dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a.pe

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-078
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie wody w starym bloku (jaki bojler?)

    Dzień dobry,
    mieszkam w bloku z lat 60, w którym woda ogrzewana jest za pomocą przepływowych piecyków gazowych, ja osobiście posiadam Junkersa, który był w mieszkaniu, gdy je kupowałam 5 lat temu. W tym roku piecyk był dwukrotnie serwisowany. Nie uchroniło mnie to jednak przed problemami z tlenkiem węgla (raz zemdlałam podczas kąpieli, raz prawie zemdlałam, za trzecim razem, czujnik wykrył czad na poziomie 150 ppm). W bloku jest wentylacja grawitacyjna, która działa tylko, gdy jednocześnie są rozszczelnione/uchylone okna i drzwi do łazienki. W innym wypadku zimne powietrze z kanałów wentylacyjnych i komina cofa się do mieszkania. Administracja twierdzi, że tak jest i będzie i mam otwierać okna, kiedy używam ciepłej wody.

    W związku z tym postanowiłam zmienić sposób ogrzewania i kupić bojler elektryczny. I tu pojawia się pytanie - jaka firma, jaka pojemność?
    Mieszkam sama z dzieckiem. W domu mam trzy punkty poboru ciepłej wody (umywalka i prysznic oraz zlewozmywak w sporo oddalonej kuchni).

    Chciałabym się też dowiedzieć, czy taki typowy bojler elektryczny sprawdzi się w mieszkaniu ze starą instalacją (gdy włączam jednocześnie suszarkę i pralkę, wyskakują korki, to samo działo się przy próbie podłączenia przepływowego podgrzewacza, ale on miał chyba moc 3500)?

    Dodam jeszcze, że w tym roku mają nam zakładać podłączenie ciepłej wody z sieci, więc nie chciałabym inwestować zbyt dużo pieniędzy w rozwiązanie na kilka miesięcy.


    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    zapytaj na forum elektroda - serwis grzewczy, tam Ci doradzą najlepsze rozwiazanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony