dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 33
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 660
  1. #81

    Domyślnie Zubadan spuszczanie czynnika z układu

    Witam.Mitsubishi Electric Polska twierdzą, że jeżeli hyrobox połączymy z jednostką zewnętrzną przewodem krótszym niż 4 m to należy z układu upuścić około 400g czynnika.
    Niestety nic nie mogę na ten temat znaleźć, czy takie działanie jest zasadne.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek9/7 Zobacz post
    Witam.Mitsubishi Electric Polska twierdzą, że jeżeli hyrobox połączymy z jednostką zewnętrzną przewodem krótszym niż 4 m to należy z układu upuścić około 400g czynnika.
    Niestety nic nie mogę na ten temat znaleźć, czy takie działanie jest zasadne.
    Trzeba sprawdzić dokładnie model w databooku i tam jest napisane ile i przy jakim modelu, ale to już instalator musi wiedzieć.
    I tak w sumie inwestor nie powinien się tym interesować, chyba że podejrzewa braki u swojego instalatora.
    A tak w sumie to bardzo mało instalatorów o tym wie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #83

    Domyślnie

    Dzięki.
    Bałem się, że to upuszczenie czynnika powoduje nieprawidłową pracę urządzenia.
    U mnie jednostka zewnętrzna ma nierównomierną temperaturę lameli (dobrze widać to przy szronieniu lub wykraplaniu się rosy),
    myślałem, że przyczyną jest za mala ilość czynnika.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161111_094212.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	397639  

  4. #84
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum, jeszcze raz witam.
    Mam pytanie dotyczące minimalnej pojemności wody w instalacji dla pomp Mitsubishi.
    Kolega _John podał namiary na Ecodan_FTC5_Databook#page-234-235 gdzie podane jest np dla PUHZ-HW140 minimum 60l, natomiast znalazłem plik Ecodan_ATW_PUHZ_Databook_FTC4(strona B-61) gdzie dla tej samej pompy miniumum jest 100l.
    Czy ktoś z kolegów może wyjaśnić tą rozbieżność.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał systimax Zobacz post
    Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum, jeszcze raz witam.
    Mam pytanie dotyczące minimalnej pojemności wody w instalacji dla pomp Mitsubishi.
    Kolega _John podał namiary na Ecodan_FTC5_Databook#page-234-235 gdzie podane jest np dla PUHZ-HW140 minimum 60l, natomiast znalazłem plik Ecodan_ATW_PUHZ_Databook_FTC4(strona B-61) gdzie dla tej samej pompy miniumum jest 100l.
    Czy ktoś z kolegów może wyjaśnić tą rozbieżność.
    Przy małych urządzeniach można zrobić 50-60L ale jak większe urządzeni 11kW i wiecej to lepiej 100l, ale to zależy jeszcze od temperatury wody w układzie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czy pompa ciepła powietrzna mitsubishi da sobie radę w województwie lubelskim? Parę lat temu mieliśmy kilka dni po -27C. Ile by kosztowała pompa dla takiego domu:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mf9621b4c14cc4
    Wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe (w piwnicy też). Temperatura w domu musi być min 22C.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwilkolek Zobacz post
    Czy pompa ciepła powietrzna mitsubishi da sobie radę w województwie lubelskim? Parę lat temu mieliśmy kilka dni po -27C. Ile by kosztowała pompa dla takiego domu:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mf9621b4c14cc4
    Wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe (w piwnicy też). Temperatura w domu musi być min 22C.
    Do jakiej temperatury bez grzałek do zależy od izolacji , tego czy jest rekuperacja itd.
    Ale na 95% do -20st.C bez grzałek a poniżej może dołączać grzałki.
    Piszę o modelu 8kW, ten model przy -28st.C ma nadal 6kW mocy grzewczej.
    co do ceny to przy 3 obiegach grzewczych zbiorniku CWU trzech sterownikach bezprzewodowych i trzech pompach obiegowych będzie około 35tyś.
    ale dokładna oferta na meila może iść. proszę podać meila na priv.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    co do ceny to przy 3 obiegach grzewczych zbiorniku CWU trzech sterownikach bezprzewodowych i trzech pompach obiegowych będzie około 35tyś.
    ale dokładna oferta na meila może iść. proszę podać meila na priv.
    Powiedz - tak w prost, bez zbędnego pier.....nia.
    Nie potrafisz zrobić 3 zupełnie niezależnych obiegów grzewczych z wykorzystaniem tylko jednej pompy?

    Jak się do Ciebie zwrócę z zapytaniem o instalacje dla apartamentowca z 10 mieszkaniami, to mi zaproponujesz 10 pomp obiegowych?

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Powiedz - tak w prost, bez zbędnego pier.....nia.
    Nie potrafisz zrobić 3 zupełnie niezależnych obiegów grzewczych z wykorzystaniem tylko jednej pompy?

    Jak się do Ciebie zwrócę z zapytaniem o instalacje dla apartamentowca z 10 mieszkaniami, to mi zaproponujesz 10 pomp obiegowych?
    No można ale 3 pompy mają mnóstwo plusów, nie jest to najtańsze rozwiązanie to fakt.
    Ale gdy chcemy grzać pompą ciepła to mamy taryfę G12w więc szybko musimy i małą deltą nagrzewać podłogę. A bez dobrego przepływu tego się nie da zrobić.
    Przy kotłach gdzie przepływ jest mało ważny można zrobić to na dużej delcie i małym przepływie, ale w przypadku PC wolę 3 pompy obiegowe.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #90

    Domyślnie

    Witam,

    u mnie właśnie zamontowali najnowszego Zubadana. Współpracuje on z pełnym ogrzewaniem podłogowym (150m2) oraz z buforem ciepła / zimna 200L. Oprócz tego zbiornik na CWU 250L.

    Pytanie: jaką taryfę prądu powinienem wybrać? Czy ten Zubadan faktycznie jest w stanie w tej nocnej taryfie „nabić” bufor aby w ciągu dnia prawie się nie włączać w droższej taryfie?

    Pompa ma rownież funkcje chłodzenia wiec analogiczne pytanie w zasadzie jest takie czy rownież w gorące lato zdoła on „nabić” bufor zimną wodą w tańszej taryfie nocnej?

    A może w ogóle nie zawracać sobie głowy G12W i po prostu wziąć G11?

    Dom 150m2, pełna podlogowka, rekuperacja, współczynnik energetyczny EP (kWh/m2 * rok) domu to 54. Przewidywanie zużycie prądu na certyfikacie (ogrzewanie + CWU ) = 19kWh/m2.
    Zubadan to model PUHZ-SHW80YAA.
    Ostatnio edytowane przez Pietrovicz ; 21-12-2017 o 07:55

  11. #91

    Domyślnie

    Ten bufor to nie jest tak naprawdę sprzęgło? Bo w 200l przy PC to dużo ciepła nie zbuforujesz. A na pewno nie na mroźne dni.

    O grzaniu PC w G12W masz temat m.in tutaj

  12. #92

    Domyślnie

    Wiesz... nie znam się... pewnie „sprzęgło” cokolwiek to znaczy skoro uważasz, ze na bufor to za mało
    Oprócz tego jest jeszcze drugi zbiornik 250L na ciepłą wodę użytkową.

    Dziek za linka.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kogitika

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witajcie,
    mój pierwszy post na forum, ale znamy się nie od dziś...
    Zaintrygował mnie ten Mitsubishi Zubadan, Pan Marek nie jest tutaj bez winy,
    ale porównałem jego parametry z Daikinem, i oto co wyszło:
    Temperatura wody + 35C:

    ME Zubadan PUHZ-SHW112V/YHA DAIKIN Altherma ERLQ011

    +7C
    Wydajność 11,2 11,38
    Moc elektryczna 2,51 2,55
    COP 4,46 4,46

    +2C
    Wydajność 11,2 11,33
    Moc elektryczna 3,35 3,01
    COP 3,34 3,76

    -7C
    Wydajność 11,2 9,16
    Moc elektryczna 3,94 3,18
    COP 2,84 2,88

    -15C
    Wydajność 10,24 8,61
    Moc elektryczna 4,40 4,13
    COP 2,34 2,08

    -20C
    Wydajność 10,46 8,61
    Moc elektryczna 4,89 4,13
    COP 2,14 2,08

    Zaznaczę, że z ofert które otrzymałem, to Daikin wyszedłby mi o około 5 tys. taniej niż Zubadan.
    A w parametrach COP tej różnicy tak bardzo nie widać. Wręcz w temperaturach -2 +7 Daikin pokazuje
    się od lepszej strony. Czy warto dopłacać?

    Dane techniczne pobrane zostały z databooków materiałów serwisowych.
    Daikin podaje wydajność i pobór mocy, cop należy sobie wyliczyć. Mitsubishi podaje wydajność i cop, pobór mocy należy sobie wyliczyć.
    Porównanie zrobiono z wydajności nominalnych.
    Źródła wyliczeń:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1_ME_ZUBADAN.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	404521
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A2_Daikin.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	404522

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kogitika Zobacz post
    Witajcie,
    mój pierwszy post na forum, ale znamy się nie od dziś...
    Zaintrygował mnie ten Mitsubishi Zubadan, Pan Marek nie jest tutaj bez winy,
    ale porównałem jego parametry z Daikinem, i oto co wyszło:
    Temperatura wody + 35C:

    ME Zubadan PUHZ-SHW112V/YHA DAIKIN Altherma ERLQ011

    +7C
    Wydajność 11,2 11,38
    Moc elektryczna 2,51 2,55
    COP 4,46 4,46

    +2C
    Wydajność 11,2 11,33
    Moc elektryczna 3,35 3,01
    COP 3,34 3,76

    -7C
    Wydajność 11,2 9,16
    Moc elektryczna 3,94 3,18
    COP 2,84 2,88

    -15C
    Wydajność 10,24 8,61
    Moc elektryczna 4,40 4,13
    COP 2,34 2,08

    -20C
    Wydajność 10,46 8,61
    Moc elektryczna 4,89 4,13
    COP 2,14 2,08

    Zaznaczę, że z ofert które otrzymałem, to Daikin wyszedłby mi o około 5 tys. taniej niż Zubadan.
    A w parametrach COP tej różnicy tak bardzo nie widać. Wręcz w temperaturach -2 +7 Daikin pokazuje
    się od lepszej strony. Czy warto dopłacać?

    Dane techniczne pobrane zostały z databooków materiałów serwisowych.
    Daikin podaje wydajność i pobór mocy, cop należy sobie wyliczyć. Mitsubishi podaje wydajność i cop, pobór mocy należy sobie wyliczyć.
    Porównanie zrobiono z wydajności nominalnych.
    Źródła wyliczeń:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1_ME_ZUBADAN.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	404521
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A2_Daikin.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	404522
    Witaj, ciesze się że ktoś czyta i stara się zrozumieć tematykę pomp ciepła. przynajmniej jest to świadome kupowanie.
    Parametry porównałeś bardzo trafnie wszystko się zgadza, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jeszcze to czego tu nie zmierzono czyli prędkości odszraniania, typ odszraniania, sterowanie wspomaganie, sterownik i jego funkcje itp.

    I wszystko było by dobrze gdyby Twój instalator nie zrobił babola ten model Daikina nie będzie tańszy od Mitsubishi a droższy o około 3-4tyś zł a to wynika z tego że Twój instaltor policzył tylko cenę jednostki zewnętrznej, daikin ma trochę taki mylący cennik. Tam trzeba osobno doliczyć jednostkę wewnętrzną oraz sterownik i cena katalogowa takiego zestawu z agregatem 11kW 3 fazowym kosztuje 32960zł netto minus rabat instalatora

    Mitsubishi Zubadan 11kW ten z opisu kosztuje 33590zł netto minus rabat instalatora a na mitsubishi jest lepszy
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #95

    Domyślnie

    A ile kosztowałby Zabudan 8kw plus zbiornik cwu 260l z montażem ?
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

  16. #96

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie odszraniania, czy pompa liczy czas i się odszrania czy może realizuje to inaczej, pytam z ciekawości bo o tym nikt nigdy nie pisze a moim zdaniem to jest ważne, uważam że odszranianie co określony czas jest nieekonomiczne, stąd moje pytanie, moi znajomi maja Nibe niby nowy "najlepszy -25" produkt a odszrania się czasowo, czyli może mogłaby jeszcze popracować a tu minął czas i koniec.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie odnośnie odszraniania, czy pompa liczy czas i się odszrania czy może realizuje to inaczej, pytam z ciekawości bo o tym nikt nigdy nie pisze a moim zdaniem to jest ważne, uważam że odszranianie co określony czas jest nieekonomiczne, stąd moje pytanie, moi znajomi maja Nibe niby nowy "najlepszy -25" produkt a odszrania się czasowo, czyli może mogłaby jeszcze popracować a tu minął czas i koniec.
    Mitsubishi robi to z wydajności, jak już nie może osiągnąć mocy grzewczej wtedy się odszrania.
    A nibe..... cóż ..... na pewni nie najlepszy
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Witam, dla zainteresowanych przesyłam kilka informacji o pompach marki Mitsubishi, które są coraz bardziej poszukiwane przez wymagających klientów, dla których praca w temperaturach sięgających nawet -28st.C jest ważna.
    Mitsubishi to również system umożliwiający mocniejszą pracę sprężarki dzięki czemu modele 8kW oraz 11kW potrafią przy bardzo dużym mrozie -15st.C dać większą moc niż nominalna, a przy temperaturze -20st. C spadek mocy względem nominalnej jest bardzo niewielki.

    Najpopularniejszym rozwiązaniem są pompy z serii Zubadan, które występują w czterech podstawowych wersjach:
    8kW model: PUHZ-SHW80VHA wydajność przy A-15W35 10,11kW
    11kW model: PUHZ-SHW112YHA wydajność przy A-15W35 13,59kW
    14kW model: PUHZ-SHW140YHA wydajność przy A-15W35 14kW
    23kW model: PUHZ-SHW230YKA wydajność przy A-15W35 22,91kW
    Podstawowe zestawy:
    Załącznik 379153

    Są jeszcze dostępne inne konfiguracje, min. ze zintegrowanym zbiornikiem, zestaw ze zbiornikiem CWU oraz buforowym oraz inne.
    Pełen katalog można pobrać ze strony:
    Katalog Mitsubishi CNC


    Tabele wydajności, dla wszystkich dostępnych temperatur:
    8kW:
    Załącznik 379154
    11kW:
    Załącznik 379155
    14kW:
    Załącznik 379156
    23kW
    Załącznik 379158

    TO CO WYRÓŻNIA JESZCZE PRODUKTY MITSUBISHI TO GWARANCJA NA 5 LAT
    Jak te tabelki czytać?
    Np interesuje mnie pozycja A2/W35. Są dane mocy i COP przy jakis MIN, Nominal, MAX, MID. Czy to jest zakres modulacji mocy? Od MIN do MAX przy danej A/W. Jeżeli tak to co to jest MID i NOMINAL?
    Czy jest gdzieś podobna tabelka od CNC dla T-CAP? Bo nie mogę znaleźć na forum.

  19. #99

    Domyślnie

    Mam takie pytanie odnośnie pomp Ecodan monoblock.
    Podobno można w jakiś sposób odczytać liczbę przepracowanych godzin.
    Czy ktoś może wie w jaki sposób? jakim urządzeniem?
    Planuje zakup takiej pompy PUHZ-W85VHA2 z zasobnikiem z drugiej ręki i chciał bym jakoś sprawdzić czas pracy.
    Pozdrawiam i dziękuje

  20. #100

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    I
    Zapytam o opinię nt. Zubadanow szczęśliwych (może nie?) użytkowników.
    Jak się wam sprawują co się podoba, a co nie.
    Bo w kółko tylko TCap i TCap... czasem Daikin, Samsung i LG
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

Strona 5 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony