dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 44
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 879
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Btw jakie U bedzie mial ten dach z ta płytą?
    Z tego co pamiętam wszystkie przegrody (płyta dach i ściany) rozbijają się u mnie miedzy coś koło 0.15 ale to tak na szybko z głowy.

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Kończymy dach, czyli BLACHA NA RĄBEK

    Blacha RUUKKI CLASSIC PUREX PRZETŁACZANY (embosowany czy jakoś tak) kolor czarny. Aha powierzchnia dachu 180m2 (w przybliżeniu)

    Blacha, pas nadrynnowy i listwa gąsiora.Potem jak zobaczyłem jakie te obróbki są zajeb...e to dokupiłem gąsiora (na początku był pomysł żeby giąć samemu)




    Czyli znowu klocki lego dla dużych chłopców




    Owe przetłoczenie blachy


    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:07 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Tu nie ma za bardzo o czym pisać, dach prosty równy to i problemów nie ma żadnych. Instrukcja przeczytana a że u mnie dach dwu spadowy bez żadnych wypustów (w przyszłości będzie tylko zrobiony kominek wentylacyjny od kanalizy i komin od kozy w salonie) no to prościej się nie da.

    To jest link do instrukcji
    http://www.ruukki.com/pol/dachy/wspa...ty-do-pobrania

    Pierwsze pas nadrynnowy przybity gwoździami (to jedyne gwoździe u mnie w dachu)

    A potem już z górki na początek trochę kombinacji z pierwszym arkuszem(15min) a potem 2,5godz i jedna połać za nami (robią trzy osoby, jedna nosi arkusze, druga na drabinie zapina arkusz na pasie nadrynnowym a trzecie na dachu kręci wkręty)














    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:13 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Doświadczenie przy układaniu PIRu nauczyło mnie aby najpierw zrobić gorszą północną połać jak tylko pojawiła się pogoda (mamy już prawie połowę grudnia)



    A dopiero potem południową



    Taki kolarz się zrobił (listwę gąsiora kręciłem na bieżąco przy drugiej połaci)

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:17 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No i końcowe fotki

    Wschodnia ścian




    Widok z wjazdu na działkę (zachód)





    A tu już dach z wiatrowincami i oknami na zimę po których nie ma już śladu (czeka mnie trzecie podejście)





    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:20 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    FINISZ
    Uff udało się.
    Taki stan jest na dzień dzisiejszy. Brak dachu płaskiego tam będzie takie samo ułożenie warstw tylko pokryciem wierzchnim będzie EPDM. I brak jest gąsiorów na dachu (są kupione ale nie będę się z nimi gimnastykował w taką pogodę, poczekam) i wiele wiele innych detali.

    Zapraszam do komentarza.
    Jeśli będą jakieś pytania walić śmiało. Dziennik założyłem aby pomagać inny tak jak i ja korzystałem z wiedzy i doświadczenia kolegów i koleżanek z forum. I co tu ukrywać jeszcze długa droga przede mną a niewiadomych milion wiec dalej chciał bym korzystać z tej wiedzy.

    Pozdrawiam

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Podoba mi się. Fajna relacja, co prawda prosiło by się o pare szczegółów ale jest spoko i czekam na reszte
    Okna widzę profesjonalne, jak nie dasz grubszej folii takiej jak na namioty to ją wiater potarga i chyba już potargał.

    Pozdrawiam i życzę dalszej siły do działania!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Co do szczegółów piszcie to porobie zdjęcia bo tak to ciężko się domyślić co kogo interesuje lub nurtuje.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Rewelacyjna blacha. Planuję właśnie taką w swoim, a raczej na swoim domu.
    Jaki jest jej koszt? Czy mógłbyś podać jej przybliżony koszt gotowego pokrycia z m2?
    Na youtube oglądałem swego czasu film z rozkładania rekuperacji właśnie w tym samym systemie co u Cienie. Czy mógłbyś również podać koszt poszczególnych jej elementów, które zastosowałeś?
    Z góry dziękuję.
    Dziennik będę śledził na bieżąco bo już ciekawość mnie zżera jak to będzie dalej
    Pozdrawiam

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej witam u mnie
    Co do kosztów blachy okolice 40 zł/m2
    Co do rekuperacji
    Rura 38 zł mb (rolki po 20m)
    Kolano przyścienne 31zł
    Kolano poziome 25
    Złączka rur 18
    Skrzynki na zamówienie 300zł/szt
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-01-2017 o 21:24

  11. #71

    Domyślnie

    Bezokapowy system rynien bedziesz robił przede mną to liczę na solidną dokumentację fotograficzną

    Sufit w całym domu zostawisz w takim stanie jak teraz czy wrzucisz jakiś kolor? Ciekaw jestem już finalnego efektu!
    Ja też chciałem odkrytą więźbę, ale uległem żonie i będzie klasycznie :S i u mnie też pewnie samodzielnie kładziona blacha na rąbek. Kupowałeś z vat 23%?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hej witam u mnie
    Co do kosztów blachy okolice 40 zł/m2
    Co do rekuperacji
    Rura 38 zł mb (rolki po 20m)
    Kolano przyścienne 31zł
    Kolano poziome 25
    Złączka rur 18
    Skrzynki na zamówienie 300zł/szt
    38zł/mb rury ??? to lekka masakra. Może zapomniałeś dać przecinka w środek? Skrzynka to łącząca 1,2 a może trzy rury? Też troche droga
    Blacha też mi się podoba i łatwość montażu też super.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Bezokapowy system rynien bedziesz robił przede mną to liczę na solidną dokumentację fotograficzną
    Raczej nie niestety teraz najprawdopodobniej będzie duuuuuuga przerwa. Ale jak będziesz miał jakąś dobrą wycenę daj znać bo u mnie na razie 3,5k wołają

    Sufit w całym domu zostawisz w takim stanie jak teraz czy wrzucisz jakiś kolor?
    Właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś olejowosku bo chciał bym zostawić jak najbardziej naturalny kolor żeby nie ściemniał ale z możliwością delikatnego wybielenia w przyszłości. Ale ceny powalają przy moim metrażu trochę tego pójdzie (1,5k)

    Kupowałeś z vat 23%?
    O pewnych sprawach dżentelmeni nie rozmawiają

    38zł/mb rury ??? to lekka masakra
    Tyle to kosztuje( i to jest naprawdę niska cena) ale popatrz na to z innej perspektywy 1mb tej rury ma przepływ jak dwie klasyczne. Jest drożej ale bez tragedii (moim zdaniem)


    Skrzynka to łącząca 1,2 a może trzy rury?
    Skrzynka to ta metalowa która rozprowadza wszystkie rury po domu. Mam dwie nawiew i wywiew każda po 7 złączy (cena jest bardzo dobra, oryginalna kosztuje nawet 900zł)

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Myślałem że te skkrzynki to Ci chodzi o skrzynki/puszki rozprężne dlatego dziwiłem się cenie. Jak za rozdzielcze to spoko cena. Co do rur to ja kupowałem po 4zł/mb rury fi75 "antybakteryjne" więc różnica kole w oczy a że u mnie poszło jakieś 110m rury, to nawet jak u Ciebie połowa tego (a pewnie nie ) to i tak cena jak dla mnie wysoka. No ale bajer fajny, ciekaw jestem jak to będzie sie zachowywać na codzien.

    pozdro
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Masz rację że system nie jest tani bo to ciągle nowość. Ale z ciekawości kliknąłem na reklamę wyświetlaną z boku na tej stronie i co widzę:

    http://https://www.ecofanet.com.pl/k...mb-p-3207.html

    Te rury co u mnie ale cena 64zł/mb a w rogu napis SUPER PROMOCJA (to chyba coś lepszego niż PROMOCJA). I dlatego tak rzadko widzimy to na forum.
    4zł a 64zł (tego się nie da porównywać)

    Ps. poszło mi 100mb jeszcze pójdzie z 20 na wyjście w górę.

  16. #76

    Domyślnie

    Raczej nie niestety teraz najprawdopodobniej będzie duuuuuuga przerwa. Ale jak będziesz miał jakąś dobrą wycenę daj znać bo u mnie na razie 3,5k wołają
    Ja mam wycenę na swoje 2x14mb rynny +4 spustowe wycenę na 1180 brutto 8% z Galeco
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    To Ci wychodzi 43 zł za mb. Podejrzanie nisko dopytaj dokładnie bo z tego co wiem na bezokapowy galeco ma inne upusty dla firm (dużo niższe) więc może Ci policzyli na zwykłych. Albo chcą Cię skroić na montażu. Dopytaj I daj znać ale to jest ponad 50% upustu (święty Mikołaj?)?

  18. #78

    Domyślnie

    Tzn to nie jest oferta bezpośrednio z Galeco, tylko lokalnej firmy na system bezokapowy Galeco. Cenowo wyszło to podobnie jak klasyczne systemy rynien.

    Dopytam dokładniej jak już będę zamawiał. Jak wtedy wyjdzie, że coś jest zakombinowane to będę myślał, choć z samego systemu raczej nie zrezygnuję.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Tzn to nie jest oferta bezpośrednio z Galeco, tylko lokalnej firmy na system bezokapowy Galeco.
    Dokładnie o tym mówię.

    Niestety nie mam dobry wieści ale szykuj się na więcej.

    Zrób tak idź do nich i niech ci powiedzą otwarcie ile maja rabatu, ale konkretnie na bezokapowy a nie na całą resztę z Galeco. Potem weź cennik ze strony Galeco i po 5min będziesz wiedział wszystko.

    Daj znać. A jak mają w takiej cenie jak mówisz to powiedz że ja biorę. 22mbx2 cały system z maskownicą bez pasa podrynnowego.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @ the_anonim zdjęcia się zepsuły..
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 4 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony