dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie projekt: Pow. pompa ciepła + panele grzewcze + (ew.) fotowoltaika

    Witam Was drodzy forumowicze,
    jako że już jestem prawie na etapie budowy a jeszcze zmiany w projekcie domku robię mam parę spraw związanych z ogrzewaniem domu.
    Projekt domu to Dom w Jabłonkach 3:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mca92185dafd9c
    czyli: 120m2 powierzchni, kubatura 716m3. Docelowo dom dla 4osób.
    Dom jeszcze nie powstał, więc będzie wybudowany zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Infrastruktury

    Plan mam taki aby zainstalować powietrzną pompę ciepła + panele ścienne grzewcze firmy Soffio (wybaczcie mi kryptoreklamę ale nie jestem wstanie znaleźć zamiennika - chyba producent ma patent na to). Dość ciekawe rozwiązanie paneli.
    Dodatkowo chciałbym zamontować na dachu panele fotowoltaiczne (o ile starczy pieniędzy i o ile w ogóle bank zgodzi się na wciągnięcie instalacji w kredyt). Myślę o mocy w granicach 3000-4000kWp.

    Tu moja prośba do was, jaką pompę ciepła polecacie do ogrzania CO + WU? Ciężko mi odnaleźć jednoznacznie dobrego producenta, gdyż różni sprzedawcy oferują różne firmy.

    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam !

    Polecam zapoznać się z naszą ofertą powietrznych pomp ciepła. Posiadamy zarówno. Twój dom jeśli zostanie wykonany zgodnie ze sztuką będzie on bliski standardu pasywności, dlatego wymagana moc Twojego urządzenie nie będzie zbyt duża. Oczywiście rekuperacja w takim przypadku w standardzie

    Instalacja fotowoltaiczna będzie świetnie komponowała się z powietrzną pompą ciepła, dlatego nie rezygnuj z pomysłu. Jest sporo nowych dotacji na PV z wfos oraz w gminach z RPO, zawsze udałoby Ci się trochę zaoszczędzić z kredytu. W razie pytań bądź wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 30-01-2017 o 11:02
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witaj,
    dzięki za informację Konsultancie_Viessman'a. Jeśli możesz napisz mi jaką pompę polecasz i jak się przyjmuje dziś moc pompy na metr kwadratwy domu? - 50W/m2?
    Niestety w gminie w której planuję budowę nie ma żadnych dotacji do ekologicznego ogrzewania, a z wojewódzkiego FOS też za bardzo nie ma wyboru (niby śląsk a nikt nie chce dbać o środowisko). Ogólnie łatwiej by mi było kupić najtańszy piec na węgiel a nastepnie z dotacji zmienić go na ekologiczne grzanie :/

    Co masz na myśli pisząc rekuperacja w standardzie?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Na forum jest sporo PC PW opisanych dość dokładnie. Proponuje się zapoznać bo ostatnio można tu poczytać o średnio zadowolonych użytkownikach Vieśków.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał roker Zobacz post
    Witaj,
    dzięki za informację Konsultancie_Viessman'a. Jeśli możesz napisz mi jaką pompę polecasz i jak się przyjmuje dziś moc pompy na metr kwadratwy domu? - 50W/m2?
    Niestety w gminie w której planuję budowę nie ma żadnych dotacji do ekologicznego ogrzewania, a z wojewódzkiego FOS też za bardzo nie ma wyboru (niby śląsk a nikt nie chce dbać o środowisko). Ogólnie łatwiej by mi było kupić najtańszy piec na węgiel a nastepnie z dotacji zmienić go na ekologiczne grzanie :/

    Co masz na myśli pisząc rekuperacja w standardzie?
    Witam !

    Jeszcze do niedawna istniały dotacje na budowę energooszczędnych domów w standardzie NF40 i NF15, maksymalna kwota dotacji oscylowała w kwocie kilkudziesięciu tysięcy, a to już suma za która można właśnie zrealizować min. rekuperację (wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła). W nowo-wybudowanych domach najwięcej energii ucieka właśnie przez wentylację, dlatego tak ważne jest efektywne ograniczenie strat wentylacyjnych.

    Co do pompy ciepła to myślę, że Vitocal 300-A spokojnie by Tobie wystarczyła. Jest to pompa ciepła powietrze/woda do ustawienia na zewnątrz/wewnątrz budynku, moc grzewcza: od 3 do 9 kW z modulowanym trybem pracy. Druga opcja to wersja split Vitocal 200-So modulowanej mocy grzewczej w zakresie: 4,4-9,9 kW. Oznacza to, że pompa ciepła jest podzielona na dwie części. W jednostce zewnętrznej znajduje się parownik oraz sprężarka, natomiast w części wewnętrznej skraplacz z zaworem rozprężnym i cały systemem sterowania jednostki.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony