dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 33
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 660
  1. #621
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie. Łudziłem się, że może jest inaczej, a faktycznie tylko 5 biegów i to w niezbyt mocnej obiegówce :/ ps. masz instalację z buforem? Jeśli tak to jak jest wpięty?

  2. #622

    Domyślnie

    Witam,
    Stałem się jakiś czas temu niby szczęśliwym posiadaczem zubadana 10kw
    Niestety firma która montowała pompę nie ma zbyt dużych kompetencji i od początku są niestety problemy a dokładniej bład L9
    Początkowo był problem z przepływem który był zerowy, panowie przerobili instalacje trochę i pompa ruszyła ale niestety po dwóch tygodniach problem wrócił znowu bład L9 lecz tym razem przepływ jest i wynosi 23 wiec nie ma źle
    Jakie mogą być inne przyczyny tego błędu? Wszystkie filtry wyczyszczone

  3. #623
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Czujnik przepływu

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Dzięki za potwierdzenie. Łudziłem się, że może jest inaczej, a faktycznie tylko 5 biegów i to w niezbyt mocnej obiegówce :/ ps. masz instalację z buforem? Jeśli tak to jak jest wpięty?
    Tak mam bufor (a właściwe to sprzęgło - mam dwa obiegi - parter i góra). Założyłem bo byłem zdziwiony małym przepływem przez podłogówkę wpiętą bezpośrednio w tą (zaj....tą) pompę obiegową. Po zamontowaniu sprzęgła trochę się zmieniło więc już nie wracałem z powrotem.
    Generalnie nie narzekam na urządzenie - bo działa, bierze mało kWh, ale ta obiegówka jest jakaś beznadziejna.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  5. #625

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, w ustawieniach serwisowych jakie macie ustawione zakresy temperatur dla zasilania tj temperaturę minimalna i maksymalna?

  6. #626
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    @mickry to kwestia zależna od indywidualnych potrzeb/instalacji. U mnie teraz np. 34-44.

    Mam pytanie dot. wskazań liczników en.el.i ciepła - jak je wymusić, bo od kilku dni od uruchomienia PC są tylko kreski/brak wskazań?
    Zrobiłem wczoraj reset - wartości powinien od razu wskazywać czy po upływie jakiegoś czasu ?
    Mam też licznik SDM72D - wyjście impulsowe podpięte pod płytę i zworka na ON, przy czym nie wiem czy szerokość imp. jest prawidłowa, więc może być niekompatybilny bo producent coś zmieniał w tych modelach, ale i tak bez niego i na zworce OFF również nic nie pokazywał przez dwa dni.
    Dla wyprodukowanego ciepła nie mam zewnętrznego licznika, więc tu zworka fabrycznie OFF.
    Dla obu energii zostało standardowe "Częstotliwość impulsów: 1000imp/kWh"
    co jeszcze można zrobić? poza płytą reset samego sterownika ?

  7. #627

    Domyślnie

    Pamiętam, że 4 lata emu też miałem na początku kreski w licznikach.
    "Wsparcie" Mitsubishi powiedziało reset ustawień (to w menu instalatora).
    Chyba kilka razy to robiłem, aż zadziałało - no cóż Mercedes...
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    tak mułowato działającego sterownika to w 2022 pewnie niewiele osób by się spodziewało (pewnie fan amigi albo atari jest za to odpowiedzialny w mitsu)

    ad liczniki to może faktycznie kilkukrotny reset jest tu kluczem do sukcesu;
    dopytam jeszcze o konfig:
    -czy zworki na licznik en.el. i ciepła przestawiałeś na ON czy zostają na OFF (gdy nie ma zewn. liczników)?
    - reset robiłeś dla FTC czy sterownika głównego ?
    - wartość 1000imp/kWh?

    ps. podrzucisz jakiś namiar do tego "wsparcia" w mitsu? im nawet formularz zapytania nie działa na www

  9. #629

    Domyślnie

    Zerknę w domu.
    Jeżeli chodzi o kontakt to po prostu dzwoniłem
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Zerknę w domu.
    Jeżeli chodzi o kontakt to po prostu dzwoniłem
    Poniżej zdjęcia hydrobox

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221130_182354_20221130.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	105,2 KB
ID:	462529
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  11. #631
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Dziękuje kolego za foto. Możesz jeszcze przy okazji podejrzeć w sterowniku jakie masz wartości imp/kWh (w serwisowych ustawieniach pomiaru energii).
    Jak będę przy sterowniku to jeszcze zweryfikuję czy przypadkiem dane nie pojawiają się dopiero po zakończeniu danego miesiąca, czyli dziś 1.12. wystartowałby nowy cykl i może wtedy będzie podsumowanie listopada (chociaż powinien dobowo zliczać wg mnie)

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Dziękuje kolego za foto. Możesz jeszcze przy okazji podejrzeć w sterowniku jakie masz wartości imp/kWh (w serwisowych ustawieniach pomiaru energii).
    Jak będę przy sterowniku to jeszcze zweryfikuję czy przypadkiem dane nie pojawiają się dopiero po zakończeniu danego miesiąca, czyli dziś 1.12. wystartowałby nowy cykl i może wtedy będzie podsumowanie listopada (chociaż powinien dobowo zliczać wg mnie)
    Wszędzie (energia i ciepło) mam "1"
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  13. #633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Wczoraj, tj.1.12. pojawiło się podsumowanie obu energii za listopad, czyli musiał faktycznie zaliczyć dany miesiąc. Widocznie u każdego inaczej... Mimo wszystko dzięki za weryfikację, pozdrawiam

  14. #634

    Domyślnie

    Też mam zawias zużycia energii właśnie od czasu resetu co do samego działania sterownika to fakt jest wolny strasznie, ale może to jest klucz do niezawodności?

  15. #635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Na szczęście nie ma potrzeby grzebania tam codziennie. A przy okazji pytanie -na jakim biegu śmiga u Was pompa obiegowa i jaki przepływ dostajecie?

  16. #636

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Na szczęście nie ma potrzeby grzebania tam codziennie. A przy okazji pytanie -na jakim biegu śmiga u Was pompa obiegowa i jaki przepływ dostajecie?
    powinien być na 5 biegu powyżej 20l/min, z tego co rozmawiałem z chłopakiem który montuje i serwisuje mitsu to powinno byc zawsze na 5, ze względu na odbiór ciepła przez wymiennik.

  17. #637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Moja ekipa serwisowa też mówiła o Vbiegu. W manuału dla 8kW jest zakres 9-22,9 L/min. Zostawiłem na IV z przepływem 23 (na V było 25)

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Moja ekipa serwisowa też mówiła o Vbiegu. W manuału dla 8kW jest zakres 9-22,9 L/min. Zostawiłem na IV z przepływem 23 (na V było 25)
    no to dobre masz przepływy, pytanie czy ten zakres to jest min max, czy że im wiecej tym lepiej

  19. #639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Separator i zawór przełączający brałem z możliwie wysokim kvs, ale buforek robi też swoją robotę.
    Jak dotrze moduł wifi to będę miał możliwość porównania wpływu biegu pompki (przepływu) na pracę PC. Te 9L/min to pewnie jakiś tolerowany margines (zakładam, że sporym kosztem w postaci zwiększenia mocy sprężarki), bo przy 5L/min przepływomierz wywala dopiero błąd.

  20. #640

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Separator i zawór przełączający brałem z możliwie wysokim kvs, ale buforek robi też swoją robotę.
    Jak dotrze moduł wifi to będę miał możliwość porównania wpływu biegu pompki (przepływu) na pracę PC. Te 9L/min to pewnie jakiś tolerowany margines (zakładam, że sporym kosztem w postaci zwiększenia mocy sprężarki), bo przy 5L/min przepływomierz wywala dopiero błąd.
    a jaki masz przed buforem?

Strona 32 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony