dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 26
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 508
  1. #201

    Domyślnie

    No fajnie idzie Opisywanie bloczków dużo ułatwia, sam tak robiłem A widzisz trzeba było wziąć ode mnie ten brzeszczot
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #202

    Domyślnie

    No i z czasem też robi się już spokojniej i przestaje wszystko traktować z aptekarską dokładnością co na początku chyba jest normalnym zachowaniem każdego świerzaka.
    Święte słowa! Święte!
    Ja co do mm chciałem, ojciec się śmiał...

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Widzę, że obowiązkowa koszulkowa opalenizna już jest. Łatwo poznać, że nie ma opierdzielania na budowie

    Pozdrowienia dla operatorki piły ręcznej

    Coś mikro ten taras?
    Hhehe opalenizna była budowlana, a jak zdjąłem koszulkę co by podrównać to znów plecki przyjarałem... Teraz już. jest wszystko wyrównane
    Pozdrowienia przekażę a właściwie to pewnie sama przeczyta

    Odnośnie "tarasiku" to niestety mamy 4szt takich. Jest to wystająca płyta poza obrys budynku. Niestety nasza Pani konstruktor twierdziła że tak musi być bo tak jest skonstruowany cały projekt płyty blablabla.... pytałem się jej co ja z tym później zrobię. Stwierdziła że sobie ocieplę, no i tak mam teraz. Ogólnie zagospodarować to nie bezie problem, tylko z tą izolacja będzie tam trzeba się przyłożyć. skoro już są.

    Ciąg dalszy był następujący...

    W międzyczasie zatopiliśmy pręty zbrojeniowe pod oknami



    No a ściany sobie dalej spokojnie rosły i rosły


    Takim oto sposobem w telegraficznym skrócie dochodzimy do nadproży. Na początku chcieliśmy gotowe z Ytonga, ale cena trochę słaba, bo wyszło chyba 1800zl jak dobrze pamiętam, Więc zdecydowaliśmy sie na L-19.

    W tym momencie trzeba juz praktycznie wiedzieć jakie drzwi zewnętrzne będziemy chcieli, bo z tego co się zorientowaliśmy dzwoniąc, pisząc lub chodząc do przedstawicieli itp... Każdy producent ma praktycznie inne otwory montażowe do swoich drzwi/futryn. Także lepiej już zawczasu mieć to ogarnięte.

    Na początek trzeba było wyciąć miejsca pod "poduszki" z cegły. Tutaj znów Ania z piłą ręczną.... Chyba akurat była to Niedziela i nie chcieliśmy hałasować elektryczną


    Potem wklejenie cegiełek i ustawienie L-ek na swoim miejscu i wszystkie obsadzone...





    Następnie zabrałem się za słupek w bramie garażowej. Do samego końca nie wiedziałem na jakie bramy się zdecyduje, ale w końcu padło na dwie sztuki zamiast jednej.... Żeby nie było ciasno to robię 2750x2250 myślę, że będzie OK i wystarczy nawet przy większym aucie. Na początku chciałem 2600 ale wtedy w Hormanie czy Wiśniowski nie ma w standardzie nic wyższego niż 2100 a to wydawało mi się trochę nisko. Znów brama 2500 wydawała mi się zbyt wąska. Więc żeby być w pełni zadowolony wybrałem wymiar standardowy 2750x2250 z Wisniowskiego. Do końca czerwca ma promocję, że dopłata do cieplejszej bramy 60mm tylko 15%.



    Tutaj już zaszalowane i gotowe do zalewania.


    Zalewaliśmy wiadrami zamówionym betonem B25 wywalonym na folię lezącą na ziemi. Niestety żadna betoniarnia nie chciał przywieźć tak małej ilości betonu pompo-gruszką taki mają zapierdziel.... dlatego też duże okno tarasowe i kuchenne będziemy lali razem z wieńcem,
    Zdjęć z akcji nie ma zbyt wiele bo akurat słońce tak prażyło, że chcieliśmy jak najszybciej wrzucić beton z folii w L-ki. Cale szczęściem że znajomy pożyczył wibrator, bo bez niego nie wyobrażam sobie tej roboty. Niestety dwie L-ki podczas wibrowania wysunęły się około 2cm poza lico ścian na zewnątrz budynku. Trochę się zdenerwowałem, bo tak to cała operacja przebiegła pomyślnie...

    Ja sypałem beton do nadproży, kolega biegał z wiadrami, Ania napełniała i a tato zacierał. W międzyczasie kolega obsługiwał ze mną piekielna maszynę jaką był wibrator. Śmialiśmy się, że nie jedna panna byłaby zadowolona z efektów jakie daje to urządzenie hahahah




    Tutaj już po robocie, wszystko zalane.



    A tu już pielęgnacja betonu Na drugi dzień tak grzało, że do południa polaliśmy nadproża wodą chociaż zastanawialiśmy się czy trzeba... nie trzeba...


    Po południu była już porządna burza z dosłownie ulewą po której praktycznie w każdym pomieszczeniu mamy basenik


    C.D.N

  4. #204

    Domyślnie

    Czemu zdecydowałeś się na dwie bramy zamiast jednej?

    Ile warstw bloczków będzie pomiędzy nadprożem a wieńcem, że poduszki z cegieł dałeś?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #205

    Domyślnie

    Bloczków jest 1 warstwa nad oknami, nad drzwiami po 2 warstwy... Cegły daliśmy bo tak nam nasza Pani kierownik "kazała" mówiła że ytong miekki jest iżeby dać. W dodatku Ania w internetach naczytała się że bez pózniej rysy mogą wychodzić więc daliśmy w razie W... dużo roboty nie było także są.

    Jeśli chodzi o bramy to mam plan na wymarzony podnośnik także lepiej wykorzystam miejsce przy 2 bramach.

    Niedzielna kawka spita to wyruszamy walczyć dalej z szalunkiem wieńca... najgorsze że zbijamy z desek które od tego gorąca wyschły na wiór i powykręcaly we wszystkie możliwe strony.... Teraz jest klopot mały, bo już na etapie szalowania mamy po 2/3mm róznic w poziomie bo fale dunaju na tych dechach mamy

    Gdzie się da to rozkrecamy poprzeczki naciągamy dechy i skrecamy. Jednak czesto jest tak że już nie ma możliwości korekty...
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 10-06-2018 o 12:19

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Gratuluje ogromnej pracy własnej Postępy cieszą i widać, że dobrze wam to idzie Pozdrowienia i gratulacje dla całej ekipy
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to dzień przed laniem betonu ostro lej szalunki wodą. Deski nasiąkną i będzie lepiej.

  8. #208

    Domyślnie

    Dzięki Doli. robimy co możemy traktujemy to jak zabawę/przygodę na luzie, a idzie różnie nie zawsze jest z górki

    aiki No właśnie nie mam jeszcze dostępu do bieżącej wody tylko baniak 1000L i ciągnę od sąsiada jak jest na miejscu.... Może przed laniem wieńca uda się akurat coś załatwić....

    Rozmawiałem z Sebciem ostatnio i mi naopowiadał że odchyłki max 3mm mogę mieć to teraz już panikuje i robię od linijki
    Mogłem jeszcze chwilę dłużej zastanowić się nad OSB, bo pewnie byłoby trochę prościej no ale trudno deski już są. przy osb odstraszyła mnie cena jednak.

    Moje stanowisko pomiarowe i widoczne już kawałki zamocowanych szalunków. Trochę roboty bedzie, bo jakby nie było nasze 16szt narożników i 100mb ściany x2 strony nie ułatw nam pracy. Pewnie jak ktoś ma prosty domek i tylko 4szt to poszło by momentalnie.



    Generalnie dziś dzień minął na porządkach i jakiś pierdołach... Posprzątałem trochę, ściągnąłem deski z nadproży i wjazdu garażowego. Poza tym zatrzasnąłem kluczyki w aucie gdzie siedział już pies....
    Dobrze, że miałem uchylone tylne okienko/lufcik w partnerze to 6m prętem na strzemionka udało mi się wycelować w guzik od centralnego Ufffffff .....

    Poza tym zmontowałem stanowisko do kręcenia i zbrojenie się kręci i zdobywane są też nowe umiejętności, tym razem obsługi flexa



    Długo też męczyłem się z wyborem między tradycyjna więźbą a wiązarami i jednak wygrały wiązary. Trafiliśmy w końcu na firmę "Rega" gdzie sprostali naszym zachciewajką i nie zabili cenowo.

    Dodatkowo rezygnuje z murowania ścianek szczytowych i dzięki takiemu rozwiązaniu jak zaprojektowali nie muszę murować też ścianek szczytowych w miejscu gdzie sufit w salonie ma być podniesiony. No i ogólnie "pustka na salonem" jest teraz lepiej rozwiązana niż w pierwotnym projekcie więźby tradycyjnej. Cenowo wyjdzie praktycznie to samo co przy stropie prefabrykowanym i tradycyjnej więźbie, ale odpada dużo roboty no i szybciej.

    Tak ma się to mniej więcej prezentować



    Czas spać bo rano do pracy.

  9. #209

    Domyślnie

    Kawał dobrej roboty Doskonale Cię rozumiem, sam miałem prawie 100m ściany i kupę narożników Masę czasu na to zeszło.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    gratuluję postępów

    dzięki za info o bramie! zawsze trochę grosza w kieszeni

  11. #211

    Domyślnie

    Kurcze dobrze że zajrzałem, bo sam w końcu bym o tej bramie zapomniał....

    U nas dalej deski,deski,deski szalujemy wieniec.... Schodzi się bo praktycznie działamy tylko kilka godz. po pracy . Liczba narożników i rożnych długości ścian daje się we znaki i skutecznie spowalnia pracę. Generalnie mamy już zakończone wszystkie ściany. Zostały tylko 2 duże nadproża: nad oknem w kuchni i drzwiami balkonowymi oraz 2 podciągi do zaszalowania.... No i później już dopieścić, nabić poprzeczki, dokończyć wiązanie zbrojenia w narożnikach, wrzucić kotwy do murłaty, poskręcać szalunki szpilkami itd. Ogólnie same pierdoły, ale strasznie czasożerne.

    Przed zalaniem wieńca muszę też ogarnąć izolację brzegów płyty... nie zrobiłem tego przy jej zalewaniu czego teraz żałuję, bo trzeba to odkopać a trochę gruziku miejscami poszło w podbudowę.... Jeśli tego nie ogarnę to na 1000% nie starczy mi pompy aby sięgnęła do końca ścian.... już przy laniu płyty był z tym problem i naciągali węże od pompy we trzy osoby.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 25-06-2018 o 23:27

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    powodzenia z szalunkami też się z tym bujamy aktualnie
    powiedz, jaką dostałeś wycenę na bramę 2750x2250?

  13. #213

    Domyślnie

    Soorki dopiero zajrzałem do tematu - braki czasu niestety. Za bramę daliśmy 5360 - już zamówione w tej promo.

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Soorki dopiero zajrzałem do tematu - braki czasu niestety. Za bramę daliśmy 5360 - już zamówione w tej promo.
    spoko, też skorzystaliśmy dzięki tobie

  15. #215

    Domyślnie

    A Wam za jakie $$ udało się wyrwać w takim razie ??

    Z tego co się orientowałem to ceny katalogowe maja chyba takie same dla wszystkich, tylko montaż inny i to robi cenę. Tak mi się wydawało przynajmniej jak się rozglądałem.

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    A Wam za jakie $$ udało się wyrwać w takim razie ??

    Z tego co się orientowałem to ceny katalogowe maja chyba takie same dla wszystkich, tylko montaż inny i to robi cenę. Tak mi się wydawało przynajmniej jak się rozglądałem.
    wiesz co, my mamy bramę 2500x2500 antracyt silkline za 4860, ponoć koleś się walnął w obliczeniach tej promocji, ale "wziął to na klatę"
    liczę, że w oknach też się walnie

  17. #217

    Domyślnie

    Koniec tej nierównej walki z szalunkami wieńca !!!

    Tak patrze po datach to zeszło nam się 5 dni ponad miesiąc. Powiem szczerze, że dużo grzebaniny. Jeśli byłby to prosty domek to OK, ale przy tylu narożnikach to jest co robić. Na pewno na drugi raz nie brałbym desek tylko jakieś płyty. Przy skręcaniu jest dużo dodatkowej roboty. Na plus jedynie cena zakupu. Poza tym przy tak słonecznej pogodzie to kręciły się w każda stronę i spasować wszystkie blaty na ścianach w jednym poziomie jest niemalże niewykonalne, więc na pewno będą jakieś małe brzuszki. Mimo, iż wszystko było pod sznurek i niwelator to było ciężko. Niby wydaje się niewiele ale jednak jest co robić.

    Chciałem przed jutrzejszym zalewanie uaktualnić fotorelację, ale kabelek został na budowie niestety

    Dziś dopinałem wszystko na ostatni guzik. Wspawałem resztę prętów do mocowania murłaty. I dodatkowo wzmocniłem mocowanie szalunków słupa po tym jak u Kamila zobaczyłem po raz kolejny że z naporem betonu nie ma żartów.

    Jeszcze rano podjadę i wszystko przejrzę. Beton umówiony na 10.00. Z wyliczeń wyszło mi jakieś 7.8m3... zamówiłem 8,5m3. Chociaż zastanawiam się czy nie wziąć 9m i nie martwić się, że braknie. To nasze pierwsze większe zalewanko, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko

    Może ktoś jakieś podpowiedzi/rady podsunie ???

    Ekipę mam zebraną, wszyscy to amatorka jeśli chodzi o jakiekolwiek prace budowlane Będzie nas kilku, także rano zbiórka przy kawie rozdanie zadań i do boju Mam nadzieję, że obejdzie się bez ofiar hahah

    Aaaa poza tym to właśnie rozpoczęliśmy urlop

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Dziś dopinałem wszystko na ostatni guzik. Wspawałem resztę prętów do mocowania murłaty. I dodatkowo wzmocniłem mocowanie szalunków słupa po tym jak u Kamila zobaczyłem po raz kolejny że z naporem betonu nie ma żartów.
    Dlatego musimy się uczyć na swoich błędach
    Lepiej chuchać na zimne
    Cieszę się, że moje doświadczenia mogą uchronić innych.
    Powodzenia!



    P.S - przed zalewaniem spryskaj wszystko wodą dobrze, bo beton komórkowy ostro wciąga!
    Później po 1-2h spróbuj sobie ładnie zatrzeć wieniec, murłata ładniej siądzie i folia/papa nie będzie się dziurawić.

  19. #219

    Domyślnie

    No właśnie najgorsze jest to że nie mam jeszcze dostępu do bierzącej wody pożyczam od sąsiada do baniaka... a chciałem właśnie polać wszystko ładnie. Najwyżej oblecę wszystko z konewką zawsze to coś. Oczywiście jak patrze za okno to dziś zapowiada się ładna pogoda

    Czyli zacierać dopiero po 2godz ? Ja już na świerzo chciałem jednego zawodnika wysłać żeby za nami zacierał

    Plan działania jest taki... Kolega leje ja kontroluje i wibruje a za nami ekipa ściągająca nadmiar i zacierająca. Plus dwie osoby do obsługi naziemnej

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Nie wiem czy to zdążysz przeczytać ale sprawdź jeszcze 2x wszystkie słupy i zewnętrzne narożniki wieńca! Zaraz lecę na goleniów to może zajrzę wracając
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 11 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony