dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 33
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 660
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ha a jak sie robi ten reset płyty ?
    W Menu Instalatora, pod koniec. Przed RESETem skopiuj na SD ustawienia urządzenia. Tam są 2 resety. Pierwszy dotyczy kontrolera (temperatura zadana CWU, harmonogram, itd...). Jak wybierzesz ten RESET to potem musisz odtworzyć z SD ustawienia. Drugi reset to ten od płyty głównej. Takie coś podobno pomoże, a przynajmniej nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 04-12-2018 o 19:55
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    Ja ma zmontowany podlicznik na PC i grzałki, wg wskazań na panelu PC a na podliczniki jest 10% różnicy na panelu PC.
    Wiecie jak wyłączyć pompę obiegową w podtrzymaniu?
    A w którą stronę różnica wskazań?
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Ale o jakim dolnym i górny źródle piszesz? Dolne źródło to przy gruntówkach grunt a przy powietrze-woda to powietrze. Piszesz o pompach dolnego źródła. Co masz na myśli? Przecież pompa w hydroboxie jest już na "górnym" źródle (razem z pompkami po sprzęgle).
    Pytam poważnie, bo nie rozumiem terminów jakich używasz.
    Może źle się wyraziłem ale zasada działania jest podobna.
    Ciepło odbierane w parowniku podnosi temperaturę czynnika chłodniczego, który poprzez zawór 4-drogowy kierowany jest do sprężarki . Czynnik chłodniczy o podwyższonej temperaturze i ciśnieniu oddaje ciepło w skraplaczu i poprzez elektroniczny zawór rozprężny powraca do parownika . Woda grzewcza odbiera ciepło ze skraplacza i w razie potrzeby jest dogrzewana w montowanym opcjonalnie przepływowym podgrzewaczu elektrycznym Pompa obiegowa kieruje wodę grzewczą poprzez zawór 3-drogowy rozdzielający do instalacji grzewczej budynku (c.o.) lub na wężownicę podgrzewacza wody użytkowej (c.w.u.)

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    A w którą stronę różnica wskazań?
    Dodaje PC, spisuje z podlicznika dokładne dane.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    Może źle się wyraziłem ale zasada działania jest podobna.
    Ciepło odbierane w parowniku podnosi temperaturę czynnika chłodniczego, który poprzez zawór 4-drogowy kierowany jest do sprężarki . Czynnik chłodniczy o podwyższonej temperaturze i ciśnieniu oddaje ciepło w skraplaczu i poprzez elektroniczny zawór rozprężny powraca do parownika . Woda grzewcza odbiera ciepło ze skraplacza i w razie potrzeby jest dogrzewana w montowanym opcjonalnie przepływowym podgrzewaczu elektrycznym Pompa obiegowa kieruje wodę grzewczą poprzez zawór 3-drogowy rozdzielający do instalacji grzewczej budynku (c.o.) lub na wężownicę podgrzewacza wody użytkowej (c.w.u.)
    Nie no ok, jasne. To jest generalnie zasada działania PC/klimatyzacji/lodówki. Ale o jakich pompach dolnego źródła piszesz? Czy to po prostu jest opis czegoś ogólnego, a nie Mitsubishi.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    To jest zasada ogólna, tak to "niby" wszystko funkcjonuje. No nie "niby" tylko tak działa.

  7. #207

    Domyślnie

    No i ...uj.
    Wybiła 22.00. Mam ustawione w harmonogramie włączenie czuwania pompy na CWU. Zadana wartość 46*C, histereza 26*C, w zbiorniku 44*C i pompa radośnie przechodzi w tryb podgrzania CWU bo za zimna woda. Czyli RESET nie pomógł, lekko mnie to wk....wia.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    No i ...uj.
    Wybiła 22.00. Mam ustawione w harmonogramie włączenie czuwania pompy na CWU. Zadana wartość 46*C, histereza 26*C, w zbiorniku 44*C i pompa radośnie przechodzi w tryb podgrzania CWU bo za zimna woda. Czyli RESET nie pomógł, lekko mnie to wk....wia.
    No patrzyłem na twój zbiornik Galmetu. Faktycznie masz czujnik na dolnej części zbiornika. Bez sensu to jest. Ja mam zbiornik Kospela SB-300 SOLAR z podwójną wężownicą są one spięte razem. Mam czujnik na wysokości termometru zbiornika. Nic mi nie przekłamuje. Jeśli chodzi o twoje włączanie ze stanu harmonogramu to tak działa. Jeśli nawet temperatura nie spadła do min histerezy ona dobije ci do 46st. Wtedy przejdzie w stan gotowości i będzie odliczać histerezę w twoim przypadku 26st.

  9. #209

    Domyślnie

    Czyli sugerujesz, że jak zostawię czuwanie na stale to będzie pilnować?
    Co do zbiornika to rzeczywiście trochę dziwne, ale szczęśliwie mam szeroką histereze i mogę panować nad rzadszym grzaniem. Żądam pytanie w temacie zbiorników do pomp ciepła. Podejrzewam że nie jestem pierwszy kto taki zbiornik ma

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Czyli sugerujesz, że jak zostawię czuwanie na stale to będzie pilnować?
    Co do zbiornika to rzeczywiście trochę dziwne, ale szczęśliwie mam szeroką histereze i mogę panować nad rzadszym grzaniem. Żądam pytanie w temacie zbiorników do pomp ciepła. Podejrzewam że nie jestem pierwszy kto taki zbiornik ma
    Tak będzie ci pilnować. Ma tak ustawione. Harmonogram mam ustawiony tylko na grzanie domu. Czuwanie jest na CWU wszystko ładnie chodzi.
    Ale zmieniłem dzisiaj taryfę na G13 to będę musiał ustawić Harmonogram również na CWU

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Trochę mnie to dziwi bo zbiornik który masz jest dedykowany do pomp ciepła. A wychodzi na to że czujnik wykrywa wodę zimną która wpływa do zbiornik jak użytkujesz i od razu włącza się pompa ciepła, a w górne części zbiornika masz jeszcze dużo zgromadzonej wody ciepłej.

  12. #212

    Domyślnie

    No chyba, że ustawisz histerezę +25*C. Wtedy powinna włączyć się kiedy trzeba. Masz rację, ze to trochę głupie, bo muszę cyrklować czy jak na dole jest 25*C to u góry jeszcze OK.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  13. #213

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem test wg kolegi praid. Rozszerzylem czas warowania pompy. Sprawdzałem mednę do temperatury mniej więcej 36*C. Nie włączyła się. Ale jak sprawdziłem późnym wieczorem to patrzę, a w zbiorniku 48*C. Czyli dogrzała. W harmonogramie mam czuwanie do 1 A.M. Może na przejściu daty też na chwilę odpuszcza sobie histereze. Sprawdzę w logach o której i przy jakiej temperaturze się ponownie włączyła.

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    Tak będzie ci pilnować. Ma tak ustawione. Harmonogram mam ustawiony tylko na grzanie domu. Czuwanie jest na CWU wszystko ładnie chodzi.
    Ale zmieniłem dzisiaj taryfę na G13 to będę musiał ustawić Harmonogram również na CWU
    Sprawdziłem i histereza rzeczywiście w takim układzie działa. Wczoraj się właczyła wieczorem bo mi się Żona potajemnie wykąpała
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Sprawdziłem i histereza rzeczywiście w takim układzie działa. Wczoraj się właczyła wieczorem bo mi się Żona potajemnie wykąpała
    No to git

  16. #216

    Domyślnie

    A masz jakiś pomysł na niedziałający licznik energii pobranej i wygenerowane? Na początku nie działało (efekt taki jak teraz) , potem chyba po reset zadziałało, na 2 miesiące, teraz znowu pokazuje "-" we Menu energii.

    EDIT
    Po 6 dniach grudnia pomiar wrócił... Trzeba się cieszyć bo nie wiadomo kiedy znów zniknie.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 07-12-2018 o 06:31

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    A masz jakiś pomysł na niedziałający licznik energii pobranej i wygenerowane? Na początku nie działało (efekt taki jak teraz) , potem chyba po reset zadziałało, na 2 miesiące, teraz znowu pokazuje "-" we Menu energii.

    EDIT
    Po 6 dniach grudnia pomiar wrócił... Trzeba się cieszyć bo nie wiadomo kiedy znów zniknie.
    przełączałeś piny na płycie, bo tam można wyłączyć pomiar.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #218

    Domyślnie

    Piny (a właściwie DIP Switch) mam ustawione bez Electric energy meter (czyli OFF) bo to dotyczy zewnętrznego licznika.
    Tu raczej jest temat znikającego/pojawiającego się pomiaru, bo od grudnia nie dotykałem, a pojawił mi się pomiar dzisiaj.
    Wsparcie techn. radziło RESET, ale pomiar pojawił się kilka dni po resecie. No nic, na razie działa.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kisielllll

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    98-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam

    Mam zamontowana pompe Mitsubishi Zubadan 8KW.
    Dom 150m2 powierzchni użytkowej .
    2 obiegi grzewcze – dół podłogówka , góra grzejniki
    Oryginalne 2 sterowniki Mitsubishi , które sterują góra i dołem
    + bufor CO 100L + Zbiornik CWU 150L.
    Założyłem podlicznik na pompe + pvomonitor dzięki czemu mam podgląd na zużycie energii w każdym dniu .
    Temperature na parterze i na piętrze mam ustawioną na 23stopnie, temp wody użytkowej 53stopnie. ( żona lubi gorącą wodę ).

    W październiku i listopadzie grzałem w 1 i 2 taryfie.
    W grudniu ustawiłem prace pompy wg harmonogramu w 2 taryfie.
    Grzejąc w 2 taryfie podłogówka przez cały dzień spadnie o 0,5 stopnia a na górze przy grzejnikach przez cały dzień temperatura spada z 23 na 21,5-22 stopnie.
    Teraz pytania :
    - Jak macie u siebie ustawione sterowanie strefami 1 i 2( podłogówka i grzejniki ) ?
    Wg temperatury pomieszczenia czy wg krzywej ?
    - Kolejne pytanie czy macie włączone czy wyłączone grzałki do CO i CWU ?
    - Czy macie włączoną funkcje przeciw zamarznięciu ?
    - W aplikacji jest funkcja ustawienia urządzenia - wzrost temperatury „ auto / 1 / 0,5 „
    Jak macie to ustawione ?
    Taka ciekawostka
    Na początku pompa nie pokazywala zużycia prądu pomimo ustawionej na płycie funkcji.
    Dopiero po wyłączeniu tej funkcji pompa pokazuje zużycie energii.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Co to za zbiornik CWU 150L możesz podać model?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 11 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony