dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 254

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    @CNC - ewidentnie coś było nie tak, skoro wywaliło całą wodę z układu.
    Wypadałoby też instalację odpalić na dłużej, skoro było uruchomienie w takich a nie innych warunkach...

    @Kaszpir - w moim przypadku chodziło tak o odpowietrzenie DZ jak i GZ. Dla mnie to nie był żadem problem, wolałem się tego nauczyć, żeby na przyszłość nie było problemów. Firma też była z daleka
    Gdyby miała to w całości u mnie firma robić, to byliby u mnie 2 dni co najmniej dłużej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    To nie chodzi do końca o odpowietrzanie, tylko o to że napełniana woda ma około 8C, podłoga nawet około 2-3C, a więc woda najpierw się kurczy bo spada jej temperatura a następnie woda rośnie i podnosi się jej ciśnienie. A co za tym idzie po woli nawet przekracza 3 bary, a wtedy zaczyna po woli wylatywać zaworem bezpieczeństwa aż jej ciśnienie się ustabilizuje.
    Wszystko pięknie ładnie, ale gdzie było naczynie przeponowe? To jest właśnie jego funkcja aby te zmiany objętości niwelować.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.541
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Wszystko pięknie ładnie, ale gdzie było naczynie przeponowe? To jest właśnie jego funkcja aby te zmiany objętości niwelować.
    W każdej pompie Panasonic masz w standardzie zamontowane, objętość trzeba oczywiście sprawdzić pod kątem zładu wody który masz w instalacji.
    Ale jak masz różnicę temperatur na poziomie 2C- 40C czyli 38C różnicy to jego działanie nie zawsze jest wystarczające.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    W każdej pompie Panasonic masz w standardzie zamontowane, objętość trzeba oczywiście sprawdzić pod kątem zładu wody który masz w instalacji.
    Ale jak masz różnicę temperatur na poziomie 2C- 40C czyli 38C różnicy to jego działanie nie zawsze jest wystarczające.
    Z tego wynika iż to naczynie jest malutkie.
    Największą gęstość woda ma przy 4 C i wynosi 1000kg/m3 przy 40 C to tylko 992,24 kg/m3 czyli następuje wzrost o około 7.8 dm3 na każdy 1000dm3 zładu wody.
    W typowej instalacji ten zład to myślę że nie będzie większy jak 250 dm3 a raczej coś kolo 100 dm3. Czyli wychodzi że na każde 100 dm3 przypada 0.78dm3 zmiany objętości czyli takie 3 dm3 naczynie przeponowe jest wystarczające. No ale takie rzeczy to liczy się przed instatacją. Z resztą w wielu manualach do PC takie informacje są podane.
    Chociaż patrząc na wyniki matur z matematyki nic już nie dziwi
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 14-10-2018 o 11:21

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.541
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Z tego wynika iż to naczynie jest malutkie.
    Największą gęstość woda ma przy 4 C i wynosi 1000kg/m3 przy 40 C to tylko 992,24 kg/m3 czyli następuje wzrost o około 7.8 dm3 na każdy 1000dm3 zładu wody.
    W typowej instalacji ten zład to myślę że nie będzie większy jak 250 dm3 a raczej coś kolo 100 dm3. Czyli wychodzi że na każde 100 dm3 przypada 0.78dm3 zmiany objętości czyli takie 3 dm3 naczynie przeponowe jest wystarczające. No ale takie rzeczy to liczy się przed instatacją. Z resztą w wielu manualach do PC takie informacje są podane.
    Chociaż patrząc na wyniki matur z matematyki nic już nie dziwi
    naczynie jest 10L, czyli wystarcza do około 200L w instalacji, bo rzeczywista pojemność naczynia nie jest 10L, tylko mniej ze względy na to że te 10L to razem część powietrza i wody w naczyniu.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    naczynie jest 10L, czyli wystarcza do około 200L w instalacji, bo rzeczywista pojemność naczynia nie jest 10L, tylko mniej ze względy na to że te 10L to razem część powietrza i wody w naczyniu.
    Tak z ciekawości - jakie było ciśnienie wstępne w omawianym naczyniu?

  7. #7

    Domyślnie

    o ile z godziną serwisu mogę się jak najbardziej zgodzić bo sam bym nie wstał o 5 żeby być u kogoś na 7 chyba że za ekstra kasę ( do kotła węglowego czy gazowego też od razu nikt nie przyjedzie czasami też trzeba czekać z 2 3 dni)
    o tyle cieknąca woda po instalacji jakiegokolwiek źródła ciepła by mnie wkurzyła bo płace xx pieniedzy i chce miec to zrobione nie muszę się na tym znać bo znam się na czymś innym i mogę być przysłowiową blondynka z tej dziedziny tym bardziej że PC uchodzą za bezobsługowe nie powinno mnie interesować że gdzieś wycieknie woda w takim przypadku serwisant powinien dojechać na swój koszt i to zrobić oczywiście w normalnych godzinach ( jezeli oczywiście zakres wycieku wody był zwiazany z montażem PC )

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.541
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    o ile z godziną serwisu mogę się jak najbardziej zgodzić bo sam bym nie wstał o 5 żeby być u kogoś na 7 chyba że za ekstra kasę ( do kotła węglowego czy gazowego też od razu nikt nie przyjedzie czasami też trzeba czekać z 2 3 dni)
    o tyle cieknąca woda po instalacji jakiegokolwiek źródła ciepła by mnie wkurzyła bo płace xx pieniedzy i chce miec to zrobione nie muszę się na tym znać bo znam się na czymś innym i mogę być przysłowiową blondynka z tej dziedziny tym bardziej że PC uchodzą za bezobsługowe nie powinno mnie interesować że gdzieś wycieknie woda w takim przypadku serwisant powinien dojechać na swój koszt i to zrobić oczywiście w normalnych godzinach ( jezeli oczywiście zakres wycieku wody był zwiazany z montażem PC )
    Gdyby było po co przyjechać to by oczywiście ktoś przyjechał. w sezonie 2017/2018 mieliśmy awarię pompy w Tarnowie, to dla nas 2 koniec polski i byliśmy tam poniżej 28h od zgłoszenia. W kwestii serwisu działamy bardzo szybko. U tego Pana nie było po co jechać bo wyleciało jednorazowo z zaworu 1-2L wody co się nie powtórzyło a przyczyna była znana i działanie było prawidłowe. Tak działa zawór bezpieczeństwa.

    Tutaj głównym problemem u tego klienta było to że nikt do niego nie przyjechał na godzinę 7 na przegląd i jak pisałem nie wszystkie życzenia klientów możemy spełnić.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Gdyby było po co przyjechać to by oczywiście ktoś przyjechał. w sezonie 2017/2018 mieliśmy awarię pompy w Tarnowie, to dla nas 2 koniec polski i byliśmy tam poniżej 28h od zgłoszenia. W kwestii serwisu działamy bardzo szybko. U tego Pana nie było po co jechać bo wyleciało jednorazowo z zaworu 1-2L wody co się nie powtórzyło a przyczyna była znana i działanie było prawidłowe. Tak działa zawór bezpieczeństwa.

    Tutaj głównym problemem u tego klienta było to że nikt do niego nie przyjechał na godzinę 7 na przegląd i jak pisałem nie wszystkie życzenia klientów możemy spełnić.
    to mogę zrozumieć, jako inwestor biorę firmę z 2 strony PL na serwis mogę poczekać dłużej niż biorąc kogoś z okolic
    co do godz. 7 to zapewne nawet serwisant mając 10 km by się na 7 nie zjawił ;P

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quescik1337

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-044
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Gdyby było po co przyjechać to by oczywiście ktoś przyjechał. w sezonie 2017/2018 mieliśmy awarię pompy w Tarnowie, to dla nas 2 koniec polski i byliśmy tam poniżej 28h od zgłoszenia. W kwestii serwisu działamy bardzo szybko. U tego Pana nie było po co jechać bo wyleciało jednorazowo z zaworu 1-2L wody co się nie powtórzyło a przyczyna była znana i działanie było prawidłowe. Tak działa zawór bezpieczeństwa.

    Tutaj głównym problemem u tego klienta było to że nikt do niego nie przyjechał na godzinę 7 na przegląd i jak pisałem nie wszystkie życzenia klientów możemy spełnić.
    Proszę Pana,

    otrzymuje telefon od firmy budowlanej że w kotłowni leci woda, podstawili wiadro jak jestem na budowie po 17- podobno wywali 3 wiaderka wody. Zapełniałem za pierwszym razem układ przez 3-4 h z odpowietrzeniem + później jeszcze kilka razy bo ciśnienie spadało co wg. mojej amatorskiej wiedzy świadczyło o moim złym odpowietrzeniu (z mojej strony). Pana zdaniem to 1-2 litry wody?
    Ostatnio edytowane przez quescik1337 ; 15-10-2018 o 11:48

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quescik1337

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-044
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    o ile z godziną serwisu mogę się jak najbardziej zgodzić bo sam bym nie wstał o 5 żeby być u kogoś na 7 chyba że za ekstra kasę ( do kotła węglowego czy gazowego też od razu nikt nie przyjedzie czasami też trzeba czekać z 2 3 dni)
    o tyle cieknąca woda po instalacji jakiegokolwiek źródła ciepła by mnie wkurzyła bo płace xx pieniedzy i chce miec to zrobione nie muszę się na tym znać bo znam się na czymś innym i mogę być przysłowiową blondynka z tej dziedziny tym bardziej że PC uchodzą za bezobsługowe nie powinno mnie interesować że gdzieś wycieknie woda w takim przypadku serwisant powinien dojechać na swój koszt i to zrobić oczywiście w normalnych godzinach ( jezeli oczywiście zakres wycieku wody był zwiazany z montażem PC )
    Panie creative_21 to proszę mi powiedzieć czy jeżeli Pan by nie wstał na 5 żeby byś u kogoś o 7 to umówiłby się Pan na przegląd o 7 a później nie zadzwonił, że się on nie odbędzie? Jeszcze raz powtarzam, ja nie wymusiłem tej godziny tylko zaproponowałem co zostało zaakceptowane po drugiej stronie bez ŻADNEJ informacji zwrotnej o tym że panowie normalnie pracują od 8 nie od 7, że muszą wstać o 5:30 i że to jest problem, wręcz odwrotnie usłuyszałem, że pracują od 7 i że będą o tej godzinie. Jeszcze raz proszę szukać puenty w całej sprawie, godzina czy to 7, 10, 21, 3 rano nie ma znaczenia ma znaczenie że ktoś się o tej godzinie się "umówił" co oznacza że potwierdza że może się pojawić, a przede wszystkim jeżeli się nie zjawi poinformować wcześniej, że jednak coś wypadło... Widzę, że dla wielu kluczem problemu jest 7:00 rano.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał quescik1337 Zobacz post
    Panie creative_21 to proszę mi powiedzieć czy jeżeli Pan by nie wstał na 5 żeby byś u kogoś o 7 to umówiłby się Pan na przegląd o 7 a później nie zadzwonił, że się on nie odbędzie? Jeszcze raz powtarzam, ja nie wymusiłem tej godziny tylko zaproponowałem co zostało zaakceptowane po drugiej stronie bez ŻADNEJ informacji zwrotnej o tym że panowie normalnie pracują od 8 nie od 7, że muszą wstać o 5:30 i że to jest problem, wręcz odwrotnie usłuyszałem, że pracują od 7 i że będą o tej godzinie. Jeszcze raz proszę szukać puenty w całej sprawie, godzina czy to 7, 10, 21, 3 rano nie ma znaczenia ma znaczenie że ktoś się o tej godzinie się "umówił" co oznacza że potwierdza że może się pojawić, a przede wszystkim jeżeli się nie zjawi poinformować wcześniej, że jednak coś wypadło... Widzę, że dla wielu kluczem problemu jest 7:00 rano.
    masz rację - zrozumiałem że to Ty wymusiłeś tą godzinę ( jakby się miał nie odbyć zadzwonił bym dzień wcześniej )

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.541
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jeżeli będziemy rozmawiać tak jak poniżej to bardzo chętnie.

    Odpowiadając na Twoje pytania:
    Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20.
    Dlatego nie wykrapla się nic na instalacji i nie potrzeba kanalizy.
    Kanalizy nie podłączam pod zawór bezpieczeństwa żeby nie śmierdziało, z zaworu bezpieczeństwa nie powinno cieknąć dlatego jak cieknie to klient ma zadzwonić a jak będzie lecieć do kanalizy to nawet tego nie zauważy.

    i pozostałe pytania:
    "
    Nic na siłę nie szukam. Nie podłączyłem 150 pomp. Ale nie ilość świadczy o wiedzy co może potwierdzić wielu.
    "
    Tak też się zgodzę, ale po takiej ilości można już wiele wniosków wypracować by wiedzieć jak montować mądrze.

    "
    Nie tylko czytam forum ale też mam PC (właściwie to kilka).
    Czym ogrzewasz swój dom tak z ciekawości?
    "
    Wszystkie swoje budynki ogrzewam pompami ciepła, PP lub PW
    "
    PS.
    Czy twoje instalacje mają odizolowany obieg C.O. od C.W.U.??? Bo to dla mnie nowość!
    "
    Zaworem 3 drogowy, zawsze się je odcina, bo żeby zagrzać wodę CWU do 65C przecież nie musisz zagrzać całej podłogi do 65C
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #14

    Domyślnie

    Jak masz chłodzenie podłogowe
    A jak masz klimakonwektory?

    Pomimo całego wywodu pozwolisz, że nadal będę się upierał, że "wywalenie wody" to błąd instalatora?

    Argumenty za moją tezą:
    Skoro PO może grzać wodę do 65 stopnie to kto mi tego zabroni? A skoro nie ma zakazu to czy po takiej "operacji" muszę pogodzić się z zalaniem kotłowni i koniecznością dolewania wody do instalacji. No bo skoro "wywaliło" to znaczy, że po tej "akcji" będzie za mało. Przecież instalator napełnił zgodnie ze swoją wiedzą i wymaganiami technicznymi... No chyba, że "nalał" za dużo. Jednak to ponownie oznacza błąd instalatora, do którego nie zamierza się przyznać.
    Czyli jak by nie patrzeć to d... zawsze z tyłu

    PS.
    Między nami jest jedna acz zasadnicza różnica. Ty żyjesz z łapania klientów na tym forum a ja nie i w twoim interesie jest by byli zadowoleni. W czasach internetu nie ma szans na zamiatanie pod dywan swoich wpadek. Trzeba umieć "wziąć na klatę" a nie tworzyć teorie "z mchu i paproci".
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jeżeli będziemy rozmawiać tak jak poniżej to bardzo chętnie.

    Odpowiadając na Twoje pytania:
    Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20.
    Dlatego nie wykrapla się nic na instalacji i nie potrzeba kanalizy.
    Kanalizy nie podłączam pod zawór bezpieczeństwa żeby nie śmierdziało, z zaworu bezpieczeństwa nie powinno cieknąć dlatego jak cieknie to klient ma zadzwonić a jak będzie lecieć do kanalizy to nawet tego nie zauważy.

    i pozostałe pytania:
    "
    Nic na siłę nie szukam. Nie podłączyłem 150 pomp. Ale nie ilość świadczy o wiedzy co może potwierdzić wielu.
    "
    Tak też się zgodzę, ale po takiej ilości można już wiele wniosków wypracować by wiedzieć jak montować mądrze.

    "
    Nie tylko czytam forum ale też mam PC (właściwie to kilka).
    Czym ogrzewasz swój dom tak z ciekawości?
    "
    Wszystkie swoje budynki ogrzewam pompami ciepła, PP lub PW
    "
    PS.
    Czy twoje instalacje mają odizolowany obieg C.O. od C.W.U.??? Bo to dla mnie nowość!
    "
    Zaworem 3 drogowy, zawsze się je odcina, bo żeby zagrzać wodę CWU do 65C przecież nie musisz zagrzać całej podłogi do 65C
    "Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20." -
    miałem w tym roku dylemat, pompa PC z chłodzeniem. Jeżeli np. temperatura w lecie na zewnątrz = 30 stopni to jaką temperaturę ustawić w PC . Może być cały czas powiedzmy minimum 21 stopni ?, pytam bo gdzieś wyczytałem, że różnica pomiedzy temperaturą zewnetrzną a ustawioną w PC nie powinna być zbyt dużą wlaśnie przez punkt rosy. Ale przecież nie będę co chwile latał do PC i zmieniał temperaturę chłodzenia . Jak to własciwie zatem jest ?

  16. #16

    Domyślnie

    O czym tu pisać nawet miejscowy serwis nie zjawia się na pstryknięcie ,{chyba że pan Józek z naprzeciwka } jeśli jest awaria w najlepszym przypadku za kilka godzin , jeśli temat można ogarnąć na telefon to normalka że tak się robi , każda duża firma ma pod opieką kilku dzięsięciu klientów , każda awaria generuje czas i przesunięcie umówionych wcześniej spraw ... więc jeśli jadę do awarii to ktoś musi poczekać i też jest nie zadowolony , tak to działa i trzeba być tego świadomym
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quescik1337

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-044
    Posty
    10

    Domyślnie

    I jeszcze jedna odpowiedź do wszystkich. Wygląda to tak jakbym ja wymusił godzinę 7 o jakoby to był termin natychmiastowy i jedyny, godzina tutaj nie gra ŻADNEJ roli tak samo jak fakt że nie potrzebowałem tego przeglądu natychmiastowo (w końcu tydzień wcześniej zrezygnowałem z możliwości wykonania przeglądu bo nie miałem możliwości pojawić się o proponowanej godzinie). Finałem całej sprawy dotyczącej przeglądu jest fakt umówienia się i BRAK informacji tz. telefonu że ten przegląd się nie odbędzie bo komuś coś wypadło. Nie wiem może wiele osób ma częste doświadczenia z umawianiem na konkretną godzinę i pozostaje wystawionym. Ja przy swoim trybie pracy nie mam takiej możliwości, pod taką wizytę muszę ustalić cały dzień (czasami kilka dni) i nie byłoby ŻADNEGO problemu jeżeli ktoś poinformował mnie że ekipy nie będzie - głupi jeden telefon oczywiście przed umówioną godzina, a nie godzinę po Jeżeli biuro pracuje od 9. To niech instalator otrzyma mój nr telefonu i zadzwoni.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    O CNC:

    Ja za to z czystym sumieniem mogę polecić CNC.... cala Polskę mieli do przejechania do mnie na montaż, fachowa obsługa, chłopaki pomogli mi też naprawic szczelność przy rozdzielaczach podłogówki a nie musieli. Pompa okazała się jednak z jakaś wada fabryczna i wyskakiwal błąd napięcia na sprężarce i pompa przestawała chodzić. Zgłosiłem sprawę. Po kilku dniach CNC było już u mnie z nowa plyta główną i całą jednostką zewnętrzną na pace jakby wymiana płyty nie pomogła. Na szczęście po sprawnej wymianie płyty jak ręka odjął, ale zastawiam się czy jakbym brał pompę z jakiejś malej firmy co głównie kopciuchy montuje a pompy 3 rocznie to czy byłaby możliwa wymiana jednostki zewnętrznej tak szybko. Tutaj byli w pełnej gotowości. POLECAM
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    O CNC:

    Ja za to z czystym sumieniem mogę polecić CNC.... cala Polskę mieli do przejechania do mnie na montaż, fachowa obsługa, chłopaki pomogli mi też naprawic szczelność przy rozdzielaczach podłogówki a nie musieli. Pompa okazała się jednak z jakaś wada fabryczna i wyskakiwal błąd napięcia na sprężarce i pompa przestawała chodzić. Zgłosiłem sprawę. Po kilku dniach CNC było już u mnie z nowa plyta główną i całą jednostką zewnętrzną na pace jakby wymiana płyty nie pomogła. Na szczęście po sprawnej wymianie płyty jak ręka odjął, ale zastawiam się czy jakbym brał pompę z jakiejś malej firmy co głównie kopciuchy montuje a pompy 3 rocznie to czy byłaby możliwa wymiana jednostki zewnętrznej tak szybko. Tutaj byli w pełnej gotowości. POLECAM
    a nie działa wtedy rękojmia mogli całą PC na nową wymienić
    tak żartuję

  20. #20

    Domyślnie

    Takie dwa pytania od niefachowca...
    1. Skoro to normalne, że przy uruchamianiu instalacji przy 8 stopniach "wywala" wodę to pewnie przy uruchamianiu przy 20 stopniach też "wywali" ale przy wyższej temperaturze? Wg mnie tłumaczenie do d..y
    2. Jeżeli "wywalanie wody" w Panasonicu jest tak powszechne to dlaczego tak doświadczony instalator nie podłącza wylotu zaworu bezpieczeństwa do kanalizacji tylko pozwala na zalewanie kotłowni?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony