dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Macko136

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie ścian a minimalne odleglości do granicy działki

    Witam wszystkich i proszę o odpowiedz na pytanie:

    Czy przepisy określające minimalne odległości ścian zewnętrznych budynku mieszkalnego do granicy sąsiedniej działki ( ściana bez okna 3m, ściana z oknem 4m ) liczone są od krawędzi zewnętrznej ściany ( czyli z uwzględnieniem grubości warstw ocieplenia i tynku ) czy może liczy się od materiału konstrukcyjnego ściany ( bez innych dodatkowych warstw ) ?

    W moim przypadku jest to istotna kwestia, ponieważ jeżeli budynek ocieplę 12 cm warstwą styropianu to wymiary zarówno 3m jak i 4 m do granicy działki nie będą zachowane ( biorąc pod uwagę zewnętrzny obrys budynku liczony wg ścian zewnętrznych ) i mogę nie dostać w Starostwie pozwolenia na budowę.

    Pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    Odległości 3 lub 4 m liczą się od zewnętrznych krawędzi ścian wykończonego budynku, czyli dokładnie od tynku na ociepleniu.

  3. #3

    Domyślnie Re: Ocieplenie ścian a minimalne odleglości do granicy dział

    Cytat Napisał Macko136
    i mogę nie dostać w Starostwie pozwolenia na budowę.
    Jeżeli ocieplasz już istniejący budynek, to (do wysokości bodaj 12 metrów) nie potrzebne jest pozwolenie. Wystarczy zgłoszenie.
    Jeśli projektujesz nowy budynek to odległości muszą być zachowane jak w ustawie.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Też miałem podobny problem mam 4 m od ściany konstrukcyjnej, ale konstruktor powiedział że wspomniane 3 i 4m liczy sie od ściany konstrukcyjnej czyli bez ocieplenia.
    PRO

  6. #6

    Domyślnie

    Można odjąć grubość tynku, ale - jak zgaduję - nie chodzi ci o 1 cm?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony