dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 44
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 879
  1. #581
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Ooo witaj Anonimie
    Miło, że jesteś po takiej długiej nieobecności. Pisz, pisz, bo fajnie poczytać czasem coś rzeczowego

    Pozdrawiam
    Artur (Tulisko)
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  2. #582
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Obecnie na tapecie jest sufit, a dokładnie doprowadzenie go do finalnej wersji. Czyli szlifowanie drobnym papierem (gramatur 120/180) z wszystkich brudów (po biciu gumowym czarnym młotkiem czy innych zabrudzeniach) plus ostateczna impregnacja lub jak kto woli zachowanie koloru.
    Padło na olejowosk chyba najdroższy z możliwych typów ale zależało na na zachowaniu naturalnego wyglądu drewna plus najmniejszej zmianie koloru (żółknięciu) plus możliwości zmiany koloru w przyszłości. Zainteresowanych odsyłam do lektury tematu w necie.

    Taki oto preparat został wybrany:


    tu widać (albo i nie) pół krokwi i trochę modrzewia po prawej stronie już wykonanej. Obecnych fotek brak. Na pewno zamieszczę w przyszłości.



    A teraz muszę uciekać.

    Pozdrowionka dla wszystkich budujących a w szczególności samorobów.

  3. #583

    Domyślnie

    Rozdzielacze do ciepłej i zimnej wody użytkowej jakie? Bo muszę zamawiać, a jeszcze nie wybrane

  4. #584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    http://https://archiwum.allegro.pl/oferta/rozdzielacz-4-sekcje-1cal-belka-do-pex-c-o-cwu-i2853938333.html

    Taki kupiłem lokalnie w kielcach. 1x3 ciepła i 2x3 zimną wodą. Zapłaciłem 200zł. Wykonanie dobre. Ale firmy ci nie podam bo nigdzie nie było napisane. Szukaj w necie lub lokalnie.

  5. #585
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Moja podpowiedź - unikaj tzw. podłóg pływających.
    Są głośne .

  6. #586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Tulisko dzięki.
    19TOMEK65 dzięki za info.

    Jak wiecie staram się pisać o tym co wyszło jak o tym co nie. I tak wtopą okazało się zestawienie: dach bezokapowy, rynny ciągnione, ocieplenie murłaty styropianem. Chodzi o to że taki system rynien przylega bezpośrednio do deski doczołowej(brak haków rynnowych) która to jest już właściwie wewnątrz domu i w połączeniu z ociepleniem styropianem w trakcie deszczu słychać jak woda płynie rynną. W związku z tym do poprawy leci ocieplenie murłaty. Muszę wywalić styropian i w jego miejsce włożę wełnę akustyczna. Dodatkowa praca i kasa ale nie wszystko zawsze wychodzi tak jak byśmy chcieli.

    Druga sprawa to jest parę miejsc w których mam pęknięcia na tynku. Powody widzę dwa. Są to miejsca w których używałem zaprawy cienkowarstwowej zamiast pianki ( to kolejny powód do ukłonu w jej stronę) i drugi że zrobiłem za małe dylatacje między ścianą a dachem co pokazuje że dach pracuje zwłaszcza w ziemie przy obciążeniu śniegiem. Wydaje mi się że to nic strasznego ale kole w oko. Jak będzie czas to zrobię zdjęcia.

    Myślę że takie wpisy są ważne dla nowo budujących podobne domy.

    Pozdrawiam

    Pozdrawiam

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Styczeń to praca nad hydrauliką w pomieszczeniu technicznym czyli od wodomierza do pompy ciepła i dalej do rozdzielaczy itp.. Plus rozważania co dalej z podłogą.
    Hydraulika zrobiona 99%. System PP od firmy Pipelife Unibeta (można sobie poczytać na nacie) wybrany ze względu na powiększoną średnicę w stosunku do standardowych rurek plus firma polska z dobrą marką.
    Wszytko postaram się wam szczegółowo opisać jak będzie na to chwila, zwłaszcza schemat (najprostszy z możliwych bez buforów itp) podłączenia PC bo sam tego wielokrotnie szukałem więc na pewno się przyda nowym samorobom. Ale to kiedy indziej.
    Nie popędzam, ale przydałby mi się ten schemat

  8. #588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    http://https://archiwum.allegro.pl/oferta/rozdzielacz-4-sekcje-1cal-belka-do-pex-c-o-cwu-i2853938333.html

    Taki kupiłem lokalnie w kielcach. 1x3 ciepła i 2x3 zimną wodą. Zapłaciłem 200zł. Wykonanie dobre. Ale firmy ci nie podam bo nigdzie nie było napisane. Szukaj w necie lub lokalnie.
    Odradzam ich stosowanie, pekające gniazda zaworów, pekajace zawory, miałem kilka takich przypadków, definitywnie z nich zrezygnowałem. Dawniej była lepsza jakosc, ale tak od roku niestety ta jakosc to ryzyko.

  9. #589

    Domyślnie

    To co polecasz w zamian?

  10. #590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To co polecasz w zamian?
    Chociazby to :
    https://allegro.pl/oferta/zaworek-mi...cny-6859073620
    i
    https://allegro.pl/oferta/belka-6-se...adz-7893131937

    Poskrecac i gotowe, zawsze mozna wymienic w przypadku awarii poszczegolne zaworki.

  11. #591

    Domyślnie

    Ja również nie będę popędzał ale taki schemat i duża ilość zdjęć jest pożądana! Dobra robota i obserwuję na bieżąco.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  12. #592
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka

    Asolt dzięki za info będę obserwował swój rozdzielacz

    Obiecany schemat (robiony strasznie na szybko ale chyba czytelny) jeśli któryś z kolegów bardziej doświadczonych ma jakąś korektę to pisać dla potomności




    Na placu budowy powoli idzie praca ze szlifowanie sufitu. Gwoli wyjaśnienia czemu się to tak rozwleka, jestem na budowie raz na dwa tygodnie przez dwa dni więc sami rozumiecie rzadkość wpisów.

    Pozdro dla goniących sezon budowlany
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 08-04-2019 o 10:39 Powód: Ortografia:)

  13. #593

    Domyślnie

    Dzięki. To pokrywałoby się z moimi wyobrażeniami

  14. #594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hejka

    Asolt dzięki za info będę obserwował swój rozdzielacz
    Z tymi rozdzielaczami to jak z trzesieniem ziemi, czasem są sygnały swiadczące o zblizajacej sie awarii (krople wody na zaworach) a czasem nie ma i wtedy powódz w pomieszczeniu gdzie jest rozdzielacz murowana. Jest ryzyko ( zalanie) jest zabawa (obserwacja rozdzielacza).

  15. #595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Polecasz ten konkretny model zaworków? Pytam, ponieważ na allegrogo są inne, podobne, ale 2 x tańsze.
    Czy takie zaworki mini występują też pod alupex'a 20 mm (podobno pod natrysk trzeba większą średnicę), czy to se trzeba już poskładać np. z zaworków mini z wyjściem G1/2" (w/z) i nypli G1/2" pod alupex 20 mm (chyba, że pod alupex'a 20 mm, trzeba się przerzucić na średnicę 3/4", ale to wtedy problem znaleźć belki wiercone na 3/4")?

  16. #596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Polecasz ten konkretny model zaworków? Pytam, ponieważ na allegrogo są inne, podobne, ale 2 x tańsze.
    Czy takie zaworki mini występują też pod alupex'a 20 mm (podobno pod natrysk trzeba większą średnicę), czy to se trzeba już poskładać np. z zaworków mini z wyjściem G1/2" (w/z) i nypli G1/2" pod alupex 20 mm (chyba, że pod alupex'a 20 mm, trzeba się przerzucić na średnicę 3/4", ale to wtedy problem znaleźć belki wiercone na 3/4")?
    Nie musi byc akurat ten, dalem przykład pierwszy lepszy, jezeli chodzi o natrysk to dałbym to :
    https://allegro.pl/oferta/zawor-kulo...-wz-5506052304
    i
    https://allegro.pl/oferta/przejscie-...1-2-7615572974
    nie szukałem zaworów 1/2 z wysjciem na pex20, moze są ale ile masz tych natrysków w domu? co najwyzej 2-max 3

  17. #597
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Co do PEX pod prysznic... u mnie na natrysk też jest 16mm od rozdzielacza i deszczownica 260mm działa idealnie
    Ciśnienie mam ustawione na 3,5
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #598
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maikyl
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-901
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie umiem wyrazić podziwu dla efektów. Przeglądając Twój dziennik 3 razy zadałem sobie pytanie kiedy Ty chodzisz do pracy. Mam natomiast pytanie czy możesz zdradzić gdzie kupiłeś deski modrzewiowe. Są piękne. Dziwi mnie że w ciągu roku (chyba dobrze liczę) nie zżółkły. A krokwie są świerkowe czy sosnowe?

  19. #599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam maikyl. Hehe chodzę do pracy, ale czas wolny spędzałem na budowie plus dobry plan pracy ale to było dawno i nie prawda teraz jest chaos ale na większym luzie.
    Namiar na modrzew wyślę na priv, krokwie to świerk. Modrzew zaczął delikatnie patynować absolutnie nie można nazwać tego żółknięciem, krokwie faktycznie ściemniały, obecnie jeden delikatny szlif papierem 120 i modrzew jest jak z dnia zakupu, świerk wymaga większego przyłożenia aby go wyczyścić.

    Info z placu budowy Pół dachu wyczyszczone i za olejowane (jeszcze salon), nie jest to ciężka praca ale roboczo godzin nie da się oszukać schodzi na tym.
    Pojawiła się w końcu docelowa klamka i szyld górny (Metal-bud model Total) wykonanie całkiem całkiem ale dostałem klamkę z wadą (foto) więc jest lekki nie smak . Nie reklamowałem tego bo w niczym mi to nie przeszkadza.








    Jest wiosna więc pojawił się też bocian który na działce zachowuje się jak kura chodząc po niej całej i skubiąc sobie coś tam w trawie. Wszystko niby fajnie ale jest jeden problem, przychodzi pod dom i widzi swoje odbicie w oknach biorąc je za rywala i bije dziobem w szyby. Martwi mnie to, muszę coś wymyślić puki dom jest jest jeszcze niezamieszkały.



    Pozdrowionka

  20. #600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Też ostatnio kupiliśmy klamkę TOTAL tylko kolor patyna. Bardzo ładna

    Bociek zacny, ale oczami wyobraźni już widzę tą zbitą szybę :/
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 30 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony