dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 33
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 660
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Defrosty.
    Zaczynają mnie powoli irytować/ciekawić/wq....ać defrosty mojej pompy/(mercedesa?).

    Strasznie się meczysz z tym Zubadanem , tutaj masz moje ustawienia :

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...46JJLn7GTnPTQb

    Płyta PAC-IF051B-E (poszukaj manuala sprawdzisz sobie te ustawienia)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Jak jest u ciebie?
    No się można na tego merola lekko zirytować gdy wali 4 defrosty w 3 godziny.
    I wszystkie na pierwszy rzut oka wyglądają na zupełnie niepotrzebne.
    Z opisu to wygląda jakby cykle defrostu były z Timerów (takie tryby mają proste sterowniki dla tych co sami chcą zmontować PC),a nie z czujników.Eee-w Mitsu chyba by tak nie zrobili...
    Może są jakieś inne uwarunkowania-atakowałeś instalatora ?
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Strasznie się meczysz z tym Zubadanem , tutaj masz moje ustawienia :

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...46JJLn7GTnPTQb

    Płyta PAC-IF051B-E (poszukaj manuala sprawdzisz sobie te ustawienia)

    No męczę się, bo nie wiem czy tak ma być czy nie.
    Niestety Instalatora nie posądzam o dużą wiedzę w temacie w ogóle pomp ciepła. Chyba do końca nie będę pewny czy wszystko jest OK.
    Dlatego wymiana informacji pomiędzy userami daje lepszy obraz.
    Może jakiś fachowy Instalator się odezwie.

    Co do ustawień SW'ów to generalnie mam takie same jak ty. Różnica jest tylko w tym, że ja mam Wireless Remote Controler i SW z nim związany na ON, oraz sprzęgło więc SW2-6 na ON. Co ciekawe u ciebie zobaczyłem, ze masz SW2-8 na OFF u mnie on odpowiada za WITH/WITHOUT Flow Sensor. Może twoja wersja jest bez przepływomierza.

    @Bobrow
    Tak jak wpisałem na Instalatora nie mam chyba co liczyć... Długa historia.
    Teraz pompa chodzi i defrost był o 23.00 i teraz - czyli chodziła sobie ponad 1h20m.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 06-01-2019 o 23:22
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Milsa,
    możesz potraktować instalatora jako przekaźnik-zazwyczaj instalatorzy korzystają z „telefonu do przyjaciela” w centrali , więc poproś o ten kontakt.
    A jeśli Cię zleje, to pisz czy dzwoń na wsparcie-mnie obsługuje oddział Wrocławski Mitsubihi ( plc i serwa).Wiem , że mają tam oddział od PC.Zresztą poszukasz, to znajdziesz.Główna centrala w mojej dziedzinie jest w Krakowie-Balicach.
    Z Mitsu mam jak najlepsze doświadczenia w zakresie wsparcia.
    Moim zdaniem bezpośredni kontakt ze wsparciem Mitsubishi najwięcej Ci pomoże- bo skąd będziesz wiedział ile wie kolejny instalator ?
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 06-01-2019 o 23:32 Powód: Uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    N [..] oraz sprzęgło więc SW2-6 na ON.
    Ciekawe bo ja mam też sprzęgło 250l i teraz zobaczyłem ze jest wyłączony.
    Moja plyta nie ma Flow control a SW2-8 nie ma opisu w dokumentacji
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 07-01-2019 o 05:59
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #266

    Domyślnie

    Jak to włączysz to musisz mieć 2 dodatkowe pomiary temperatury za sprzęgłem, bo wtedy pompa steruje na te wskazania.
    Czyli jeżeli grzejesz wg krzywej to temperatura zadana jest za buforem.

    Analizowałem przebiegi temperatur i wg mnie sterownik ewidentnie schodzi zbyt dużym skokiem, ze zbyt dużym optymizmem. Woda się lekko wychładza, potem próbuje nadgonić, ale idzie to wolno i pewnie kombinuje, że jednostka zewnętrzna zawalona szronem i robi defrost. Taki efekt był też przy wyższych temperaturach zewnętrznych, ale pompie udawało się nadgonić "straconą temperaturę".
    Wieczorem wkleję zrzuty ekranów jak to wyglądało przy wyższej temperaturze i teraz.

    Tak myślę.
    Może przyczyną jest właśnie sterowanie na temperaturę za buforem. Z racji podmieszania w sprzęgle (Tzas z pompy większa od Tzas na podłogi o 1,5*C do 2*C), ta temperatura (za sprzęgłem) może reagować wolniej i w sposób "zaskakujący" dla układu regulacji. Stąd, gdy zaczyna modulować w dół to się trochę myli i przesadza.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  7. #267

    Domyślnie

    Poniżej dwa zrzuty z PvMonitora. Przypadek dla temperatury zewnętrznej:

    <-2*C
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost -2C.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	424481

    i w okolicach 5*C.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost 6C.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	424480


    Trochę poprzesuwałem wykresy mocy i temperatur tak aby mniej więcej czasy pokrywały się ze sobą.
    Według mnie (głowy nie dam urwać) sterownik przesadza z modulacją mocy w dół.
    Gdy temperatura nieco urośnie, sterownik (i słusznie) redukuje moc sprężarki, jednak robi to jakby za mocno.
    Bo zaraz temperatury spadają i sterownik próbuje to skorygować.Nie wiem jaki SetPoint w tych momentach był, ale widać po reakcji sterownika, że wartość aktualna oscylowała wokół niego.
    W temperaturach wyższych wygląda, że układ się wyrabia tj. wzrost mocy przekłada się na wzrost temperatury, gdy jest zimniej efektu nie ma, albo jest/byłby później. System jednak nie czeka i jeb defrost.
    Z pewnością jednostka zewnętrzna nie jest oszroniona.

    Teraz ustawiłem pompę bez tzw. mixing Tank, czyli powinna pompa sterować na temperaturę wyjściową z hydroboxu.
    Zobaczymy co to da.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost -2C.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	424474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost 6C.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	424475   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost -2C.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	424479  
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 07-01-2019 o 20:57
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Może przyczyną jest właśnie sterowanie na temperaturę za buforem. Z racji podmieszania w sprzęgle (Tzas z pompy większa od Tzas na podłogi o 1,5*C do 2*C), ta temperatura (za sprzęgłem) może reagować wolniej i w sposób "zaskakujący" dla układu regulacji. Stąd, gdy zaczyna modulować w dół to się trochę myli i przesadza.
    Rozmawiałem wczoraj z serwisem Mitsu (Panowie szacunek - jestem pod wrażeniem, nie mogli mnie połączyć do specjalisty, poprosili o zostawienie pytania i odzwonią i oddzownili w ciągu 30 min )

    Człowiek powiedział że może być wieksza bezwładność ale nie widzi przeciwskazań aby przy buforze pracowała z ustawieniami jak bez bufora (nie powinno być problemów - co z reszta potwierdzam bo tak grzeje 3 zime). Też mówił że ten algorytm jest bardziej skomplikowany bo analizuje temp za buforem i temp czynnika aby dobrać parametry. Wiec troche potwierdza co piszesz
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kitan1

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    15

    Domyślnie

    A jaki sterownik pokojowy polecacie do tego mercedesa bo mitsu jest zabójczo drogi
    Ostatnio edytowane przez Kitan1 ; 14-01-2019 o 20:13
    Dom 196 m2 - ściany porothern 24 cm + styro. 10 cm - dach ceramika + 30 cm welna mineralna - okna PVC 1- szybowe - ogrzewanie PC Mitsubishi Zubadan 11,2 kW + 100% grzejniki v33 + bufor 200L - zasobnik CWU JOULY 300L + solary próżniowe Viessmann 4 m2 - kominek rekreacyjnie + PV 9,9 kWp

  10. #270

    Domyślnie

    Nie wiem czy zabójczo drogi bo miałem w cenie. Ja go właściwie nie używam bo jadę na krzywą grzewczą. Zubadan + ten sterownik daje to, że grzejąc na temperaturę w pomieszczeniu jest jakaś cudowna funkcjonalność auto-adaptacji. Jeden z użytkowników tego używa (kilka postów wcześniej) i twierdzi, że sterownik uczy się domu po pewnym czasie. Jeżeli chodzi o alternatywne rozwiązania to z pewnością nada się każdy opisywany w przypadku innych pomp. Hydrobox ma dedykowane wejście z termostatu zewnętrznego (trzeba poprzestawiać zwory) więc nada się każdy.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  11. #271

    Domyślnie

    Wracam informacyjnie do moich defrostów.
    Przestawiłem na sterowanie KG przed sprzęgłem i jest znacząca poprawa. Defrosty są rzadsze i są powiedziałbym bardziej "uczciwe", tj. defrost wypada gdy rzeczywiście jednostka jest zawalona szronem. To chyba potwierdza, że sterownik nie radził sobie z modulacją i błędnie interpretował zmiany temperatury za sprzęgłem.
    Inna sprawa dotycząca defrostów to temat grzania w 2T. Byłem nastawiony na 100% 2T i pewnie częste defrosty były tego efektem. Pompa po odpoczynku nadrabiała straty z większą mocą co, w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza, dawało (mam nadzieję, że dawało) takie efekty.
    Teraz rozszerzyłem grzanie w okienku popołudniowym o 2h i wygląda, że po restarcie po 22.00 pompa nie goni już tak mocno.
    Co do grzania 2T vs bez kagańca.
    Z pewnością 2T jest tańsza, ale coś za coś. Temperatura w domu niby 23*C, ale jakoś tak późnym popołudniem "niewyraźnie w nogi". Dogrzanie w drogim okienku, też temperatura 23*C, ale odczucie znacząco inne. Rozumiem grzejących bez kagańca, gdy mówią o komforcie i nie rozumiem grzejących w 2T kiedy twierdzą, że jest mega cudownie - komfort nie cierpi... Wg mnie nieco cierpi, ale jest oczywiście taniej. Choć w moim przypadku wejście w drogą chyba poprawia kulturę pracy pompy i rzadsze defrosty efektywniej nagrzewają podłogę. Żeby nie było wylewki mam 10cm+płytki i liczyłem chyba na większą akumulację.
    2T vs ciągłe = tanio vs komfort cieplny.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  12. #272

    Domyślnie

    Postrzeganie komfortu cieplnego jest raczej cechą osobniczą, każdy musi ocenić czy odczuwa komfort/dyskomfort aby wybrać najlepsze rozwiązanie. Dodam że nawet grzanie ciągle w planie dwutaryfowym jest tańsze niż w taryfie tylko G11

  13. #273

    Domyślnie

    No rzeczywiście "już w przystępnej cenie" :/
    Na prawdę chciałem mieć dobry sprzęt mitsu, ale trochę mnie powalili:

    Mitsubishi ECODAN ZUBADAN Inwerter PUHZ-SHW112YAA/ERST20C-VM2C 11,2 kW - z kotłownią 45 000 zł netto !!! /kotłownia w zakresie pompy/

    Pomijam fakt, że dom 140+37m2. Całość podłogówka. Parterowy, celulozy 30 lub 40 cm w stropie lekkim, styro 20cm, na płycie fundamentowej i z zapotrzebowania wychodzi niecałe 9kW, ale instalator twierdzi, że gruntową to sobie i 8kW mogę wziąć, ale powietrzna musi być mocniejsza i musi być ta 11,2.... taaaa....

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał fadros Zobacz post
    No rzeczywiście "już w przystępnej cenie" :/
    Na prawdę chciałem mieć dobry sprzęt mitsu, ale trochę mnie powalili:

    Mitsubishi ECODAN ZUBADAN Inwerter PUHZ-SHW112YAA/ERST20C-VM2C 11,2 kW - z kotłownią 45 000 zł netto !!! /kotłownia w zakresie pompy/.
    Zapytales jednego , pytaj innych dostawców nie wiem czy to samo ale google i 5 sec szukania pokazuje mi ~30k takie cos :
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...yaa-7530764425
    do tego kotłownia (nie wiem co tam masz w tej kotłowni)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Zapytales jednego , pytaj innych dostawców nie wiem czy to samo ale google i 5 sec szukania pokazuje mi ~30k takie cos :
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...yaa-7530764425
    do tego kotłownia (nie wiem co tam masz w tej kotłowni)
    Na allegro widziałem różne oferty. Jeśli za to jest golas to dodając koszty montażu (pewnie z 5 tys) i dodając kotłownię (no właśnie ile?) to i tak wyjdzie okolice 40.
    Do tego dochodzi aspekt że wolałbym lokalną firmę +100km żeby mieć serwis blisko. A na tym północnym wschodzie to u nas nie ma konkurencyjnych firm.

  16. #276

    Domyślnie

    Witam
    Takie pytanie odnośnie defrostów, jak często macie?
    U mnie średnio co godzinę są i temperatura na zewnątrz nie ma dużego wpływu na czasy pomiędzy.
    Trochę za często według mnie. Myślałem że jak będzie zimniej ok -10 to powinny być rzadsze.
    Jak to u was wygląda?
    Pozdrawiam

  17. #277
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał fadros Zobacz post
    No rzeczywiście "już w przystępnej cenie" :/
    Na prawdę chciałem mieć dobry sprzęt mitsu, ale trochę mnie powalili:

    Mitsubishi ECODAN ZUBADAN Inwerter PUHZ-SHW112YAA/ERST20C-VM2C 11,2 kW - z kotłownią 45 000 zł netto !!! /kotłownia w zakresie pompy/

    Pomijam fakt, że dom 140+37m2. Całość podłogówka. Parterowy, celulozy 30 lub 40 cm w stropie lekkim, styro 20cm, na płycie fundamentowej i z zapotrzebowania wychodzi niecałe 9kW, ale instalator twierdzi, że gruntową to sobie i 8kW mogę wziąć, ale powietrzna musi być mocniejsza i musi być ta 11,2.... taaaa....
    Ja mam do domu większego niż Twój Zubadana 8 kW i mysle ze da rade - narazie grzeje bardzo duża powierzchnie w sumie jakies 210 m2 i nie mam skonczonego ocieplenia i dawało rade przy 0 stopniach na 20 stopni wewnatrz bez problemu, a pompa chodzi tylko w taryfie gw12. Obecnie utrzymuje cos w okolicach 15 stopni i przy mrozach do - 10 tez daje rade. Ale docelowo ma grzać coś kolo 170 m2.

    koszt całej kotłowni około 35 brutto (Zubadan lodówka)

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał grinio Zobacz post
    Witam
    Takie pytanie odnośnie defrostów, jak często macie?
    U mnie średnio co godzinę są i temperatura na zewnątrz nie ma dużego wpływu na czasy pomiędzy.
    Trochę za często według mnie. Myślałem że jak będzie zimniej ok -10 to powinny być rzadsze.
    Jak to u was wygląda?
    Pozdrawiam
    Czytałeś moje wynurzenia w tym wątku kilka/kilkanaście postów wyżej?
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jaki model i jak to monitorujesz?
    PUHZ-W85VHA2 z FTC5.
    Zapis pracy na karcie SD w kontrolerze.
    Liczyłem na wydłużone czasy pomiędzy defrostami w niższych temperaturach ale nic z tego. Jakby korzystała z czasowego zegara a nie z jakiś zależności typu wydajność-temperatura itp.

    milsa666 cały czas czytam ten wątek
    U mnie nie ma żadnego sprzęgła ani buforu.
    Z PC prosto do hydroboxu i dalej na rozdzielacze. Chałupa jeszcze nie ocieplona i nie mieszkam tam.
    Czytałem że walczyłeś ze zwiększeniem przepływów, bo u mnie też marne max 16l/s a CWU 13l/s na 3 biegu, a na 2biegu o 1l/s mniej. Na pętlach ok 1,5l/s, nie wiem czy coś kombinować żeby to poprawić

    Ogólnie jestem zadowolony Jest ciepło, nic nie trzeba robić tylko rachunki opłacać

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez grinio ; 17-01-2019 o 13:35

  20. #280

    Domyślnie

    Dlaczego tak bardzo się martwicie defrostami? Czy one wpływają w jakiś sposób na grzanie lub cokolwiek innego? Czuć w domu kiedy jest robiony defrost?

Strona 14 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony