Witam, w marcu/kwietniu ruszam z budową domu piętrowego o powierzchni 134m2, bez piwnicy.
Dom ma być postawiony na betonie komórkowym 24 o gęstości 600 łączony metodą na klej. W lipcu, sierpniu mają wejść elektryk i hydraulik oraz dekarz. Tynki wew., strop, podłogi będą robione na jesień. Wiosna 2018 tzw. wykończeniówka. Strop będzie z wylewki betonowej.
W planach mam zamiar podłączyć rekuperację, z tym, że najpierw "oruruję" dom, a sam rekuperator kupię w 2018r przed wprowadzeniem się. Piec na pelet będzie zakupiony na jesień.
Czytałam naprawdę dużo wątków, ale mam co do niektórych rzeczy wątpliwości, dlatego proszę o pomoc.
1. Czym ocieplić dom, wolałabym styropian ze względu na koszty, czy na prawdę mogę mieć problem ze skraplaniem wody i wilgocią??
2. Niedawno przeczytałam że beton komórkowy należy ocieplać w tym samym roku co się postawiło dom, czy to prawda? Ja chciałam zrobić tynki zew. i ocieplenie w 2018r, w w 2017 planuję zostawić gołe ściany zew, żeby dom się "osuszył" no i ze względów finansowych.... Czyli mogę poczekać do 2018r?
3. W projekcie jest komin przyczepiony do ściany zew. budynku (czyli nie jest wkomponowany gdzieś pośrodku) i ma tam powstać kominek wewnątrz domu i na zewnątrz. Sugerując się tym sądzę że ma tylko ten jeden obieg powietrza. Czy przy rekuperacji mogę mieć kominek? Czytałam że jeśli będzie obieg zamknięty to tak....
Projekt mam wybrany lecz jeszcze nie kupiony, czekam na warunki zabudowy.
Bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi.
Karolina