dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41

    Domyślnie

    cześć Dziewczyny, za wszystkie dotychczasowe komentarze bardzo dziękuję - pozytywnie namieszałyście mi w głowie
    muszę zatem dalej pokombinować i przemyśleć, jak pogodzić różne kwestie. Na pewno do listy wymagań dochodzą następujące aspekty:

    1. nie robić wysokiej zabudowy pod oknem (zaciemnia i zmniejsza pomieszczenie)
    2. drzwi do spiżarni jako element zabudowy - fajne rozwiązanie, drzwi nie rzucają się w oczy, z drugiej strony trochę mniejsze doświetlenie do np. kuchenki czy blatu znajdującego się za tą zabudową
    3. Duża lodówka zostaje w kuchni, już teraz mieszkając w mieście w dwie osoby zajmujemy całą jedną lodówkę, a tam na wsi we czwórkę zdecydowanie będziemy potrzebować większej. nie wyobrażamy sobie chodzenia między lodówkami, żeby sprawdzać co jest w jednej, a co w drugiej.
    4. Zostawiamy między dwoma ciągami zabudowy 150cm (prośba męża)
    5. drugie wejście do kuchni z holu - nie potrzebujemy, wolimy wykorzystać tę ścianę na dodatkowe szafki
    6. kuchenka nie na przednim głównym blacie, przy hokerach
    7. czy piekarnik może być na końcu ściany? nie pochlapie się? gdzieś chyba czytałam, żeby chociaż 15 cm zostawiać. dajcie proszę znać?

    8. co do okna wczoraj byliśmy na działce i mamy mały problem co zrobić. prace budowlane sąsiada są bardzo zaawansowane i okazuje się, ze w miejscu,gdzie planujemy okno w kuchni, sąsiad ma okno do ziemi co byście radziły z oknem u nas?


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170128_121027.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	380028  

  2. #42

    Domyślnie

    Alicyja, dziękuję za Twoje prace Pestka ma rację, że jesteś genialna!
    Twoje wizualizacje otworzyły mi oczy na inne rozwiązania, muszę pokombinować jeszcze... jak będziesz miała czas i ochotę to z góry dziękuję za dalszą twórczość

    Popo811, witam na moim wątku i zachęcam do dyskusji dziel się swoim doświadczeniem i pytaj o rady. Wspólnie damy radę

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zanim napiszę co mi się nasunęło po Twoim poście to pooglądaj sobie kolekcję sprytnych rozwiązań do kuchni. To też trzeba przemyśleć wcześniej
    https://pl.pinterest.com/pestka56/cucina-smart-ideas/
    W wyposażeniu, też jest kilka tricków
    https://pl.pinterest.com/pestka56/cucina-equipment/
    A tu https://pl.pinterest.com/pestka56/cucina-backsplash/ to już co na ścianę.

    ad 1. zrób okno do podłogi
    Ile masz metrów do płotu od tego okna? Bo jeśli by było wystarczająco, to zrobiłabym okolone żywopłotem „patio” z tarasikiem do wypicia porannej kawki i ogródek ziołowy, oraz blisko warzywnik skrzyniowy.
    Jest sporo sposobów na osłonięcie się od sąsiada szybko rosnącymi roślinami. Nawet twardy płot można ładnie zrobić.
    Nie martwiłabym się tym teraz

    ad 2. nad kuchenką i tak zawsze,nawet wdzień zapalisz światło.

    ad 3. W kuchni zrób tylko lodówkę, a dużą zamrażarkę (są wysokie szufladowe) umieść w spiżarce.

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #44

    Domyślnie

    Pesteczko!! jesteś genialna!!
    zaraz popatrzę na linki od Ciebie, ale najpierw muszę Ci napisać, że oczami wyobraźni zobaczyłam co piszesz !!

    "zrobiłabym okolone żywopłotem „patio” z tarasikiem do wypicia porannej kawki i ogródek ziołowy, oraz blisko warzywnik skrzyniowy."


    już to widzę!! do płotu będą jakieś cztery metry, wiec chyba da radę to zorganizować, żeby nie było przeładowane?
    mam nadzieję, bo chce to wszystko ! teraz, zaraz! już widzę, jak przebywam tam na kawie

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rob to okno do podłogi otwierane
    Mieliśmy takie w projekcie kuchni i ja głupia zgodziłam się, że to jeszcze jedno miejsce, żeby złodziej mógł wejść. Idiotyzm jeszcze gorszy niż wejściowe drzwi antywłamaniowe ze stali wrrrr...rrr Okno zostało skrócone od dołu, a ja marzę, że kiedyś może je wymienię na tarasowe. Uwielbiamy jadać w ogrodzie. Każdego roku niezmiennie liczymy dni do wiosny, a potem z nadzieją zerkamy na termometr, czy już jest wystarczająco ciepło, by wynieść śniadanie z kuchni do ogrodu.

    Cięszę się, że pomysł Ci się podoba.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #46

    Domyślnie

    [QUOTE=pestka56;7400753]Rob to okno do podłogi otwierane
    Potwierdzam, to doskonała sprawa. Ja projektując zerżnęłam pomysł mojej córki; całe lato z rodziną jada na tarasie przy kuchni, właściwie to zaledwie półtora metra dalej niż do stołu w kuchni, a jaka frajda.
    ]

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zaprę się i wymienię to okno, ale nie w tym roku, no, może jesienią
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #48

    Domyślnie

    Pestka, pomysł jest boski! myślę, że też będę tam często przesiadywać

    Brasica, masz może jakieś fajne inspiracje, którymi mogłabyś się podzielić? albo swoimi/ córki zdjęciami? zanim faktycznie będą mogła z tego rozwiązania korzystać, chętnie oko nacieszę, a przyznam szczerze, że ciężko taki taras/ patio przy kuchni wygooglować. z góry dziękuję!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie googluj tylko szukaj na pintereście
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #53

    Domyślnie

    Koleżanka kilka lat temu wymieniła okno w kuchni właśnie na takie otwierane
    do podłogi, powiem Wam, że cudownie wychodzi się na ogród...
    Ja z kolei, aby wyjść z kuchni na taras muszę przejść przez salon
    ale nie narzekam
    Uwielbiam niedzielne poranki gdzie mogę sobie posiedzieć
    w piżamie z kawką, sąsiedztwa niet
    Pestka ma rację, patio z żywopłotem będzie rozwiązaniem 2 w 1

  14. #54

    Domyślnie

    Pestko, stronka którą podrzuciłaś: home my design
    to jest to co szukam,
    Mam winorośl z jednej strony tarasu, ale coś muszę z nią zrobić
    bo kostkę mam calą z mchu od tej stony (wschód). szkoda mi trochę winogron... no sama nie wiem
    jutro oglądnę na spokojnie....
    dziękuję

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fajnie, że Ci pasuje Popo A winogrona w czym przeszkadzają. Wkomponuj je w całość
    Masz ochotę to pokaż fotkę. Może coś podpowiemy, a i Makofska popatrzy na żywo. Też jej się przyda.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #56

    Domyślnie

    E, teraz tam nic widać ino zaspy śniegu
    i zestreczowany stolik z ławkami. Gdzieś miałam jakieś letnie fotki
    to popatrzę ale to już jutro bo idę spać

  17. #57

    Domyślnie

    ehhh, nie popatrzyłam, bo mój czasomierz mi powiedział że co innego jest do roboty , ale wrócę do tematu...
    bo coś czuję, że jak tylko się ociepli i więcej czasu będzie się przebywać na zewnątrz, to mi ten taras i tak
    nie da spokoju...
    Za to wyciągnęłam wczoraj męża do Obi, bo upatrzyłam sobie kiedyś ściankę
    prysznicową z drzwiami.... no i zamówiliśmy. facet mnie kiedyś w błąd wprowadził
    mówiąc że można zamówić mleczną, ale nie można i wzięłam transparentną...
    Zobaczymy....
    Wymieniam kabinę w górnej łazience, bo sprzątając kiedyś o mało mi drzwi nie spadły... Użytkuje ją syn nastolatek,
    i coś czuję po kościach, że mleczne ścianki to będą za miesiąc
    Oj powiem, Wam, że mieszkając 14 lat, to właściwie do wymiany jest prawie wszystko....
    W tej chwili mam "rozgrzebaną' sypialnię, bo mąż jest tylko na weekendy w domu.
    Potem idzie na tapetę kuchnia, a potem wiatrołap ze wstrętnym pomarańczowym korkiem na ścianach
    Hit sprzed lat
    Jak będę mieć kabinę to wam pokażę
    Póki co zmykam....
    idę gonić męża żeby zaczął przyklejać listwy w sypialni,

  18. #58

    Domyślnie

    Popo, a gdzie fotki tarasu ?? pokaaaż

    i czy mogłabyś wkleić link do zamówionej przez CIebie ścianki prysznicowej (albo zdjęcie)? też szukam inspiracji w tej kwestii, więc będę wdzięczna za podrzucenie rozwiązania

  19. #59

    Domyślnie

    Pesteczko, dzięki za wszystkie linki - zaraz zabieram się za przegląd póki co wrzucam kilka inspiracji, które dotyczą kuchni/ tarasu/ warzywniaka

    niektóre zdjęcia pochodzą z forum Muratora, przepraszam nie wiem, skąd konkretnie... ale jak pojawi się "właściciel", oczywiście chętnie dopiszę info.









    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	938e1412b8fe948c798c75a02b68cd88.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	380692   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	84654b8b9c76604cd7b927e237f0c41c.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	30,8 KB
ID:	380693   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	og+gr 059.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	380694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	original2.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	380695   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynie ogródkowe handmade.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	380696  


  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Przykuchenny ogródek z Ogrodowiska bardzo ładny
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony