dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 33
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 660
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    https://library.mitsubishielectric.c...atabook#page-1

    Strona: 55-56 (48-49)

    Potrzebujesz skonfigurować wejście IN11
    Jeśli, chcesz by pompa weszła w tryb ogrzewania i podniosła temperaturę w domu trzeba mieć bezprzewodowy termostat - lub wyświetlacz przeniesiony do domu.
    Bez termostatu, masz jedynie możliwość podbijania temperatury CWU

    Można coś szerzej na ten temat??
    Czy jak zewrę IN11 i IN12 to pompa uruchomi się w tryb CO?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez grinio ; 02-01-2022 o 19:00
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  2. #602

    Domyślnie

    Może komuś się przyda jak podłączyć SG ready
    Pozdrawiam

    Coś nie można zdjęć dodawać
    Jeżeli ktoś był by zainteresowany to na PW mogę podesłać
    Ostatnio edytowane przez grinio ; 22-01-2022 o 08:34
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  3. #603
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    W tabelach znajduje tylko wydajność Zubadana przy zasilaniu 35 stopni. Gdzie znajdę wszystkie dane jak zachowuje się ta pompa przy zasilaniu 45 i 55 stopni przy -15 i -20? ( interesują mnie 3 fazowe 8 i 10kw)

  4. #604

    Domyślnie

    Podbijam, szukam tej samej informacji dla PUD-SHWM100YAA + EHSD-YM9D i PUD-SHWM80YAA + EHSD-YM9D.

    Edit:
    @buldog1111 w aplikacji doborowej Mitsubishi można zmienić temperature odbiornika np. z 45 na 55 i wykres się zmienia i można z niego odczytać wydajność.
    Ostatnio edytowane przez tomkan ; 05-04-2022 o 20:43

  5. #605

    Domyślnie

    Mam tabele. Żeby sobie rozrysować wykres to interesuje mnie max czy nominal ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wydajność Mitsu.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	458981

  6. #606

    Domyślnie

    Podbijam a nóż ktoś mi odpowie. Chcę sobie wyznaczyć punkt biwalentny dla Mitstubishi Zubadan 10kW, Panasonic T-Cap 9kW i Daikin Altherma 3H MT 8kW i porównać wydajności tych trzech pomp dla Temp wody 45 stopni. Z tabelki Mitsubishi mam wziąć dane z pozycji Max czy Nominal ?

  7. #607
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja to zrozumiałem w ten sposób, że wybierasz moc maksymalną do wyrysowania krzywej, która wyznaczy ci optymalną moc pompy dla twojego zapotrzebowania.
    Natomiast przy pomocy mocy minimalnej z tabeli wyrysujesz krzywą, która powie ci od jakiej temperatury PC zacznie ci taktować.

  8. #608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cześć. Mam pytanie do posiadaczy Zubadan w wersji 3fazowej - czy te pompy pracują przy zaniku jednej fazy (zakładając, że zasilanie sterownika jest obecne) czy wyrzucają błąd i praca jest przerwana?

  9. #609

    Domyślnie

    A ja chciałem zapytać, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czym różnią się jednostki zewnętrzne Zubadan od wersji (eco inverter, ecodan) np: suz-swm60va ?

  10. #610

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    czym różnią się jednostki zewnętrzne Zubadan od wersji (eco inverter, ecodan) np: suz-swm60va ?
    https://www.ecodan.pl/pompy-ciepla/u...ia-zewnetrzne/
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #611

    Domyślnie

    Troche jaśniej ale jeszcze nie do końca widzę wszystkie różnice, raz piszą że do -10 zapewnia sprawność raz do -20? to jak to wkońcu jest? Pozatym jakieś nieaktualne informacje sa na tej stronie ponieważ czynnik jest już R32 a nie ''Duży wymiennik ciepła (powierzchnia o 68% większa niż w modelu Power Inverter o takiej samej mocy) i optymalne sterowanie inwerterowe umożliwiają osiągnięcie temperatur zasilania do 55°C. Ilość czynnika R410A w obiegu zredukowano do zaledwie 1,6 kg. Przyczynia się to do ochrony środowiska.''
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 18-07-2022 o 15:44

  12. #612

    Domyślnie

    W urządzeniach zewnętrznych pomp ciepła powietrze-woda Ecodan są obecnie stosowane trzy różne systemy:
    - technologia Inwerter Zubadan,
    - technologia Power Inverter
    - technologia Eco Inverter.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 18-07-2022 o 16:10
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    W urządzeniach zewnętrznych pomp ciepła powietrze-woda Ecodan są obecnie stosowane trzy różne systemy:
    - technologia Inwerter Zubadan,
    - technologia Power Inverter
    - technologia Eco Inverter.
    to wiem, ale nie mogę znaleźć nigdzie porównania tabelarycznego np jakie różnice wynikają z tych technologii.

  14. #614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    "Eco Inverter – zalecany do zastosowania w temperaturach zewnętrznych od -15 do +35 st.C, do zastosowania z modułami wewnętrznymi z i bez wbudowanego zasobnika cwu,
    Power Inverter – zalecany do zastosowania w temperaturach od -20 st.C, sprawdza się w obiektach o dużych powierzchniach wymiany ciepła – np. ogrzewanie podłogowe,
    Zubadan Inverter – optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła, sprawdza się nawet w temperaturze -28st.C (choć z pełną mocą działa do temp. -15 st.C), pozwala unikać przewymiarowania systemu dla uzyskania bezpiecznego marginesu uzyskania zadanych warunków termicznych przy niskich temperaturach zewnętrznych."
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2022-07-18-23-05-01-38_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	460031

  15. #615

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    "Eco Inverter – zalecany do zastosowania w temperaturach zewnętrznych od -15 do +35 st.C, do zastosowania z modułami wewnętrznymi z i bez wbudowanego zasobnika cwu,
    Power Inverter – zalecany do zastosowania w temperaturach od -20 st.C, sprawdza się w obiektach o dużych powierzchniach wymiany ciepła – np. ogrzewanie podłogowe,
    Zubadan Inverter – optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła, sprawdza się nawet w temperaturze -28st.C (choć z pełną mocą działa do temp. -15 st.C), pozwala unikać przewymiarowania systemu dla uzyskania bezpiecznego marginesu uzyskania zadanych warunków termicznych przy niskich temperaturach zewnętrznych."
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2022-07-18-23-05-01-38_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	460031
    no właśnie te info są nie aktualne:
    Nowy typoszereg jednostek zewnętrznych Eco Inverter

    Trzy pompy ciepła, by optymalnie dopasować moc grzewczą do zapotrzebowania ciepła budynku - SUZ-SWM40VA, SUZ-SWM60VA oraz SUZ-SWM80VA.

    Wydajność dopasowana do potrzeb nowych budynków jednorodzinnych, pozwalająca na spełnienie rosnących wymagań energetycznych WT2017 oraz WT2021.

    Klasa efektywności energetycznej A+++ .

    Jednostka w oparciu o czynnik R32: bardziej wydajna, cichsza oraz bardziej przyjazna środowisku.

    Zwiększony gwarantowany zakres pracy grzania do -20°C.

    Temperatura zasilania 60°C bez użycia grzałek elektrycznych.

    Sprawdzona automatyka z pomp ciepła Ecodan, w tym rewolucyjny system regulacyjny autoadaptacji Mitsubishi Electric.

    Nowy czarny grill oraz etykieta.

    Nowy typoszereg (indeksy 60 i 80).

  16. #616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    ściągnij ecodan atw databook - tam masz tabelki

  17. #617

    Domyślnie

    Jakie powinny byc wymiary fundamentu pod jednostkę SUZ-SWM60VA ? gdzie ew. znajdę takie informacje?

  18. #618
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    handrzej1

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Potęga.
    Czy może brak zrozumienia jednostek i potrzeba powrotu do szkoły podstawowej?
    Geniuszu , skup się na odpowiedzi . Ponoć taki najlepszy jesteś . Tylko niczego mądrego Twój post nie wnosi . Nie pierwszy zresztą . Chcesz pomóc jeśli wiesz cokolwiek to zrób to , albo nie zaśmiecaj forum niepotrzebnymi komentarzami.

  19. #619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cześć. Chciałem się upewnić czy w Zubadanie bieg pompy obiegowej, ustawiony z poziomu sterownika przez użytkownika, to już sztywna wartość czy w określonych warunkach może nastąpić zmiana automatyczna? W manuału nie widzę też info o deltaT - czy można w jakiś sposób wpływać na jej wartość?

  20. #620

    Domyślnie

    Ustawiasz bieg pompy i tyle.
    Nic nie reguluje.
    Dla mnie porażką jest nie samo sterowanie, a sama pompa. Walczyłem z nią sporo na początku.
    Teraz mam na to wywalone.
    W każdym bądź razie w instrukcjach/DTR/itd... podane są jakieś charakterystyki, ale u mnie przepływu większego niż 24-25 nie dało się nigdy uzyskać (i to praktycznie dla "układu" wyjście wpięte w wejście). Tam piszą o jakiś optimum 28 i żeby nie przekraczać 32. To jest nie możliwe z fabryczną pompą obiegową. Kilka osób już tu na forum się dziwiło.
    No taki mercedes...
    Ale przynajmniej nic nie padło jeszcze w niej. TFU, TFU
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

Strona 31 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony