stopke
    Przeczytaj swoje posty i jak sie do nas zwracasz

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    ...
    Tak, moj blad ze okuc nie sprawdzilem. ..

    Wszystkie posty na FM sprowadzaja sie do tego ze czlowiek musi sie na wszystkim znac i to na poziomie PRO niezaleznie od dziedziny.....

    Teraz wezmy ostatni temat: "Wybor okien"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...b%C3%B3r-okien
    Ktory z szanownych piszacych w temacie wspomnial o okuciach i innych waznych rzeczach?
    3 strony pisania i rowniez wywodow o klientach, a tylko jedna osoba - CINEK napisal co jest istotne.Niesety jakby pominiete to zostalo.

    , ..
    To nie jest Twój błąd. To wada produktu, który wbrew założeniom się nie sprawdził w pewnych określonych warunkach. Niestety - w "oknach" nie ma tak jak w motoryzacji - że odkrycie potencjalnej wady powoduje akcję naprawczą sprawadzającą się do robienia przy okazji dobrego PR.
    Takich rzezy jak rodzaj docisku w jednym z typów okuć jest na rynku okiennym setki o ile nie tysiące. To po prostu zbieg okoliczności i moim zdaniem nie jest powodem by nazywać kogoś oszustem, naciągaczem itp.
    Jak widzisz - patrzymy na siebie bardzo różnymi kategoriami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    . To po prostu zbieg okoliczności i moim zdaniem nie jest powodem by nazywać kogoś oszustem, naciągaczem itp.
    Wczytaj sie w to co napisalem, ja nie o firmie tylko o sprzedawcach. A bylem wzburzony po tym co Jareko napisal, w sumie w przytoczonym wyzej temacie tez zrobil wywod na pol strony o klientach a jakos porad ktore inny uzytkownik napisal w jednej linijce juz zabraklo.
    Także jej ponowne przywoływanie w takim kontekście jaki zrobiłeś jest bardzo nie fair
    Tak, masz racje i wiem ze to nie fair, wstrzymywalem sie przed pisaniem tego, ale Jareko tez nie przebiera w slowach i caly czas atakuje klientow/inwestorow.
    Ok, mozesz bronic i mowic ze uwazasz odwrotnie. Ja natomiast podpisuje sie pod tym:
    Rozumiem wszystko, choroba i inne perturbacje po drodze, ale dysponowanie zaliczkami w swim zakresie, powierzonymi w celu wpłaty na poczet okien do fabryki, to delikatnie mówiąc wyłudzenie.
    Moj jezyk wulgarny, bo w nerwach (ja niestety nerwowoy jestem)daje to jakis upust, Jareko jak widac tez czasem sobie ulzy niecenzuralnym wyrazem:
    Tak ku... trudno zrozumiec ze zamiast stawac na nogi by wywiazac sie z umow stoczylem sie po rowni pochylej ?
    Przeczytaj moja stopke
    Nie widze stopki u Ciebie.

    A w ogole to moderator moze pousuwac te wpisy wszystkie nie w temacie, ja plakal nie bede.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Słuchaj nerwusie
    Grabula na zgode

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Patrzaj kolejny bryl w oprogramowaniu Forum
    Gdy piszę z komórki (a tak czynię najczęściej) stopka się w poście nie pojawia

    Mojej firmy już jakby nie było.
    Pozostała wiedza i obserwacje bo to w końcu pona 20 lat w branży okiennej
    Masz za złe że uogólniam ? masz rację. Tylko widzisz w tej branży jest tyle papraków sprzedających cenę a nie dobry produkt że jak słyszę przez 20 lat narzekania klientów, gdzie wystarczyłaby choć odrobina zainteresowania tematem by ustrzec się przed zakupem bubla, to mi się krew gotuje. Jak czytam ich wypowiedzi poparte totalną ignorancją związaną z podstawowymi prawami fizyki to ręce opadają. Przypomnij sobie ile postów wałkowany był temat wykraplania się pary wodnej na oknie
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 17-01-2017 o 08:29
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Grabula na zgode
    oczywiscie.
    Jak czytam ich wypowiedzi poparte totalną ignorancją związaną z podstawowymi prawami fizyki to ręce opadają.
    Z tym tez przesadzasz. Nie znam podstaw programowych, tak pobieznie rzucilem okiem w necie, ale o kondensacji pary wodnej w zaleznosci od temp i wilgotnosci to raczej w podstawowce czy nawet gimnazjum nie mowia ?Czy to nie szkola wyzsza ?
    dwa mozna miec okno ktore przy tej samej wilgotnosci i temp bedzie parowalo i skraplala sie woda a inne, na ktorym znaku wody nie bedzie w tych samych warunkach. Budowa okna ma znaczenie -prawda?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Odyss ja podstawowke konczylem na poczatku lat 70tych. Nie ma co ukrywqc ze zakres programu byl o wiele szwrszy. Widze to po tym czego teraz ucza syma
    Ale to nie w temacie
    Konstrukcja okien jest podobna by nie powiedziec taka sama z ta roznica ze roznia sie parametrami
    To samo okno w jednym pomieszczeniu bedzie parowac w innym nie.
    Malo tego. Takie same dwa okna w tym samym domu moga sie zachowywać inaczej. Jedno paruje drugie nie a ma to zwiazek z wieloma czynnikami ale o tym juz w innym watku rozmawialismy

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Szyba podwojna czy potrojna, ramka ciepla czy zimna, czy szyba glebiej osadzona czy plyciej. Czy rama zawiera jakies tam wkladki ocieplajace czy nie,
    czy 2 uszczelki czy 3.
    Czy to wszystko nie wlicza sie do konstrukcji ? Na parametry okna wplywa jego konstrukcja -no nie mow ze znow w bledzie jestem ?


    Ktorys mi tu z adminow bana na IP zalozyl (taki komunikat mi wyskoczyl) wiec chyba musze sie oddalic

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Awaria jak widze bo tez bana dostalem piszac tetaz z komorki.
    Odyss
    Wszystko ma znaczenie dlatego uwazam ze wszelkie rankingi sa o kant gdyz w ocenie uwzględniają duperele nie majace zwiazku z oknem. Owszem brak jakiegos papierka moze zle swiadczyc o producencie wykonujacym najlepsze produkty na rynku.
    Oczywistym jest że zastosowane materiały i rozwiązania mają wpływ na końcowy parametry okna Ale konstrukcja wbrew pozorom jest cały czas taka sama

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [QUOTE=jareko;7389763
    Oczywistym jest że zastosowane materiały i rozwiązania mają wpływ na końcowy parametry okna Ale konstrukcja wbrew pozorom jest cały czas taka sama[/QUOTE]
    Konstrukcja okna: rama, skrzydło, szyba, uszczelki, okucie. Różnić się między sobą mogą poszczególne elementy konstrukcyjne. Tak sie mnie wydaje.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mogą się różnić elementy, ale też dokładność ich spasowania. Słaby technolog może je kiepsko wyliczyć (np może chcieć coś poprawić w stosunku do "przepisu" systemodawcy). W końcu producent może robić na starym zdezelowanym sprzęcie a operatora zamiast wklepać wymiar musi użyć metrówki i miejsce cięcia zaznaczyć ołówkiem..
    To obraz produkcji z lat 90tych, ale ciągle można go spotkać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony