dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 44
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 879
  1. #641

    Domyślnie

    A mnie znajomy mówił (nie analizowałem jeszcze tego), że wieśki są słabe (chodzi o głowicę/ złoże) i zamiast nich (bo miałem kupować sobie i jemu przy okazji) polecił aqua-soft, np https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...zeplyw-1m.html

    PS. Wieśka 20'stke można kupić za ok 2300 a nie żadne 3000 zł

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    A mnie znajomy mówił (nie analizowałem jeszcze tego), że wieśki są słabe (chodzi o głowicę/ złoże) i zamiast nich (bo miałem kupować sobie i jemu przy okazji) polecił aqua-soft, np https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...zeplyw-1m.html

    PS. Wieśka 20'stke można kupić za ok 2300 a nie żadne 3000 zł
    Kupiliśmy jak napisałam wyżej za 2200 a to hydraulik strzelił cenę 3 tyś. widocznie nie jest na czasie ...
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmierz twardość i podaj miesięczne zużycie wody (bez ogródka oczywiście).
    Są jakieś sprawdzone testery ?? Na aledrogo widzę, że jest kilka rodzajów, papierki, kropelki, elektroniczne, kosmiczne.... Czy po prostu zapytać w wodociągach ??

  4. #644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Są jakieś sprawdzone testery ?? Na aledrogo widzę, że jest kilka rodzajów, papierki, kropelki, elektroniczne, kosmiczne.... Czy po prostu zapytać w wodociągach ??
    Kropelki. Wodociągi można sprawdzić (na stronie powinno być) ale nie zaszkodzi sprawdzić. I co jakiś czas powtarzać - zwłaszcza, jak możesz dostawać wodę z różnych ujęć.

  5. #645
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post



    Jolu , my mamy anemostaty na suficie.
    Ale ja nie mam jak wyprowadzić ich na sufit bo mam ocieplenie nakrokwiowe czyli brak miejsca między szalówką a PIRem. Dokładnie tak jak Anonim.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  6. #646

    Domyślnie

    Ja jako wyznawca teorii drozsze nie znaczy lepsze
    Kupiłem ten tani z allegro z głowicą BNT, która może działać w trybie czasowo-objetosciowym.
    Firma Magnus za połowę tego co markowe i wiecie co? Działa
    Do wody pitnej mam jeszcze filtr RO z dodatkowym wkładem mineralizujacym.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka
    Miną tydzień trzeba się pochwalić a właściwie zrobić raport:
    Przyszedł sprzęt AGD:
    Piekarnik Boscha made in Spain
    Zmywarka Boscha made in Poland
    Płyta indukcyjna Amica made in Poland a szkło made in Germany (pierwsza dostawa płyta w proszku druga dotarła cała)
    Hmmm i jak tu patrzeć na tą niemiecką jakość???
    Lodówka oczywiście Haier, made in China (bo mieści cztery inne lodówki i ciągnik kto nie zna tematu to proszę link (choć u mnie inny model):
    https://www.youtube.com/watch?v=zizoHJXo9Pw





    Dalej upycham rzeczy do pomieszczenia tech. zrobiłem zabudowę nad wieńcem z resztek modrzewia i zabrałem się za dziurawienie elewacji pod wyrzutnię, wyszło całkiem całkiem:








  8. #648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jeden dzień poświęciłem na garderobę, murowanie z cegły zawsze idzie powoli:




  9. #649
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Potem przeskoczyłem na rekuperację i działam z rurami, trochę muruję to dla równowagi muszę trochę burzyć.





    Trochę się wku...em jak zobaczyłem ile sobie życzą za skrzynki rozprężne do mojego systemu reku więc zakasałem rękawy i zrobiłem to w stylu Daniellosa skrzynka hermetyczna wyrzynarka otwornica elastyczna rura trochę akrylu i gotowe.














    A takie anemostaty wybrałem, będą pasowały do anonimowej stodoły


  10. #650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przynajmniej do nawiewów daj gładkie rury do tych skrzynek - tu masz dużo zakamarków w których syf będzie się zbierał.

  11. #651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dziś wyrobiłem całość rur które miałem, brakuje mi okolo 10m i już wiem że będzie problem bo nikt nie chce ciąć tych rur tylko sprzedaż na krążki 20m (okolo 1000zł) może ktoś z was robił reku na systemie flat i zostało mu trochę rur, chętnie przygarnę.

    Wracając do tematu rury na swoim miejscu w pokojach i pół salonu, czekamy na dostawę skrzynek.



    Ps. Sorki za burdel ale robię tysiąc rzeczy na raz i dziwnym trafem nie mam czasu na sprzątanie

    Poszło szybko a dzień jeszcze długi to zabrałem się za dalszą demolkę, padło na dziurawienie dachu (czytaj montaż kominka odpowietrzenia kanalizacji wirplast)
    No i dziś zrobiłem fuck up jakich mało aż wstyd się przyznać, źle wymierzyłem miejsce na kominek, walnąłem się o 0,5m w bok. I co tu robić wysokość dziury ok ale w tym miejscu, chwila przemyślenia i jest rozwiązanie rozbieram dach i podmieniam panele. Dołożyłem sobie w cholerę roboty bo dwa panele wyjąć plus gąsior ale ostatecznie udało się. Zdjęć za dużo nie mam bo kończyłem montaż po ciemku z czołówką na głowie. I tak wyszło kiepsko bo krzywo się przebiłem przez ocieplenie i kominek trochę krzywo siedzi ale wmawiam sobie że tylko ja to będę widział










    Modrzew syberyjski kontra tanie wiertło (1-0)


  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przynajmniej do nawiewów daj gładkie rury do tych skrzynek - tu masz dużo zakamarków w których syf będzie się zbierał.
    Mam tylko trzy takie nawiewy reszta to anemostat od razu na skrzynce montowany i w ramach testu są właśnie takie rury demontaż to odkręcenie anemostatu tak że zostaje na razie tak zobaczymy co będzie po czasie.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 12-10-2019 o 22:48 Powód: literówka

  13. #653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Aha, dzięki wielkie dla was za info o zmiękczaczach, temat rodzi się w bólach. Może koło wtorku, środy pochwalę się nowym zakupem. Się zobaczy.

    Pozdrawiam zaglądających i walczących o swoje cztery kąty

  14. #654

    Domyślnie

    Przeoczyłem temat o zmiękczaczach, co kupujesz? Wybrałem sobie aquasoft 30. Mam wodę strasznie twardą, w stopniach niemieckich zdaje się ponad 25. camg coś ok 450.

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej karster dziś zakończyłem rozmowy odnośnie zmiękczacza, nic się nie dało utargować vissmann 2300 bliźniaczy produkt od hydrosolar z kielc 2200 tańsze też przeglądałem mało informacji o złożu i poddałem się. Zamawiam to co polecał Kaizen bo faktycznie firma od lat na rynku renoma plus certyfikaty i wiadomo co siedzi w środku. Będzie Erie Sentencja 20 bo też jest po 2300.

    Kaizen coś dodasz odnośnie swojego wyboru, bo jak wszystko ok to zaraz zamawiam.

  16. #656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Kaizen coś dodasz odnośnie swojego wyboru, bo jak wszystko ok to zaraz zamawiam.
    Podstawowe warunki - to głowica i złoże. Jak dotąd do obydwu nie mam uwag. Jak sprzęt spełnia te dwa, to wybierz sensownego instalatora w sensownej odległości (np. mój instalator jak ma dalej, to doradza wyższe, znacznie droższe modele Erie, z którymi może połączyć się zdalnie).
    Ja swojego instalatora przeczołgałem, jak mi tester twardości wody którym potraktował wodę zaprzyjaźniony serwisant gastronomicznych ekspresów do kawy pokazał twardość bez zmian. Okazało się, że tester pokazywał twardość węglanową (nietrwałą) a woda była zmiękczona. Ponieważ wiedział, skąd taki wynik i jak to działa - mogę go polecić. Tym IMO wykazał się pełnym profesjonalizmem. Trochę też z nim rozmawiałem o osmozie i innych tematach - wiedział, co wie, jak i dlaczego.

  17. #657
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Instalacja raczej w swoim zakresie

  18. #658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Instalacja raczej w swoim zakresie
    Nie chcesz gwarancji? Przy 15 p.p. różnicy w VAT to się nie opłaca.

  19. #659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    W mojej okolicy tylko Vissmann i lokalne produkty o firmie Erie nikt nie słyszał. Bazuję na cenach z neta, temat gwarancji dogadam z firmą u której zakupię sprzęt instalacja raczej do trudnych nie należy. A serwis, hmmm jestem ciekaw ile osób robi coroczne przeglądy tego typu sprzętów.

  20. #660

    Domyślnie

    Co to za obejmy masz do tych świecący rur od reku ?? Będę musiał swoje czymś zakotwiczyć a te całkiem sensownie wyglądają... Tylko mi nie mów że w sklepie za rogiem kupiłeś

Strona 33 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony